Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41.821
Cevap
181
Favori
2.189.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 18 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1402
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3657
  • Ortalama Mesaj Aralığı 53 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3383
  • Favoriye Eklediklerim 190
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Ö1f1 (7822 mesaj) smart0201 (3852 mesaj) NitroNos (3657 mesaj) mustifb (2812 mesaj) dr20mouse (1420 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (22253 mesaj) Mobil (13430 mesaj) Tablet (352 mesaj) Mini (4856 mesaj) Uygulama (1874 mesaj)
  • @
72 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Haberleşme ve Dijital Platformlar >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
Giriş
    5413 Mesaj

Turkcell işin kolayına kaçmaya çalışıyor biraz. Türknet bile 2020 yılının ilk 2 çeyreğinde Turkcell'den daha fazla fiber yapmış. Bir başka sorunda Turkcell'in bu konuda Turksat ve Vodafone ile anlaşmasına rağmen özellikle Vodafone kendi için fiber döşüyor yani Turkcell ile anlaşma ne oldu belirsiz büyük ihtimalle anlaşamıyorlar. Turkcell'in şartlarını tam olarak bilmiyorum lakin elindeki anlaşmalara göre sahip çıkamadığına göre problemi biraz kendilerinde aramaları gerekiyor.

Zaten bizim 5G işi çıkmazda. Vodafone dışında Turkcell ve TT harıl harıl Huawei alıyor ama Huawei'nin durumu uluslararası olarak büyük bir belirsizlik içeriyor. Yarın birgün telefon, çip üreticileri Huawei ürünlerine ban atarsa ne olacak? Türkiye'de sadece Çin üretimi telefonlara mı 5G verecekler?

Devlet tarafında da zaten hala 5G için belirlenen bir standart yok. Hoş devlet önce daha önce koyduğu kuralların uygulanıp uygulanmadığını denetlemesi lazım. 2023'de her eve 100 Mbps diyor ama adamlar hala 2021 arifesinde eski cihazları, dandik sistemleri kuruyor.

|
    |
    ayhann06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Kurmay Yarbay
    5413 Mesaj

Saha dolabında 150 ankastrede 80 çıkıyorsa sorun %99 yeraltı kablolardan kaynaklı. Yine de şükredin yeraltına döşenecek yeni bir bakır kabloyla sorun düzelir. Bende saha dolabında da 95, evde de 88 Mbps çıkıyor. Yani kompile dolabın değiştirilmesi gerekecek. TT'ye durumu dilekçe yazabilirsiniz lakin bişey değişeceğini zannetmiyorum. Ben Ulaştırma Bakanlığı'nın Ulusal Genişbant Stratejisini referans vererek tanıdıklarla bildirdim ama şu anda proje yok 10 yıl içerisinde mevcut FTTC saha dolapları FTTH olacak dediler.

|
    |
    sadakat16 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Daha önce 115 geliyordu bana yer altı kablolardan değil büyük ihtimalle birisi 100mbps bağlattı kablom etkilendi. Ayrıca uğraşmazlar bile ama bende 2 tane altyapı var ötekini gecicem ama ondada port yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Özel sektöre yıkmışlar işi telekom yetişemiyor vodafone ve turkcell de eskisi gibi yatırım yapmıyor diye biliyorum... müdürlüğe ne zaman gitsem hep yeni bina lafı duyuyorum biz ne yapak peki devletin para ayırıp el atması gerekli sonrada alt yapıyı kiralayabilir parası çıkınca da telekoma devredebilir mesela zor değil... ama kimsenin umurunda değil hizmet etmek...

|
    |
    exclbr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Gaziosmanpaşa Fiber olayı ne oldu, yıl sonu filan dediler arayan soran çalışma yapan yok hala bizde. Bağlarbaşında merkezde olmamıza rağmen.

|
    |

apartmana daha önce Türk Telekom saha ekipleri fiber kablo (turuncu) getirmişlerdi, dün de başka bir ekip gelip fiber dolap koydu ve fiber kullanmak isteyen sakinlerin elektrikçi çağırıp bu dolaptan evlerine kablo çektirmeleri gerektiğini söylediler (mevcutta cat6 var)..elektrikçiler rahatlıkla bu kabloyu çekebilir mi?..çok enteresan, bizim hiç bir şekilde Türk Telekom'a fiber alt yapı için başvuruda bulunmamamıza rağmen 10-15 günde fiber hat geldi, bu ara da eski mevcut sistemi de kullanmaya devam edebileceğiz

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/39/d9/fc/39d9fc2c4850ff174470558017574382.jpeg&t=0&width=480&text=1
    https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/ac/35/54/ac3554cd95e3c111def47187e7330de7.jpeg&t=0&width=480&text=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kmserdar -- 21 Kasım 2020; 9:38:41 >

• Çavuş
    47 Mesaj
    Fiber altyapı talebinde bulunmuştum ve Türk Telekom aradı müdürlük sıraya alındığımı söylemiş değerlendirilecekmiş.Sıraya alınmış olmam altyapının geleceğini gösterir mi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çavuş
    86 Mesaj

Olumlu bir gelişme büyük ihtimal gelir 1 sene önce deseydin gelmez derdimde şuan biraz daha dikkatliler.

|
    |
    brky7 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    47 Mesaj

Bana Mart 2021 demişlerdi o zamana kadar tamamlayacaklarmış her şey olumlu giderse.Bugün tekrar görüşeceğim kesin bilgi almak için.Yıl sonuna doğru da ofislerine gidip planlama bölümüyle konuşacağım.

|
    |
    furkann406 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    63 Mesaj

İşi bilen bir elektrikçi bulursanız yapabilir. Hatta eski CAT kabloyu susta olarak kullanarak çekebilirsiniz.

|
    |
    kmserdar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    160 Mesaj
    Merhaba arkadaslar benim binayada kutu koyuldu. Ben turknetten basvuru yaptim ama tamamlanmis mi anlamadım. Dairelere daha kablo cekilmedi.

|
    |
  • Çavuş
    47 Mesaj

Az önce kesin bilgiyi aldım şu an güncel bilgi olarak Mart 2021 e kadar çalışmalar tamamlanacakmış.Çok uğraştım ve olacak gibi.

|
    |
    brky7 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    13538 Mesaj
    Vay arkadaş benim daire kablolarını çektiler kutu koymadılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Malesef hocam Vodafone , Türknet , Türkcell , Türksat'a başvurdum aşağıda 100 dairelik site , yukarıda 400 dairelik site var türkcell yetkilisi site yönetimin olumsuz olduğunu kırma dökme istemediklerini bildirmiş yani orada altyapı gelseydi bize de gelirdi.En fazla fiber altyapı yatırımı yapan sadece Türk Telekom diğerleri boşa kürek çekiyor.

|
    |
    mustifb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

fiber duasına ne zaman çıkacağız 

|
    |
    NitroNos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Vallahi billahi sadece Telekom mu çalışıyor anlamıyorum.

400 dairelik siteye Süperonline gitmiş kazı için izin alamamış yönetimden haliyle geç gidersen olacağı o tabiki de.

Türkcell personelleri hiç dışarı çıkmıyor galiba.

|
    |
    yukleniyor kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

5 yıl önce Süperonline fiber taşören teknik birimde belli bir süre çalıştım

satış ekibi eski müşterilere bile uğruyor memnunmusun değilmisiniz diye birinde 10-15 yıllık modem vardı onu değiştirdik mesela :)

teknik birimi işine ek satış işleride bize gelince + bazı iç problemler olduğundan işi bıraktım

ben ayrıldıktan sonra iç problemler olduğu birimdekiler işten ayrılmış

|
    |

Gördüğüm kadarıyla şunu hedef alıyorlar sanırım.Az maliyetle çok iş ama büyük bir firmasın ciddi gelirin var altyapı yapman lazım ama sadece sitelere çekiyorlar yakın bir yerden fiber geçiyorsa belki fiber getiriyorlar.

Türk Telekom o kadar ciddi harcama yapıyor herhalde sana fiberini kullandırtmaz :)

|
    |

bana 100 mbit vdsl 10 yıl boyunca yeter fiber 10 yıl sonra gelsede olur

|
    |

İstisnasız adsl kullanıcısı herkes bu yorumda bulunuyor vdsl veya fiber geldiğinde ise en fazla 2 ay içinde 1gbit hız istiyoruz demeye başlıyorlar buna bende dahilim :D

|
    |
Radyo Dinle
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,750
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.