Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
51.346
Cevap
244
Favori
4.013.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Orta büyüklükte bir AVM ye 4 Fiber lifi verilmişti. 40gbps olsa 1 lif yeterdi ama demi :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blindfire

Orta büyüklükte bir AVM ye 4 Fiber lifi verilmişti. 40gbps olsa 1 lif yeterdi ama demi :)

Okuduğunuzu mu anlamıyorsunuz anlamıyorum ki. Teoride diyoruz teori. Yukarda linkini verdim aç oku. 2014 yılında yazılan bir makale.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bide teknoloji gelişmese daha iyiydi şu eski yeşil direklerden gelen telefon hatları olsa daha iyiydi şimdi internetim olurdu ne güzel. Teknoloji gelişti yerin altına koydular kimse kaldırımı kırıpta interneti bağlamaya gelmiyor rezillik resmen.
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Türkiye'den bahsediyoruz, Güneydoğu bölgesinde Karadeniz bölgesinde direklerden geçen fiber kablolara çamaşır, halı asma sebebiyle kopan hatların haddi hesabı yok. Birde fiberde ışık teknolojisiyle çalışıyor birde güneş ışığı var zamanla yağmur, kar gibi sebeplerle aşınan fiber hatlara güneş ışıkları direk denk geldiğinde o kablo veri iletemez hale gelir. Ancak engebeli bölgelerde çare olmadığı için mecbur devam ediliyor.
  • TheBearGrylls kullanıcısına yanıt
    KZaten bahsedilmi havai fiber kablolqr eehir içinde pek olmaz da olan da anlamak zordur herhalde zira ask teli kaplamas oluyor bakrdan ayrt atmek ißçin kablunun zerindeki kodu okumak gerekir. Bu arada nednse bas
    a baz karakterler çkmyor hatal yazim olabilir.

evimin yanında telefon direği var ayakta duramaz halde dokunsan düşecek 1 mbps hız alıyodum ya neydi o öyle..
  • mcrew kullanıcısına yanıt
    hocam Google fiber derim adamlar 10,000 Mbps veriyorlar ne demek öyle adam ölçüm yapıyor ilk baş 19,000 Mbps sonuç çıkıyor TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]https://www.youtube.com/watch?v=2YvZ4nc-pVM

• mustifb M kullanıcısına yanıt
    hocam küçük illerde santral kapatma oluyormu ?
  • 0365634b kullanıcısına yanıt
    Orada yazan değerin 19gbps olduğuna emin misiniz ? Zira neredeyse bir fiberNAS ya da küçük bir santral kapasitesinde. Ki bunu sadede bir abone alabiliyorsa toplamda fiber toplama cihazları, samtraller, omurga ve veri merkezi için çok yüksek band genişliği lazım demek. Şehir içine de omurgada kullanılan kabloları sokamayacakları için mana pek imkanlı gelemedi

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    hocam evet öyle gördüm fazla uzun sürmüyor resim net değil
    TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Orada yazan değerin 19gbps olduğuna emin misiniz ? Zira neredeyse bir fiberNAS ya da küçük bir santral kapasitesinde. Ki bunu sadede bir abone alabiliyorsa toplamda fiber toplama cihazları, samtraller, omurga ve veri merkezi için çok yüksek band genişliği lazım demek. Şehir içine de omurgada kullanılan kabloları sokamayacakları için mana pek imkanlı gelemedi

Orada videoda hız değil hattın sağlığını kontrol ediyorlar. Hız değil o. Eğer hat eksi14 ün altına inerse tamamdır diyor. Ve 10.3 çıkıyor. Videoyu dinlerseniz anlarsınız. Ancak hattın hızı 1 gbps.

• dostum her zaman izliyorum 10,000 Mbps destekliyor fakat ilk baş turaf geldi zaten adamlar 10,000 Mbps 400 dolar satıyorlar diye biliyorum bir yerde okudum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Açıklamasına da yazmışlar.

In this video, the Google tech performs a light test to ensure the strength of the connection is adequate. Below -14 is the goal! We hit -10.4. #boomsizzle

Kardeş bak hızı 1 gbps. Senin attığın videoda strength ölçüyorlar. 19000 Maps değil yani. Google fiber 1 gbps üstünü vermedi hiçbir zaman. Ki kapandı zaten Google fiber.

• dostum başka yerde okudum sadece onu dedim okumak isterseniz aradan baya zaman geçti 2014 yıldan kalma haberhttp://shiftdelete.net/amerikada-10gbps-internet-donemi-57141

• quote:

Orijinalden alıntı: 0365634b

dostum başka yerde okudum sadece onu dedim okumak isterseniz aradan baya zaman geçti 2014 yıldan kalma haberhttp://shiftdelete.net/amerikada-10gbps-internet-donemi-57141

Dostum bak Google fiber dedin sen. Bu us internet. Bir dediğin bir dediğini tutmuyor.

• dostum öyledir uzatmaya gerek yok iyi forumlar
    hocam telefon konusunda bilginiz var mı ?
    Bilgim dahilinde sorunuza cevap vermeye çalışırım eğer bilgim yeterince yeterli değilse santral'deki bilgili komşularıma sorarım
    hocam ev telefon değil cep telefon diyor zaten hastalıktan ölüyorum samsung j5 kullanıyorum samsung j5 prime çıkarmış sizçe güzel mi ?http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/samsung-j5-prime-cep-telefonu-250719671?gclid=CJiUw4riv9ACFcEy0wodImoNbA&ggmktg=PaidSearch*PLA*232250127*22324004727*58375856247*pla**pla-79001630847&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0
    o durum ögrendim proje de yokmuş 2003 de öyle demiş babam sormuş turk telekom çalışanlar niye bu sokaktan altyap yok niye onlar proje de yok demişler size karış tarafdan kablo çekeriz demişler o zamanlar ev telefon vardı gine aynı karış tarafdan kablo çekmişler ben abone oldunca sadece kabloyu yenilediler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0365634b -- 24 Kasım 2016; 0:22:26 >

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.