Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (6 Mobil) - 7 Masaüstü6 Mobil4 Android
5 sn
41.851
Cevap
181
Favori
2.191.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1404
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3657
  • Ortalama Mesaj Aralığı 53 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3383
  • Favoriye Eklediklerim 190
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Ö1f1 (7822 mesaj) smart0201 (3852 mesaj) NitroNos (3657 mesaj) mustifb (2812 mesaj) dr20mouse (1420 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (22281 mesaj) Mobil (13433 mesaj) Tablet (352 mesaj) Mini (4856 mesaj) Uygulama (1874 mesaj)
  • @
72 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Haberleşme ve Dijital Platformlar >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
Giriş
    5413 Mesaj

Bence yılbaşına kadar gelmez. Çünkü söz konusu teklife alternatif ISS'ler 12 Ekim 2020'ye kadar görüş bildirecek. Eğer firmalar bazı maddelere itiraz ederse Türk Telekom ile BTK aracılığı ile müzakereye oturacaklar. Daha sonra BTK ayda bir yaptığı kurul kararında kararı onaylarsa onaylayacak. Daha sonra da tüm firmalara belli bir süre sistemi hazırlama süresi verilecek. Yani şahsi tahminim yılbaşından önce zor.

Turkcell sabitte tekel olmadığından böyle bir zorunluluğu yok onun için anında tarifelerini yayınlıyor.
    |
    |
    emreeris kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    Arkadaşlar bu SNR zamanla neden düşer? Saha dolabına uzaklığım 35 metre (toplam kablo uzunluğu) Saha dolabı dibimde. Şimdi 80 mbit zor alıyorum. İlk başlarda süperdi 100 mbit ve snr değerleri harika idi.

Orijinalden alıntı: Pandemic

Arkadaşlar bu SNR zamanla neden düşer? Saha dolabına uzaklığım 35 metre (toplam kablo uzunluğu) Saha dolabı dibimde. Şimdi 80 mbit zor alıyorum. İlk başlarda süperdi 100 mbit ve snr değerleri harika idi.
    Abone bağlanıp dolaptaki yük arttıkça düşer.

engellemezse iyi
    |
    |
    BoraNb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

daha aktif olmadı mı normalde aynı gün aktif olanları da gördük 2-3 ay sürenleri de gördük daha bizim dolap bile takılmadı
    |
    |
    xSwindLer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Maalesef aktif olmadı hocam, içi boş dolap taktıklarından şüpheleniyorum artık
    En son 3 gün önce kontrole gittim halen fan sesi gelmiyordu. 2 hafta içerisinde aktif olmasını bekliyorum. FTTh/FTTB için apartmandan imza toplayıp ilçe telekoma verdim. Belki bir sürpriz yapıp FTTH yaparlar
    |
    |
    yukleniyor kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Olabilir hocam ya da henüz aktarma yapılmamış olabilir hiç bir hat için zira benim arkadaş bekledi 2 ay kabinler konduktan sonra aktarma için.
    Az önce aradılar vdsl geçiş talebi reddedilmiş hocam port mesafem fazlaymış yani bu demek oluyor ki aktarma yapılmamış hala santrale bağlıyım, ama sorgulama sitelerinde 65 megabit görünüyor şaka gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bluepower -- 20 Eylül 2020; 20:1:14 >

• Yarbay
    2300 Mesaj

içi boş sadece dolap takmış olabilirler ekonominin kötü olmasıyla çok ilgisi var 2019 projesini 2021 gelecek hala yapamadılar

siyasi baskı yaptırsam da bir sonuç alamadım akpartili belediye başkanıyla görüştüm oda ilgilenecem dedi kaymakamlıktan baskı yaptırıyorum dilekçe toplayıp muhtarı gönderdik gene onada bu yılki yatırım planına aldık yapılacak diyip göndermişler .

bunların yanında haftada 1-2 kere açıkkapıdan btk'dan cimerden yazıyorum fiber gelecek ama tarih belirsiz önceden tarih veriyorlardı şimdi oda yok sanırım söylenecek yalan kalmadı

twitterdan yusuf kıraç bey 2 kere engelli

bu forumdaki konumda var malum ne yaparsan yap boş
    |
    |
    xSwindLer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
    63 Mesaj
    Şu siteyi yeni keşfettim. Sokaktaki port sayısını gösteriyor. Ana konuya eklenebilir.

https://eveinternet.com.tr/altyapi-sorgula/

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Binbaşı
    1013 Mesaj

eyvallah o zaman 100 mbps parası vermeyeyim. Zırt pırt kopuyor da artık 35 mbps ye düşüreyim.

Ama çok saçma bir olay bu.
    |
    |
    Bluepower kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    11430 Mesaj
    Hayır onun yerine türknet fiber alın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Merhaba arkadaşlar 3-4 gündür altyapı sorgulama sonuçları böyle çıkıyor, civarda tip7 dolaplar mevcut ama ben eski tip saha dolabına bağlıyım, saha dolabında herhangi bir işlem yapılmamış. Sizce bu çalışma tip7 kabin için midir yoksa santralle mi alakalıdır?

• Yarbay
    2857 Mesaj
    Netspeed 1 haftadır portumu santralden t7 kabine aldırmayı başaramadı türk telekomu da arayıp teyit ettirdim bana hizmet veren 200 metredeki t7 kabin aktif olmuş 66 megabit vdsl satabiliyorlar istesem ama şuan bağlı olan netspeed adsl hattım hala 1200 metre uzaktaki santrale bağlı görünüyor o yüzden vdsl geçiş talepleri mesafe fazla diye santral ekipleri tarafından otomatik reddediliyor. Böyle bir şey başına gelen varsa yazabilir mi internette kimsenin başına gelmemiş sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bluepower -- 21 Eylül 2020; 13:54:3 >
    Arkadaşlar 30 Eylül e kadar tamamlanır dedikleri altyapıya hala daha başlamadılar. Twitter TT destek beni tiye almıyor. Cevap alamıyorum hiçbir yerden. Merkeze gidiyorum 30 Eylül e kadar tamamlanır diyorlar. Ne yapmalıyım?

|
    |

Bana da 14 Haziran demişlerdi. Şimdi sene sonu diyorlar. Kim bilir sene sonunda ne diyecekler? Çok güvenmemek gerekiyor.
    |
    |
    Bahsedilenler: Nokata

Port bilgi güvenilirliği tartışılır ne kadar doğru bilinmez ancak fiber kendi adresimi sorguladığımda 0 mbps gösteriyor tam sistemi oturtamamışlar.

|
    |
    alizeo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Netspeed’i iptal ettirmeden önce türk telekom yazlık pakete başvur 2 aylık veya 3 aylık vdsl sinyali alırsan iptal ettir sonra 2 ayın sonunda başka bir iss’ye taşırsın.

|
    |
    Bluepower kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: NitroNos

Netspeed’i iptal ettirmeden önce türk telekom yazlık pakete başvur 2 aylık veya 3 aylık vdsl sinyali alırsan iptal ettir sonra 2 ayın sonunda başka bir iss’ye taşırsın.
    O kadar zamanım yok hocam.
Canlı Tv izle
Ekonomi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,891
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.