Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (1971. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
51.175
Cevap
241
Favori
4.006.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19691970197119721973
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: xaxa789

Turk telekom sorgulamasinda Hipernet cikti, Turknet sorgusunda 50Mbps cikti. Heralde bu aksam acilicak internet. Hala bakir kablo kullaniyoruz fakat kutulara gelen kabloyu degistirdiler heralde
    Cuma sabahindan beri kesintim devam ediyor. Yaklasik olarak 36 saattir internetimiz yok sokak olarak. Yeni dolaplari aktif ettiler eskilerini kapattilar heralde. Bu aksam acilacak demislerdi fakat acilmadi

Cuma gununden bir fotograf
    TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Eski Dolap

Yeni Dolap
  • xaxa789 X kullanıcısına yanıt
    vdsl gelmiş hayırlı olsun
  • gulnare G kullanıcısına yanıt
    Dört koldan CİMERleyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam iyi akşamlar. genel olarak ftth olsun stabil olsun isteği var çoğu kişide, ancak uzun vadede fttc yatırımların ftth'la yenilenmesi mi yoksa modülasyon değiştirilerek gigabit internet verilmesi mi maliyet olarak daha mantıklı olacaktır. çünkü telekomdaki birkaç tanıdık, uzun bir süreç de olsa fttclerin yavaş yavaş ftthye çevrildiğini, ileride büyük çoğunluğun pon/gpon üzerinden interneti alacağını söylemişti, sizin düşünceleriniz nelerdir
  • genelde vdsl olan yerlere fiber altyapı yapmayı tercih etmiyorlar galiba, fatihteyim ben de geçen yaz vdsl geldi kabinler konuldu, nasılsa bundan nisanda haberim oldu daha 2 aydır vdsl kullanıyorum 35 mbps. sorun 75e kadar desteklemesi 100 desteklese tahahhüt bitince türknete geçecem hesaplı fiyat, bir de 1 temmuzdan itibaren türk telekom fiber altyapı paylaşma zorunluluğu var tt altyapıyı binaya ya da eve kadar çekerse türknet vs. uygun fiyata fiber alabilirsiniz diye biliyorum. ben de onun için uğraşıyorum valla açıkçası :D fiber var da kabloyu binaya getirme ve pon/gpon maliyetlerinden dolayı vdslin fibere dönüşümü konusunda biraz soğuk bakıyorlar galiba ama er ya da geç fttcleri de aşama aşama ftthye dönüştürecekler diye biliyorum.
    sizin dolap yeri değiştiği için biraz uzun sürüyor normal
  • smart0201 kullanıcısına yanıt
    Ben bir usb fan aldım koydum 2 modem birde adaptör var 5 amperlik soğutuyor hepsini.

Size de mi 50 mbps tanımladılar

• Turknette oyle gozukuyor. DSL geldikten sonra alabilecegim maksimum hizi gorecegim calismalar suruyor hala

Bu sabah binanın önünde iki kişi ellerinde fotoğraftaki gibi bir aletle ölçüm yapıp bir kağıda not alıp gittiler. Kullandıkları araçta herhangi bir logo/yazı yoktu hangi firmaya ait olduğunu anlayamadım. Türk Telekom böyle bir çalışma yapmış olabilir mi acaba ?

• Bu sabah binanın önünde iki kişi ellerinde fotoğraftaki gibi bir aletle ölçüm yapıp bir kağıda not alıp gittiler. Kullandıkları araçta herhangi bir logo/yazı yoktu hangi firmaya ait olduğunu anlayamadım. Türk Telekom böyle bir çalışma yapmış olabilir mi acaba ?

Bende 120 gösteriyor ama 100 mbps almak istediğimde desteklemiyor deyip reddettiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr20mouse -- 21 Haziran 2020; 20:40:30 >
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    bende fazladan biglisayar fanı vardı 0.14 amper ile çözdüm de modem iyi değil tp link modem de 90 MBps alıyor zyxel modem de 110 MBps alıyor benim adres bilgisini değiştirmişler

adamlar vdsl kapatmışlar

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart0201 -- 21 Haziran 2020; 23:22:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Bende 120 gösteriyor ama 100 mbps almak istediğimde desteklemiyor deyip reddettiler.
    sizin ile benim hat zayıflaması aynı ? dolap uzaklıkları aynı mı ?
  • smart0201 kullanıcısına yanıt
    Değil 175 metre benim ki.

• Bütün maçları bugün tamamladım, kafam allak bullak. 17.son maçta kaçtı. 12 maç kala 13 geldim, rahat rahat yaparım derken 6-7 maç üst üste kaybettim. Sonra toparlayıp, 16 yı buldum, son maç şanslı olsaydım 17biterdi ama olmadı.

Benzema gerçekten bir canavar. Jovic ile çok iyi ikili oldu ben de. Jovic bazen kayboluyor ama fiziği ile öyle ayakta kalıp, kritik goller attı ki, çok keyifliydi oynamak, herkesin tarzı değil, ben ağır adamlarla oynamayı seviyorum.

Rodrygo deneyen var mı sağ kanat için ? Benm takım real madrid gib oldu. Sağ kanat kaldı birtek zayıf

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ilginc belki sinira yakin olacagi icin kopma vs articaktir. Degerleri analiz etmek lazim
    Hocam 100 mbps 9,3 db miydi neydi 88 mbps nms’de de 11 üstü snr vardı.

Dolabın kapsadığı her eve 50 mbps tanımlamışlar en yakında aynı en uzakta.

• Geçtiğimiz günlerde 10 dk uzaklıktaki mahalleye gözümün önünde vdsl çektiler, içim geçe geçe izledim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 19691970197119721973
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.