Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (1951. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
51.346
Cevap
244
Favori
4.013.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19491950195119521953
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BilgisayarMeraklısı B kullanıcısına yanıt
    Ulus üzerinden gidiyor hocam hat olmayabilir ama siz yine de arada sırada bir IP değiştirip testi tekrarlaryın. Eğer acıbadem'e doğrudan Ulus üzerinden geçmeden bağlanırsa hat var demektir.
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Peki teşekkür ederim hocam, 85, 78 bloklu IP'leri denedim hep ulustan geçiyor. Kastamonu'da sanırım sadece ulus var.
  • P konu şöyle eğer FTTC ya da FTTB/DSL altyapı üzerinden hizmet alacaksanız yani modülasyonunuz VDSL olacaksa modemi satın alabiliyorsunuz taksitle, cihaz isizn oluyor, eğer bir şeyler değişmedi ise kullanım ücreti de ödemiyorsunuz.

Ancak altyapınız FTTB/Eth ya da FTTH ise yani modülasyonunuz E-WAN olacaksa modem satın almıyorsunuz, size verdikleri cihaz için sadece kira parası ödüyorsunuz cihaz sizin olmuyor.

Verdikleri modemler VDSL için genlde Zyzel ya da Tp-Link olur. E-WAN için ise Tp-Link ya da ZTE veriyorlar genelde. Ancak yeni cihazlar gelmiş sanırım, web sitesinden bir göz atmam lazıum.
    Eski kabindi hocam orada inşaat falan oldu kaldırmışlardır büyük ihtimal. Fiber kabin gelene kadar 5 yıl geçer herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

P konu şöyle eğer FTTC ya da FTTB/DSL altyapı üzerinden hizmet alacaksanız yani modülasyonunuz VDSL olacaksa modemi satın alabiliyorsunuz taksitle, cihaz isizn oluyor, eğer bir şeyler değişmedi ise kullanım ücreti de ödemiyorsunuz.

Ancak altyapınız FTTB/Eth ya da FTTH ise yani modülasyonunuz E-WAN olacaksa modem satın almıyorsunuz, size verdikleri cihaz için sadece kira parası ödüyorsunuz cihaz sizin olmuyor.

Verdikleri modemler VDSL için genlde Zyzel ya da Tp-Link olur. E-WAN için ise Tp-Link ya da ZTE veriyorlar genelde. Ancak yeni cihazlar gelmiş sanırım, web sitesinden bir göz atmam lazıum.
    Yani alayım mı hocam sence mantıklı mı yoksa dışardan mı cihaz alayım?
  • BilgisayarMeraklısı B kullanıcısına yanıt
    Doğrudur, çünkü konumu gereği İstanbul'a uzak kalıyor maalesef.
  • xgny58x kullanıcısına yanıt
    O kadar sürceğini sanmam. Hatta karantine işleri bitince müdürlüğe gidip planlamaya plan mı siye sorabilirsiniz.
  • Yani özellikle bir beklentiniz yoksa modem için, sadece internet için kullanmak istiyorsanız piyasaya kıyasla çok uyguna gelir TT'den alırsanız.
    5-6 ay içinde binayı yıkmayı düşünüyoruz hocam artık gelecek senelere kaldı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Geçiş yapabilirsiniz hocam ama siz yine de oim'den mevcut tarifeniz içerisindeki daha pahallı paketlere bakın belki daha uyguna gelir hocam çünkü bu tarifeye geçerseniz bile tahahütünüz uzamayacak.
    Oim de ki tarifelere geçince yeni tahahhüt başlamaz mı ki hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu fiber internet konusunda sizden yardım ve bilgi almak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Binamız yeni bina olduğundan internet altyapımız yoktu uzun uğraşlar sonucu mahallemizde fiber internet çalışmaları başladı. İlk önce Türk Telekom elemanları binada ki daireleri tek tek gezerek bina girişinde bulunan elektrik panosunun oradan kabloları bütün dairelere tek tek kendileri çekti. Aynı gün içinde bütün dairelere kablo çekme işlemi tamamlandı 18.11.2019 Tarihinde bu iş bitmiş oldu. 25.11.2019 tarihinde kazı çalışmaları başladı. 29.11.2019 Tarihinde kazı çalışması tamamlandı ve binanın elektrik panosunun olduğu noktaya kadar kabloyu getirdiler. 13.12.2019 Tarihinde ise elektrik panosuna ufak bir kutu koydular ve gittiler. Resimlerde de zaten anlatmaya çalıştım. Şu anda ne yapmamız lazım acaba? Bizlik bir şey var mı işlemleri daha da hızlandırmak için ya da şöyle sorayım en son kutu konduktan sonra başka ne yapılacak?

• Yeşim ceylann Y kullanıcısına yanıt
    Bekliceksiniz.1 hafta içinde sistemde gözükür.Her gün altyapı sorgulaması yapın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben 50 mbps olanı kullanıyorum. Kurulum ücreti filan yok hepsi içinde orada yazan aylık para neyse onu alıyorlar yalnız, modem işi için ekstra para var. Eğer altyapın hipernet ise vdsl modem veriyorlar 35 mbps için yeterlidir wifi olarak tabi ayda 14 lira ek ücreti var 1 yıllık taahhütte. Eğer sende vdsl modem varsa almasanda olur kendi modemini kullanabiliyorsun.

Fiberde ise modem kiralıyorlar 1 yıl boyunca sende modem kalıyor ayda 6 lira ödüyorsun modem için. 1 sene sonunda kapatırsan aboneliğini modemi geri alıyorlar. Hipernet için verdikleri vdsl modem ise sende kalıyor. Fiber için verdikleri modem geri gidiyor. Fiberde kendi modemini kullanamıyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr20mouse -- 27 Mayıs 2020; 11:25:32 >
  • Hocalarım bu yaz İstanbul dışına çıkacağız gibi gözüküyor bu yüzden yazlıktaki türknet aboneliği kapatmamaya karar verdim.

Temmuz ağustos için telekom aboneliğimi dondursam sadece taahhütüm 2 ay indirimiyle birlikte uzuyacak değil mi?

@Ö1f1@smart0201

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Kaç günde bağlanır peki hocam başvurduktan sonra? Yeni taşınacağım daireye.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Taahhütlü fiyat ne ise öyle uzar

• Bölgenizdeki telekom ekiplerinin yoğunluğuna göre değişir benimki 6 günde bağlanmıştı nisan başında.

• smart0201 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. Yazın fiyat çok artmazsa yine bir 100 mbps alırım orada

Edit: Hocam sormayı unuttum umarım tekrar okursunuz. Bugün arasam bugün dondururlar mı mesela niye sordum derseniz Türknet ay başı donduruyor sadece ya telekomda öyle mi diye sormuştum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr20mouse -- 27 Mayıs 2020; 12:33:55 >
    Turknet deki gibi degil istediğiniz zaman dondurma yaparsınız 36 tl ücretini aliyor aylik 6 tl

• türksat kablonet bölgemde çalışma yapıyor.

konu ile alakalı nerden bilgi alabilirim. çağrı merkezini aradım il müdürlüğüne git burdan göremiyoruz dedi.

hali hazırda adsl kullanıyorum
  • 
Sayfa: önceki 19491950195119521953
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.