Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.923
Cevap
181
Favori
2.194.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum dün
  • Cevaplayan Üyeler 1405
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3660
  • Ortalama Mesaj Aralığı 53 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3385
  • Favoriye Eklediklerim 190
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Ö1f1 (7822 mesaj) smart0201 (3852 mesaj) NitroNos (3660 mesaj) mustifb (2812 mesaj) dr20mouse (1420 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (22349 mesaj) Mobil (13438 mesaj) Tablet (352 mesaj) Mini (4856 mesaj) Uygulama (1874 mesaj)
  • @
73 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Haberleşme ve Dijital Platformlar >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
Giriş
    13568 Mesaj

1 ay içinde biter heralde.
    |
    |
    alizeo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    9300 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Benimde merak ettiğim sonuç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    sadakat16 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    107 Mesaj
    Arkadaşlar, sokağımızın ortasından yol geçiyor ve 2 ye bölünüyor. Yarısı vdsl 2 şanslı olan tarafta oturan ben ADSL hizmet alıyorum. BTK şikayet ettim, gelen cevap binaya kadar fiber var ama bakır kablo ile. Fibere başvurabilirsiniz dendi. Aradım ADSL var dendi. Nasıl bir yol izleyeyim? Tavsiyelerinize açığım 2020 oldu halan 10 mbit hız alıyoruz İstanbul’un göbeğinde..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    2241 Mesaj

Hocam aynı durumdayım.
    Netspeed hız sorgulatma kısmında evime kadar 51mbps 300m yakın saha dolabı uzaklığı ve port yok gösteriyor. TT'ye sorduğumda ise portlar dolu VDSL2 alamazsınız beklemeniz lazım.
    Başa dertten başka bir şey değil.

|
    |
    menectras kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1821 Mesaj

Bizde fan çalışıyor ama aktif değilki salı günü tt bağlı bulunduğum santralde bakım iyileştirme çalışması yapacakmış. Bakalım benim port taşıması yapacaklarmı

|
    |
    xSwindLer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    193 Mesaj

1 hafta en fazla.Her gün altyapı kontrolü yap.

|
    |
  • Çavuş
    63 Mesaj

Teşekkürler, bugün arandım. Pazartesi test süreci tamamlanıp, Salı aboneliğe açılacakmış.

|
    |
    sametsamet533 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1769 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: alizeo

Teşekkürler, bugün arandım. Pazartesi test süreci tamamlanıp, Salı aboneliğe açılacakmış.
    Ne mutlu size hayırlı olsun, bir gün bize de nasip olur umarım.
  • Çavuş
    63 Mesaj

İnşallah, ama en azından talep oluşturup, uğraşmanız lazım. Bunu müşteri hizmetleri ile değil, bağlı bulunduğunuz müdürlükle iletişime geçerek yapın. Yoksa aylar, yıllarca beklersiniz. Bu arada en azından bulunduğum konum için şunu söyleyebilirim. Fiber kablolar, sokaktaki binaların sadece tek numaralarına bağlandı. Karşı binalara bağlantı yapılmadı. Ve gözlemlediğim kadarıyla fiber kablolar saha dolabına yakın sokaktaki binalara bırakılmış. Bu süreçte sadece bizim binaya Türk Telekom tarafından daire kabloları çekildi. Galiba test süreci gibi bir şey yürütüyorlar. Uzun lafın kısası, isteyin ve planlamadan sorumlu kişiye baskı yapın.

|
    |
    ataman5 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1816 Mesaj
    Yan 6 katlı binada fiber var. Yan 2 katlı dublexte alt yapı yok. Ne kadar başvursamda altyapı çekmediler. Bu binada bir kaç tanıdık var. Fiber abonelik başlatsam 50m hazır fiber kablo ile çekmekte yasal bir sıkıntı var mı? Fiberde ek nasıl oluyor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çavuş
    63 Mesaj

Ek için füzyon cihazı lazım. Kolay kolay bulabileceğiniz bir alet değil.

|
    |
    gulnare kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1816 Mesaj

50mt kabloyu kutudan çeksem nasıl olur? Yasal olarak yada sonradan turktelekom tarafından sorun yaşarmıyız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gulnare -- 13 Eylül 2020; 9:17:54 >
    |
    |
  • Yarbay
    13568 Mesaj

Çeksen nasıl kullanacaksın ?
    |
    |
    gulnare kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    829 Mesaj
    TT Fiber kullanıcısıyım. 23 Haziran'da taahhüt yenilemiştim. Turk.Net'ten böyle bir hamle beklemiyordum. Artık TT Fiber üzerinden 85 TL'ye 100 mbit veriyor malüm.

İptal edersem 700 küsür TL ceza çıkarttılar. Modem ücretini düş, 500 TL falan. Daha 3 ay oldu başlayalı, maşallah yani :)
    |
    |
  • Yüzbaşı
    358 Mesaj

Merhaba, 2 blok lu toplam 6 daireli bir sıfır bina inşa ediyoruz çok yakının da fiber geçiyor, Ftth istesek dilekçe ile uygun olur mu acaba ? Genelde sıfır binalara çekiyoruz diyordu telekom, zaten artık sanırım altyapı olmayan yerlere internet başvurusu alırken tt hangi altyapıyı istiyorsunuz diye seçenek sunuyormuş sözleşmede fiber dsl veya vdsl olarak.

Not: mahalledeki saha dolabı ile bina arasında 192 metre var. Altyapı sorgulamasını yan binadan yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknoloji41 -- 15 Eylül 2020; 16:11:54 >

• Yarbay
    4646 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: gulnare

Yan 6 katlı binada fiber var. Yan 2 katlı dublexte alt yapı yok. Ne kadar başvursamda altyapı çekmediler. Bu binada bir kaç tanıdık var. Fiber abonelik başlatsam 50m hazır fiber kablo ile çekmekte yasal bir sıkıntı var mı? Fiberde ek nasıl oluyor?
    wifi ile paylaşım alsanız daha kolay olur.
  • Yarbay
    4646 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: The Hollow

Sansuru sadece yasaklanmis siteler olarak algiliyorsaniz evet, oyle. Benim bahsettigim sansurun derecesi. Zaten o sebepten cumlede derin kelimesini kullandim.
    aç vpn devam et işte ne kasıyorsun.
  • Binbaşı
    1816 Mesaj

İnternet aboneliği olmayan bir dairenin yerine alıp ek yapıp kullanmayı planlıyordum. Proje birimi ile görüşme imkanım olsa bina kutusundan 2 kablo çeksek port verirler mi? Fiber kablo da talep edilebilir mi?

|
    |
    AMC kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1816 Mesaj

Oyun için istiyorum ve arada bina var.

|
    |
    engink kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    336 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: gulnare

50mt kabloyu kutudan çeksem nasıl olur? Yasal olarak yada sonradan turktelekom tarafından sorun yaşarmıyız?
    Böyle bişey yasak

Reklamlar
Masal Oku
kripto para haberleri
Webtures SEO;SEO Nedir?
Sohbet
Bebek Oyunları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,750
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.