Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (2041. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (2 Mobil) - 11 Masaüstü2 Mobil
5 sn
51.346
Cevap
244
Favori
4.013.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20392040204120422043
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ens1252

Turktelekomda aynısını yapıyor hepsi aynı
    Ben türk telekoma yeni abonelik başvurusu yaptım bugün direk yarın için kurulum randevusu verdiler gerekirse gelen elemanlarla birlikte dolabın yanına gidip taktırıcam böyle bir saçmalık olamaz.
  • xSwindLer X kullanıcısına yanıt
    fan sesini boswerin benim dolabin sesi yok sessiz calisiyor 5 aydir elektrik sayacida yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xSwindLer

Dolap değişeli bu hafta 9 hafta oldu hocam. Bugün tekrar kontrol ettim fan sesi gelmiyor halen.
    Kablo mesafeniz ne kadar acaba ?
    Bende de halen port yok görünüyor hocam kutudan fan sesi gelmesine rağmen birde port bekleyeceğim sanırım.
  • Merhabalar .bir sorum var ama. Ttnet kurulumu yaptı gelen elemanlar. 2 gün içinde açılmazsa müşteri hizmetlerini arayın dedi. Müşteri hizmetlerini aradım randevunuz 10 gün sonra diyor. Ya diyorum kurulumu yaptılar. Olmaz sistem böyle işliyor diyor. Hay sizin sisteminize dedim. Yok mu bunun bir çözümü.

• Bağlı bulunduğun müdürlüğe gidip derdini anlatırsan sorun çözülür diye tahmin ediyorum.
  • quote:

200 metre. 67 mbps ulaşılabilir hız gösteriyor altyapı siteleri port var ama turktelekom kıllık yapıyor onayımı aldıktan sonra paket geçişi yapılamadı diye mesaj attı. Bahane santral mesafesiymiş. 200 metre uzaktaki dolap yerine 1200 metre uzaktaki santralden işlem yapmaya çalışıyor. Kendi koydukları saha dolabından haberleri yok. Taahhüt olmasa bunlara yalvarmazdım. Tekrar arayıp fırça attım işleme aldılar.
    Bugün türk telekom kurulum ekibi geldi ve dedikleri şey sistemdeki hız bilgisini erken girmişler müdürlük ve çağrı merkezinin haberi yok bizi zor durumda bırakıyorlar bu bölgedeki saha dolapları haftaya aktif olacak şuan adsl bağlayabiliriz, sizin de durum bu şekildedir boşu boşuna uğraştırdılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bluepower -- 25 Eylül 2020; 10:55:34 >
  • Bluepower kullanıcısına yanıt
    Aynı bilgiyi bu sabah telefonunu aldığım bölge saha teknisyeni söyledi. 1-2 ay var daha dedi. Saçmalık resmen.

• quote:

Aynı bilgiyi bu sabah telefonunu aldığım bölge saha teknisyeni söyledi. 1-2 ay var daha dedi. Saçmalık resmen.
    Fiber ulasan hane sayisini pandemi doneminde yuzde bilmemkac arttirdik diye reklam yapmak icin hazir olmayan yerleri sisteme erken giriyorlar sanirim.

kalabalık yerlere yoğunlaşıyorlar kıyıda köşede az haneli yerleri klemiyorlar

örnek imzamdaki konu 2021 geliyor hala 2019 projesini bitirmediler
  • ertugrulysr1907 kullanıcısına yanıt
    bakır kabloları eziklik kopukluk varsa yenilemezler yenileselerde daha kötü performans verebiliyor

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Mesela bu direk yeni değişti altdan gelen bakır kablo ve boru direğe sıfır olmalıydı sanırım ezilmiş gelen değerler 3/1 oranında düştü

sadece santralden saha dolabına fiber kablo çekiyorlar bazen eski saha dolabının regletlerine bile dokunmuyorlar sadece dış kapakları söküp üstüne yeni dolabı yerleştiriyorlar zaten ona göre ayarlı bir ölçüde geliyor yeni dolap.

Port yoksa ADSL kullanıcıların çoğu dolap yerine santralden hizmet alıyor

• Hepsi yatırım konusunda berbatta Türk Telekom gene diğer firmalara göre iyi Superonline merkezden dışarı çıkmıyor oda büyük siteler olucak kârlı olucak öyle yatırım yapıyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • furkann406 F kullanıcısına yanıt
    Turkcell en az 5 senedir ölü sabit tarafta yatırımda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bluepower

Bugün türk telekom kurulum ekibi geldi ve dedikleri şey sistemdeki hız bilgisini erken girmişler müdürlük ve çağrı merkezinin haberi yok bizi zor durumda bırakıyorlar bu bölgedeki saha dolapları haftaya aktif olacak şuan adsl bağlayabiliriz, sizin de durum bu şekildedir boşu boşuna uğraştırdılar.

Alıntıları Göster
    hocam bu bölge derken bağlarbaşı da dahildir umarım :D sen gop'un neresindesin bana yakın mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi himesoglu -- 26 Eylül 2020; 13:15:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: himesoglu

hocam bu bölge derken bağlarbaşı da dahildir umarım :D sen gop'un neresindesin bana yakın mı

Alıntıları Göster
    Merkez mahallesindeyim hocam çayırlı evler sokak, haftaya aktif olması bizim saha dolabı için geçerlidir muhtemelen ama yılbaşına kadar hepsi aktif olacakmış maksimum 2 ay daha beklersiniz.
    Telekom tarafından çok yoğun çalışmalar var inşallah çoğu bölgede internet sorunu kalmayacak gönül isterdi herkesin evine fiber gitsin ama sadece sanırım talebe , yeni binalara ve daire sayısına bakıyorlar.
  • Arkadaşlar merhaba dün geceden beri y dışı çıkışlarda sorunu olan var mı? Telekom VDSL2 altyapısında Netspeed kullanıcısıyım ve normalde İstanbul'dan yurt dışına çıkışım sağlanırken dünden beri Bornova'ya yönlendiriliyorum, bu da pingimde artışa neden oluyor. Rica etsem google'a tracert ve ping testi yapıp buraya atabilir misiniz? Zaman ayırdığınız için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3uncubayezit -- 26 Eylül 2020; 15:43:11 >
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Yerli arabayla gündeme gelen fiber altyapı konusu daha sonra yukarıdan sıkıştırmalarla yeniden hızlandı özellikle İstanbul’da fiber altyapıyı 1 hafta içinde getirme sözü verildi bunlar çok iyi gelişmeler.Son 15 yıldır tabloya bakıldığında Türk Telekom’un özelleştirilmesinde çok büyük hatalar yapıldığı ortada sözleşmeye zorunlu yatırım eklenmeliydi her yıl en az bu kadar yatırım yapacaksın gibi.Öyle elin yabacısına serbest bırakırsan firma neden yatırım yapsın daha çok kâr etmek varken, bu yüzden fiber altyapıyı belirli yerlere yaptılar artık bundan sonra ne olur tahmin etmek zor ama şuan başlanan yatırımlar geleceğe dair umut vadediyor.

• 2009

• Sokağıma Türksat A.Ş. Kablo TV-Fiber kablo çekmeye başlamış. Ben 15 Eylül’de 2 yıllık Superonline VDSL 50 Mbps taahhüt verdim.
    Eve bağlamaya hazır olana dek süre alacağını farkındayım.
    Şu durumda keşke 1 yıllık taahhüt yapsaymışım diye düşünüyorum.
    Evde kullanıma hazır hale gelmesi sizce ne kadar süre alır?

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

• isikayhan kullanıcısına yanıt
    3-4 ay daha var kafadan hız düşümü uyguluyor ne yapıcaksınki ?
  • 
Sayfa: önceki 20392040204120422043
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.