Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
42.613
Cevap
181
Favori
2.221.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 1 sa.
  • Cevaplayan Üyeler 1429
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3701
  • Ortalama Mesaj Aralığı 53 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3413
  • Favoriye Eklediklerim 190
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Ö1f1 (7900 mesaj) smart0201 (3852 mesaj) NitroNos (3701 mesaj) mustifb (2858 mesaj) dr20mouse (1420 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (22872 mesaj) Mobil (13569 mesaj) Tablet (352 mesaj) Mini (4901 mesaj) Uygulama (1874 mesaj)
  • @
74 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Haberleşme ve Dijital Platformlar >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
Giriş
    609 Mesaj

Bağcılar barbaros da oturuyorum. Turknet VDSL 100mbps kullanıyorum, memnunum. Göztepe Mahallesi'nde bı arkadaş var, ftth fiber 24mbps türktelekom kullanıyor o da.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    unlucyk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    17519 Mesaj
    Turkcell eski CEO'larından Süreyya Ciliv'in eşi Karen Ciliv vefat etti, Ciliv ailesinin ve sevenlerinin başı sağlasın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Kurmay Yarbay
    17519 Mesaj

Ethernet ile bağlanıyorsunuz?

|
    |
    ONURART kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    17519 Mesaj

PM gönderdim.

|
    |
    yenespolat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    17519 Mesaj

Hemen deniyorum.

Hayır, bir kaç web sitesi denedim girmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 9 Kasım 2020; 16:37:18 >
    |
    |
    The Hollow kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    17519 Mesaj

Hocam benim Ip'nin ASN de 9121 Türk Telekom. Sizinki de 9121 değil miydi?

|
    |
    The Hollow kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    17519 Mesaj

Bu arada Tivibu için verilen IPoE IP hep lokal IP olurdu şimdi bakarken farkettim public IP atamışlar.

|
    |
  • Binbaşı
    1960 Mesaj

Herkese iyi günler. Türk Telekom saha dolabını aktifleştirmiş. Millenicom ve Netspeed 75 veriyor TürkNet 50 gösteriyor. Şu an TürkNet kullanıyorum sizce düşük ping için hangi firmaya geçeyim?

|
    |
  • Yarbay
    3799 Mesaj

@Ö1f1 Evet, aynı. Yazdığınız TT'un ASN'ı, her IP adresinde o çıkıyor, kurumsal olanlar dahil. Fakat kurumsal hatlarda sansür yok diye biliyorum. Bireysel hatlarda varsa bunu neye göre ayırıyorlar ASN'ı göre değil mi? Ben öyledir diye yazmıştım.

Düzenleme: Etiket.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Hollow -- 9 Kasım 2020; 19:23:46 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Ö1f1
  • Kurmay Yarbay
    17897 Mesaj

Arkadaşlar kuzenime yeni Türk Telekom fiber bağlandı. Sanırım FTTB. 24 mbps paket ile 6 mbps upload alıyor? 2 mbps'ye inmemiş miydi sonradan tüm 24'lük paketlerin uploadı?

Edit: Cevabı buldum, evet 6 olmuş. Vay anasını.
    https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/duyurular/sayfalar/2katupload.aspx

Demek ki 8 mbps/800 kbps kullanan benim gibiler hariç herkesin uploadı katlandı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 9 Kasım 2020; 21:57:59 >
  • Kurmay Yarbay
    15414 Mesaj

24/6 hız.

|
    |
    programmer_onur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    9463 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Uzun uğraşlar pandemiyi dile getirerek yükseltirdik ya onun avantajını yaşıyor herkes pandemi'den sonrasını merak ediyorum.

|
    |
  • Kurmay Yarbay
    17897 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Uzun uğraşlar pandemiyi dile getirerek yükseltirdik ya onun avantajını yaşıyor herkes pandemi'den sonrasını merak ediyorum.

Evet hocam, geçici süreyle demişler. Tabi süre vermemişler. Normalde kalıcı olması lazım ki altyapının çatır çatır desteklediği de kanıtlandı, bahanesi olamaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    9463 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

İşlerine gelmiyor olabilir :)

Metro ethernette 10 mbps upload'ı 1000 liraya satmak varken.

|
    |
  • Kurmay Yarbay
    17897 Mesaj
    Uzun zaman sonra, bu sefer aşağıdaki planlı çalışma listesinde yer almadığı halde Bursa bölgesinde planlı kesinti saati olan tam 02:00'da neti kesti beceriksizler:
    https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/destek/sayfalar/planli-calisma-duyurulari.aspx

Listede yer alsa amenna, yazmamışlar. Ama kesinti saati tam bakım saatine (02:00) tekabül ediyor.

Edit: Gereksiz yere uzaktan modemi güncellemişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 10 Kasım 2020; 2:56:17 >
    |
    |
  • Çavuş
    66 Mesaj

Merhaba arkadaşlar.

Her şey hazır. Kutu takıldı. Kablo evin içine geldi. 10 gündür ne gelen var ne arayan soran. Ne olacak bu işin akıbeti? Daha ne kadar bekleriz sizce?

• Kurmay Yarbay
    15414 Mesaj

randevu oluşturuldu mu?

|
    |
    Anatolian20 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    66 Mesaj

Hocam arayan soran yok. Ancak ben önceden taahhütlü seçim yaptım Türk Telekom'dan. Yani tarifem hazır ve sıradayım. Geçen gün müşteri hizmetlerini arayınca kendilerinde herhangi bir bilginin olmadığını, altyapı aktif olunca mesaj geleceğini söylediler.

|
    |
    XpressMusic34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    15414 Mesaj

Anladım. Dilerseniz tuketici.btk.gov.tr adresinden kayıt açın hocam.

|
    |
    Anatolian20 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    358 Mesaj
    1 haftadır durduk yere hızım düştü SNR düştü bugün telekomdan arkadaşları ankastre kutusundan tutda saha dolabına kadar test ettirdim . Ankastre kutusunda max değer 93 mbps çıkarken , direk saha dolabına taktı kabloyu orada 150 çıktı . Port değiştir di yine ankastre de 93 çıktı anlamadım saha dolabında 150 çıkan değer neden 20-30 metre ilerisindeki ankastre kutusunda 93 çıkıyor oda muamma. Her zaman eskiden hep 115 çıkardı..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Masal Oku
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,875
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.