Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: atakanelif , dearlover Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 8 Misafir (6 Mobil) - 2 Masaüstü8 Mobil
5 sn
41.138
Cevap
179
Favori
2.155.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 27 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1363
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3605
  • Ortalama Mesaj Aralığı 52 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3348
  • Favoriye Eklediklerim 188
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Ö1f1 (7786 mesaj) smart0201 (3844 mesaj) NitroNos (3605 mesaj) mustifb (2790 mesaj) dr20mouse (1420 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (21749 mesaj) Mobil (13272 mesaj) Tablet (352 mesaj) Mini (4819 mesaj) Uygulama (1874 mesaj)
  • @
66 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
Giriş
    13256 Mesaj

Bakarsın telekom daire içine kadar fiber çeker şuan bazı bölgelerde bu şekil uygulamaya geçtiler kablonette sınırsız hız düşümü istemiyorsan 300-500 Tl vermen gerekiyor gereksiz bi masraf.
    |
    |
    isikayhan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: High Sierra

Yok hocam altyapı değil de altyapı reklamı yapılıyor bangır bangır.

@Jiraiya hocam da teyit etti koskoca Gaziosmanpaşa, fiber Gop'ta afişleri ile dolduruldu. Altyapı çalışması yok yani kesinlikle. Bölgeleri sorduğumuzda birinin yıl sonu dediğine öbürü böyle bir çalışma bulunmuyor nereden bu bilgiyi aldığınızı teyit eder misiniz diye soruluyor.

Nüfusu iki ilçenin birleşimi 250k ancak eden Balıkesir Merkez'de adım başı saha dolabı daireye kadar ftth bulabiliyoruz eski yeni demeden binalarda.

Kayıtlı nüfusu 600k'yı dahi geçmiş İstanbul'un merkezi ve eski ilçelerinden olan GOP'da bu bahsettiğim hizmetin 10'da 1'i yoktur.
    Evet hocam hatta yine bize yakın bir akrabamı fiber için arayıp geçirdiler hızı 20 mbye çıktı ama muhtemelen VDSL bağlayıp Fiber diye yutturuyorlar, bu nasıl fiber? Ben Bağlarbaşı Mah. de çok merkezzi bir yerdeyim ama ne apartmanda çalışma var ne arayıp soran... Hikaye her şey. 10 MB sabit hızı zar zor aldım kablo yenileyerek vb.

• Yarbay
    4189 Mesaj
    3-4 kere mail atmam sonucu tüm cadde boyunca saha kabinlerini yenilemeye başlamış Türk telekom. Tip-7 koymaya başlamış. Tahmini ne zaman aktif olur acaba bilgisi olan var mı?

Yok hocam doğru odasında beyaz baretli (Bunu özellikle belirtmek istedim.) altyapı biriminden sorumlu kişi ile bile görüştürüldüm.

Aynı tepkiyi verdi. Sizde zaten fiber var dedi. Dedim fiber GPON şeklinde FTTH eve kadar fiber değil mi bu yok bizim evde. Bizim apartman girişinde veya evde turuncu kablo yok zaten. Olsa olsa VDSL2, veya Türk telekom deyişi ile HİPERNET hizmeti verebiliyorsunuz dediğimde evet doğru diyorsun cevabını aldım.

Beklentim sıfır. Bildirmediğim yer kalmadı. Apartmanda herkese imza toplattım. Kendim bireysel dilekçe bıraktım. Artık İstanbul'da hizmet bu seviyede iken diğer bölgeleri düşünmek dahi istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 27 Eylül 2020; 15:48:38 >
    |
    |
    Jiraiya kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

aynı gün veya 3-5 aya kadar uzayabiliyor
    |
    |
    -SWARTHY kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Emre_ELT

Merhaba arkadaşlar 3-4 gündür altyapı sorgulama sonuçları böyle çıkıyor, civarda tip7 dolaplar mevcut ama ben eski tip saha dolabına bağlıyım, saha dolabında herhangi bir işlem yapılmamış. Sizce bu çalışma tip7 kabin için midir yoksa santralle mi alakalıdır?

TIRT Telekom bilerek bazı yerlere engel atmış sen de olanlardan birisin. Mesela aynı apartmanda başka bir daireyi yada yan apartmanda bir daireyi ya da müstakilsen mesela karşı evi sorgularsan oralar da böyle sorunlar olmuyor.
    Yapacağın bir şey yok. Adamlar satmıyorum diyor kısaca
    |
    |

• Yüzbaşı
    524 Mesaj

Merhaba hocam. Bu konu hakkında epey bir merakım var ve bu mesajınızı gördüğüm iyi oldu. Öncelikle verdiğiniz kaynak link çalışmıyor. Bende ufak bir aratmayla bunu buldum.

Burada yazdığına göre şöyle d/up tarifeleri var:

Bu bulduğum belge bugün konuştuğumuz saye sistemi ile alakalı mı bunu bilmiyorum ancak aylardır "saye sistemi geliyor; firmalar artık yüksek upload verebilecek" diye beklerken bu tabloda hızların yükseltilip upload hızlarının düşük kalmaya devam ettiğini görüyoruz.

Ayrıca sizin bahsettiğiniz ücretler de sanırım burada yazıyor:

Bir diğer nokta da santral sayısı:

Burada belirtildiği üzere 105 nokta olduğu belirtilmiş. 105 nokta için her birine 23B TL ödenecekse buna büyük operatörler dışında başka firmalar ne kadar bu ücreti çıkarabilir bilinmez. Eğer burayı doğru anladıysam toplam fiyat yaklaşık 2.5M TL.(Bu ücret aylıksa tabii. Yıllık ücretse ki bence santral başına yıllık ücrettir; çok büyük bir fiyat çıkmıyor.)
    |
    |
    LGR9 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    176 Mesaj
    Merhaba, sonunda bizim sokak içinde altyapı çalışmaları başladı. Sokağa fiber döşeniyor apartmanlara da bir kablo çektiler, bu fotoğraftaki kablo ile nasıl bir altyapı verebilirler acaba bilen varmıdır?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Çavuş
    56 Mesaj

Havai fiber kablo bu. Binaya FTTH fiber sistem kurulacak.

|
    |
    bluesky_83 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    13256 Mesaj

Yer neresi telekom calısıyor bizim binada da aynı sistem var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    bluesky_83 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Avcılar Cihangir mahallesi

|
    |
    AMC kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    502 Mesaj
    2 ay önce başvurmuştum 30 eylüle kadar dediler bugün gelip taş kesme aleti ile ana caddeden sokağa kadar çizik attılar makine ile. Bundan sonraki prosedür nedir?

Bizim binaya da geçen hafta bu kabloları çektiler. Bir siyah bir de beyaz kablo var. 154 TL ye tivibu lu 100mbps sınırsız a abone kaydı attırdım. Şu an kablonet 100mbps kullanıyorum. Ama taahutum önümüzdeki ay bitiyor. Yeni sözleşme için 399TL istediler.

|
    |
    alizeo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    11 Mesaj

Tam olarak hangi adreslere mail attınız?
    |
    |
    -SWARTHY kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Fiberin geçmesi için boru döşenmiş sanırım bundan sonra kablo ekibi gelip binaya kadar fiber kabloyu çekicek sonra bir ekip gelip kutuyu binanın elektrik odasına yada girişte sonlandıracak daha sonrada kutunun değerleri test edilecek eğer eve kadar fiberse obk kabloları bırakılır yada döşenir daha sonra hat aktif edilir.

|
    |
    Nokata kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    502 Mesaj

Saat 7.30 da kepçe geldi ve ince şerit halinde yolu kazıyorlar. Adım adım yazarım.

Düzenleme : 9.30 gibi ana caddeden sokağa kadar siyah borular döşediler. Şimdi üstünü kapatıyorlar ve çıkan asfaltı temizliyorlar.

Düzenleme: 11:00 sularında eve kadar geldi borular ama hala kablo gözükmüyor ortada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nokata -- 29 Eylül 2020; 11:7:52 >
    |
    |
    furkann406 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Şuan kablo döşemezler genelde kablo ekibi ayrı oluyor onlar borular döşenmeden gelmezler her iş için ayrı ekip söz konusu zaten süreç bundan uzuyor.

|
    |
  • Yarbay
    9142 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Fiberi boruların içinden sizin binaya çekecekler.
    |
    |

Şuanda binanın 2 metre ötesine kadar geldi borular, dikdörtgen beton bir blok koydular herhalde sonlandıracaklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nokata -- 29 Eylül 2020; 12:23:13 >

Kapak konulup oradan binaya çekebilirler veya oraya kabin konulabilir.
    |
    |
Canlı Tv izle
Web Tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,500
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.