Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: sametsamet533 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil1 iOS
38.419
Cevap
168
Favori
1.821.905
Tıklama
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
Giriş
    267 Mesaj

Vidyoda kaydadeğer bir bilgi bulamadım.

Sürekli radyasyon kelimesi kullanılıyor. Radyoaktif madde bulunmadığını açıkladım.

Vidyoda hiçbir bilimsel araştırma kaynağı verilmemiş. Çünkü muhtemelen kaydadeğer bir çalışma yok.

5G'de, telefonlar 10 Gigabit olacak denmiş, 5G'de normal limit 1 Gigabit, en üst modellerde 2 gigabit olacak, 5.5G'de 5 gigabit verilebilecek. 6G'nin hedefi 10 gigabit.

her 5-10 metrede bir bazistasyonu kurulacak denmiş. İki istasyon arasındaki mesafenin En az 400 metre olacağı bize ulaşan bilgi.

5G için 20 bin uydu gönderilecekmiş. 1 uydu ne kadar maliyetle gönderiliyor? Uydu telefonu tarifeleri ne kadar? Habersiz haber yapılmış. Bireysel Mobil iletişim için uydu kullanılmıyor. Konum servisleri, askeri iletişim, kurumsal iletişim ile TV/Radyo yayıncılığı için uydular kullanılıyor.

ULAK ile 5G'de yerli donanım ve yazılım üretiliyor şu anda. İthalat endişeleride yersiz.

Farelerin vücudu zarar görmüş, antenla aynı kutuya koyup etrafını kapatmışlar ve çok geniş frekanslarda mikrodalga verilmiş. Bu bazistasyonu deneyi değildir. Mikrodalga fırına kadavra kafası sokalım beynindeki hücreler sıcaklıktan patlasın, mikrodalga fırın beyin patlatıyor diye yasaklayalım o zaman.

Güvenlik mesafesi diye birşey var. Mikrodalga fırının üstüne 1 domates koyunuz. Maksimum güçte 1 saat çalıştırınız, domates ısınmaz bile.

Bazistasyonu deneyinde ise, 15 metre uzaklığa bir fare yerleştirilip telefonla görüşme dinletilsin, saatlerce deney yapılsın. Hiçbir zarar meydana gelmeyecektir.

Dünyada 5 milyar cep telefonu kullanan insan var. Kaydadeğer bir Kanser yapıcı etkisi olsaydı en az 5 milyon kişi kanserden ölmeliydi şimdiye kadar. Şimdi bana diyeceksiniz ki kanıtlanmamışsa zararsız anlamına gelmez. :)

Bu Vidyoların, kolay parasal kazanç (rant) amaçlı oluşturulduğunu düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-EED991BF3 -- 18 Ekim 2019; 0:17:23 >
    |
    |
    NitroNos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    8789 Mesaj

O video'yu türkçe olduğu için attım.

Kanıtlı şekilde video görselinden ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=OUAXDYYChlw&feature=youtu.be

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    rk19 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: NitroNos

Fiber altyapınız çekildi mi ? Yoksa sadece ofk mı çektiniz ?
    altyapı derken binada ki dairelerin içerisine fiber kabloyu biz çektirdik
    ondan sonra telekomdan yetkililer gelip kabloların yerinei bodrumda ki kabloların yerini falan kontrol ettiler.
    Hatta gelen arkadaş ben proje işini halledip gelip bodruma kutu takacağız dediler.

teknik olarak hiç anlamadığım için şuan bekliyorum açıkçası durum hakkında da bir bilgim yok şuanda.
    Ama 2 tarafta da bitişik binalarımda sorguladığımda fibernet alınabilir görünüyor o yüzden binaya kablo çekmede falan çok sorun çıkmaz diye düşünüyorum.

tabii sizin önerilerinizi de bekliyorum.

Hocam belli ki siz her türlü doğrudan santrale bağlısınız. Hiç dokumnayın bir memnuniyetsizliğiniz yoksa TurkNet'te devam edin derim ben.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    PoyrazKarayel59 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    4378 Mesaj

Hocam internet şimdi de cortladı. Anlık gitti.

|
    |
    Bahsedilenler: Ö1f1

Hocam şuradan da sorgu yapabilirsiniz isterseniz?
    www.milleni.com.tr/fiber-nerede

Şimdi şöyle ki fiber kabinler her zaman sokakta olmak zorunda değil, bazı binlara FTTB/DSL sistem kurulmuştur, sizin binada oraya bağlıdır, gidip kabini bulmadıkça anlamak çok güç olur.

Normal dükkansanız, öyle çok kurumsal bir iş yapmıyorsanız klasik normal bireysel paketlerden bile tercih etseniz olur.

|
    |
    teqali kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    15928 Mesaj

Binanızda altyapı olmasa Ev telefonu dahi alamazsınız, ki direkten geliyor diye de belirtmiştiniz.

Sistemse bina olarak işli değilse dahi bir adres olarak kayıtlıdır muhakkak. Komşularınızda ne çıkıyor sorgu yapınca?

|
    |
    Erkan1000 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    15928 Mesaj

Çok ilginç yav. Ben de Vr900 kullanıyorum bir kaç. kere deneme maksatlı 5Ghz'i kapattığım olmuştu ama böyle bir sorun yaşamamıştım.

|
    |
    thelordof kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    267 Mesaj

Üniversitedeki bilim adamları tanrının olmadığını ve evrenin tesadüfle oluştuğunu da öne sürüyor. İnanalım mı?

Ben Fen Fakültesi okudum. Bilim nedir? Teori/Hipotez/Yasa Nedir? konulu çok ders gördük. Böyle her akla gelen fikir teori olarak çıkarılır ve başarıya ulaşsın diye her türlü bilgi/materyal toplanıp gerçekmiş gibi öne sürülür. Kanıtlanabilirse, Teori , Bilimsel yasaya(kanun) dönüşür..

GSM'in kullanılmaya başladığı 1991 yılından bu yana, Zararlı olduğu yönünde kanıtlanmış bilimsel çalışma yok henüz.

Daha fazla tartışmak istemiyorum. Sinekler, Böcekler (karıncalar dahil) ve Hayvanlar genellikle biyolojik ya da kimyasal sebeplerle ölürler. Mikrodalgalardan değil. Mikrodalgadan kaçmaları algıladıkları içindir. Hayvanlar, İnsan gibi değillerdir, İradeleri ve İradeli canlılarla zahirde iletişimleri bulunmadığı için kalp gözü ve kalp kulağı açık olur. Ruhları diğer ruhları görüp hak lisanıyla konuşabilirler. Aynı şekilde algıları farklıdır ve 4. boyutu (enerjileri) algılarlar.

Bazistasyonuna 10 metreden yakında, telefonu kulağınıza koyup konuşursanız bir süre sonra bölge terleme yapar.

Bazistasyonuna güvenli mesafede (15 metre uzak) durup kulaklıkla konuşursanız, telefonuda kafanızdan 10 cm uzakta tutarsanız terleme dahi olmaz. Tartışmaya devam etmek isterseniz o profesör böyle demiş bu profesör şöyle demiş değil. Bilimsel Belge sunmanızı rica ediyorum.

Kontrollü deney diye birşey var. Güvenlik mesafesinin dışında, kontrollü deney yapılıp kanıtlanırsa kimse cep telefonu kullanmak istemez zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-EED991BF3 -- 18 Ekim 2019; 0:47:49 >
    |
    |
    NitroNos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    893 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Hocam şuradan da sorgu yapabilirsiniz isterseniz?
    www.milleni.com.tr/fiber-nerede

Şimdi şöyle ki fiber kabinler her zaman sokakta olmak zorunda değil, bazı binlara FTTB/DSL sistem kurulmuştur, sizin binada oraya bağlıdır, gidip kabini bulmadıkça anlamak çok güç olur.

Normal dükkansanız, öyle çok kurumsal bir iş yapmıyorsanız klasik normal bireysel paketlerden bile tercih etseniz olur.
    Alabileceginiz hiz 9mbps yaziyor. Evet kucuk bir isletmeyiz. Hiz testinde zaten en fazla 2-3 mbiti goruyoruz. Soyle 20 filan olsa bize yetecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Tamam, sadece içinde fiber kaset bulunan bir kabşn konulacak ve sokaktan gelen fiberle bina içindeki fiberler ek yapılacak. Tamamdır. Çok işi yok, 1 ay içinde halledilir yüksek ihtimal.

|
    |
    OzzmynnTR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    4378 Mesaj
    quote:

Çok ilginç yav. Ben de Vr900 kullanıyorum bir kaç. kere deneme maksatlı 5Ghz'i kapattığım olmuştu ama böyle bir sorun yaşamamıştım.
    Ben sorunu ona bağladım ama ethernet olayını gözlemlemeye devam edeceğim. Ethernet kablosunu her çıakrıp taktığımda kimi zaman 5 dk , kimi zaman 15 dk kablodaki internet hızının yükselmesini bekliyorum. İnternet var gözüküyor ama hız 8 kb/s lerde dolanıyor. Başka pc ile 5ghz bandından dolayı mı değil mi net emin olacağım.

Başka modemlerde böyle sorunla karşılaşmamıştım. Küçük bi ihtimal modem de bozuk olabilir:) Başka kablo denediğim de de sonuç değişmemişti.
    |
    |

Hocam ya lokal hatlarda çok ciddi bir sorun var ya da bina/daire içi hattınızda. Elinizde farklı modem varsa da deneyin derim garanti olsun.

|
    |
    4378 Mesaj
    quote:

VR900 de de 5ghz wifi bandı da açık olunca cihazda ısınma biraz daha fazla oluyor mu hocam? Wifi de 5 ghz bandını kapatınca modem de sıcaklık düşüyor da benim vr600 de

Allah Allah, o VDSL alacak adreste ne çıkıyor?

Bir gariplik var.

|
    |
    teqali kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    4378 Mesaj
    quote:

Hocam ya lokal hatlarda çok ciddi bir sorun var ya da bina/daire içi hattınızda. Elinizde farklı modem varsa da deneyin derim garanti olsun.
    Elimde başka modem yok maalesef. Bina içinde cat5e kablo mevcut. Bina hattında sorun olsa normalde olan değerlerin hep düşük olması gerekmez miydi? Bölgesel bir sorun gibi bence ama sokakta ki kutuya bir el atsalar keşke.

Cihaz muadillerine kıyasla daha fazla ısınıyor ama hiç uzun süre 5Ghz'i kapatıp denemedim. Bir ara bakabilirim.

Vr serisi çok güzel, çok donanımlı bir seri de eften püften sorunları bezdiriyor bazen. Yazılımsal tarafta başta sorunlu çıktılar bence. İlk aldığım vakit ne uğraştırmıştı.

|
    |
    15928 Mesaj

Hiç belli olmuyor hocam, özellikle ek noktalarından beri tek tek kontrol etmek lazım.

|
    |
    4378 Mesaj
    quote:

Cihaz muadillerine kıyasla daha fazla ısınıyor ama hiç uzun süre 5Ghz'i kapatıp denemedim. Bir ara bakabilirim.

Vr serisi çok güzel, çok donanımlı bir seri de eften püften sorunları bezdiriyor bazen. Yazılımsal tarafta başta sorunlu çıktılar bence. İlk aldığım vakit ne uğraştırmıştı.
    Bir sorun olduğunda yazılım güncellemesi yolluyoruz demişti tplink türkiye. Asus gibi değiller yazılımda, sık yollamıyorlar yani.

5ghz yi 30 dk 45 dk kapatıp elinizi cihazın üzerine götürünce arada ki sıcaklık farkını hissedersiniz. Cihazın sıcak olması beni korkutmuştu ama cihazın çalışma sıcaklığı 0-40 derece arasıymış sanırım.

Hiç belli olmuyor hocam, özellikle ek noktalarından beri tek tek kontrol etmek lazım.
    evin içine gelen kabloyu bir ek yapmadan(prize bağlamadan) direkt modeme bağladık hocam.
Canlı Tv izle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,672
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.