Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (1746. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Dejuf Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
51.347
Cevap
244
Favori
4.013.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17441745174617471748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Siz yazınca aklıma geldi, karşı kaldırıma koymaları 25dk sürmüştü. Aktarma konusunu atlamışım
  • 45'den aşağı inmiyor malesef.
  • RefiUlunay R kullanıcısına yanıt
    Benim anlamadığım birşey daha var bu kabin aktif değil galiba elektrik saati yeri boştu. Eski aboneleri içine aktardıysalar biz hala nasıl internete bağlıyız ki santralden gelen prensibal hattı da mı bu kutuya bağladılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimal. Yoksa dolap aktif olana kadar insanlar mağdur olur.

• ben sizin yerinizde olsam router den apdaki cihaza kadar kaç mt kablo gidiyor hesaplarım rencber veya hcs cat6a folyolu veya cat7 alırım döşerim kutunun kapağı da açıksa değiştiririm gider kilitliyse teknik köstek çağırıp taktırırım.

fttb de gelen bağlantıyı cihaz üzerinde kaç çıkış varsa ona bölünür ilerde hızlar artarsa hızınız tekrar düşük kalır ftth de o bağlantı tek kişiye düşer 1000 (975mbps). stabil olmamasının nedeni ucuz gpon takılıyor hg gponlar idare eder (router zaten tüm iss lerde dandik ötesi 10usd cihaz) aslında ufiber nano g dağırtan kaliteli bir tier 1 firmamız olsa wifi6 wpa3 routerle beraber net hızlarıda gerçek fiber seviyesine çıkaracak bir iss olsa ipv6 la beraber çokmu şey istiyoruz (bu arada tr de son baktığımda halen tier1 firma yoktu max tier2 cerifika veren siteden kontrol edin).
    @The Hollow
    --------------
    fttb de yaptığınızın daha fazlasını sorun çıkarmadan yapabilmeniz lazım ftth de.

ftth ben torenten down+up yaparken tam hız oyunda kesinlikle ping artışını bırak 1-2ms oynama bile olmuyordu bir yerde sorununuz var.

@kasature

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaq999 -- 10 Şubat 2020; 9:48:42 >

• 2Shakur kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.

Hayır, eğer daireye kadar fiber(FTTH) sistem kurulursa(Telekom görevlilerine de sorabilirsiniz denk geldiğinizde, onlar sanırım GPON diyorlar); Netspeed,Millenicom'dan hizmet alabilirsiniz.

Ancak Superonline,Vodafone, Turk Net ya da Turksat Kablo ile fiberini paylaşmıyor Türk Telekom.
    Daha aktarma yapılmamıştır yapılmış olsa hat değerleri değişir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • smart0201 kullanıcısına yanıt
    Benim değişmez turknet yapadayim. Yeni kabine aktarmışlardir çünkü eski kabini söküp yerine yenisini takmışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr20mouse -- 10 Şubat 2020; 15:24:51 >
  • Merhaba,
    Bizde 7-8 aylık binayız. Aylardır altyapı bekliyorduk.
    Binanın önüne kablolar geldi. En son da fotoğraftaki gibi görevli geldi bağlantı yaptı.
    Haftaya aktivasyon yapılır başvurursunuz dediler ama 2 hafta geçti hala bir gelişme yok.
    Fotoğrafa bakarak biz hangi aşamadayız acaba?

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cartok -- 10 Şubat 2020; 15:57:39 >
    Dolap etkilen var mı ?

Turknet de bana iptal olan aboneliğine fatura çıkarmış

Hocam anlayamadım dediğinizi daha açık sorar mısınız

Böyle bir şey olması lazım

• cartok kullanıcısına yanıt
    Aynı kabinden bizde de var. FTTH sistem olacak.

Görevli bağlantı işini tamamlayıp kutuyu kilitlediyse 10-15 günde aboneliğe açılması lazım normalde.

Dairelerinize fiber kablo çekildi mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoraNb -- 10 Şubat 2020; 17:1:52 >
    Yok hocam böyle birşey yoktu üstü tertemiz bir plaket gibi birşey var böyle

Alcatel kabin hocam muhtemelen 35b yayın verecekler çok sağlam hat değerleri görebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaq999

ben sizin yerinizde olsam router den apdaki cihaza kadar kaç mt kablo gidiyor hesaplarım rencber veya hcs cat6a folyolu veya cat7 alırım döşerim kutunun kapağı da açıksa değiştiririm gider kilitliyse teknik köstek çağırıp taktırırım.

fttb de gelen bağlantıyı cihaz üzerinde kaç çıkış varsa ona bölünür ilerde hızlar artarsa hızınız tekrar düşük kalır ftth de o bağlantı tek kişiye düşer 1000 (975mbps). stabil olmamasının nedeni ucuz gpon takılıyor hg gponlar idare eder (router zaten tüm iss lerde dandik ötesi 10usd cihaz) aslında ufiber nano g dağırtan kaliteli bir tier 1 firmamız olsa wifi6 wpa3 routerle beraber net hızlarıda gerçek fiber seviyesine çıkaracak bir iss olsa ipv6 la beraber çokmu şey istiyoruz (bu arada tr de son baktığımda halen tier1 firma yoktu max tier2 cerifika veren siteden kontrol edin).
    @The Hollow
    --------------
    fttb de yaptığınızın daha fazlasını sorun çıkarmadan yapabilmeniz lazım ftth de.

ftth ben torenten down+up yaparken tam hız oyunda kesinlikle ping artışını bırak 1-2ms oynama bile olmuyordu bir yerde sorununuz var.

@kasature
    hocam 2.kattayım garajda fiber kutusu var işte fotoğrafını atmıştım ordan cat 7 vs ile fiber kablodan daha verimsiz olmaz mı eve kadar çektirmem zaten ordan eve kadar fiber gelip huawei pon cihazınına giriyor ordan tp link archer modeme geliyor modemle pc arasında cat 7 kablo kullanıyorum huawei pon cihazı ile modem arası kısa kabloda cat 7 fakat en ufak upload ping yapıyor internete 100 mbps ile download yapsam oynamıyor ping fakat upload girdiği an tökezliyor.
    Birde bu internet normalde sanırım bağlanması uzun sürecekti ümit bey ile konuştum öyle hızlıca halledildi fakat gelen ekip işte santrelden buraya ek yapa yapa geldik vs vs sorunlar oldu bilmem ne bir sürü şey söyledi acaba bunlardan dolayı mı upload ve pingim böyle sıkıntılı.Ama evin önünden fiber geçiyordu daha önceden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aoveus -- 10 Şubat 2020; 17:40:20 >

• Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt
    Vdsl profile 35b kullanıyor mu telekom

• Sizce bu ping ve upload sıkıntısının bununla bir ilgisi olabilir mi ? (izmir bucadayım)
    Çok anlamıyorum ama hatay a gidip izmire tekrar gelip ordan yurt dışına mı çıkıyor anlayan var mı arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aoveus -- 10 Şubat 2020; 18:46:15 >

Kullanıyor hocam destekleyen yeni kurulan kabinlerde 35b vermeye başlamışlar forumda bir arkadaşın 250/170 gibi bir hat değeri vardı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Artık pek kullanmıyorlar ondadır bizim dolap da T 11 67 abone var 30 tanesi sadece telefonu kullanıyor

• 
Sayfa: önceki 17441745174617471748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.