Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
40.767
Cevap
176
Favori
1.920.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1328
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3577
  • Ortalama Mesaj Aralığı 51 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3337
  • Favoriye Eklediklerim 185
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Ö1f1 (7737 mesaj) smart0201 (3844 mesaj) NitroNos (3577 mesaj) mustifb (2777 mesaj) dr20mouse (1414 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (21442 mesaj) Mobil (13146 mesaj) Tablet (352 mesaj) Mini (4768 mesaj) Uygulama (1828 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
Giriş
    16811 Mesaj

Olabilir hocam ya da henüz aktarma yapılmamış olabilir hiç bir hat için zira benim arkadaş bekledi 2 ay kabinler konduktan sonra aktarma için.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bluepower kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    179 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Olabilir hocam ya da henüz aktarma yapılmamış olabilir hiç bir hat için zira benim arkadaş bekledi 2 ay kabinler konduktan sonra aktarma için.
    Benimde 2 ay oldu dolaptan fan sesi geliyor ama halen aktif değil port yok olarak gösteriyor

Ocaktan buyana ORIS TELEKOM - 100 Mbit/s fiber

Tracing route to vie.valve.net [146.66.155.1]
    over a maximum of 30 hops:

1 1 ms 1 ms 1 ms hgw.local [192.168.1.1]
    2 2 ms 2 ms 2 ms 100.64.0.1
    3 2 ms 2 ms 2 ms 10.0.1.1 [10.0.1.1]
    4 * * * Request timed out.
    5 * * * Request timed out.
    6 * * * Request timed out.
    7 * * * Request timed out.
    8 * * * Request timed out.
    9 * * * Request timed out.
    10 * * * Request timed out.
    11 * * * Request timed out.
    12 * * * Request timed out.
    13 * * * Request timed out.
    14 * * * Request timed out.
    15 * * * Request timed out.
    16 * * * Request timed out.
    17 * * * Request timed out.
    18 * * * Request timed out.
    19 * * * Request timed out.
    20 * * * Request timed out.
    21 * * * Request timed out.
    22 * * * Request timed out.
    23 * * * Request timed out.
    24 * * * Request timed out.
    25 * * * Request timed out.
    26 * * * Request timed out.
    27 * * * Request timed out.
    28 * * * Request timed out.
    29 * * * Request timed out.
    30 * * * Request timed out.

Trace complete.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mbaydar76 -- 17 Eylül 2020; 23:25:13 >
    |
    |
    Crypdeth kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Kurmay Yarbay
    16811 Mesaj

Uzun sürebiliyor maalesef.

|
    |
    Apsny kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    2694 Mesaj
    quote:

Valla tüm iss'lerde 65 megabit hız görünüyor port var yazıyor aktarma yapmadan sisteme böyle girdilerse büyük amatörlük, başvurduk bakalım vdsl'e geçirmeleri için olursa yazarım hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bluepower -- 17 Eylül 2020; 23:41:12 >

Hocam hat değerlerinizi atabilir misiniz?

|
    |
    6856 Mesaj
    Türk Telekom yatırımları mı arttırdı nedir, bugün Derince'de işim vardı Denizciler caddesinde neredeyse 300 metre de bir tip7 kabin gördüm. Bildiğin caddeyi ablukaya almış TT

Daha önceleri hep eski, uyduruktan saha dolapları vardı. Dikkatimi çekti valla.

Hocam bir de bu dolaplara mikro cell baz konuğun düşün

|
    |
    Jazzalyn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    6856 Mesaj

Efsane olur hocam.

Her dışarı çıkmamda sağda solda dolap var mı diye bakınıyorum, tik oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Ö1f1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam hat değerlerinizi atabilir misiniz?
    Kabin aktif olmadan öncekiyle aynı 23.2 hat zayıflaması var ulaşılabilir hız 14 megabit hocam 10 yıldır bu değerdeydi zaten santrale bağlıyım hala orası kesin.

Bu arada türk telekomun kendi altyapı sorgulama sayfası 2 gündür 404 veriyor kaldırdılar komple galiba :
    https://kapsamaharitasi.turktelekom.com.tr/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bluepower -- 18 Eylül 2020; 14:27:21 >
    Arkadaşlar şuan Turknet 75mbps vdsl kullanıyorum saha dolabına yaklaşık 150 mt uzaklıktayım hatta çok sık hız düşüşleri ve kopmalar oluyor modem değerlerinde hız sınırda görünüyor ve max. alınan hız değeri sürekli değişiyor.

Sokağımızda bizim binaya 50 mt uzaklıkta yıkılıp yeniden yapılan bir bina var bu binanın yarısından fazlası hala inşaat halinde ve binada tek bir dairede oturan var oda bina sahibi, tesadüfün dün bu dairede fiber internet bağlı olduğunu gördüm,bina girişinde telekoma ait herhangi bir kutu göremedim sadece turuncu renkli ince kablonun modeme takılı olduğunu gördüm, o binanın adresini sorguladığımdada fiber bağlantı görünüyor,
    Bizim binamız 4 daireli yaklaşık 35 yıllık bina ve tek internet kullanıcısı biziz acaba bizde bir şekilde binamıza fiber hat çektirebilirmiyiz, ne yapmamız gerekiyor ?
    Teşekkürler.

• Yarbay
    11350 Mesaj

Hocam bina çok eski telekom kendisi çekmez ama gidip konuşursanız fiber çekme masrafını karşılarsanız yaparlar ki yinede tavsiye etmem bina çok eski ölü yatırım olabilir. Bizim evde eski 40 senelik oldu neredeyse fiber işine girmiyorum bu yüzden yeniletince çektiricem.

|
    |
    Legend_84 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Haklısınız hocam eski bina olduğu için biraz zor, belki olur diye şanşımı denemek istedim ve e-devletten (açık kapı portalı) bununla ilgili dilekçe oluşturdum bakalım ne çıkacak.
    |
    |
    dr20mouse kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Twitter destekten yazdım aradı MH, hat değerlerinizi kontrol ettim sorun yok, sitedendir deyip geçti. Sitede olsa binlerce insan canlı yayını izliyor 1 tane takılma yaşıyorum yazan yok..

Eskiden ozelmusteriyonetimi mail adresi falan vardı kapanmış sanırım. Bu durumu nereye iletmeliyim?

Twitter'dan Ümit Önal'a ve diğer teknik üst kademedeki kişilere mesaj atmayı deneyebilirsiniz.

Asistanları arayıp yardımcı oluyorlar diye biliyorum.

Konu hakkında daha tecrübeli hocalarım da seve seve sizinle paylaşımda elbet bulunacaklardır.

Şu sıralar Twitch gibi sitelerde sorun yaşayan çok kişi oluyor, sorununuz umarım biran önce çözümlenir.
    |
    |
    BoraNb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Dün binaya gpon kutu konuldu bağlantılar yapıldı Türk Telekom’dan ftth internet kullanan arkadaşlara sorum olucak bu modem kira ücreti diye birşey var aynısını ont cihazı içinde alıyorlarmı paket harici kaç tl ödeniyor şuan güncel rakam olarak?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yüzbaşı
    281 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: furkann406

Dün binaya gpon kutu konuldu bağlantılar yapıldı Türk Telekom’dan ftth internet kullanan arkadaşlara sorum olucak bu modem kira ücreti diye birşey var aynısını ont cihazı içinde alıyorlarmı paket harici kaç tl ödeniyor şuan güncel rakam olarak?
    modem kira ücreti 6tl alıyorlar ont için kira yok hepsi içinde
    |
    |

Belki koyarlar belli mi olur, büyük bir imkan.
    |
    |
    Jazzalyn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    16811 Mesaj

Anladım hocam.

O harita zaten dandik, çalışsa ne olur çalışmasa ne olur
    |
    |
    16811 Mesaj

Değerler sınırda olsa bile kopma yapması normal değil, başka bir sorun olabilir.

Müdürlüğe başvurabilirsiniz ama TurkNet abonesi olduğunuzu belli etmeyin derim.
    |
    |
    Legend_84 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Radyo Dinle
kripto para haberleri
Cancer Clinical Trials
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,938
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.