Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (1397. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
51.277
Cevap
244
Favori
4.011.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13951396139713981399
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam sözüm olsun telefon numarasını alırsam size verebilirim konuşursunuz
  • smart0201 kullanıcısına yanıt
    düşünceniz için teşekkürler hocam
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    hocam antalya murat paşa ve konyaaltına gitdiniz mi ?
  • ayhann06 A kullanıcısına yanıt
    hocam önemli değil hocam işiniz görülsün yarın sorayım görebilirsem
    Onların haberi bile yok demek daha. Eğitimleri verilmemiştir.
    Antalya'nın gitmediğim yeri kalmadı.

Şoförleri rezalet her yerde mobesenin olduğu turistik şehirlerimizden biri istanbul cennet gibi gelmişti.

Şehir merkezleri zaten düzenli yerleşme mevcut bazı yerlerinde OFSD kabin ile GPON fiber sağlarken bazı yerlerine işte tip7 veya T11 koymuşlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    Onlarda sınırsız neti bulduk diye Tiktok'a yapışıp kalırlar. Bence en ücretsiz verilmemesi gereken kitle öğrenciler. :D Öğrencilere okullarda bilgisayar sınıfı vs. yapılsın, orada kullansınlar daha iyi. Üniversitede hatırlıyorum günde 10 kağıt İnternet kafeye veriyordum, bir de okulun bilgisayar laboratuvarında da görevli kovana kadar oturuyordum. :D
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    Yakında süperbox'u 5 mbps indirirler upload'ı 1 mbps tabi ücret 159 tl felan olur diğer paketleri iptal ederler sadece kotalılar kalır.

• Burada yerel WISP 50 Mbit metro ethernet ile 20 bin nüfuslu ilçeye hizmet veriyordu. Kaç abonesi var belli değil. :D
    hocam bizim avea 4G işi yaş yapmıyor turkcell geçmeyi düşüyorum

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
    https://www.turkcell.com.tr/paket-ve-tarifeler/yeni-musteri-paketleri/gnc-firsat-pro

yapmayın o hız kime yeter ki ?
    Yapacağım dese bile aylar sürebilir. Yıllık plana ekleyemezlerse gelecek yılın planına eklenip uygulanması vs... Gerçi sizde sanırım tek baz istasyonuna 4G kuracaklardı, daha az zaman alır ama yapılmayacak diyorlarsa yapmazlar.
    Ben 40 liraya 5 Mbit kullanıyorum işte. 6 Mbit çıkıyor bazen Speedtest'te. :D
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    hocam murat paşa da
    turksat var
    vodafone fiber kullanıyorlar sitelerde var
    superoline fiber var
    turk telekom Tip 23 Tip 7 Tip 9 ve tip 5 gördüm genelde bende oradaki ekip afyon gelmek bile istemiyorlar

bu resim deki dolap ile vdsl verildi mi onu merak ediyorum

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

bölge de turk telekom kullanıcısı çok kendisi kayıp eder turkcell yaşar o zamanlar turkcell bu sıralar bir şeyler yapıyor bakalım
    herkes 5 MBps görüyor mu oyunlarda ping oluyor mu ? ben öyle bir defa aldım en basit wolfteam de bile ping 2000 ping idi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart0201 -- 7 Ağustos 2019; 23:39:5 >
  • İnternet hizi,ping ve hat degerlerinde problem yok ama 2-3 gündür facebook ve instagram çok yavaş. Mobil veri ile hızlı bir sıkıntı yok ttnet ile problem oluyor. Genel bir şey mi var sorun benden mi kaynaklaniyor?

Pingler ana merkeze uzaklığa ve geçilen atlamalara göre değişiyor. Bir evimdeki TT'den çıkış yapıyor ve 30 - 35 civarı yerel pingi vardı. Diğer evimdeki Vodafone fiberine çıkıyordu ve 10 - 15 ms civarı yerel yani ülke içi yakın noktalara pingi vardı.

Herkes aynı anda indirme yapmadığı için yoğunluk olmuyor her zaman. Ama bazen verimsizleşiyor. Hani hız düşümü değil, Radius oturumu kabul etmiyor falan, hatalı şifre uyarısı veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sis651 -- 8 Ağustos 2019; 0:33:7 >
    hocam bende kullandım 2 MBps veya 4MBps olması lazım pingler iyi değildi yıl başı gecesi 50MBps ve 4 MBps upload verdiler online oyun bile oyunanmıyordu aylık 20 tl idi
    Benim bir evin çatısında WISP'in altyapısı vardı. Karşı binadan fibere bağlandığı için pingler çok iyiydi onda. Vodafone fibere geçmek 3 - 4 ms ping fark ettirdi hani. Çatıda 1.8 Gbit'lik 60 GHz anten vardı karşı binadan sinyal alan. Başka binalara da daha küçük antenlerle yayılıyordu trafik. Hatta ana antenin bağlantısı kesilse de diğer antenler üstünden yine bağlantı sağlandığından kesinti olmuyordu gibi. Bir yıldan fazla kullandım sanırım, Vodafone fiberi birkaç aylık sürede WISP'in yıllığından daha fazla kesildi.

50 Mbit 5 - 80 TL falan idi sanırım şu anda, akşam yoğun saatlerde 25 Mbit olan paket. Tam 50 Mbit de 90 falandı sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sis651 -- 8 Ağustos 2019; 0:47:33 >
  • 
Sayfa: önceki 13951396139713981399
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.