Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
40.157
Cevap
176
Favori
1.896.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1293
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3558
  • Ortalama Mesaj Aralığı 51 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 126506
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1293
  • Favoriye Eklediklerim 185
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • joven (4 mesaj) Sportivo (4 mesaj) Patren (3 mesaj) -gg- (2 mesaj) jonywayt (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (21120 mesaj) Mobil (13038 mesaj) Tablet (352 mesaj) Mini (4702 mesaj) Uygulama (1708 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
Giriş
    2100 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: calculus07

Arkadaşlar burdur merkeze taşındım şimdi mh yi aradım nakil için bulunduğum mahallede boş soket yok gibi bir cevap aldım ne yapmalıyım
    bağlı olduğun telekoma gidip port talebinde bulun. yada diğer operatörleri ara port varmı diye.
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DangerousRabbit -- 28 Temmuz 2020; 0:18:11 >

iPhone 5s Kullanıcı Kulübü

iPhone 5S 16GB Beyaz

• Kurmay Yarbay
    16488 Mesaj

Geç cevabım için özür dilerim hocam, forumla pek alakadar olamadım son dönemde maalesef.

Ben bir sorun göremedim, şuan durum nasıl?

Tilgin için ozelmusteriyonetimi@turktelekom.com.tr 'ne yazabilirsiniz aslında.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    thelordof kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    16488 Mesaj

Hayırlı olsun, keyifli kullanımlar.

Normaldir, 5Ghz bir router ya da Access Point alıp Zyxel'i köprü moduna almadan da kullanabilirsiniz.

|
    |
    sarumana kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    16488 Mesaj

Geç cevabım için mazur görün beni lütfen bu sıralar foruma pek vakit ayıramadım.

Hat değerlerine bir bakmak lazım 100Mbps bile alabilir belki.

|
    |
    UA57 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    4809 Mesaj

Yazmıştım o zamanlar da o mail hattına da. Tplink Archer c5v ile değişim sağladık. Eve gelen teknisyenle görüşüp değişim sağladık.
    |
    |
    Ö1f1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Memnun musunuz hocam cihazdan? TP-link Tether uygulamasından gözüküyor mu cihazınız?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    thelordof kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2889 Mesaj

@NitroNos @Ö1f1 @mustifb Hepinize çok teşekkür ediyorum. Bu konu sayesinde hem bilgi sahibi oldum hemde lanet adsl belasından kurtuldum
    Biraz önce kontrol ettiğimde dolabın değiştiğini gördüm. Elektrik sayacını göremedim üstteki camlı kapağın içinde. Bayramdan sonra aktif olur herhalde Hat değerlerinde bir değişme olmadı, halen 13 mbps geliyor modeme.

|
    |
    Bahsedilenler: NitroNos , Ö1f1 , mustifb

• Kurmay Yarbay
    16488 Mesaj

Hayırlı olsun hocam, darısı bekleyenlerin başına İnşallah. 2020 model Nokia'lardan koymuşlar.

|
    |
    xSwindLer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    9019 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Türk Telekom abonesi değilseniz sıkıntı yaşarsınız adresinizde altyapı görünmüyor diye hata bile verebiliyor.

Bizzat arkadaşımın sokağına tip7 ve tip23 kabinleri konuldu ancak ondan başka kimse hizmet alamadı sonrasında sadece türk telekom abonelerine açtılar kabinleri.
    |
    |

ozelmusteriyonetimi@turktelekom.com.tr hocam buradan iletişime geçin, olumlu dönüş olmazsa PM atın bana bir başka mail adresi bakalım.

|
    |
    calculus07 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    16488 Mesaj

ozelmusteriyonetimi@turktelekom.com.tr

|
    |
    DangerousRabbit kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    1557 Mesaj

Çok saol hocam yolluyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Ö1f1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2889 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Hayırlı olsun hocam, darısı bekleyenlerin başına İnşallah. 2020 model Nokia'lardan koymuşlar.
    Amin hocam inşallah herkes ulaşır artık. Adsl çok yetersiz kalıyor günümüzde. Teknik bilgilerini inceleyebileceğim bi doküman biliyor musunuz hocam ?

FTTB/DSL gördüm ama FTTC şeklinde kurulum yapılmıştı.

|
    |
    gulnare kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    2889 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Türk Telekom abonesi değilseniz sıkıntı yaşarsınız adresinizde altyapı görünmüyor diye hata bile verebiliyor.

Bizzat arkadaşımın sokağına tip7 ve tip23 kabinleri konuldu ancak ondan başka kimse hizmet alamadı sonrasında sadece türk telekom abonelerine açtılar kabinleri.
    Turknet abonesiydim hocam daha evvel, son gelen zamla birlikte onu kapatıp Telekom'dan abonelik aldım. Birazda bu fiber dönüşüm işini düşünerek riske girmek mantıklı gelmişti. Sanırım bununda etkisi olmuştur projenin yapılmasında.
    Şuan altyapı sorgulama yaptığım zaman halen adsl görünüyor.
    |
    |

İnşallah.
    Benim elimde yok ama gruptan belki bir şeyler bulabiliriz.

|
    |
    17262 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: xSwindLer

@NitroNos @Ö1f1 @mustifb Hepinize çok teşekkür ediyorum. Bu konu sayesinde hem bilgi sahibi oldum hemde lanet adsl belasından kurtuldum
    Biraz önce kontrol ettiğimde dolabın değiştiğini gördüm. Elektrik sayacını göremedim üstteki camlı kapağın içinde. Bayramdan sonra aktif olur herhalde Hat değerlerinde bir değişme olmadı, halen 13 mbps geliyor modeme.

Eve mesafeniz ne kadar dolaba kadar?

• Yarbay
    2889 Mesaj

Şuan adsl kullanıyorum direkt olarak santrale bağlıyım 1100 metre kablo mesafem var. Bu dolap aktif olduğu zaman tahmini olarak 270-300 metre olacak.
    |
    |
    programmer_onur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: xSwindLer

Şuan adsl kullanıyorum direkt olarak santrale bağlıyım 1100 metre kablo mesafem var. Bu dolap aktif olduğu zaman tahmini olarak 270-300 metre olacak.
    Tam olarak benim aynı dolaba olan mesafem ile aynı sayılır (~300 mt.). 24 Mbps Vdsl2 ve 8/16 mbps Adsl2+ dışında stabil hıza müsait değil. O açıdan siz de baştan 24 ile deneyin. Sonra 35'e niyetlenirsiniz ama daha üzeri hayal. Mesafeye kısa gibi bakmayın. Altyapı genelde sıkıntılı oluyor zira dolabın yenilenmesi ev-dolap arasındaki kablolama ve sinyal kalitesine mucizevi bir etki yapmıyor diye uyarmak istedim. Hayırlı olsun.

Not: 1100 metre ile 13 mbps harika. Sizin altyapı kablolama sistemi gayet iyi olabilir. O yüzden yine de ümitsiz olmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 28 Temmuz 2020; 16:22:51 >
Reklamlar
Sohbet
Radyo Dinle
Bitcoin
Canlı Tv izle
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,609
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.