Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (1263. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
51.277
Cevap
244
Favori
4.011.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12611262126312641265
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Aynen öyle, benim de bölgemde aynı sorun var. Bunun bir de daha kötü olanı var oda band8 kullanılarak yapılan L900 kurulumları. Kurulum dediğime bakmayın, normal 3G baz, uzaktan hem 3G hem de 4G olarak sinyal yayınlamaya başlayacak şekilde ayarlanıyor sadece. Vodafone çok sever mesela.
    Hocam ben merkezi yerde değilim e devlette 22 metre diyor ama evin etrafına uydu görüntüsü olarakta baktım hiç baz istasyonuna benzer birşey yok çok garip aryıca 22 metre de dibimde olması gerekiyor
  • Görkem3535 G kullanıcısına yanıt
    Hocam o bilgi kesin sonuç içermiyor yani ortalama değer olarak baz alabilirsiniz onu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Hocam o bilgi kesin sonuç içermiyor yani ortalama değer olarak baz alabilirsiniz onu.
    anladım hocam sağolun

Birde benim internet nakil işlemi bugün başlamış olması gerekiyordu hocam geçiş yapılıp vdsl sinyali alınınca sizleri biraz daha rahatsız edicem :)
  • Arkadaşlar bulut depolama için hangisi daha iyidir ?
    https://www.time4vps.com/storage-vps-trial/https://virmach.com/cloud-storage-servers/https://hostimul.com/storage-vps-hosting/

time4vps'den 1 dolara aldım ama daha kullanamadım verilerimin başkasını görmesini istemeyeceğim için google fotoğraflar ve benzerine karşıyım.

Birde Türkcell Süperbox içinde L2TP vpn ve PPTP vpn olarak 2 profil var bu şekilde yaparsam sunucum ile direk bağlantı kurabilir miyim teşekkürler.

Her zaman elimizden geldiğince destek oluruz hocam. Burada bir aileyiz netice itibariyle bütün üyeler olarak.
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Farklı bir çözüm isterseniz bir öneri yapabilirim. Google One'dan uygun fiyata depolama satın alabilirsiniz. Daha sonra dosyalarınızı (link) üzerinden aktararak şifreli şekilde cloud'a aktarabilirsiniz. Bu şekilde içiniz Google veya başka bir konuda rahat olur. L2TP ve PPTP protokolleri güvenlik açısından iyi değil. Kırılmış protokoller. Bunu bir de Turkcell'in cihazına tanımlamanız bence doğru olmaz. Tabii ki, diğer üstadların cevaplarınıda beklemek lazım.
  • Hocam, benim download hızı neden upload'dan çok daha düşük çıkıyor? Birkaç kez denedim. Bu ne saçma bir şey. Anlam veremedim.

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
  • Hocam oyle satmiyorlar ve taahut sonunda 15 gun icin cihaz teslim etmek zorundasiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anladım hocam 2 Tb için 29 TL istiyor daha fazla alanı veren var mıdır acaba ?
  • smart0201 kullanıcısına yanıt
    Adsl sonra Ohh be dediğim zamanlar tek sıkıntı hafif ping yükseliği ara sıra hız düşmesi şikayet kaydı ilettim iyileştirme yapacaklarmış 1800 mhz'den alıyorum.

Türkcell'den öğrendiğim kadarıyla 1 defaya mahsus alt paketlere geçebiliyormuşuz bilginize.

Birde türk telekom'a test yaptığımda ping yüksekliği olmuyor yurt içi trafik konusunda anlaştılar galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 18 Haziran 2019; 19:43:53 >
    Valla hocam Google Drive, OneDrive ve Dropbox bu işte en iyileri. Google Drive'ı diğer ikisi ile karşılaştırınca daha uygun fiyat veriyor. O yüzden onu önerdim. İsterseniz $1 bile bulabilirsiniz ama dosyalar kalıcı olur mu kesin olmaz.
    Hocam hayirli olsun.

• Hocam amazon cloud servisi bile eskiden sınırsız'dı 2 yıl önce limitlendirme yapmış o derece sıkıntılı sanırsam.

Google en makul görüneni ama bir sıkıntı olur mu bilinmez.

Zaten hocam yedek harddiskimde tutuyorum tek sıkıntı uzaktayken fotoğraflara erişmek.
  • smart0201 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim adsl kullanan herkesin bir kere deneyip bırakamayacağı hizmet lol ping ortalama 27 civarında cs go denemedim ama 50-60 civarı çıkar sanırsam.
    OneDrive sorunsuz, risksiz, kesintisiz, güvenli ve Windows ile zaten entegre olup ayrıca android ve iOS'da da işini sorunsuz yapıyor. Office 365 ile ücretsiz 1TB kullanıyorum. İşimin tüm yedeğini OneDrive tutuyor ve her dosyayı anlık kaydediyor. Özellikle bir dosyayı aynı anda birden fazla cihaz açıp kullanmaya izin vermesi çok işime yarıyor.
    Hocam bu attıklarınız VPS. Ben depolama için Dedicated öneriyorum.
    https://www.kimsufi.com/en/servers.xml

Buradan bütçenizi aşmıyorsa eğer 2TB olan modele bakabilirsiniz. Bazen 1TB olan model de aktif oluyor.
    Bu tarz ucuz VPS'ler genelde izleniyorlar. Ancak bu üçü arasından tavsiye verecek olursam eğer virmach'ı seçerdim. Çünkü 100Mbps garanti edip burst olarak 10Gbps sunmuş. Ortalama 1Gbps ve üzeri hız sunar büyük ihtimal. Diğerleri 100Mbps veriyorlar. Sizde superbox olduğunu düşünürsek 150-200Mbps bağlantı kurabilirsiniz. Bu durumda VPN hızınızı limitler.

Ben de time4vps'te %90 indirim olduğu için en yüksek paket olan 2TB diskli paketi +1Gbps interneti 1.1€'ya satın aldım. İlk ay denemek için alabilirsiniz.

Hızları da güzel duruyor. Litvanya lokasyonlu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi k8s -- 18 Haziran 2019; 21:4:51 >

Hocam ben Google Drive kullanıyorum. Önerdiğim şifreleme yazılımını bilgisayarlarıma ve Android telefonuma kurdum. Uyumlu şekilde, ikisinde de sorunsuz çalışıyor. Sadece şifremi giriyorum. Bütün dosyalarım karşımda oluyor. Daha önceden fotoğrafları yedeklemek amacıyla Amazon Photos'u kullanıyordum. Yetersiz geldi. Şimdi bütün dosyalarımı hem HDD, hem de cloud'da saklıyorum. Bu arada hayırlı olsun. Hızlar müthiş.
    Tutanak tutturmuşlardır, iş savcılığa kalmıştır. Bürokrasi o kadar hızlı ilerlemediği için sinyali kesseler en iyi ihtimalle proje süresi bitene kadar bölgeye hizmet veremeyecekler bu süre içerisinde abone kaybı olurdu. Büyük ihtimalle ellerinde dolap yoktur, yoksa dolap olsa ilk dolabı yerleştirirler. Kablolar daha sonra çekilir.
  • Viyana derken Viyana yurtdışı çıkışı üzerinden İstanbul'dan ortalama Viyana pingi 34 ms, Ankara'dan 41 ms. Valve içinde TT genelinde ortalama erişim 47 ms.
  • Hocam satın almaya kalkınca ekstra %20 vergi ve istediği ücretin üstüne çıkıyor burası hiç tasarruflu ekonomik gelmedi.
  • 
Sayfa: önceki 12611262126312641265
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.