Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (1967. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
51.347
Cevap
244
Favori
4.013.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19651966196719681969
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostum fiber dolap ile aramda 250 metre bile yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stellar96

Root yetkisi olan bazı modemlerde o seçenek var. Bende TTNet'in TD-W9970 modemi var root kullanıcısı ile girdiğimde o standardı değiştirebiliyorum.
    tp-link vn020-g2u

• Charmlander kullanıcısına yanıt
    Bakalım hocam, hele bir soru gönderelim de gerisini hep birlikte görürüz.

Evet, iyi cesaret gerçekten. Doğrusu ben böyle bir teşebbüste bulunmaktan imtina ederdim. Güzel bir iş yapmış oldu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F8D7B057F

11db zayıflama ile ben 40-50 arası alabiliyorum site de bunu doğruluyor sizinki değişikmiş
    Eski degerlerim

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

• smart0201 kullanıcısına yanıt
    Hocam mesaja eklemeyi unutmuşum. Sizin yok dediğiniz profilin eşdeğer anlamlısı vdsl1. Siz şu an vdsl2 kullanıyorsunuz. Merak ediyorsanız mod kısmından auto veya vdsl2 yerine vdsl seçin o zaman profil kısmında 8a yazması gerek. o zaman çıkan hat zayıflamasını kontrol edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F8D7B057F -- 14 Haziran 2020; 0:56:48 >
  • quote:

Hocam mesaja eklemeyi unutmuşum. Sizin yok dediğiniz profilin eşdeğer anlamlısı vdsl1. Siz şu an vdsl2 kullanıyorsunuz. Merak ediyorsanız mod kısmından auto veya vdsl2 yerine vdsl seçin o zaman profil kısmında 8a yazması gerek. o zaman çıkan hat zayıflamasını kontrol edebilirsiniz.
    o modlar kapalı
  • smart0201 kullanıcısına yanıt
    Baya kısıtlı bir cihaz o zaman. Marka model nedir?

• quote:

Baya kısıtlı bir cihaz o zaman. Marka model nedir?
    tp-link vn020-g2u

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Hocam acaba apartmana ftth kutusu koyarlar mı? tam fiber mi olacak, hiper mi kullanacagım?
  • TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Bu hat degerleri 100 mps lik paketi kaldirirmi ve online islemlerden hemen gecebilirmiyim

• ikimize de gelmez... ama fizana bizden önce gider !!!
  • Arkadaşlar Cumartesi günü Türk Telekomdan gelip işaretlemeleri yaptılar Bugünde kazıp menhol ve boru yerleştirmelerini yaptılar sokağa, 1 siyah 3 mavi boru döşediler. Lakin kazı sırasında Bizim bakır hattı koparmışlar. Daha yeni Türknet bağlatmıştım bu hattı tamir ederler mi yoksa zaten fiber geliyor ona geçin sallarlar mı?
  • joster35 kullanıcısına yanıt
    Duruma bağlı ama Türknet abonesi varsa mecburen bu bakır kabloyu onaracaklar.
  • Durduk yere internet gitti. Senebi ne olabilir ki ? 2 gündür acayip problem çıkıyordu. Biz den yana hiöbir sıkıntı yok bu arada.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Czn C kullanıcısına yanıt
    Detaylı anlatırmısınız?

• NitroNos kullanıcısına yanıt
    Hocam yapa bırakmaları gerektiğini biliyorum ama aynı şey vae içinde geçerli midir?

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Türknet fiber hizmet veremiyor bu sebeple VAE veya YAPA için bakır kabloyu onarmak zorundalar.

Türknet Temmuz yada Ağustos'ta fiber hakkında bir çalışma yapacakmış aklıma gelmedi değil SAYE ile fiber mi verecekler bilemiyorum.

Sinan bey'e mail attım bakalım ne diyecek.
    Hocam ben Sinan bey'in konuşmasından Türk Telekom Fiber üzerinden hizmet vermek için uğraşıyoruz gibi bir çıkarım yaptım, daha mantıklı olmaz mı? SAYE üzerinden nasıl fiber verecekler o kısmı anlamadım. Bu arada Türk Telekom'dan ekip geldi kopuk yeri bulamadı başka ekibe haber vereceklermiş 1-2 haftayı bulur hattın onarılması, yarın gelip Fiber çekecekler belki Fiber daha önce gelir dedi. Şuana kadar işaretleme, kazı ve yarın ki kablo çekim işlemini sayarsak 3-4 günde bu aşamaya geldi. Fiber'in devreye girmesi ne kadar sürer sizce?
  • joster35 kullanıcısına yanıt
    1-2 ayı bulur fiberin aktif olması.

Büyük ihtimalle bakır için kazı yapacaklar.
    Fiber için kazı yapan ekip zaten tam amatördü. Bizim İnternet hattını kopardılar aynı zamanda 2-3 farklı yerde su borularını da patlattılar. Yanlış görmediysem taşla felan suyun akışını engellediler. 1-2 ay içinde o borularda patlayabilir belki. Telekomcu arkadaş ya yeni bakır hat çekerler yada ek yaparlar dedi, ek yaparlarsa performans düşebilir diye düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 19651966196719681969
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.