Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (1921. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
24 Misafir (2 Mobil) - 22 Masaüstü2 Mobil
5 sn
51.342
Cevap
244
Favori
4.013.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
77. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 19191920192119221923
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam direkt mahallede altyapi yok adsl veriyorlar sadece bina cicek gibi ancak ne gelen var ne giden soyledikleri sey yil icerisinde donusum sagliycaz ancak yil icerisi dedigi 8 ayi kapsiyor, ayrica cogu kiside adsl var ancak moruk dolu sitede fiber falan anlamaz adsl neyine yetmiyor derler , halbuki ne ders indirebiliyorum dinleyebiliyorum nede odev yukleyebiliyorum , odtu hic tolerans gostermiyor

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e5Makascısı -- 27 Nisan 2020; 0:24:54 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Arkadaşlar merhaba. Ben şuanda vodafone fibermaxx (k) 50mbps kullanıyorum ancak gerek verdikleri iğrenç modem gerekse docsis den kaynaklı ping nedeni ile başka bir iss ye geçmeyi düşünüyorum. Şimdi internetten baktığım zaman superonline apartmanımda fibernet var diyor fakat telekom adsl kullanabilirsin diyor bu nasıl oluyor ? Birde superonline fiber dediği vdsl mi yoksa ethernetle e-wan üzerinden verilen hizmet mi ? Not: sitede oturmuyorum.
  • TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

• Can_R6 kullanıcısına yanıt
    bana ilk mesaj geldi ikinci mesaj gelemedi kaç gündür... gelmez de zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametsamet533

Sarı kabloyu turk telekom kendisi çekiyor bina içlerine senin yapacağın iş değil o
    Keşke dediğiniz gibi olsa ancak kaldığım bölgenin müdürlüğü komedi resmen mail attım inşallah sonuçlanır bekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: imate

Keşke dediğiniz gibi olsa ancak kaldığım bölgenin müdürlüğü komedi resmen mail attım inşallah sonuçlanır bekliyoruz.

Alıntıları Göster
    Evet normalde o sarı kabloyu sanırım TT genel müdürlüğü veriyor. Bize siyah panoyu getirip binaya monte eden eleman, TT un kendi ya da taşeron u bilemem ancak panoyu bağlayıp turuncu kabloyu taktıktan sonra, dedi ki dairelere kablo çekecek eleman varmı? Dedik yok, ben dedi yaparım üstelik TT un vereceği kabloyu da ben temin edeceğim siz ugrasmayacaksınız daire başı 130 tl ye anlaştık. Yani sizde işleyen süreç normal ama gelip siyah panoyu bağlayan arkadaşa ulaşa bilirsen eğer dairelere kabloyu çekmesini teklif edersen muhtemelen kabul eder.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Can_R6

Bu smsleri nasıl aldınız hocam? Yani sizde yeni altyapı geldi sinyal için felan mı uğraşıyorsunuz?

• XaViEsTa kullanıcısına yanıt
    Alt yapı gelmedi henüz adsl kullanmaktayım türktelekom destek twitter hesabından adresimi telefon numaramı isim soyisim yazdım alt yapı ne zaman gelecek dedim okadar

• quote:

Orijinalden alıntı: Can_R6

Alt yapı gelmedi henüz adsl kullanmaktayım türktelekom destek twitter hesabından adresimi telefon numaramı isim soyisim yazdım alt yapı ne zaman gelecek dedim okadar
    Eyvallah hocam, umarım en kısa sürede altyapı gelir. Biz ilk başvurularımızdan sonra neredeyse -2-2.5 yıl bekledik.

• Hocalarım, Oturduğum binanın sağında solunda Tip-7 Kabinetler geldi 3 hafta kadar önce. ADSL alabiliyorum 8mbit civarı geliyor. Bu tip7 kimi yerlerde fiber de geliyor deniyor. VDSL mi gelecek veya Fiber mi? Ona göre vdsl modemi almam gerekecek elimde adsl modem mevcut çünkü ve baya eski. Birde yine forumda ve internete araştırdığımda bu tarz olaylarda kurulumları geçişleri 6 ay kadar sürüyormuş sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haandsomee

Hocalarım, Oturduğum binanın sağında solunda Tip-7 Kabinetler geldi 3 hafta kadar önce. ADSL alabiliyorum 8mbit civarı geliyor. Bu tip7 kimi yerlerde fiber de geliyor deniyor. VDSL mi gelecek veya Fiber mi? Ona göre vdsl modemi almam gerekecek elimde adsl modem mevcut çünkü ve baya eski. Birde yine forumda ve internete araştırdığımda bu tarz olaylarda kurulumları geçişleri 6 ay kadar sürüyormuş sanırım.
    Bizede vdsl olarak vercekmerdi dönüşüm oldu tt netin altuapısını kullanan firma vdsl olarak başlayabilirsin diyor 50 mgbt ten tt net vdsl ye gecemiyor dediği bir kol hata verdi dolabın o yuzden binaya kadar beslencek Fiber olarak diyor yarıda kaldı coğu bitti işin dönüşüm oldu Zaman vermiyorlarda iptal edecem tt neti yanlış bilgi verdi mağdur etti şikayet oluşturdum sacma sistemleri var

• haandsomee kullanıcısına yanıt
    VDSL hocam modem almanız gere.

• Bende de son durum bu kutu takıldı bugün.Bağlantılar yapılmadı heralde.Ne zaman açılır?

• sametsamet533 kullanıcısına yanıt
    O kutunun içi doldurulacak daha. Kasetler takılacak, dışarıdan gelen fiberle binadakiler birbirine bağlanacak. İşin zor kısmı hallolmuş, kolay kısmı kalmış. Süre için bir şey diyemem ama birkaç ay içinde hallolur mutlaka. Bakarsınız bir haftada olur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: XaViEsTa

Evet normalde o sarı kabloyu sanırım TT genel müdürlüğü veriyor. Bize siyah panoyu getirip binaya monte eden eleman, TT un kendi ya da taşeron u bilemem ancak panoyu bağlayıp turuncu kabloyu taktıktan sonra, dedi ki dairelere kablo çekecek eleman varmı? Dedik yok, ben dedi yaparım üstelik TT un vereceği kabloyu da ben temin edeceğim siz ugrasmayacaksınız daire başı 130 tl ye anlaştık. Yani sizde işleyen süreç normal ama gelip siyah panoyu bağlayan arkadaşa ulaşa bilirsen eğer dairelere kabloyu çekmesini teklif edersen muhtemelen kabul eder.

Alıntıları Göster
    Adres tanımlama bilgisi için süre bilgisi istemiştim bu sabah dönüş yaptılar. ve bana verilen bilgi şu yöndeydi( Alt yapı işlemlerinizin tamamlandığını ve tanımlama işlemerinin devam ettiğini ancak kesin süre bilgisi verilmediğini belirtmek zorundayım dedi arkasından işlemler devam etmektedir bir gelişme olduğunda size dönüş yapacağız dendi ve görüşmeyi sonlandırdılar bir adres tanımlaması için 2 haftadır bekliyorum. bu adres tanımlama işlemleri bu kadar uzun sürüyor mu ve bu süreçler nasıl ilerliyor merak ediyorum normalde kısa olması mı gerekiyor?

• sis651 kullanıcısına yanıt
    1 hafta içinde tamamlanacak dediler.

• quote:

Orijinalden alıntı: imate

Adres tanımlama bilgisi için süre bilgisi istemiştim bu sabah dönüş yaptılar. ve bana verilen bilgi şu yöndeydi( Alt yapı işlemlerinizin tamamlandığını ve tanımlama işlemerinin devam ettiğini ancak kesin süre bilgisi verilmediğini belirtmek zorundayım dedi arkasından işlemler devam etmektedir bir gelişme olduğunda size dönüş yapacağız dendi ve görüşmeyi sonlandırdılar bir adres tanımlaması için 2 haftadır bekliyorum. bu adres tanımlama işlemleri bu kadar uzun sürüyor mu ve bu süreçler nasıl ilerliyor merak ediyorum normalde kısa olması mı gerekiyor?

Alıntıları Göster
    Bizde sinyal alma olayını bekliyoruz, yani o da sorgulama sitelerin de adresde fiber görünüp iss lere başvuru yapabileceğimiz anlamına geliyor tahminimce. Bende dün ozelmusteriyonetimi@turktelekom.com.tr a mail attım durumu belirten, geri döndüler vay efendim 31 aralık a kadar süre bilir dedi. Dedim şaşırmam, altyapı gelmesini 2.5 yıl bekledik bir sinyal verilmesi ise yıl sonuna doğru olursa şaşırmam yani TT dan beklerim dedim.

• Türk Telekom Genel Müdür Yrd. ile bir tweetleşmemiz oldu ardından DM ile kendisine mesaj yolladım. 10 senedir bulunduğum mahalle de yaşadığımı ama hiçbir şekilde aksiyon alınmadığından bahsettim. Numaramı, adresimi vs. istedi benden. 2 gün içerisine ekipler gelip kutuyu koydular. Şef ile görüşmelerim halen daha sürmekte. Fiber hıza kavuşacağım sanırım. Turan Mahallesi ahalisi bana tapmalı çünkü yıllardır leş hızlara 150-200 TL ödüyorlar.

Attığım tweet:

• benim konuda apteyt var
    27.04.2020 dolaba saplama ve metal saç yerleştirilmiş bir arıza durumda kapaklar açılamaz durumda

• Bugün başvurumu yaptım. Yarın kurye ile sözleşme gelicek.
    35 Mbit + tivibu süper paket seçtim.
    Bağlantım FTTH tip - gpon
    Yalnız müş. Hizmetleri tılgın modem verilicek dedi bide tivibu kutusu.
    Bu tilgin modem kullanan var mı? Pek olumlu yorum görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FNDR -- 27 Nisan 2020; 18:31:46 >
  • 
Sayfa: önceki 19191920192119221923
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.