Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (2011. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: hasanbahri Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 13 Misafir (3 Mobil) - 11 Masaüstü3 Mobil
5 sn
51.347
Cevap
244
Favori
4.013.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20092010201120122013
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hat değerlerinde yükselme olacağını tahmin ediyorum ama bu konuda net bilgiye sahip değilim. Altyapı sorgulamasında milleni ve netspeed'in sorgu sayfaları daha güvenilir sonuçlar vermektedir. Türk Telekom kullanıyorsanız online işlem merkezinden paket yükseltme menüsünü kontrol edebilirsiniz. 16 mbps'den yüksek hızlar varsa dolap aktif olmuş demektir.
  • Dün bu konuya binada fiber kutu bulunduğunu ancak daire içi sonlandırma yapılmadığını yazmıştım. Ardından Twitter'dan Yusuf Kıraç'a ulaştım.

Daha önce Türk Telekom müşteri hizmetleri fiberle ilgili bu yıl çalışma olmayacağını söylemişti. Bunu da kendilerine iletmiştim.

Bugün Yusuf bey, adres ve iletişim bilgilerimi aldı. Az önce bağlı bulunduğum Türk Telekom müdürlüğünden arandım. Yusuf bey direkt talebi iletmiş. Telefondaki kişi 1 ay içinde fiber bağlantının tamamlanacağını söylendi. Zaten takipte, hali hazırda çalışma olan bölge dedi. (Müşteri hizmetleri ise çalışma yok, sizin altyapı VDSL diyordu.) Telefondaki kişi hangi operatörü kullandığımı sordu. TurkNet'i kullandığımı söyledim. "Türk Telekom fibere geçiş yapacak mısınız?" diye sordu. Eğer kısa sürede fiber gelirse değerlendirebileceğimi, zaten taahhütüm olmadığını söyledim. Binayı bugün incelediklerini fiber bağlantının olduğunu bu ay sonuna kadar aktif edeceklerini söyledi.

Daha sonra arayan kişi "Süreç hakkında bilgilendirme yapacağım, numaramı isterseniz kaydedin, istediğiniz zaman bana ulaşabilirsiniz" dedi.

Bakalım süreç nasıl ilerleyecek. Gelişme olursa buradan tekrar paylaşacağım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Arkadaşlar merhaba, Yusuf Kıraç beye ben de twitter üzerinden ulaşarak altyapı talebimi ilettim fakat abonelik babamın üzerine. Ben kendi numaramı verdim. Yine de beni ararlar mı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre_ELT

Arkadaşlar merhaba, Yusuf Kıraç beye ben de twitter üzerinden ulaşarak altyapı talebimi ilettim fakat abonelik babamın üzerine. Ben kendi numaramı verdim. Yine de beni ararlar mı acaba?
    Sizin ile iletişime geçerler

• il müdürlüğüne fazla para kalmış veya projesi değişmiştir

• Hocam oyuna bağlandığım sunucuya ait tracert testi forum linkinde:https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/144928385
    Sorunun kaynağı Turknet veya Turktelekom değilmiş ama size de göstermek istedim. Bakarsanız sevinirim.
  • Bugün Türk Telekom müdürlüğünden iletişime geçtiler, fiber kutuların talep halinde aktif edileceğini bildirdiler. Türk Telekom'dan hizmet almadan nasıl fibere geçiş yapabilirim?

• Arkadaşlar netspedden sorgulattigimda 72 mgbt alabilirsiniz diyor ama port yok diyor bir ay oluyor vdsl başvurdum bu mesaj geldi yine sorgulattim port gözükmüyor nasıl bir kurulum yapacaklar ? TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

• Türk telekom telefon uygulamasından 100mbps interneti 107TL 24ay taahahüt şeklinde veriyor
    Sorum şu benim daha 50mbps pakete 20ay tahahütüm var bu pakete geçersem ceza öder miyim? bilenler yardımcı olabilir mi
  • Crypdeth C kullanıcısına yanıt
    teklifin ekran görüntüsünü atarmısınız bu arada bi sıkıntı olmaz zaten daha yüksek pakete geçebiliyosunuz normalde
  • 3uncubayezit kullanıcısına yanıt
    Test ettim sonuç burada;

Türk Telekom Fiber.

C:\Users\Nitro>tracert xblcxplatqos-weu-9-18-2-0.cloudapp.net

Tracing route to xblcxplatqos-weu-9-18-2-0.cloudapp.net [23.97.144.150]
    over a maximum of 30 hops:

1 <1 ms <1 ms <1 ms TOUCH_P5-SHARE [192.168.0.1]
    2 1 ms <1 ms <1 ms VOIP [192.168.1.1]
    3 2 ms 2 ms 2 ms 212.156.201.181.static.turktelekom.com.tr [212.156.201.181]
    4 3 ms 2 ms 5 ms 81.212.2.47.static.turktelekom.com.tr [81.212.2.47]
    5 3 ms 2 ms 2 ms 41-gebze-t2-2---41-gebze-t3-3.statik.turktelekom.com.tr [81.212.208.152]
    6 4 ms 3 ms 3 ms 41-izmit-t2-2---41-gebze-t2-2.statik.turktelekom.com.tr [212.156.109.78]
    7 5 ms 4 ms 4 ms 34-acibadem-xrs-t2-2---41-izmit-t2-2.statik.turktelekom.com.tr [81.212.24.63]
    8 5 ms 5 ms 5 ms 31.210.9.89
    9 6 ms 5 ms 5 ms ae61-0.ier02.ist30.ntwk.msn.net [104.44.36.223]
    10 44 ms 43 ms 45 ms 104.44.239.97
    11 49 ms 49 ms 50 ms be-102-0.ibr01.fra21.ntwk.msn.net [104.44.23.105]
    12 49 ms 49 ms 49 ms be-8-0.ibr01.ams30.ntwk.msn.net [104.44.19.234]
    13 49 ms 48 ms 49 ms ae102-0.icr02.ams30.ntwk.msn.net [104.44.22.216]
    14 * * * Request timed out.
    15 * * * Request timed out.
    16 * * * Request timed out.
    17 * * * Request timed out.
    18 * * * Request timed out.
    19 * * * Request timed out.
    20 * * * Request timed out.
    21 * * * Request timed out.
    22 * * * Request timed out.
    23 * * * Request timed out.
    24 * * * Request timed out.
    25 * * * Request timed out.
    26 * * * Request timed out.
    27 * * * Request timed out.
    28 * * * Request timed out.
    29 * * * Request timed out.
    30 * * * Request timed out.

Trace complete.

• Bugün Telekom gelip kurulumu yaptı. Benim paket 35Mbps olduğu için sözleşme bitene kadar hızlı kullanamayacağım ne yazık ki. Wifi üzerinden güzel sonuçlar verdi ancak Lan ile bağlandıgım zaman download 10 mbps üzerine çıkmadı. Başka bir bilgisayar ile deneyeceğim veya başka bir kablo ile. ZTE modem bağladılar ilk izlenim güzel.

Bu arada @Ö1f1 hocama çok teşekkür ederim, her konuda yardımcı oldu sağ olsun.

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RuffneckTR -- 8 Ağustos 2020; 19:1:54 >

• NitroNos kullanıcısına yanıt
    Valla hocam ben anlamadım bu işi. Cogentten mı kaynaklı yoksa microsoft network kaynaklı mı çözemedim. Telekom seni direk microsoft network e atıyor. Rainbow azure serverlarını kullandığı için bu çok güzel bişey aslında. Ne yapacağımı şaşırdım valla. Benim altyapıda eskiden turktelekom kullanırken hipernet vardı. Yanı saha dolabına kadar fiber var gerisi bakır. Yaşadığım şehir de Kırklareli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3uncubayezit -- 8 Ağustos 2020; 17:24:15 >
  • RuffneckTR R kullanıcısına yanıt
    LAN ayarlarında seçenekler varsa 100 Mbit ya da varsa 1000 Mbit seçin. 10 Mbit sınırlaması garip. Kabloda da sorun olabilir ama çok bozuk bir kablo değilse sanmıyorum. Benim kablo mesela, başlığın içine tam oturmadığında tellerden birinin teması kesiliyor ve 1 Gbit LAN oluyor 100 Mbit. Ama 10 Mbit görmemiştim hiç.
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkür ederim, Ağ ve paylaşım merkezinden etherneti kontrol ettim ve 10mbps sınırı varmış 1Gbit'i seçtim düzeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RuffneckTR -- 8 Ağustos 2020; 19:1:40 >
  • Bugün Türk Telekom'dan tekrar aradılar. Arayan kişi "Altyapı talebiniz bugün sistemime düştü, ücretsiz bina içi kablolama için Pazartesi en geç Salı geleceğiz ancak binada istemeyenler olabilir mi? İşlem yaparken sıkıntı yaşar mıyız?" dedi. Daha önce evde olmadığım zaman binadaki dairelere sormuşlar, biz istemiyoruz demişler.

Ben de arayan kişiye sorun olmayacağını söyledim, binadakilere de iletişim hizmeti en doğal hakkım bu konuda kimse engel koyamaz dedim. Bakalım kablolama nasıl olacak, daireye kadar çekeceklermiş. Bu arada arayan kişi istemeyenlere doğalgaz kutusuna kadar altyapı bırakırız dedi. (Bana kalsa hiç vermesinler.)

Sene 2020 adamlar kapıya kadar fiber verelim diyor, buna karşı çıkan var. Daha ne yorum yapayım.

• Beyler sanırım oturduğum binaya da fiber geldi. Bundan sonra ne yapmak gerekiyor? Kendileri kapıya kadar çeker mi?

• _EngiN_ kullanıcısına yanıt
    Sizin birşey yapmanıza gerek yok, bundan sonra binaya kutu takacaklar ve dairelere sarı fiber kablo çekecekler. Daha sonra sisteme tanimlandiktan sonra kullanmaya baslayabilirsiniz. Ortalama 2-3 ay sürebilir bu işlem.

• alizeo kullanıcısına yanıt
    Adamlar hız düşümünü savunuyor daha sen ne diyorsun hocam

• Crypdeth C kullanıcısına yanıt
    Farkli kampanya kodlari var ise gecise izin vermeyebilirler. Ben de 50Mbit kullaniyorum ve 21 Ay taahutum var 106TL oduyorum aylik olarak.
    Bu arada anlamadigim bir konu var mahallede 3-5 tane superonline a ait beyaz rogar kapagi var ancak SOL alt yapisi sorgulama ekraninda gorunmuyor sebebi ne olabilir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AcetoBalsamico -- 8 Ağustos 2020; 23:0:55 >
  • 
Sayfa: önceki 20092010201120122013
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.