Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (3 Mobil) - 5 Masaüstü3 Mobil
5 sn
41.147
Cevap
179
Favori
2.155.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 29 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1363
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3605
  • Ortalama Mesaj Aralığı 52 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3348
  • Favoriye Eklediklerim 188
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Ö1f1 (7786 mesaj) smart0201 (3844 mesaj) NitroNos (3605 mesaj) mustifb (2790 mesaj) dr20mouse (1420 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (21754 mesaj) Mobil (13275 mesaj) Tablet (352 mesaj) Mini (4821 mesaj) Uygulama (1874 mesaj)
  • @
66 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
Giriş
    9142 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Türk telekom’un sistemi böyle yapacak bir şey yok adsl ile devam edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bluepower kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: NitroNos

Türk telekom’un sistemi böyle yapacak bir şey yok adsl ile devam edin.
    Yazlık internete geçiş için aradım geçiş olmuyormuş yeni aboneliğe özelmiş sadece önce netspeed'i iptal ettirip sonra başvurun veya 24 ay tahaahhütlü paket verelim dediler teşekkür edip kapattım netspeed'i iptal ettir diğerine başvur bağlanmasını bekle 1 ay sürer zaten rezillik gerçekten.

Yazlık internete zaten geçiş yapamazsınız yeni abonelik yapmanız lazım.

Siz adsl kullanmaya devam edin.
    |
    |

Yazlık internete zaten geçiş yapamazsınız yeni abonelik yapmanız lazım.

Siz adsl kullanmaya devam edin.
    Adsl işimi görmüyor vdsl geldi diye 5 megabit upload'lu süperbox'ı iptal ettirdim.

Türk Telekom'un hep yaptığı şeyler aslında aktif olsa bile sisteme tanıtmıyor ki alternatif firmalar geçiş yapmasın diye ilk önce kendi abonelerinin geçişini yapıyorlar çokça rastladığım bir durum.
    |
    |

Türk Telekom'un hep yaptığı şeyler aslında aktif olsa bile sisteme tanıtmıyor ki alternatif firmalar geçiş yapmasın diye ilk önce kendi abonelerinin geçişini yapıyorlar çokça rastladığım bir durum.
    Evet çakal adamlar hocam, hangi sisteme tanıtmaktan bahsettiniz bu arada altyapı sorgulamadan bahsediyorsanız orda sıkıntı yok hem hız hem port göründüğü halde geçirmiyorlar.

• Yarbay
    9142 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Kendi sistemlerinde port var gibi görünse de bir çok bahaneyle red geldiği çok oluyor.
    |
    |

Benim başıma geldi millenicom geçişi yapmadı telekoma abone olarak çözdüm.

|
    |

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Benim başıma geldi millenicom geçişi yapmadı telekoma abone olarak çözdüm.
    İptal dilekçesini yazayım bari
    |
    |

dolar 2 liraya düşürse
    |
    |
    furkann406 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Demek ki aktarma yapılmadığı için henüz VDSL verilmeye hazır değil saha. Bir de var ise sabit no ile sorgu yapın isterseniz hocam.
    |
    |
    17065 Mesaj

Genelde binanıza gelen kablo üzerinde aboneliklerin artması ve buna bağlı enterferans sebebiyle SNR azalıyor. Mesela forumca yanlış bildiğimiz bir hadise vardı VDSL kart üzerindeki yüksek hız alan abone sayısı arttıkça VDSL kartın verebileceği maksimum hız ve SNR azalır şeklinde biliyorduk, tecrübe ettim ki böyle değil, sorun genel olarak kablo üzerinde oluşan enterfernas ve bazen de lokal hatta yapılan ekler sebebiyle gerçekleşiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 22 Eylül 2020; 3:34:42 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Pandemic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör Bluepower
    17065 Mesaj

Boş dolap konusu da ortaya atılmış bir iddia ancak teyide muhtaç bir iddia, eklemek gerekir.
    |
    |
    xSwindLer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    17065 Mesaj

Eğer biraz derli toplu bir yerde ikamet ediyorsanız hızınızı düşürmeden evvel bir müdürlüğün kapısını aşındırın derim hocam, ne olur ne olmaz.
    |
    |
    Pandemic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    17065 Mesaj

Türk Lirası'nın istikametine ve telco'ların ARPU gidişatına bakarsak inidirm değil, orta vadede zam bekleyin derim. Orta uzun vadede belki paket içeriklerinin artması suretiyle dolaylı bir nidirim görülebilir tabii bundan kasıt olarak fiyat düşüşü olarak da algılamamak lazım.
    |
    |
    furkann406 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    2742 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Demek ki aktarma yapılmadığı için henüz VDSL verilmeye hazır değil saha. Bir de var ise sabit no ile sorgu yapın isterseniz hocam.
    Sabit numara yok hocam yalın kullanıyorum bugün türk telekom müşteri hizmetleriyle konuştum 66 megabit vdsl olduğunu doğruladı 24 ay taahhütlü paketi onaylasam bağlayacaklardı acaba mevcut abonelerin aktarması yapılmadı ama yeni aboneler için açıldı gibi bir durum mu var? Bunu öğrenmenin yolu apartman-sokakta internet kullananların hat değerlerine bakmak kimseyi de tanımıyorum garip olur biraz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bluepower -- 22 Eylül 2020; 3:50:26 >

Bas hocam şu müdürlüğü artık
    |
    |
    184 Mesaj
    Halen Port yok yav sinir olmamak elde değil cidden kedi ciğer muhabbetine döndü iş.

|
    |
  • Merhaba iyi günler bir konu hakkında çok merak ettiğim bir şeyi sormak istiyorum. Türk Telekom ADSL saha dolaplarını VDSL ile yenilediklerinde sadece VDSL Saha dolabı ve içindeki ekipmanların kurulumunu mu yapıyorlar yoksa VDSL saha dolabına kadar gelen kabloyu felan da yeniliyorlar mı? Yani olay sadece saha dolabının değişimi mi?

Orijinalden alıntı: ertugrulysr1907

Merhaba iyi günler bir konu hakkında çok merak ettiğim bir şeyi sormak istiyorum. Türk Telekom ADSL saha dolaplarını VDSL ile yenilediklerinde sadece VDSL Saha dolabı ve içindeki ekipmanların kurulumunu mu yapıyorlar yoksa VDSL saha dolabına kadar gelen kabloyu felan da yeniliyorlar mı? Yani olay sadece saha dolabının değişimi mi?
    Fiber kablo ve elektrik çekilir cihazlara bağlamak için bazen santrale giden bakır kabloyu da yenilediklerini duydum yapa abonesi falan varsa.
    |
    |
kripto para haberleri
Sohbet
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
1,563
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.