Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
42.634
Cevap
181
Favori
2.222.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 8 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1429
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3701
  • Ortalama Mesaj Aralığı 53 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3413
  • Favoriye Eklediklerim 190
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Ö1f1 (7905 mesaj) smart0201 (3852 mesaj) NitroNos (3701 mesaj) mustifb (2858 mesaj) dr20mouse (1420 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (22885 mesaj) Mobil (13572 mesaj) Tablet (352 mesaj) Mini (4906 mesaj) Uygulama (1874 mesaj)
  • @
74 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Haberleşme ve Dijital Platformlar >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
Giriş
    9463 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Hayırlı olsun.İnşallah yüksek hızlara uygun fiyatlarla ulaşırsınız.

@TurkNetDestek Kocaeli'ne ne zaman fiber çekeceksiniz 1 gbit paketinizi almak istiyorum hali hazırda zaten türk telekom fiberim var site yöneticisiyim site burası ama malesef 100 mbps yukarı hız vermiyorlar.

|
    |
    Bahsedilenler: TevfkGul kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör TurkNetDestek
  • Yüzbaşı
    318 Mesaj

Türknet halihazırda İstanbul/Fatih Kocamustafapaşa semtinde Aktif Altyapı hizmeti ve TT altyapısı üzerinden Özgür İletişim Fiber hizmeti bulunmakta ancak buraya GigaFiber altyapınız ne zaman gelecek acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: TurkNetDestek
  • Teğmen
    103 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba,

Şu an turk telekom 16mb a kadar adsl abonesiyim.vdsl altapısı yoktu. Tip7 kabinler 1 ay önce kondu ve hipernet gözükmekte ancak daha abonelik almadıklarını belrtri telekom. Aralık ortası gibi başvurabilirsiniz dediler.

Bu sabah internet 2 saatliğine gitti ve normalda 10mbs tanımlı ADSL annex hattım şu an G.DMT annex A göstermekte ve hızım 4mbs e düşmüş. Telekomu aradığımda bölgemde 25 kasıma kadar çalışma olduğunu belirten oto mesaj karşılıyor. Hattımla ilgili önceki bağlantı ve şu ankı bağlantı resimlerini aşagıya ekliyorum. Bu arada cumartesi günü diğer bir tip7 kabinde telekom çalışanının soket gibi şeyler taktığını görmüştüm.

Bu GDMT nedir acaba 4mb bağlanmama neden olan? VDSL aktıvasyon sürecinde normal bir durum mu acaba? Son olarak da alabilecegim hız internet sitelerinde 35mbps gözükmekte. Daha fazla almam mumkün mü acaba hat değerleriyle? Bina 15 yıllık müstakil ve ankastreden cama kablo cekip mödeme bağlamıştı telekom.yani ara kablo veya splitter yok.

Cevap ve torumlarınız için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feliciade -- 23 Kasım 2020; 13:42:59 >
    |
    |

• Teğmen
    103 Mesaj
    Arkadaşlar az önce modeme restart attım veriler tekrar değişti. Şu an adsl 16mbs gösteriyor, hat kapastesi de 19mbps e çıkmış. Hiç bu kadar yüksek hız görememiştim adsl de 10mbs max dı:)

• Teğmen
    182 Mesaj

Bende Avcılar'da oturuyorum. TurkTelekom apartmana fiber getirdi ancak sorgulayınca port yok olarak gösteriyor. Yan apartmanda ise Turknet sitesinde gigabit fiber çok yakında çıkıyor. Gigabit fiber için Turknet'in ayrıca bir altyapı kurması mı gerekiyor?

|
    |
    TevfkGul kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    114 Mesaj

Evet üst tarafta fotoğrafları attım. 2 adet kablo çekildi binamıza şu an. Birini türktelekom 1 ay önce çekmişti, kutusunu falan taktı şu an kullanabiliyorum. 2 Gün önce de türknet fiber kablosunu getirdi. Sanırım yavaş yavaş avcılar(cihangir bölgesinde yaşıyorum)' da yayılım gösteriyor.

|
    |
    bluesky_83 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    182 Mesaj

Bende Cihangir mahallesinde oturuyorum, bizde sadece Telekom kutu bağladı, ama evlere kablo çekilmedi, sorgulamada da çıkmıyor şuan. Siz Telekom fiberini kullanabiliyor musunuz? Aktif oldu mu oldu ise siz mi başvuru yaptınız?

|
    |
  • Teğmen
    114 Mesaj

Adresimi girdiğimde altyapıda fiber kullanabileceğim gözüküyor sadece. Türktelekomun fiber fiyatları iç açıcı olmadığından dolayı başvurmadım. Türkneti bekliyorum aktifleşmesini. Şu an vdsl kullanıyorum

|
    |
  • Teğmen
    182 Mesaj

Bilgi için teşekkürler hocam. Sıra ile aktif oluyor sanırım. Umarım bizede turknet gelir.

|
    |
  • Teğmen
    114 Mesaj

Türknetin sitesinden fiber sorgulama yapınız o zaman projelerin içindeyse gözüküyor. Gigafiber gözüküyosa bekleyin derim bence türktelekom belasına bulaşmaya değmez. Dalga geçer gibi fiyat ve hız sunuyorlar.

• Teğmen
    129 Mesaj
    |
    |

• Yarbay
    2868 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: feliciade

Arkadaşlar az önce modeme restart attım veriler tekrar değişti. Şu an adsl 16mbs gösteriyor, hat kapastesi de 19mbps e çıkmış. Hiç bu kadar yüksek hız görememiştim adsl de 10mbs max dı:)

Kabin devreye girmiş hattınızı bağlamışlar vdsl'e başvurabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bluepower -- 23 Kasım 2020; 16:24:25 >

• Teğmen
    103 Mesaj

Çok teşekkürler bilgi için.

Peki hat değerlerini göz önüne aldığınızda 35 mbps üzeri hiz alma imkanım olmaz mı acaba? Bütün sitelerde 35 maksimum hız çıkıyor.

|
    |
    Bluepower kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2868 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: feliciade

Çok teşekkürler bilgi için.

Peki hat değerlerini göz önüne aldığınızda 35 mbps üzeri hiz alma imkanım olmaz mı acaba? Bütün sitelerde 35 maksimum hız çıkıyor.

35'lik vdsl bağlatın modemde yazan hat kapasitesine göre üst pakete geçersiniz izin verirlerse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bluepower -- 23 Kasım 2020; 17:5:21 >
  • Teğmen
    103 Mesaj

tesekkur ederim. yarin gidip gorusecegim TTnet ofis ile.

|
    |
    Bluepower kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    182 Mesaj

Yan apartmanda gigafiber görüyor ama bizim için "Adresinizde TurkNet Özgür İletişim için gerekli internet altyapısı bulunmamaktadır. Bu sebeple adresinizde internet hizmeti veremiyor ve başvurunuzu alamıyoruz." Mesajı çıkıyor, biz planlamada değiliz sanırım..

|
    |
  • Yarbay
    9463 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Size de fiber çekmeleri lazım aslında yan binanızda varsa.

|
    |
  • Teğmen
    182 Mesaj

Bende anlamadım nasıl bir altyapı var. Bizimle birlikte 3 binada Gigafiber gözükmüyor ama sonrasında Gigafiber devam ediyor :) Bizim binada adsl altyapısı var ama altyapı yok gözüküyor. 75mbit VDSL 2 olan yan apartmanda 17 mbit altyapı alabilirsiniz diye sonuç çıkıyor. Bazı binalar için port yok diyor bazısında 9mbit çıkıyor. Altyapı alt üst durumda şuan. @NitroNos

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluesky_83 -- 23 Kasım 2020; 22:22:4 >
  • Yarbay
    9463 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Yan binada türksatın kendi fiber altyapısı var mı ?

|
    |
  • Teğmen
    182 Mesaj

Türksat yok. Geçen seneye kadar sadece Adsl vardı, port olmadığı için sokağın başına T23 kabin koydular sokağın yarısı vdsl2 oldu biz o şanslı apartmanlardan olamadık. Bir ay öncesi de tüm apartmanlara fiber kutu takıldı daha aktif değil ama Turknet sorgusunda yan apartmanda Gigafiberin yakında geleceği yazıyor bizim apartman için altyapı yok çıkıyor. Sokakta şuan 3 farklı altyapı var o yüzden karıştı her şey ama Telekom sayfasında bir şey dikkatimi çekti bizim gibi altyapı bilgisi olmayanlarda Gigafiber bilgisi de çıkmıyor, şuan adsl olanlarda Gigafiberin yakında geleceği yazıyor, belkide sebebi budur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluesky_83 -- 23 Kasım 2020; 22:41:19 >
    |
    |
    NitroNos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Masal Oku
konkasör
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,969
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.