Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
18 Misafir Kullanıcı, 18 Masaüstü Kullanıcı
34.730
Cevap
140
Favori
1.725.300
Tıklama
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> TÜRK TELEKOM FİBEROPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
Giriş
    2467 Mesaj

Ben de ikisinde de NTT üzerinden gidiyor. Eski sonuçlara baktım. Yine NTT'imiş.
    |
    |
    Mertcanoa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam türkcell baz istasyonlarını bana doğru hep çevirmiş gene de 5G gelmezse yalan olacak gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: sis651

Orijinalden alıntı: smart0201

o zamanlar zor yapacak tek bir şey var çatıya 4G alıcısı koyup kendiniz içi yayın yaparsanız olur yada taşınmak ev sizin değil kira ise
    Ev bizim hocam ev fiyatları uçuk olmasa almayı düşünmüyor değilim yeni yapılan evlere en az vdsl internet ile 100 mpbs verilmeye çalışıyorlar sitelere ise fiber falan

Tamamda hocam parasını veren tip 23 de alamaz mı? Hem bir evin önünde de değil mezarlıkta bu dolap. Ben para verip dolap alsam evin önüne koydururum. Bakın hocam evimin dibinde tip 7 var verdiği değerler muazzam.

|
    |
    smart0201 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Evimin yakınında TT kabineti bile yok. (Beykozda oturuyorum) Santrale kadar direkt olarak bağlı. Mahallede kabinet yok hiç. Santralle aramda 1 buçuk km mesafe var. Hat ADSL2+ bile desteklemiyo

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    dr20mouse kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    7255 Mesaj

askerde gibi şafak sayıyorum ne yapalım gelecek fiber gelecek dediler vdsl bekliyorum pazartesi planlama ile görüşme yaparım
    |
    |
    Apsny kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hocam planlama dan öğrendim turk telekom fiber dönüşüm yapmış yani yapacak bir şey yok 3 tane fiber dolap var o dediğim yerde birisini bizim oraya alın dedim yapamayız fiber projesi oraya ait abone olmaz ise yaparlarmış
    |
    |
    dr20mouse kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Önceleri 1-2ms çıkıyordu. Aynı IP grupları olmasına rağmen bu seviyeye geldi. Hatta 0ms bile görüyordum. İlk verdikleri router HG255s idi. SOnradan router modelinden kaynaklandığı belirlenen mail sunucularına bağlanama ve bazı sitelere girememe sorunundan dolayı bazı değişiklikler yaptılar. O değişikliklerden sonra sorunum çözülmemişti ama ping seviyeleri bugünkü duruma gelmişti. Daha sonra ZTE modem istedim belki Huawei'nin uluslararası malum sıkıntılarından dolayı sertifika reddi yaşanıyordur diye düşündüm. ZTE router takılınca tüm sertifika kaynaklı bu sorunlar düzeldi ancak önceki yaptıkları ayarlar da olduğu gibi kaldı tabi. Ancak bu ping farkı sadece ara IP'lerde çıkıyor, hedef IP'de çevremdekilerle aynı daha düşük oluyor. Ancak İzmir'de genel sorun olarak Ankara'ya göre 10ms civarında fark var. Bu ilk IP'deki pingi düşürtmeyi yani eski haline getirmeyi başarsam da sonuçta hedef IP'de elde edeceğim bir fark olmayacak. Son 1 aydır da speedtest yaparken Turkcell İzmir sunucusuna 1-2ms çıkan ping de 6-7ms civarına çıktı. Network mühendislerine ulaşana kadar gelen giden elemanlar ve görüştüğüm kişiler 90ms'ye kadar ping normal kabul edilir diye bir metin ezberletmişler aynı şeyi tekrarlıyorlar.
    |
    |
    mustifb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    10200 Mesaj

Sinyali yeterince alıyorsun işte, sıkıntı ne onu anlamadım? Band 7 geliyor evine, daha ne? 😄
    |
    |
    NitroNos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bende istanbulda öyleyim hocam Bağcılarda kalıyorum. 1.7 km uzaktaki telekom santraline bağlıyım. Bahçelievler belediyesinin sınırı bir kaç sokak daha gelmiş olsaydı FTTC kabinle internete bağlanacaktım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr20mouse -- 17 Ağustos 2019; 14:33:36 >
    |
    |
    Eray_52_Ekrem_52_bdr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Band 7 dahil band 3 ten farklı band genişliklerinde geliyor ve band 20 den bile sinyal alıp birleştiriyor 3G'de ise 2100 mhz kullanıyor samsung s9+ bunları görürken ne süperbox cihazımda nede oneplus cihazında bunları görebiliyorum frekans birleştirmeyi gösterdim hocam ayrıca bir çok frekans'tan sinyal alıyorken sadece 3 tane frekansı birleştiriyor sanırsam samsung band 3 ten neden farklı band genişliklerinden alıyorum hocam.

Hocam birde bu 2100 mhz'yi neden 4G den vermiyorlar 900 mhz'den 3G versinler gitsin yanlış mıyım ?

Birde hocam 2600 mhz'den neden 2x25 mhz den sunmuyorlar gidiyor 20 mhz'yi kullanıyor bunuda anlamış değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 17 Ağustos 2019; 14:48:45 >
    |
    |
    sis651 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

+1
    |
    |

SSR'deki 220 ms'yi bulan gecikme dolayısıyla bir de şansımı Online İşlem Merkezi neden şikayet oluşturarak denedim. İlk cevapta, klasik wi-fi den bağlanmayın, splitter değiştirin .... falan filan yazmışlar. Gecikme sizin cihazınızda yaşanıyor, şunu bir kontrol ettirin diye bir daha yazarak şikayeti tekrarladım. En son gelen cevap : Santralden binadaki ankastreye hız ve gecikme kontrolü yapmışlar. Değerler taahhüt edilen sınırların içindeymiş.

Aslında benim yaşadığım bir problem yok ama onu kafaya takınca ve o yüksek değerleri görünce rahatsız oluyorum

|
    |
    Bahsedilenler: Ö1f1 , mustifb

cihaz yanar ise yenisini takarlar veya arza çıkması lazım ki yapsınlar
    |
    |
    warchief46 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hocam vds sunucu hız olarak nasıl istanbul da
    https://www.speedtest.net/result/8510183167.png

aylık 25 TL alsam mı ?
    https://www.onlinehosting.com.tr/windowns-sanal-sunucu

Cloud User

2 GB Ram
    2 x E5-2680 v2 İşlemci
    20 GB SSD Disk Alanı
    1 Adet Public İpv4 Adresi
    İstanbul Lokasyon
    1 GB Fiber Bağlantı Erişimi
    Limitsiz Trafik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart0201 -- 17 Ağustos 2019; 23:56:10 >
    |
    |
    Bahsedilenler: NitroNos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör mustifb

• Yarbay
    8536 Mesaj

Kdv ile 30 tl'ye geliyor diğer konuda disk alanı yetersiz başka bir sıkıntısı yok sanırsam.

|
    |
    smart0201 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

teşekkür ederim hocam sizin ne durum da bende pazartesi gunu turk telekom arayıp soracam bakalım
    |
    |
    İstanbul, Beşiktaş'taki Adeks İnternet Cafe'ye yakın zamanda giden oldu mu? En son gittiğimde özel Grid Telekom kullanıyorlardı. Hızlar ve pingler muhteşemdi. Sanırım hız olarak simetrik 1/1Gbps kullanıyorlardı ve makineye gelen hızlar 500Mbps'i buluyordu. Malum, neredeyse herkes oyun oynuyor. İnternet o kadar darboğaza girmiyor. Türkiye'de benim ping sürelerime en yakın gördüğüm tek mekan da orasıydı. Barbaros'dan geçersem uğrayacağım.

Firewall cihazları vardır otomatik darboğaz yaşatmaz.

1/1 ciddi bir derecede para ödedikleri aşikar ve cihazlara ciddi ücret ödemişlerdir tabi kazanmasa yapmaz gidip görmedim sadece ismini ve youtube'den bir kaç içeriğini görmüştüm.

|
    |
    The Hollow kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İlk paragrafı tam anlamadım hocam. 😄 Şuan iki farklı frekanstan üç taşıyıcı birleştiriyor Turkcell. Daha fazla birleştirdiği yer varsa da ben görmedim.
    |
    |
SEO
son dakika
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,594
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.