Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (1923. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: efem-35
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir - 6 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
51.184
Cevap
242
Favori
4.006.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19211922192319241925
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Virüsten önce şubat başında koyuldu benimki açılması 50 günden fazla sürdü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    15 martta kuruldu 24 nisanda tamamen aktif oldu 37 gun surdu tabii durmadan saldiriyorduk ttnete

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hommate01 -- 28 Nisan 2020; 4:8:11 >
  • TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Ustalar bu değerler ile alabileceğim en yüksek hız nedir?
    Ayrıca bu fiber olayı için kimin başını ağrıtmamız gerek?

• metalmen M kullanıcısına yanıt
    hat zayiflaman kotu snr dusuk buyuk ihtimal santrale 1 km uzakliktasin alabilecegin hiz 12mbit maximum zaten

• hommate01 H kullanıcısına yanıt
    Bana bu hızı bile nasıl alabildiğimi sormuştu ist/avcılar merkez, aslında 8mbit ve altı olmalıymış😊( bi ara 14mbiti denicem)

• Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 1 hafta önce apartmana bakır kablo çekildi, 2 gün önce TT'dan arayıp isterseniz İnternet başvurunuzu alabiliriz dediler. Ben Türknet kullanmak istediğim için kabul etmedim ancak daha sonra İnternetten baktığım bütün altyapı sorgu sitelerinde binada hala altyapı yok olarak gösteriyor. İşin ilginç tarafı 1 daire yan apartmandan kullanıyorlardı interneti onlar taşıma vasıtasıyla taşıtmışlar bizim apartmana. Benim birşey yapmam lazım mı yoksa belirli bir süre sonra otomatik olarak mı var olarak gösterecek. Bir diğer sorum TT'da 75MBps'lik ara hız paketi yok mu? 50'den 100'e geçiyor direk.
  • hommate01 H kullanıcısına yanıt
    Hocam bizim buraya kuruldu 35 gün oldu tık yok nerelere yazdınız bende yazayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sorumsuzadam

Mart basinda kabinler konuldu. Nisan ortasi gibi aktif oldu. Aktif olur olmaz karsimdaki apartmanda vdsl altyapisi gozukurken (kablolar ayni direkten geliyor) benim apartmanda adsl gozuktugu icin gecis talebinde bulunamadim. 25 nisanda (bir suru mail, tweet filan attim ama faydasi oldu mu bilmiyorum) altyapi gozuktu ve basvurdum. Suan beklemede. Karsimdaki apartmandaki arkadas basvurduktan 2 saat sonra vdsl aktif oldu. Bende problem var ama anlamadim.

Alıntıları Göster
    Sabah yan apartmandan cikan telekom ekibi ile karsilastim. Dedim su benim vdsl işine bir baksan. Gecis talebi vardi. Eger iş kaydi sen de ise sunu bir hallet dedim. Abi onu mudurluk merkezden yapiyor diyor. Biz birsey yapmiyoruz diyor. Kabinde porta takma işini siz yapmayacak misiniz diyorum. Yok diyor. Gel de cildirma. Bu elamanlarla yemin ediyorum bu internet altyapisi yine iyi calisiyor. Bekliyoruz bakalim daha.

• İstanbul Fatih/Fındıkzade bölgesinde yıllardır fiber yok. Neden gelmiyor buraya artık? İstanbulun merkezinde fiber kullanamıyoruz 2020 senesinde.
  • Az önce TT dan bir personel pano ile uğraşıyordu dedim ne için gelmiştiniz, sinyal veriyorum dedi. Dedim süreç ne aşama da gidin yakın bir TT a başvurunuzu yapın gelsinler interneti kursunlar dedi. Bu son işlemmiydi acaba? Yapmamız gereken başka ne var? Bir de alt yapı sorgulamaya adrese ne zaman yansır? Beklentisiz olarak eleman sinyal vermesinden 1 saat sonra felan sorguladım çıkmadı.

Edit:

Az önce 4440375 den arandım, sürecin yıl sonuna kadar devam ettiğini saha personelinin dediğinin aksine bir yere başvuru yapamassınız dedi. Biz kime inanacağız?

Az önce bizim komşu TT genel müdürlüğe uğramış, 8 mayıstan sonra kablonun çekildiğine dair müteahhit mi ne her kimse yazı verecekmiş. Ne şeyim iş bu yahu. Bir olay hallediliyor, yeni bir şey çıkıyor karşımıza..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XaViEsTa -- 28 Nisan 2020; 17:8:29 >
  • Sms geldi paketiniz aktiflenmistir diye. Online islemde filan vdsl paket tanimli gozukuyor ve internet kesildi :) dsl ışığı yanmiyor artik. Musteri hizmetlerini aradim ariza kaydi olusturdular. Bana diyorki bina ici tesisatiniz da sorun oldu mu? Bakin, vdsl e gecireceklerdi sizin ekiplerden kaynaklidir diyorum ama anlatamadim. Yine de ariza kaydi acim dedi. Daha ekiplerle ne problem yasayacaksam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sorumsuzadam -- 28 Nisan 2020; 15:7:39 >
  • XaViEsTa kullanıcısına yanıt
    Dostum özel mesaj atamıyorum GSM onay kodum gelmiyor. Burdan yazıyorum.
    Çarşamba akşam 7 gibi bi abi kutuya bakıyodu. Akşam 11-12 gibi proje çizilir Ankara dan onaya düşer dedi. Cumartesi sabah kontrol ettiğimde adres tanımı olmuştu. 3. Günde halloldu ama adamın demesiyle Çarşamba gece veya Perşembe günü bile gelebilirdi ama Cumartesi geldi.
    Şu an kurulum için bekliyorum bende sanırım yarın olucak o da Allahın izniyle.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FNDR

Dostum özel mesaj atamıyorum GSM onay kodum gelmiyor. Burdan yazıyorum.
    Çarşamba akşam 7 gibi bi abi kutuya bakıyodu. Akşam 11-12 gibi proje çizilir Ankara dan onaya düşer dedi. Cumartesi sabah kontrol ettiğimde adres tanımı olmuştu. 3. Günde halloldu ama adamın demesiyle Çarşamba gece veya Perşembe günü bile gelebilirdi ama Cumartesi geldi.
    Şu an kurulum için bekliyorum bende sanırım yarın olucak o da Allahın izniyle.
    Evet biliyorm kurulum sürecindesin sen. Hani sinyal verilmeden sonraki süreci kaçırmışım gözden. Yani biz bekleyeceğiz ikinci pm im de bugun bir komşumuz gitmiş 8 mayıs sonrası bi dilekçe felan verilcek demişler adam oruclu pekde anlamıyor bu teknik işlerden sinirlendim çıktım diyor.. Yani beklemeye devam :)

• XaViEsTa kullanıcısına yanıt
    He onla ilgili yani sinyal verildikten sonraki süreci şu an yeni deneyimliyorum bende 😄 ama bize bu işlerde yardımcı olan komşumuzun bi tanıdığı vardı sağolsun onlar uğraştı yoksa bizimde halimiz kötüydü.
    Ama kutu sinyal verildikten 2-3 gün sonra adres tanımı olarak altyapı sorgulama sayfasına düşüyo. En azından benim böyle oldu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FNDR

He onla ilgili yani sinyal verildikten sonraki süreci şu an yeni deneyimliyorum bende 😄 ama bize bu işlerde yardımcı olan komşumuzun bi tanıdığı vardı sağolsun onlar uğraştı yoksa bizimde halimiz kötüydü.
    Ama kutu sinyal verildikten 2-3 gün sonra adres tanımı olarak altyapı sorgulama sayfasına düşüyo. En azından benim böyle oldu.
    Eyvallah tamamdır. Bak koca çağrı merkezinin veremediği bilgiyi yani işlem sırasını az çok gözlemlerinle bir fikir olarak verdin sen. Bir de çağrı merkezinde ki eleman "teknik bilgim yok" demiyormu ayar oluyorum aga. Bütün firmalar için sadece TT için değil.

• Arkadaşlar fiber geldi diyerek türk telekom eve bu kabloyu bırakmış. ADSL kullanan biri olarak ilkkez bu kabloyu görüyorum. Şimdi adsl'den geçmek için ne yapmam gerekiyor?
    TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musaemirsen -- 28 Nisan 2020; 21:40:41 >
  • musaemirsen kullanıcısına yanıt
    adsl senin için öldü bu fiber kablo sadece türk telekom milenicom netspeed gibi firmalardan hizmet alabilirsin
  • Fiber gelince dsl altyapısını söküyorlar mı telekomun böyle bir yetkisi var mı?
  • Vdsl geçişinde dsl sinyali gitti. Ariza kaydi actirdim, 48 saat icinde cozulecek diye sms geldi. Boyle birseyle karsilasan oldu mu?

• İyi geceler arkadaşlar benim size bir sorum olcaktı.
    Ben FTTB/Eth internet kullanıcısıyım. Yani binaya kadar fiber ordan eve kadar cat6 ile geliyor. Türk Telekomun verdiği zyxnel vmg8324 routurı kullanıyorum. Bugüm türk telekoma routır değişikliği için bildirimde bulundum. Acaba şuanda türk telekom hangi routerı veriyor acaba yardımcı olurmusunuz.
  • 
Sayfa: önceki 19211922192319241925
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.