Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (1732. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mafaky Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 9 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
51.328
Cevap
244
Favori
4.012.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
3. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 17301731173217331734
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Can_R6

hayırlı olsun herhangi bir kutu vs kurdularmı dairenize yada binanıza yoksa sadece dışardan bağlantımı yapıyorlar.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler, darısı diğer kullanıcılara.

Sadece bina girişine bu kutuyu kurdular. Orandan daireye sağladıkları OBK ile hizmet verdiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Ping değeri yüksek geldi masaüstü ile ölçüm yapabilir misiniz?
    TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Sanırım haklısınız gibi geldi. Yanlış görmüyorsam, İstanbul'da oturmama rağmen Gayrettepe'ye dolaşarak gidiyorum

• RefiUlunay R kullanıcısına yanıt
    2 ms ile çıkabilirsiniz aslında güzel değerler benim konumum sorunlu malesef taa izmit'e gidip acıbadem'e tekrar geliyor yoksa bende 3 ms ile erişirdim malesef 4 ms değer alıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

2 ms ile çıkabilirsiniz aslında güzel değerler benim konumum sorunlu malesef taa izmit'e gidip acıbadem'e tekrar geliyor yoksa bende 3 ms ile erişirdim malesef 4 ms değer alıyorum.
    İçime kurt düşmüştü, bunu duymak iyi oldu

Hocam, sizin sorunu düzeltmelerinin imkanı yok mu ?
  • LittleEinstein L kullanıcısına yanıt
    İhtimaller
    Neden 1 : tanımlı olan hızlar farklı olduğu için zayıflaması da farklı.
    Neden 2 : Kablolamada oluşan sorunlar

Hattınız gayet sağlıklı, doğal olarak bu değerlere takılmanıza gerek yok.
  • Bu konuda teknik bilgisi yüksek arkadaşlar olduğu için buraya yazıyorum.

Saçma bir sorunum var. Modeme tanımlı olan hız, modemi her kapatıp açtığımda değişiyor. Kimi zaman 9 mbit, kimi zaman 11 mbit. Mesela şuan tanımlı olan hız (Kbps): 10,607 ancak 11 mbit civarına yaklaştığı zaman internette kopma sorunları yaşıyorum. Müşteri temsilcilerine hızımı 10 mbit'e sabitlemelerini istediğim zaman bana cayma bedelini ödeyerek 8 mbit tarifeye geçersem, 8 mbit'e sabitleyeceklerini onun haricinde uzaktan hız tanımlamalarının mümkün olmadığını söylüyorlar oysa ki 1 ay önce bir müşteri temsilcisi ben istediğim hızımı için 10,000 kbps değerine tanımlamıştı ama artık belirttiğim sorunu yaşıyorum. Çözüm için ne yapmalıyım?

Tweet veya mail atabileceğim, bu tür sorun ile ilgilenecek bir yetkili var mı?

Line Coding(Trellis): On On
    SNR Margin (0.1 dB): 73 135
    Attenuation (0.1 dB): 415 179
    Output Power (0.1 dBm): 216 104
    Attainable Rate (Kbps): 11,060 832
    Rate (Kbps): 10,607 798

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bgrn7 -- 30 Ocak 2020; 18:58:48 >

• Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    Olmasada Nokia 2014 sonrası kabinleri için çok ucuz ücrete yeni modülasyon desteğini verecek ama bunlar için FTTB Ethernet'e dönüştürmek TT için daha ucuza gelecektir. xDSL kartı çıkarıp ethernet kartı takmak her şekilde yeni DSLAM'dan ucuza gelir. Ama ne yaparlar bilmiyorum.
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    Anlayamazsınız. Ama %99 ihtimalle yoktur sadece kurulumunu son 1-2 ayda yaptıkları Nokia-Alcatel kabinlerde zorunluluktan var.

Lakin tüm bu teknolojilerin kullanımı için bir düzenleme gerekiyor. Herkeste bu hizmetin aktif olması gerekiyor ki bunun için TT'nin bedavadan modem dağıtması gerekiyor, Türknet'in YAPA sistemini kaldırması lazım aksi halde aynı kabloda sinyal karmaşası olacak bu da verimi düşürür. Ya da TT'nin herkese 4 telli yeni kablo çekmesi gerekiyor. Yani kısa sürede bu kadar olayı çözemezler, çözmek isterler mi o da meçhul.
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Türkiye'de ekonomik kriz firmaları vurduğu için artık kimse pinge önem vermiyor. Dolayısıyla bir talep yokken TT'de artık pingle ilgilenmiyor zaten. Ayrıca uluslarası firmalarda son kullanıcıların aldığı pinge bakmaz Pop-to-pop Layer2 seviyesinde pinglere bakar. Yani normal Türk Telekom kullanıcısı Viyana'ya 40 ms ping almasına rağmen bu veri merkezlerinde 28 ms. Layer2 seviyesinde 25 ms civarıdır. Hadi hiç TT'den almasınlar Telecom Italia Sparkle'ın Frankfurt pingleri artık 39 ms'e kadar düşmüş. Hiç olmadı artık belediye sorun çıkarmıyor gelip kendi hatlarını çekebilirler. Mesela TT'den kiralayarak hizmet sağlayan Cogent kendi hattını çekti.

Türk Telekom International'ın bağlantı sağladığı veri merkezleri için sistemden bakmak lazım ya da He.net'ten tek tek kontrol etmek lazım. Birde Microsoft'un Sofya ya da Bükreş'e veri merkezi kurma planları var diyorlar artık Türk Telekom International'ın Microsoft ile 2x500GE peering'i var. Eğer veri merkezi kurarlarsa Azure kullanılır.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustifb

Anlayamazsınız. Ama %99 ihtimalle yoktur sadece kurulumunu son 1-2 ayda yaptıkları Nokia-Alcatel kabinlerde zorunluluktan var.

Lakin tüm bu teknolojilerin kullanımı için bir düzenleme gerekiyor. Herkeste bu hizmetin aktif olması gerekiyor ki bunun için TT'nin bedavadan modem dağıtması gerekiyor, Türknet'in YAPA sistemini kaldırması lazım aksi halde aynı kabloda sinyal karmaşası olacak bu da verimi düşürür. Ya da TT'nin herkese 4 telli yeni kablo çekmesi gerekiyor. Yani kısa sürede bu kadar olayı çözemezler, çözmek isterler mi o da meçhul.
    vectoring için 4tel gerekiyorsa o iş zor.
    vectoringsiz 17a ve 35b çalışıyor ama değil mi ?
  • Türk telekom Manisa'da ve ilçelerinde altyapı çalışması yapıyor mu fiber ile ilgili ? 3 senedir Alaşehir'de altyapısız bekliyoruz gelsin diye. Sanırım 3 büyük şehirden başka yerde çalışma yapmıyorlar. Konu ile ilgili bilgisi olan var mı ?
  • Bağcılar Barbaros mahallesinde kazıya başlamışlar. Telekom kabininin olduğu yerde kazı yapıyorlardı gördüğüm kadarıyla, VDSL anlamına mı gelir bu yoksa fiber mi getirirler deneyimi olan arkadaşların fikrini alabilirsem harika olur.
  • bina girişinde fttb t11 kabin var bunu ftth çevirin eve kadar fiber talep de bulundum türktelekoma olumlu bir cevap alamadım
  • Türk telekom şu yönlendirmeyi bükreş üzerinden değilde direk viyana hattından yapsa 61ms de eriştiğim sunucuya 40ms in altında erişicem ama kimin umrunda

• Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt
    Özel müşteri temsilcisine iletmek lazım aslında. Gereken yerlere bildirirlerse belki çözülebilir. Ama şunu da eklemek lazım, sırf bu hamlenizle bile Turkcell'den abone kazanırsınız. Gerçekten de öyle. Valve önemli.
  • İşte derdimi anlayacak ve gerekli birimlere yönlendirecek bir temsilci hiç karşıma çıkmıyor derdimi anlatamıyorum buda insanı sinirlendiriyor
  • Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt
    Bu konu farklı, santral tarafı ilgileniyor sanırım. O düzeydeki Türk Telekom yetkililerinin bu tarz telefonla görüşme yaptığını düşünmüyorum. Yani sizi onlara yönlendirmezler. Özelmüşteriyönetimi gibi bir mail adresi vardı. O mail'e bakan çalışanlara iletilebilir, en son bayağı ilgililerdi. Onlar da bu talebi gerekli birime iletirler. Sonuç ne olur bilemem. Olumlu veya olumsuz dönüş sağlarsanız sevinirim tarzında konuşursanız aynı kişi size geri dönüş sağlıyor. Olmazsa bu talebi toplanıp birkaç kişi iletiriz. Buradaki asıl konu bu talebin yetkili bir çalışana ulaştırılması. Şimdi santraldeki çalışan da kendi kafasına göre NTT bağlantısını değiştiremez.

• Biliyorum onlarla telefonla görüşemeyeceğimi fakat detaylıca anlatıp santralde yetkili kişilere bu durumu kayıt açıp bildirmelerini istiyorum onuda yapmıyorlar
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Şaka gibi adamlar tun/tap ayarlarını kapatmışlar. Tun tap ayarını açmadan nasıl vpn kurabilirim dedim gelen cevaba bakınız "You are not. This is strictly forbidden by our Acceptable Use Policy which you have already agreed with when you have registered your account."
    Bu iki oldu daha önce de başka firmadan almıştım ödemeyi kabul etmemişti. Kendi kullandığınız varsa önerdiğiniz bir denemek isterim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • simos35 kullanıcısına yanıt
    Benimde hesabımı silmişler paramı iade edecekler sanırsam ingilizcem yeterli değildi konuşan kadın ile iletişim kuramadık.

Bir yerden haber bekliyorum frankfurt'a ping 34 felan Türkiye üzerinden türk telekom omurgasını da bağlayacaklarmış veri merkezine haber verecek.

Telehouse , telepoint datacenter'ine bağlı olan firmalar düşük ping verir sofya tarafına.

Seed4vpn kullanabilirsiniz bulgaristan sunucusu ile para vermeyin derim o firmaya da mail atın kapatsınlar ücret iadesi yapsınlar.
  • 
Sayfa: önceki 17301731173217331734
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.