Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (3 Mobil) - 3 Masaüstü3 Mobil
5 sn
42.613
Cevap
181
Favori
2.221.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1429
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3701
  • Ortalama Mesaj Aralığı 53 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3413
  • Favoriye Eklediklerim 190
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Ö1f1 (7900 mesaj) smart0201 (3852 mesaj) NitroNos (3701 mesaj) mustifb (2858 mesaj) dr20mouse (1420 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (22872 mesaj) Mobil (13569 mesaj) Tablet (352 mesaj) Mini (4901 mesaj) Uygulama (1874 mesaj)
  • @
74 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Haberleşme ve Dijital Platformlar >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
Giriş
    2353 Mesaj

hayırlı olsun inşallah kısa zamanda yaparlar benim daha vdsl aktif olmadı :)

|
    |
    ayhann06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    318 Mesaj

Vay be...

|
    |
    yukleniyor kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2353 Mesaj

yıl sonu dediler

|
    |
    sarumana kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1378 Mesaj

saol hocam ümidim arttı .. eski bakır kabloları yarın sökecekler yeni bakır kablo çektiler bugün .... direkleri de sökecekler tabii yarın seneye proje olursa iyi bekleyip göreceğiz.

• Yüzbaşı
    318 Mesaj

Hayırlısı hocam :)

|
    |
  • Yarbay
    2353 Mesaj

bunlar ilerizekalı sanırım direkleri söküp aşağı alıyon madem fiber çek fiberin tek maliyeti kazı cihaz maliyeti yok denecek kadar az

|
    |
  • Yüzbaşı
    318 Mesaj

Havai fiber de kazı masraflarına karşı bir alternatif olarak düşünülebilir...

|
    |
  • Yarbay
    2353 Mesaj

turknet öyle yapıyor :)

|
    |
    sarumana kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    437 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Hat değerleri maşallah çok iyi 100'ü biöe görebilir belki.

ADSL'de 16 download 16 upload olan SNR değeri, VDSL ile ne hale geldi hocam. Ben anlayamadım niye böyle oldu.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/15/72/eb/1572ebfe6c1636a11820082bb85633b3.jpeg&t=0&width=480&text=1

Ayrıca 35/6 paket aldım denemek için ve wi-fi bağlantıda 2 oda uzaktan durum bu şekilde. Modem Tenda v300 vdsl2.

Acaba gidip 100lük paket mi alsam. Türk telekom yetkilileri VDSL hat buraya uygun değil diyorlardı.Bakalım uzun vadede durum ne olacak.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/dd/44/53/dd44538874908bfe59616f74f6e0ef8b.png&t=0&width=480&text=1

• Yarbay
    3401 Mesaj
    Arkadaşlar adresime fiber çekildi ankastre ve reglet konuldu bir haftadır bekliyoruz. Telekom merkezine gittim kablolara ek yapılacak o bekleniyor dedi? Ek nedir neyden bahsetti? Bilen varsa cevaplarsa sevinirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    2353 Mesaj

100 belki ama 70-80 alırsın

|
    |
    fatih448 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    66 Mesaj

Biz de aynı durumdayız hocam. Bina içi bitti, kutu takıldı. Görünürde hiçbir ilerleme yok. Test ve aktifleştirme mi kaldı artık emin değilim. Bıktım sürekli kopan internetten ya.

|
    |
    shunter kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1378 Mesaj

fiber çekseler daha iyi hem yeni hem ileriye yönelik olurdu. Ama bu şartlarda vdsl ye de razıyız..... adsl den kurtulalım yeter ki !

|
    |
  • Yarbay
    3401 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Anatolian20

Biz de aynı durumdayız hocam. Bina içi bitti, kutu takıldı. Görünürde hiçbir ilerleme yok. Test ve aktifleştirme mi kaldı artık emin değilim. Bıktım sürekli kopan internetten ya.

Anlayamıyorum valla hocam ya bekliyoruz ne zamandır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    13671 Mesaj

Bina içi kablolardan sonra kutu ne kadar süre sonra takıldı ?

|
    |
    Anatolian20 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    66 Mesaj

1 hafta falan diyebilirim.

|
    |
    AMC kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5611 Mesaj

O bölgede hiç fiber var mıydı hocam yoksa vdsl geneli?

|
    |
  • Binbaşı
    1071 Mesaj
    Merhaba dostlar,

Yıllarca bekledik sonunda fiber gpon sistem yapıldı binaya siyah kutu konuda yazmıştım şimdi bulamadım.

Sonrasında daha dairelere kablolar çekilmeden binanın riskli yapı olduğu kararlaştırılınca tüm ev sahipleri evleri boşalttık. Maalesef kullanma şansımızda olmadı. Bina boş kimse yok. Müteahhite verilmedi ev sahipleri anlaşmazlık içinde ne zaman yıkılır yapılır bina meçhul. Bu durumda ne yapmak lazım. Şansızlığın böylesi gülsem mi ağlasam mı bilemedim. Taşındığım yerde kablonet var ondan yararlanıyorum. Türk Telekom ADSL hizmeti veriyor 6 8 mbps.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1378 Mesaj

fiber gpon var hemde bazı binalarda vdsl var.ama bizim bağlı olduğumuz saha dolabında dönüşüm yapmamışlardı. Şuan dönüşümün alt yapısını yapıyorlar hazırlık yani iş projeye kalıyor atık...2021 e bir ümit

|
    |
    thelordof kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5611 Mesaj

Saha dolabında dönüşüm ne işe yarıyor, internet stabilitesini artırmak için mi?

|
    |
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Masal Oku
anzer balı
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
1,016
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.