Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (1918. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Netbone , thisisshit Daha Az
2 Kayıtlı Üye ve 6 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
51.175
Cevap
241
Favori
4.006.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19161917191819191920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    SNR kötü değil hocam. Zayıflama ile paralel bir ilişkisi tam olarak yok SNR'ın.
  • Elinize sağlık hocam, güzel bir paylaşım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FNDR

Salı günü siyah kabin takıldı çarşamba ttnet müdürlüğe gittim ordaki yetkili biyere mail attı akşam eve geldiğimde sinyal çalışması yapılıyodu.
    Cumartesi günü adres tanımlası olmuş harita üzerinde sinyal geliyor.
    Yani kabin takıldıktan 3 gün sonra oldu.

Şimd daire içi modem bağlantısını bekliyorum

Alıntıları Göster
    Valla sen şanslıymışın hocam bende siyah kabin takıldı sinyal ölçümü yapıldı bir haftadır bekliyorum. sinyal gelmesi için dönen yok yani.
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    hocam gecirmiyorlar malesef alt yapiniz en fazla 56 mbit destekliyor diyor daha fastpatch modunu bilmeyen mh temsilcileri görum nasil olacsk bu is ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Şu mesela daha düşük snr iken. snr de sorun yoksa, line attenuation bu kadar düşükken ve santrale çok yakınken hat değerleri neden bu kadar değişken?
    Telekom saha ekibi geldiği halde çözemediler şu sorunu. Kendi modemlerini taktılar aynı, bina ankastresinden jumper değişildi aynı, iç tesisat dediler, cat6 ile manuel eve kadar çektik değişen birşey yok. Geriye ne kalmış olabilir sizce?

edit: dslam port da değişildi onu yazmayı unutmuşum.(veya değişmediler bana değiştik dediler bilemiyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crawlers -- 25 Nisan 2020; 17:27:48 >
  • Benim de timeline a düştü bu haber bundle da gezinirken haber içeriğine girip bakmamıştım. Güzel şeyler oluyor. 👍🏽

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Sağ ol hocam anladım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hommate01

hocam gecirmiyorlar malesef alt yapiniz en fazla 56 mbit destekliyor diyor daha fastpatch modunu bilmeyen mh temsilcileri görum nasil olacsk bu is ya
    Mh cok kişi bişey bildiği yok teknik detay burdaki bir cok arkadas daha bilgili

• yns61 kullanıcısına yanıt
    yeminle dogru diyorsun buradaki bir cok kisi mh den daha bilgili

• hommate01 H kullanıcısına yanıt
    Onlime İşlemlerden geçiş yapın hocam.
    deneyeyim hocam

• crawlers kullanıcısına yanıt
    Hocam hız ulaşılabilir değere yaklaştıkça SNR giderek azalır. Örneğin bu hattın tanımlı hızı 4Mbps olsaydı SNR muhtemelen 15db'ler civarında olacaktı. Zayıflama ise gnel olarak kablo mesafesi ve kalitesi ile paraleldir.
  • DukeMew D kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.
    olmadi hocam isleminizi gerceklestiremiyoruz yaziyor

Bulduğum bu ingilizce kaynak tam tersini söylüyor. SNR ile alacağımız hız arasında bir korelasyon var.
    Kaynak mı yanlış, yoksa bizim ülkemizde işler farklı mı çalışıyor bilemiyorum.
  • Bendede 4 nisanda dönüşüm oldu net gitti 7 saat hala geçiş yapanadım vdsl ye hız gözükmüyor türk telekom dedi ği dolabın bir kısmında hata oluştu başka kabin diyor konacak Zaten 2 tane dolap var oris telekoma aradım dedin vdsl varmı var dedi 50 mgbt ten başlayalım dedim türk telekom böyle böyle diyor bekletcem dedi türk telekomdam bilgi alcam dedi bölge den 1 dk bakletti dediği 48 saat içinde çalışma olacağı sizi arayacam dedi pazartesi Türk telekom tarih vermedi bile dönüşüm oldu türk telekom neden bu işi uzattı bilmiyom mağdur etti hep bakalım sonuç ne olacak hızımız gözükcekmi başka yol denememi tavsiye edersiniz hızlı hallolması için

• crawlers kullanıcısına yanıt
    Tabii ki var hocam, şöye ne kadar çok SNR o kadar çok hız. Ancak tanımlı hız ne kadar yüksek SNR da o kadar az. SNR'ı aslında potansiyel enerji, hızı da kinetik enerji olarak hayal edebiliriz. SNR bize nerye kadar hızlanabileceğimizi verirken hız arttıkça potansiyelimiz de azalır.

Elimde çok güzel bir örnek var.

Bu fotoğrafta tanımlı hız 79Mbps SNR ise 6.4db ulaşılabilir hız olarak da 90Mbps gözüküyor. Bir de farklı bir tabloyabakalım.

Bu kez yine 79Mbps tanımlı olomasına rağmen SNR 3.4db yeni daha düşük, paralel olarak ulaşılabilir hız 71Mbps'e düşmüş.

Kısaca söylemek istediğim şu, SNR ulaşılabilecek hızı belirler ama hız arttıkça SNR da azalır.
  • Mh yi aradım vdsl ile alakalı kayıt oluşturamıyoruz diyor gecsn gun kayıt oluşturdım mh deki coğu kişi sinir zıplatmak için konulmuş sanki ben oris telekomdan bilgi alacam 2 gune bakalım ne olcak

• https://forum.donanimhaber.com/hat-degerleri-nasil-goruntulenir-hat-degerleri-nedir--101710746#101710746

Konu içeriğini @ö1f1 hocam yeniledi. Umarım hepimize faydalı olur. Eline sağlık hocam. @ö1f1

--

Biraz nostalji gibi, benim eski hat değerlerim.
  • Hocam şaka gibi ya millet Gbps'leri konuşurken biz 10 Mpbs gibi komik bir hızı bile yayamadık Türkiye geneline. Bir Elektrik-Elektronik mühendisinin konuşmasını izlemiştim. Adam diyordu ki İngiltere-Fransa-Almanya gibi ülkeler 100 yıl sonrası için altyapı planlaması yapıyorlarmış. Bizim ise yarın elektriğimizin ya da internetimizin kesilmeyeceği belli değil. Turkcell Superbox altyapısı olmayanlara da fiber dediği zaman çok heyecanlanmıştım ve internet sayfasını açtığım anda şok oldum. Adamlar fiber derken 10 Mbps - 20 Mbps'den bahsediyorlarmış. Allah sonumuzu hayretsin arkadaşlar.

İbretlik SS
  • 
Sayfa: önceki 19161917191819191920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.