Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (1959. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
51.346
Cevap
244
Favori
4.013.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19571958195919601961
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Adres değişikliğinde hat taşıma olayı TTelekom da nasıl oluyor? Fiber kullanıyorsak ama gittiğimiz yerde desteklenmiyorsa? Bu taşıma işlemleri çok ve uzun sıkıntılı oluyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    40/50 download a kadar cikarilabilir diyor. Ancak upload olk gecisimde 6 ydi sonra 4 u gecmedi:/

• muallimus kullanıcısına yanıt
    Hizmetinizi açık unutmuşlar desem niye Türknet kullanıcısını kabul etsin ki?
    Valla değişik. Her ihtimale karşı arayıp söyleyin bence yoksa beklenmedik bir fatura size patlayabilir.
  • Sokaklarda ki fiber kablolar nerden geçiyor veya depolanıyor? Bunlar için sokaklarda saha dolabı oluyor mu? Yoksa logar kapağı gibi yer yapıp ordan mı dağıtıyorlar? Yakınımda bi apartmanda var ama ona gelen kablo ne taraftan geliyor onu merak ettim de.
  • Bugün altyapı talebi için mail attım ve tarafıma geri dönüş yaptılar.

Ortalama 3 ay içinde altyapınızı getiririz diyorlar. Mevcut altyapı neyse onu çekeceklermiş. Sokakta Türk Telekom logar kapakları mevcut fakat bölgede fiber olduğunu sanmıyorum. Sokakta 50 mbps'e kadar VDSL var ama sanırım boş port yok, ADSL görünüyor. Santrale yakın bir lokasyon. Saha dolabı vs. yok etrafta. Eve daha gidip bakmadım ama yeni yönetmeliğe göre daireye kadar fiber çekilmiş olmalı. Beni arayan TT görevlisine de buradaki tezatlığı sordum adam akıllı cevap veremedi.

Şimdi müteahhit daireye kadar fiber çektiyse, TT fiber getirmek zorunda değil mi?
    Müteahhit CAT6 çektiyse, bir şekilde telekom bana bakır altyapı ittirebilir mi? Ben nasıl fiber çektirebilirim?

Halihazırda binaya Turksatkablo altyapısı kurulmuş, superonline da bir iki ay içinde fiber altyapı kuracak. Millet daha bakır altyapıyı bulamıyor, sende 2 tane fiber altyapı var gözün doysun demeyin, kablonet o bölgede berbat çalışıyor. Superonline ise ciddi ping sorunları var.

Eskişehir'de en iyi performansı Türk Telekom veriyor. Ben TT Fiber kullanmak istiyorum. Sizce ne kadar mümkün bu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi loiloyse -- 5 Haziran 2020; 1:52:46 >

• ornitolog kullanıcısına yanıt
    Merhaba, nerede oturuyorsunuz?
    O yanındaki bakır gelirli ankastre, yeni bağlanan fiber ankastrenin tam bağlantısı yapıldıktan sonra sökülecek mi acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. Yaşadığım yerde şimdiye kadar hep adsl alyapı vardı ve ben de şu an taahhütlü 16mb adsl kullanıyorum. Daha önce internetten altyapı sorgulamalarımda hep adsl olduğunu gösteriyordu. Dün altyapı sorgulama yaptığımda ise 81mb vdsl2 gösteriyor. Yeni gelmiş olabilir mi? Yaşadığım yer yaklaşık 20 yıllık bir apartman. Tüm servis sağlayıcıların altyapı sorgulamalarında hep vdsl gösteriyor.

Türk telekom online işlemlerde paket değişikliğine girdiğimde ise geçebileceğiniz herhangi bir paket bulunmuyor yazıyor. Vdsl geldi ise paket değiştirebilmem gerekmiyor mu? Müşteri hizmetlerini aramadan burada sormak istedim çünkü bana tarifemi değiştirmemek için, bulunduğunuz yerde vdsl yok derlerse inanayım mı?

Bunlar da altapı sorgulama sonuçlarım. Bu ttnet

Bu da extranet sorgu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paxal -- 5 Haziran 2020; 12:9:28 >

• needacar kullanıcısına yanıt
    Sureci tam olarak hatirlamiyorum ama yillar once TT mudurlugunden 10 dk. lik bir islem sonucunda hallettirmistim. Ben o zamanlar adres degisikliginin yaninda, hatti falan da fibere gecirmistim. Sanirim form doldurmustum ve onu fax cekmislerdi.

Düzenleme: Yazım hatası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Der Meister. -- 5 Haziran 2020; 14:34:45 >
  • paxal kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen bölgeye fiber gelmiş ve bağlı bulunduğunuz kabini yeni tip ile değiştirmişler.
    Yani vdsl'e geçebilirsiniz.
  • Çok sevindim böyle bir şey olduysa eğer :) Müşteri hizmetlerine bağlanmaya çalıştığımda otomatik cevap sistemi, bulunduğunuz bölgede 15 hazirana kadar altyapı çalışması var, internetinizde aksaklık olabilir diyordu. Umarım altyapı iyileştirme çalışmasından kaynaklıdır bu durum.
  • Selamlar, bölgemde fiber altyapı var hatta yan apartmanım yeni olduğu için fiber altyapı var apartmanda, bizim apartmanda ise adsl altyapı bulunuyor. Bölge müdürlüğüne gittiğimde altyapısı bulunmayan apartmanlara fiber döşendiği adsl olsa bile altyapının bulunduğu yerlere yeni altyapı getirilmediği söylendiği. Adsl yetersiz kaldığı için vdsl ya da fiber altyapının bağlanmasını istiyorum izlemem gereken yol nedir sizce?
    Yapılabilecek birşey var mı yoksa adsl e mahkum mu yaşıyacağız .

• unhill U kullanıcısına yanıt
    Mecburen telekomun keyfini bekliceksiniz keyfi ne zaman gelirse o zaman fiberi getircektir

• quote:

Orijinalden alıntı: loiloyse

Bugün altyapı talebi için mail attım ve tarafıma geri dönüş yaptılar.

Ortalama 3 ay içinde altyapınızı getiririz diyorlar. Mevcut altyapı neyse onu çekeceklermiş. Sokakta Türk Telekom logar kapakları mevcut fakat bölgede fiber olduğunu sanmıyorum. Sokakta 50 mbps'e kadar VDSL var ama sanırım boş port yok, ADSL görünüyor. Santrale yakın bir lokasyon. Saha dolabı vs. yok etrafta. Eve daha gidip bakmadım ama yeni yönetmeliğe göre daireye kadar fiber çekilmiş olmalı. Beni arayan TT görevlisine de buradaki tezatlığı sordum adam akıllı cevap veremedi.

Şimdi müteahhit daireye kadar fiber çektiyse, TT fiber getirmek zorunda değil mi?
    Müteahhit CAT6 çektiyse, bir şekilde telekom bana bakır altyapı ittirebilir mi? Ben nasıl fiber çektirebilirim?

Halihazırda binaya Turksatkablo altyapısı kurulmuş, superonline da bir iki ay içinde fiber altyapı kuracak. Millet daha bakır altyapıyı bulamıyor, sende 2 tane fiber altyapı var gözün doysun demeyin, kablonet o bölgede berbat çalışıyor. Superonline ise ciddi ping sorunları var.

Eskişehir'de en iyi performansı Türk Telekom veriyor. Ben TT Fiber kullanmak istiyorum. Sizce ne kadar mümkün bu?
    Şimdiden hayırlı olsun diyim hiç superonlinela uğraşmaya değmez adslden leş pingi var şuan Eskişehir'de

ttde 3ms olan İstanbul-Eskişehir solda 10ms

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AKonFire -- 5 Haziran 2020; 17:31:5 >

• Şöyle yapabilirsiniz ozaman, Hi. FTTC/H karıştırmadan, hat değerlerini de atıp 100Mbps almak istediğinizi belirtin. Ona göre hareket etmek daha mantıklı olur.
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
  • Benim şahit olduğum işlerde de susta ile tespit ediyorlardı farklı bir yöntemi var mıdır doğrusu bilgim yok.
  • ornitolog kullanıcısına yanıt
    Henüz aktif olmadığı için gözükmüyordur bir ay içerisinde gözükmeye başlar muhtemelen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Echonight83

Mecburen telekomun keyfini bekliceksiniz keyfi ne zaman gelirse o zaman fiberi getircektir
    önümüzdeki 50 sene içinde bekliyorum!!!
  • Berkin Kayalar B kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Tabii ki başka seçenek yok, bu son şansınız denecek bir durum yok ortada. Benim tavsiyem size şu olur, siz aboneliği alın, bir bağlantınız kurulsun, hat 100Mbps alabiliyorsa devam edersiniz ya da yok bu şekilde istemiyorum derseniz yine bir sonraki adımı uygulayabiirisiniz.

Şayet hat 100Mbps alamıyorsa ozelmusteriyonetimi@turktelekom.com.tr adresine 100Mbps almak istediğinizi ve FTTH talebiniz ileten bir mail atın, oradan gelecek gelişmelere bağlı kalın derim. Şimdi bir VDDSL2'de şunu da belirtmek lazım ortada FTTB/Eth ve FTTH sistemler arasında pek kayda değer bir gecikme farkı olmayacaktır, fast path modda fark edecek olan epi topu 4ms. Bir de Gayrettepe'ye yakınsa omurga performansı 10/10'dur.
  • needacar kullanıcısına yanıt
    Altyapı türü değişirse eğer erişim tipi fiberden fibere ise gerekli cihazlar size verilir gerekiyorsa modülasyonunun değişir. Normal bir süre içerisinde tamamlanması gerekir bildiğim kadarıyla.
  • 
Sayfa: önceki 19571958195919601961
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.