Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41.836
Cevap
181
Favori
2.190.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 48 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1403
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3657
  • Ortalama Mesaj Aralığı 53 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3383
  • Favoriye Eklediklerim 190
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Ö1f1 (7822 mesaj) smart0201 (3852 mesaj) NitroNos (3657 mesaj) mustifb (2812 mesaj) dr20mouse (1420 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (22266 mesaj) Mobil (13432 mesaj) Tablet (352 mesaj) Mini (4856 mesaj) Uygulama (1874 mesaj)
  • @
72 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Haberleşme ve Dijital Platformlar >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
Giriş
    158 Mesaj

Abi şükür bi şekilde port açıldı 35 mbite geçtimde bi fiber kalitesinde değil elbette. Hadi ben uğraştım ettim açıldı ee mahallede kaç tane insan var Türk Telekom tek tek port açmakla mı uğraşcak. Adam akıllı yatırım yapmıyorlar.

O mühendis dedikleri adam tam bir baş belası adama laf anlatamıyorsun. Sanarsın parasını cebinden ödüyor garip bi adam. Ben şunu anlamıyorum günümüzden yapılan fiber altyapılar adsl ve vdsl hiç olmayan yerlere mi yapılıyor ? yoksa vdsl olan yerlere de yapılıyor mu ?

|
    |
    ayhann06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: NitroNos

35 mbps hız gene kötünün iyisi 8 mbps alanlara Allah sabırlık versin.Komik olan durum Adsl’nin paketlerinin daha pahalı olması.

Hiç sormayın hocam Allah yardımcıları olsun valla hiç altyapısı olmayan insanların. Bi ara TT 16 mbit hıza 85 lira çekti bana kabul etmedim. Başka İSS'eye geçtim. 35 mbit hıza 85 ödüyorum.

|
    |

daireye kadar fiber kablo çekilen yerler genellikle hiç alt yapısı olmayan yerlere yapılıyor... bizim gibi adsl alt yapısı olan yerlere de saha dolabına kadar fiber kablo saha dolabından yine bakır hat ile hizmet alıyorsun..yani şuan senin aldığın gibi..

daireye kadar fiber olunca hız kaybı olmuyor...100 mbps net alıyorsun .... diğerinde saha dolabından uzaklaştıkça hız kaybı oluyor .

|
    |
    Ali-123 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Tamamdır abi teşekkür ediyorum. Bakalım 2 tane yere dilekçe verdim imzalı Ulus bölge Müdürlüğünden bir şeyler bekliyorum Keçiören değil de. Cimer,Btk,Açık kapı bunlardan da yazdım umudum Açık Kapıdan yana. Ayın sonuna doğru sonuçlar gelir bakalım bizi ne bekliyor. 

|
    |

Bendede adsl Superonline ADSL mevcuttur yazıyor. Acaba Superonline ye özel birşey mi bu yoksa turktelekom bakır olan her yerdeki böyle gösteriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Ali-123 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Snr ile oynama yapamadan SS atarmısınız bide

|
    |
    xgny58x kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Öyle çıkıyorsa Türk Telekomun eski bakır altyapısıdır kiralama olayı olduğu için her yerde Superonline adsl geçer bu tarz eski bakır yerlerde interneti telekomdan almak daha mantıklı hiç değilse bir sorun olduğunda müdürlüğe gidince muhatabınız oluyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    sadakat16 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    404 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tprk16

Arkadaşlar ttnet 16mbps paketteyim altyapim 80mbps destekliyor saha dolabina mesafem de 100-110 metre arasi gosteriyor sizce bu hat degerleriyle vdsl de ne kadar hiz alabilirim vdsl 35 tarifesine hatta saglikli bir baglanti kurabilirsem hizin buyuk kismini alabilirsem vdsl 100e gecmek istiyorum sizce sorun olurmu

İndirme için snr marjı baya düşük.Ayrıca 13 mbps sabitken bu halde. Muhtemelen 16 kaldırmaz diye santral düşürmüş hızınızı. Yetkili değilim ama bence 16 bile riskli. Acaba telefon kutusundan sonra gelen kablonuzda bir kırık, eskime, varsa ekler arasında bir kopukluk v.s. olabilir mi ?

Kendimden örnek verirsem. 16/1 adsl hattımı geçen gün vdsl çevirdim. Hat değerlerim ise 16/1 iken snr marjı hem upload hem de download için 16 küsürdü. Aradım hemen geçirdiler vdsl'ye. Şuan denemek amacıyla 35/6 paketi seçtim ve tam olarak alabiliyorum. Teorik olarak ise 70 80 civarında max hız alabilirim gibi duruyor. Kutuya olan uzaklığım ise 94 metre tam olarak.

• Yüzbaşı
    336 Mesaj

Bu saha dolabına giden fiber TT ye mi ait. Bı turktelekom yetkilisi dedi burdan geçen kablolar Superonline nin kabloları ama etraf da Superonline alakalı hiçbir şey yok

|
    |

🤣🤣 arkadaşın hattı adsl olduğu için o değerleri alıyor. VDSL geçerse ancak gerçek değerleri görebilir

|
    |
    fatih448 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam SNR oynamadan 10.7 civarı oluyor hız yine 100 sadece max rate 150 civarı.

|
    |
    İşlemci: Intel i7 10700KF, Anakart: MSI Z490 Gaming Edge Wi-Fi, RAM: GSKILL Ripjaws 3000MHz CL15, Ekran Kartı: Sapphire Nitro RX 5700XT, SSD: Corsair MP510 480GB, Güç Kaynağı: EVGA 650W P2 80+ Platinum, Kasa: Phanteks P400A,
    Monitör: AOC G2770PF 27'' 144Hz, Kulaklık: Sennheiser Game One, Klavye: Corsair K68 RGB, Fare: SteelSeries Rival 110 Soğutucu: Corsair H150i Elite Capellix, ISS: Millenicom 80MBPS(100'e çıkaramıyorlar)
  • Yüzbaşı
    262 Mesaj

Hocam şimdi farkettim evimize gelen kabloda kiracimiz bir ek yaparak kendine çekmiş ek yapilan bolgeyide siyah bantla kapatmislar sorun ondan kaynaklaniyor olabilir mi sizce

|
    |
    fatih448 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam vdsl de 35 alabilmek istiyorum alabilir miyim sizce bu degerler ile

|
    |

Çanakkale merkez çarşı bölgesine Ftth geliyor önümüzdeki sene ödeme çıkarsa

dün Türk Telekom çalışanı planlama proje hazırlıyordu bana bu bilgiyi verdi

Fttc bile yok şuan santralden geliyor bakır kablolar

|
    |

pendik istanbul güllübağlar mahallesinde devam eden bir altyapı çalışması hakkında bilgisi olan varmı yıllar oldu sadece adsl alabiliyorum.

|
    |

sizin kablonuza sizden isinsiz müdahele de bulunamaz bu suçtur. söyleyin eski haline getirsin internette yaşadığınız sorunlar bundan kaynaklı olabilir eski haline geldiğinde düzelecektir muhtemelen

|
    |
    tprk16 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Msi Z170 a Pro 2800 Mhz - Intel Skylake corei5 6500 3.2 ghz - Msi R9 390 Gaming 8G - Kingston hyperx furry 16gb ddr 2400 mhz - Dark N10 - Aerocool kcas 750w bronze 80 - seagate baraccuda 2 tb 7200 rpm - cooler master hper tx3 evo - Asus Mx239h 5 ms LED-Ips - Samsung s2233b - Kingstonsv300s 120 gb ssd - james donkey 240 gb ssd - logitech c310 720p webcam -
  • Yüzbaşı
    262 Mesaj

Evet hocam bunun yapan kiracim birde çok sinirlendim yaptıkları işe bi konuda sorum olacak kabloya ek yapılmiş şuan ek iptal edildiği zaman sorun düzelir mi sonuçta kablonun performansı direk etkiledi (snr margin degeri hattaki parazit demek galiba ve ek artarsa snr margin degeri dusuyor) yoksa tekrardan kablo mu çekmem gerekecek

|
    |
    kickboxer_18 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: sadakat16

🤣🤣 arkadaşın hattı adsl olduğu için o değerleri alıyor. VDSL geçerse ancak gerçek değerleri görebilir

Gülerek tepki vermen yersiz. Ben fikrimi belirttim. Bir yanlış olduysa sen de fikrini belirtirsin.  

|
    |

Orijinalden alıntı: tprk16

Evet hocam bunun yapan kiracim birde çok sinirlendim yaptıkları işe bi konuda sorum olacak kabloya ek yapılmiş şuan ek iptal edildiği zaman sorun düzelir mi sonuçta kablonun performansı direk etkiledi (snr margin degeri hattaki parazit demek galiba ve ek artarsa snr margin degeri dusuyor) yoksa tekrardan kablo mu çekmem gerekecek

Kablonuzun durumu az çok bellidir. Benim binam eski bina olduğu için telefon altyapısı yok. Ankastre kutusu zaten yok. Direkteki kutudan zamanında tt ciler kablo çekmişti hemen hemen 10 yıl olmuş kabloyu çekeli. Geçen gün elektrikci vasıtasıyla direkten yeni bi cat6 kablo çektirdim.Değerlerde bi farklılık olmadı boşa para harcamışım.

Ek kablonun iptalinde sorunun bir tık düzelmesi muhtemel. Ayrıca vdsl konusuna gelince. Buradaki tavsiyeler ancak teoride kalıyor maalesef. Bana kalırsa vdsl geçin denemek amaçlı 35lik paket alın. ( taahhütsüz paketler kullanıyorsunuzdur umarım ki ben de öyle o yüzden rahatım bu konuda ) Bi deneyin bakalım hattınız taşıyor mu? Olurda taşımazsa 16indirme sabitler öyle devam edersiniz. Zaten adsl ile vdsl arasında pek fiyat farkı yok.

Gerçi bu dediğim için port durumu v.s. de gerekli olabiliyor. Belki de kablonuzun takılı olduğu port sadece adsl desteklidir. Böyle olursa port değişimi 2 gün sürebiliyormuş.

|
    |

• Yüzbaşı
    336 Mesaj
    Bu turktelekom sorgulama sitelerindeki portları kaç günde bir güncelliyor? 3 aydır port yok yazıyor

kripto para haberleri
Sohbet
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
1,984
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.