Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (1954. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
51.277
Cevap
244
Favori
4.011.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19521953195419551956
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yıllardır vdsl2 bekliyorum ama nafile,fiber zaten hayal etmiyorum artık. yakınıma dolap bile koymadılar,10 mbps adsl yeter işte diyorlar
  • life01 L kullanıcısına yanıt
    kime mail attınız acaba
  • Merhaba şu anda VDSL 35 mbit abonesiyim, apartmana fiber kutusu konuldu, telekom müdürlükten taşıma için başvurursak mevcut aboneliğimin aynı şartlarla fibere geçirileceği söylendi. Bir hafta önce başvurdum.
    Dün ekip geldi, daireme kadar fiber kablo çektiler modemi bağladılar, gün içinde geçiş oluş dediler ama hala VDSL aktif, fibere geçmedi.
    Bir yeri aramam gerekiyor mu yoksa bekleyeyim mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: life01

Uzun bir bekleyişten sonra odamın içine kadar fiber kabloyu getirttim.
    Corona yüzünden süreç biraz uzadı ama totalde 1.5 ay kadar sürdü.
    Attığım bir mailden sonra bölge müdürü beni arayıp fiber kablonun daireme kadar çekileceğini söyledi.
    Ve dediği oldu.
    bina içine kablo çekmek için bizden para aldılar normalde ücretsiz mi?

• ornitolog kullanıcısına yanıt
    Bu isler sans isi hocam kiminin binaya fiber cekerler kimine bos kablo takip giderler kimin ne yaptigi belli degil bende telekom ekibinin etiketleme keyfini bekliyom ins bi ay icinde gelirler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ornitolog

bina içine kablo çekmek için bizden para aldılar normalde ücretsiz mi?

Alıntıları Göster
    herşeyi ücretsiz olarak yaptılar. Salona kadar çektiler zaten yeni bina olduğundan çekmeleri 2 dk sürdü.
    Salondan odama anten girişinden geçirmelerini rica ettim biraz para verdim. Seve seve yardımcı oldular dediğim noktaya kadar çektiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi life01 -- 30 Mayıs 2020; 19:54:39 >

• Arkadaşlar Türk Telekom fiberden Millenicom fibere(Tabi yine Türk Telekom altyapısı ile) fibere geçen varmı. Ben 100 Mbps hız alıyorum Türk Telekomda Millenicoma aynı hızla başvurmayı düşünüyoru. Acaba bağlantı hızımda bir sıkıntı yada en ufakta olsa bir düşme olurmu?
    Türk Telekomda aldığım hız 92 Mbps den aşağıya düşmüyor Ping ise 3 ms yukarı çıkmıyor. bu hızlarımda millenicomda değşiklik olurmu.

Türk Telekomda aldığım hız bu birkaç dakşka arasında yapdığım testler
    TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: semihsahin45

Arkadaşlar Türk Telekom fiberden Millenicom fibere(Tabi yine Türk Telekom altyapısı ile) fibere geçen varmı. Ben 100 Mbps hız alıyorum Türk Telekomda Millenicoma aynı hızla başvurmayı düşünüyoru. Acaba bağlantı hızımda bir sıkıntı yada en ufakta olsa bir düşme olurmu?
    Türk Telekomda aldığım hız 92 Mbps den aşağıya düşmüyor Ping ise 3 ms yukarı çıkmıyor. bu hızlarımda millenicomda değşiklik olurmu.

Türk Telekomda aldığım hız bu birkaç dakşka arasında yapdığım testler
    fiyattan dolayı mı geçmeyi düşünüyorsun?

• semihsahin45 S kullanıcısına yanıt
    Hız konusunda sıkıntı yaşanacağını düşünmüyorum. Fakat ping ve stabilite konusu belirsiz. Bunu anca geçtikten ve bağlantı sağlandıktan sonra kendiniz test edebilirsiniz. Ben de bir ara Millenicom'u düşünmüştüm. Sitelerinden dairem için kontrol yaptığımda 100Mbps alabilirsiniz yazıyordu. Fakat hem bahsettiğim belirsizliklerden, hem de TT'un etkenleri ağır bastığı için geçmemiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Der Meister.

Hız konusunda sıkıntı yaşanacağını düşünmüyorum. Fakat ping ve stabilite konusu belirsiz. Bunu anca geçtikten ve bağlantı sağlandıktan sonra kendiniz test edebilirsiniz. Ben de bir ara Millenicom'u düşünmüştüm. Sitelerinden dairem için kontrol yaptığımda 100Mbps alabilirsiniz yazıyordu. Fakat hem bahsettiğim belirsizliklerden, hem de TT'un etkenleri ağır bastığı için geçmemiştim.
    işde aynı sıkıntıda bende var belirsizlikler. Birde fiyat farkı var millenicom 100 t.l. Türk telekom benden suan 225 t.l. istiyor ama sanırım 160 civarı anlaşma sağlayabilirim gibi. türk telekom 160 t.l. olsa millenicomla arasında 60 t.l. fark var birde böyle bir durum var
    Fark 20 TL falan olsaydı size de geçmemenizi, riske atmamanızı önerirdim. Ama 60 TL fark fazla. Bilemiyorum. Riskli bir karar. Şöyle riskli, TT abonelerini kaybetmek istemeyen bir şirket. Abone başka ISS'ye geçince ve tekrar TT'a dönmek isteyince fiyat açısından daha pahalı oluyor. Hem fiyatlar yükseliyor, hem de modem kirası isteniyor diye biliyorum. Çünkü şu anda sadece eski fiber abonelerinden modem kirası almıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Der Meister.

Fark 20 TL falan olsaydı size de geçmemenizi, riske atmamanızı önerirdim. Ama 60 TL fark fazla. Bilemiyorum. Riskli bir karar. Şöyle riskli, TT abonelerini kaybetmek istemeyen bir şirket. Abone başka ISS'ye geçince ve tekrar TT'a dönmek isteyince fiyat açısından daha pahalı oluyor. Hem fiyatlar yükseliyor, hem de modem kirası isteniyor diye biliyorum. Çünkü şu anda sadece eski fiber abonelerinden modem kirası almıyorlar.
    Şuanda çok kararsızım 160 t.l. türk tlekomda kalsam mı bilmiyorum
  • Turk telekomla görüşmelerim sonucunda, adsl’den vdsl için söylenen şu, siz site altuapısını değiştirin, biz kutuyu hemen getrip, takıp, siteye verilmesini sağlarız. Yani altyapı olmadan çok zor bu işler. Bizim altyapı da milattan önce. Ya tt’nin keyfini beklicem ya da komple bahçe kazılıp kablolar yenilenecek. 10 tane de hane var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Fiberse düşmez bence.Benim de fiber aynı değerleri alıyoruz.O kadar para vermeye değmez bence.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Evimin 15m yanına tip7 kasa konuldu fakat üstündeki numara benim binanın numarası ile uyuşmuyor kasa 274 ev 185 ben bu kasadan hizmet alabilir miyim ? Bir bana yakın başka bir kasada da stç 1 yaziyor bu ne demek ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Hayırlı olsun fiber kabin geince fotoğraf isteriz ama :)
    atarım hocam, kurulunca direk kullanabilir miyim? hali hazırda olan apartman kutusunu da mı değiştirmeleri lazım?
  • the radiation kullanıcısına yanıt
    Kabin kuruldutan sonra bağlantıları tamamlandıktan sonra aktif olacak. Duruma göre 1 hafta ile 2 ay civarında değişir süre. Genelde 1 ay içerisinde aktif olur. Aktif olduğunda hat değerlerinizde belirgin bir iyileşme olur, sorgu sitelerinde de yüksek hızlar görmeye başlarsınız.

Ancak aktif olduğunda VDSL üzerinden hizmet alabilmek için aktif olduktan sonra sizin tarife ya da paket değişikliği yaparak 24 mbps veya üstü hızlara geçiş yapmanız gerekiyor. Binada herhangi bir değişikliğe gerek yok FTTC sistemde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 31 Mayıs 2020; 18:9:16 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • FTTB yani binaya kadar fiber var, fakat daireye çıkan kablolar bakırmış. Bu durumda yapmam gereken şey CAT6 ile kablo mu çekmek? Daire sıfır, duvarda da ethernet prizi var
  • 24 mbitten 35 mbit pakete geçtim, kaç saat içinde aktif olur bilgisi olan var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametsamet533

Fiberse düşmez bence.Benim de fiber aynı değerleri alıyoruz.O kadar para vermeye değmez bence.
    Bakalım millenicomu deyineyecem
  • 
Sayfa: önceki 19521953195419551956
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.