Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (1968. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
51.276
Cevap
244
Favori
4.010.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19661967196819691970
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eğer Türknet , Türk Telekom altyapısının üzerinden fiber verecekse ben bile geçebilirim.

Taşeron ekipler gerçekten çok kötü çalışıyor ve aşırı çok yavaş eki nasıl yaptıkları önemli mesela eksiz 16 mbps geliyorsa bana 3 tane ek vardı 12 mbps zor alıyordum.

Bence türknet YAPA abonelerine fiber çekmesi lazım pek bir maliyeti de olacağını düşünmüyorum.
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Umarim Turk telekom altyapisindan fiber verirler telekoma 50 mbps fiber icin 114 tl 12 ay taahhut verdik bitince direk gecerim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Benim taahhütüm olmasa 1 dakika kalmam türk telekom'da 100 mbps'e uygun fiyat ödüyorum.
    Valla Kabine 100m mesafede olmama rağmen modem arayüzünde Maksimum alabileceğim hız olarak 65Mbps görüyorum . Aslında 15TL'lik modem kira ücreti olmasa Millenicom üzerinden Fiber'e geçerdim ancak dandik bir modem için her ay 15 TL vermek pek aklıma yatmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F8D7B057F

Modemi 8a profiline alıp aldığınız indirme hat zayıflaması değerini şu siteye yazıp karşılaştırır mısınız? O zayıflama ile daha az almanız lazım diye biliyorum.https://www.speedguide.net/dsl_speed_calc.php
    İşiniz bitince profili yükseltmeyi unutmayın
    Ben 8a denedim Hat bağlantısı gerçekleşmedi. Sanırım sadece 17a özelliği var portum.
    Bu arada verdiğiniz likde mesafeye göre hız değeri istinaden dolaba 20 metre mesafeden 100Mbit alamıyorum. Sebebi ise SNR nin aşırı düşmesi. Bunun sbebi ise FTTB/VDSL dolabın kapasitesi dolması yada dolmaya yakın olması diye düşünüyorum. Nadiern de olsa hat kapasitem 94 Mbit lere çıkıyor sanırım bu dolabı kullananlar modemlerini bu sürede kapatmış olabilir yada elektrikleri kesilmiş olabilir.. (Kablolarda sıkıntı yok)
    Hat değerimden dolaba ne kadar yakın olduğumu görebilirsiniz. 1.7dB
    TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: smart0201

Modem de öyle bir seçenek yok
    Hocam modem admin değilde root kullanıcı adı ile girince bu seçeneklerde çıkıyor.. googlede 9970 root aratınca nasıl yapılacağı çıkıyor (Sizinde modeminizin TP link 9970 olduğunu farz ediyorum)

Valla 2 gündür ping yukselmesi olup duruyordu, bugün ve dün intetnet alamamaya başladık , ttnetten geldiler gelennkablıda bir sıkıntı vardır dedi her zamanki gibi. Bir deneyeceğiz yeni bir kablo, bakallım.

geçicek yer yokki ben millenicom 100 mbps paketi yapıcaktım yok kurulum modem ücreti falan derken 125tl oluyo bide zam yapmıcaklarının garantisi yok siz nekadar ödüyosunuz modem dahil
  • 80 TL ödüyorum.2021'de duruma göre bakacağız bu gıbırnet uygun gibi geldi modem ücretiyle felan 85+10 tl modem ücreti olur sanırım.
  • the radiation kullanıcısına yanıt
    Hayır hocam bu FTTC sistem, mevcuttaki bakırlar üzerinden VDSL2 17a modülasyonu ile erişim alacaksınız. Eğer kabine ıolan mesafeniz 100 - 150 metre civarı ise 100Mbps alabilirsiniz. İleride eğer Gbps seviye modülasyonlar kullanılırsa Gbps seviye hızlar da alabileceksiniz.
  • mehmet_alp M kullanıcısına yanıt
    Alabileceğin maksimum hız bu zaten daha fazla alamıyorsun.

Bağlı bulunduğun dolaba fazla kişi bağlıdır.
    80tl uygunmus baya bende ole bir teklif alirsam kalirim cunku baya memnunum

Yaptigim testler hepsi wifi

• AKK'li olarak geçiş yapmıştım AKK kalkmadan önce sonra kalkınca taahhüt sonuna kadar böyle devam sonrasında bir çözüm buluruz artık.
  • bu upload olayının süresi var mı arkadaşlar ne zamana bitiyor kesin bilgisi olan var mı
    keşke 115 e düşmeyip hep böyle kalsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aoveus -- 17 Haziran 2020; 19:52:58 >
  • mehmet_alp M kullanıcısına yanıt
    Model No. VN020-G2u

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

80 TL ödüyorum.2021'de duruma göre bakacağız bu gıbırnet uygun gibi geldi modem ücretiyle felan 85+10 tl modem ücreti olur sanırım.
    dediğiniz bu firma mı ?

• smart0201 kullanıcısına yanıt
    Evet fiyatları uygun geçilebilir ama türknet’i beklemek lazım temmuz ağustosu bekleyin dediler bakalım fiberden hizmet mi verecekler merak ettim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam türknet fiyatlarıda öyle olur muhtemelen fiberde kiralamak daha pahalı. Şuanda bile vae 100 mbps 98 lira oldu fiberde 120 olur en az.

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Telekomun altyapisindan verdigi icin kendi fiber tarifeleri bole

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Hocam o modülasyonlar kullanılmayacak deniliyor. Bunun yerine fiber getirmeye çalışacaklarmış. Yani ben şimdi vdsl geldi diye sevindim ama meğerse ayağıma sıkmışım 50 mbps’de kalırım bir 10 senede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr20mouse -- 18 Haziran 2020; 17:5:22 >
  • 
Sayfa: önceki 19661967196819691970
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.