Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (1023. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
51.346
Cevap
244
Favori
4.013.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10211022102310241025
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mustifb

Şahsen uzaktan baktığımda kurumsal hat derdim. Bir zahmet Viyana arabağlantısına da baka bilir misiniz? Facebook 31.13 bloğu Viyana'dan geçiyor.
    TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Bunu mu istemiştiniz hocam?

• Beyler birşey fark ettim masaj aleti int hattına parazitlenme yapıyor internet kopuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Yilin internet icin ev telefonu da parazit var diye gelen Turk Telekom calisanlar var.

• hileden geçilmiyor oyunun zevki kalmadı eskisi kadar girmiyorum ücretli olsa

• ruslar olmasında kim olursa olsun yüzde 75 hileci oyunun içine ediyorlar hileye Bi çözüm bulamadı valve

• quote:

Orijinalden alıntı: Der Meister.

Kurumsal hatları da dahil edersek, bu değerler tracert yaptığım konumlara göre nasıl hocam?

tata Ankara, IT6
    if-ae-37-3.tcore1.fr0-frankfurt.as6453.net (195.219.50.165) 40.532 ms 39.769 ms 39.891 ms

tata Istanbul, IT5
    if-ae-8-2.tcore1.fnm-frankfurt.as6453.net (195.219.156.21) 35.470 ms 35.507 ms 35.358 ms

sol ankara - tt uzerinden fra sonucu
     tracert 212.156.101.129

Tracing route to 212.156.101.129.301-fra-col-1.06-ulus-xrs-t2-1.statik.turktelekom.com.tr [212.156.101.129]
    over a maximum of 30 hops:

1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.2.2
    2 2 ms 2 ms 1 ms host-92-45-0-201.reverse.superonline.net [92.45.0.201]
    3 4 ms 3 ms 2 ms 10.36.78.253
    4 8 ms 8 ms 8 ms 10.38.207.134
    5 2 ms 2 ms 2 ms 10.38.219.1
    6 3 ms 2 ms 3 ms 212.156.99.253.static.turktelekom.com.tr [212.156.99.253]
    7 3 ms 3 ms 3 ms 06-ebgp-ulus1-k---06-ulus-xrs-t2-1.statik.turktelekom.com.tr [81.212.197.37]
    8 40 ms 40 ms 40 ms 212.156.101.129.301-fra-col-1.06-ulus-xrs-t2-1.statik.turktelekom.com.tr [212.156.101.129]

• mustifb M kullanıcısına yanıt
    bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 16:2:53 >
  • Bütün masrafı belediye karşılayacaksa neden olmasın ödeneği bir yerden karşılıyorsa.
  • Binamıza yakın bir yere ya fttc yada fiber toplama kabini konulacak tip3'te olabilir tam bilmiyorum 2.ci proje ile fiber gpon yapılacak.
    hata masajmı yaptırıyorsun

parazit korumalı shield folyolu kablolar bu yüzden var.

ne motor varmış alette
  • Yavşak tt ile fiber alt yapısı için ceo vasıtası ile iletişim kurup bilgi almıştım, adamlar arayıp şu gün gelecek bugün gelecek derken en son belediye kazı izni vermedi tekrar deneyeceğiz dediler. İnad ettim onuda soruşturdum ve belediyeden gelen cevaba bakın.

Sayın Başvuru Sahibi;
    İlgi : 26.02.2019 17:55:18 Tarih ve 1-14080026XXX Nolu Başvurunuz
    Başvurunuzda yer alan konu ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi Altyapı Koordinasyon Müdürlüğü ile görüşülmüştür. Görüşme neticesinde tarafımıza verilen bilgi aşağıdaki gibidir:

"İlgi başvuru incelenmiştir. 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunun 8. Maddesine göre çıkarılan Büyükşehir Belediyeleri Koordinasyon Merkezleri Yönetmeliğinin 8. Maddesinde; AYKOME, Büyükşehir dahilindeki altyapı hizmetlerini etkili ve koordinasyon içinde yürütmek amacıyla (f) Altyapı ile ilgili kazı yapacak gerçek ve tüzel kişilere izin ve kazı ruhsatı verir ve buna ilişkin bedeli belirler. Bu itibarla altyapı tesisleri imalatı için İl sınırları dahilinde altyapı kazı ruhsatları AYKOME tarafından verilir denilmektedir. Dolayısı ile Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde yapılacak altyapı çalışmalarında Altyapı Koordinasyon Müdürlüğünden izin alınması gerekmektedir. Müdürlüğümüz kayıtlarında yapılan incelemede Türk Telekomünikasyon AŞ Bebek Telekom Müdürlüğünce 27.04.2017 tarihinde kazı ruhsatı formu oluşturularak fiber optik hat alt yapı tesisi yapılması için kazı çalışmaları yapılması amacıyla Müdürlüğümüze başvuru yapıldığı ancak ilgili altyapı kurumu tarafından kazı çalışması yapılmasından vazgeçilmiş ve Müdürlüğümüzden kazı izni alınmadığı, o tarihten sonra da söz konusu adreste kazı yapılması amacıyla Müdürlüğümüze herhangi bir başvuru yapılmadığı tespit edilmiştir. Türk Telekomünikasyon AŞ tarafından söz konusu adreste fiber optik hat altyapı tesisi yapılması amacıyla Müdürlüğümüze müracaat edilmesi halinde kazı izni verilmesi hususu ivedilikle değerlendirilecektir."

• mustifb M kullanıcısına yanıt
    Yenibosna-Gebze-Sapanca-Nallıhan-Temelli şeklinde olacak rota, çalışmalar başladı bile

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Eski karasal antenleri kullandığımız televizyonun yanında UHF mi VHF mi ne güçlendirici kutuları olduğu dönemde matkap çalışınca televizyon ekranında karıncalar parti vermeye başlıyordu. Aynı hesap bu da, elektrik motorlu cihazlar güzel bir devreden geçip filtrelenmiyorsa diğer cihazlarda parazit yaratabiliyor.
    Çamaşır makinesi çalışırken de benim 1 Mbit ADSL bağlantım bağlı görünmesine rağmen bir şey açılmıyordu neredeyse. Üstelik yakın da değil hani iki cihaz ama aynı fazdan besleniyorlar diye de olabilir. Yoksa motorun oluşturduğu elektromanyetik alanın o kadar gittiğini sanmıyorum.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Tek bir banttan verilmiştir hız ama kaç MHz bant genişliği ile? Şu an LTE'de operatörler 2x50 MHz toplayabiliyor ve bununla 1 Gbit teorik verebiliyorlar diyelim. 5G bu 100 MHz'i birleştirme yapmadan kullanarak aynı hızı veriyor. Muhtemelen o 22 Gbps için 400 ya da 500 MHz bir bant kullanılmıştır. 😁
    Bunu da düşük frekanslarla vermemişlerdir. Düşük frekanslarda kullanacakları 3.4, 3.6 GHz vs. frekanslar ki bunlarda 100 MHz bulsalar yine iyi. 15 GHz üstü bir frekans kullanmışlardır.
    Bu istasyonları da her yere kurmayacaklardır. Zamanla kullanım arttıkça yayılacaktır ama ilk başta kapsama sağlamak için düşük frekans ile makro istasyonlardan vermeye başlarlar. Hız da düşük olur tabi. Zamanla yoğunluğa göre yayılır.
    5G'de de şimdiki gibi Turkcell'de sınırsız paketler olacaktır ama pahalı olmaya devam edecektir. Tabi SuperBox'tan çıkarıp ceplere verirler mi bunu göreceğiz. Argela'nınki gibi teknolojilerle mümkün olabilir belki de.
    Mobil bağlantılar şimdilik sabit yerini tutmaz ama işin geleceği bu. Sabit yatırımı ucuz olsa da kazısı var, kablosunu çekmesi var, belli aralıklarla kabloları yenilemek vs. var. Kablosuzda bunlarla uğraşmıyorsun.
    Aslında 5G ile antenler ucuzlayabilirdi bile de MU-MIMO ve kullanıcı takibi özellikleri ile antenlerin iç yapıları çok değişti. Muhtemelen pahalıdır bunlar da. Tabi yüksek kapasite radyolink olayları, fiber gereksinimi hep ek maliyetler.
    Turkcell burada TT'nin fiberini çekmiş baz istasyonuna. 5G'de de böyle kullanıma devam edebilir. Hani birkaç istasyon için 20 KM kazı yapıp kablo döşeyip uğraşmaktansa TT'den kiralayıp kullanması mantıklı. Omurgasına yatırıma devam edecektir.

• Benim kablosuz sağlayıcıda 16 Mbit İnternet 85 TL. Vodafone fiber kampanyasında 65 TL civarı. Yani kablosuz servis sağlayıcı fiberden bile pahalıya satabiliyor. 😁 Bu açıdan bakınca ben de Vodafone fibere geçmeyi düşünüyor gibiyim. Faturam 25 TL artıp, hızım iki kat artacak. Ama işin taahhüt tarafını beğenmiyorum. Yazın evdeki birkaç cihaza erişmek için açık tutacağım bağlantıda hız için yüksek pakete geçince kullanmazken bile fazla fazla para ödeyeceğim.
    Kablosuz sağlayıcının altyapısı iyi hızlar destekliyor ama yüksek hızlı paketler satmaya başlamamışlar henüz. Yoksa muhtemelen o 16 Mbit 85 TL de ucuzlar zaten.

• Tx3 kullanıcısına yanıt
    Açıkçası pek bir şey anlamadım. :) Sadece sizin sonuçlarınızı ekran görüntüsü şeklinde ekleyebilir misiniz? Alıntıladığınız mesajımdaki Vienna'yı da paylaşarak lütfen. Bir de online oynadığınız bir oyun varsa SS ile ping/ms değerlerinizi gösterebilir misiniz? Bunu SOL konusunda rica etmiştim. Pek umursamadınız. Şimdi ise mesajımı alıntılamışsınız. :)
  • Gatetrans kullanıcısına yanıt
    Hocam belediyeye nasıl mesaj attınız?

Aynı şekilde bende bundan korkuyorum siyasilere aşırı baskı yapabilirim ama ben izini kaptıktan sonra TT tabiri caizse başım ağırıyor şimdi olmaz derse telekom santralini yada müdürlüğünü gece ateşe veririm. O sinirle kimse beni tutamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr20mouse -- 17 Mart 2019; 4:9:16 >
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Cimer'den belediye'ye yazın ne siyasi baskı olacak vatandaşı memnun etmek için elinden ne geliyorsa yaparlar.
  • LGR9 kullanıcısına yanıt
    Bunun gebze'ye ne gibi pozitif etkisi olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Hocam belediyeye nasıl mesaj attınız?

Aynı şekilde bende bundan korkuyorum siyasilere aşırı baskı yapabilirim ama ben izini kaptıktan sonra TT tabiri caizse başım ağırıyor şimdi olmaz derse telekom santralini yada müdürlüğünü gece ateşe veririm. O sinirle kimse beni tutamaz.
    İstanbul için beyaz masa Twiter dan yazdım, bu sabah aradı TT. İlk başta kazı izni vs. alınamadı diye saçmalarken ben cevabı anlattım kendisine, "hee siz belediye ile görüştünüz öylemi" dedi :) durumu bildiğimi bilince bunu da ileteceğim deyip kapadık. 30dk sonra tekrar arayıp farklı hizmet sağlayıcı kullanıyorsunuz dimi dedi evet dedim. Ben Tütknet kullanıcısıyım ama fark etmez.

Telefon nomu istedi yetkililer, sabit hattın bağlı olduğu onu verdim kapadık yine. Zaten 3 ay sonra bu adresten taşınıyorum, aslında hizmet gelse de bana faydası olmayacak. Tek anladığım şey, TT tabiri caiz ise bir bok yapmamış. Olay bu.

• 
Sayfa: önceki 10211022102310241025
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.