Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (2 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
41.139
Cevap
179
Favori
2.155.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 45 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1363
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3605
  • Ortalama Mesaj Aralığı 52 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3348
  • Favoriye Eklediklerim 188
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Ö1f1 (7786 mesaj) smart0201 (3844 mesaj) NitroNos (3605 mesaj) mustifb (2790 mesaj) dr20mouse (1420 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (21749 mesaj) Mobil (13273 mesaj) Tablet (352 mesaj) Mini (4819 mesaj) Uygulama (1874 mesaj)
  • @
66 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
Giriş
    137 Mesaj
    selamün aleyküm yeniyim forumda deminden beri yazıları okudum bmw logolo arkadaş dünyayı yönetsin bu kadar büyük konuda uzun durmuş helal olsun şeyi sorucaktım fiber başvurduktan sonra ne zaman gelir
    762 Mesaj
    bayadir yokum burda herkese selamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Buranın tecrübeli hocalarındandır o. Öncelikle hoşgeldiniz foruma hocam.

Fiber başvurusundan sonra uygunluk çalışmaları/yatırım planı/ilçe telekom vesaire derken birçok prosedür var diye biliyorum.

Birkaç ay önce üst düzey yöneticilerle birebir iletişime geçmek, ve ilgili asistanların yardımıyla da eve kadar fiber (FTTH) sahibi olmak gayet mümkündü. Ben de içlerinde olmak üzere bu yardımsever durumun baya kişi ekmeğini yedi sağolsunlar.

Ancak özelmüşteriyönetimi adresinin de kapandığı söylendiğinden beri, iş ve prosedürler bir tık daha uzadı diye tahmin ediyorum.

Kendi adıma örnek vermek gerekirse Haziran'da başvurdum, Temmuzun başında hattım aktifti ve kullanmaya başladım, yaklaşık 3-4 hafta sürüyor iyimser tahminle. Öte yandan hatları hazır olup aktivasyon veyahut bağlantı bekleyen de çok var.

Kısacası Twitter ve ilgili mail adreslerinden adresinizde fiber dönüşüm talep ettiğinizi dile getirebilir, ayrıca Açıkkapı ve CİMER üzerinden de talebinizi iletebilirsiniz. Ayrıca işiniz hızlansın istiyorsanız da İlçe Telekom'a giderek bizzat da şansınızı deneyebilirsiniz. (Özellikle Planlama Birimi-veyahut Planlama Müdürüyle, mühendislerle konuşabilirseniz tadından yenmez.)

Tecrübeli hocalarım da size elbet seve seve yol gösterecektir. GAZANIZ MÜBAREK OLSUN
    |
    |
    mustafa ary kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    137 Mesaj
    9 ay önce tweet ile başvurdum
    yıl sonu dediler, aradılar beni hangi firmayı kullanmaktasınız? Türknet dedim ondan fiber isteyin diye trip atıp kapattı.
    1 hafta sonra TT ekipleri geldi komşu internet bağlatmış sordum buraya fiber ne zaman gelir ? dedim.
    buraya gelmez zaten 180m civarınasınız dolaba vdsl ile istediğiniz hızı alırsınız dedi.
    (türkneti ilk kullanmaya başladığımda max rate 93dü 3. ayda 81e düşmüş şimdi 63 mpbs sabitlemiş baktım gün geçtükçe düşüyor 35 kullanıyorum )

ümit beye mail attım aradılar müdürlüğünüze aktarıyorum dedi
    buranın sorumlusu o apartmanı biliyorum kablolarınızı yenileseniz güzel değerler alırsınız dedi
    şimdi küfür etmek istemiyorum başka forumda banlandım zaten haysiyetli namuslu komşularımız değiştirmek istemiyor kendiler memnunmuş kablodan
    neyse konuya döneyim oraya pek gerek yok diyerek inceliyoruz dedi ben geleceğini pek sanmıyorum bu arada ümit beye mesaj atmadan önce cimerden başvurdum firmaya iletildi denildi bana ama umudum yok az ilerideki daha yapımı tamamalanmayan apartmana getirmişler fiberi benim 20 yıllık apartmanıma getirmiyorlar yazıklar olsun

• Yarbay
    2087 Mesaj

Hocam aynı durumdayız.

Bendeki durum daha vahim. Dolaba giden vdsl2 hiper veren kutuyu sizin orada fiber var ki diyen mühendis ile karşılaştım genel müdürlükte. Binalar da yaklaşık yaşıt. Bizimki 25 yıllık. Ümit Bey'in mail adresini paylaşır mısınız acaba özelden benimle?

Özel müşteri yönetimi kısmına internet hakkındaki şikayetimi tekrar ederek attım ama malesef cevap dahi alamadım. Mobil kısmı baz istasyonu talebim için dönmüştüler ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 22 Eylül 2020; 21:49:21 >
    |
    |
    mustafa ary kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    13418 Mesaj
    Türk Telekom’un verdiği 5ghz wifi Li zte vdsl2 modemler nasıl ?
    Kullanan deneyen var mi?
    Zte zxhn h168a modeli
    |
    |

Bana Tweeterdan yaz atayım burdan telefon doğrulaması yapmadım

|
    |
    Bahsedilenler: High Sierra
    137 Mesaj
    Zte serisinde ip sorunu var diyorlar 168ada geçerli mi bilmiyorum

|
    |
    1820 Mesaj

hocam bizim dolaplar aktif oldu. 67 mbps görünüyor. şimdilik 50 mbps geçiş işlemi yaptım.
    |
    |
    xSwindLer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Geçen hafta ftth fiber için binada her iş bitti kutu konuldu testler yapıldı sadece daire içi kablolama kaldı yalnız kablo bırakmadan gitmişler, daire içi fiber kabloları normalde bırakmıyorlar mı? Acaba biz mi satın alıp elektrikçiye çektireceğiz bilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkann406 -- 24 Eylül 2020; 0:32:44 >
  • Kurmay Yarbay
    17061 Mesaj

Hayır değil, FTTC sistem kurulan sahalarda kabinlere kadar fiber çekilir, (artık yoktur ama) hazırlığı olmayanlar santrallerin içerisinde FTTx sistemler için gerekli değişiklikler yapılır. Eğer önemli bir sorun yok ise sadece binalar ile fiber kabin arasındaki lokal bakır değişmez.
    |
    |
    ertugrulysr1907 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    17061 Mesaj

O hususta uygulama değişebiliyor, bazen kendileri çekiyor, bazen kabloyu size verip siz çektiriyorsunuz bazen de siz müdürlüğe gidip kabloyu teslim alıp yine siz çektiriyorsunuz ama her ihtimalde geçerli olursa olsun kablo maliyeti size ait değildir.
    |
    |
    furkann406 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    116 Mesaj

hangi site bu hocam?
    |
    |
    Surfing with the Alien kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu kamuoyuna açık bir site değil, muhtemelen TTOYS'nin bir ekranı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    weeba kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    7170 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Bu kamuoyuna açık bir site değil, muhtemelen TTOYS'nin bir ekranı.
    Evet hocam. Ne Turknet, ne mileni, ne Turk Telekom... Hepsini iptal ettim. Yalancı olmayan bir firmaya, dolandırıcı olmayan bir firmaya daha rastlamadım. İçlerinden yine en iyisi Turk Telekom.
    |
    |

Dolap değişeli bu hafta 9 hafta oldu hocam. Bugün tekrar kontrol ettim fan sesi gelmiyor halen.
    Kablo mesafeniz ne kadar acaba ?
    |
    |
    ens1252 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

200 metre. 67 mbps ulaşılabilir hız gösteriyor altyapı siteleri port var ama turktelekom kıllık yapıyor onayımı aldıktan sonra paket geçişi yapılamadı diye mesaj attı. Bahane santral mesafesiymiş. 200 metre uzaktaki dolap yerine 1200 metre uzaktaki santralden işlem yapmaya çalışıyor. Kendi koydukları saha dolabından haberleri yok. Taahhüt olmasa bunlara yalvarmazdım. Tekrar arayıp fırça attım işleme aldılar.

|
    |

Turktelekomda aynısını yapıyor hepsi aynı

|
    |
    Bluepower kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: ens1252

Turktelekomda aynısını yapıyor hepsi aynı
    Ben türk telekoma yeni abonelik başvurusu yaptım bugün direk yarın için kurulum randevusu verdiler gerekirse gelen elemanlarla birlikte dolabın yanına gidip taktırıcam böyle bir saçmalık olamaz.
    |
    |

fan sesini boswerin benim dolabin sesi yok sessiz calisiyor 5 aydir elektrik sayacida yok

|
    |
Radyo Dinle
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
1,012
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.