Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51.175
Cevap
241
Favori
4.006.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Telefon dolabı yok aetık o eskk dolaplada DSL kartı barındırıyor ha ahı çıkmış vahı kalmış haldeler o ayrı mevzu. FiberNAS konusu ise neye göre koyuyorlar hiç bilmiyorum. Şehrimde şuan yeni yapılaşma bol ve buralara fiber gidiyor daha ancak bir tane fiberNAS gördüm o da yönlendirme yapıyor santral işlevi görmüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

O kablonun dediğinizmhibi ömrü kalmamıştır çoktan. Bakır zaten maks. 5sene iş g9rse iyi.

Bi kere daha yazmıştım hocam siz ve mustifb olmasa inanın ne yapcaz bilmiyorum pingden başım dertteydi bunu araştıra araştıra bu foruma geldim 2 3 ayda bir sürü şey öğrendik valla 1 yıl boyunca aradığım müşteri hizmetleri vaktine yazık robota bağlamış gibi aynı cevapları veriyorlar sürekli teşekkürler tekrar.
  • 0365634b kullanıcısına yanıt
    Mesajdaki kelimeler kesik anlayamadım tam ama evim deprem konutlarının arkasında ancak sadece bir eve mi altyapı getirildi dediniz ? Genelde deprem konutları düzenli yapılır ve alryapı bulunur.

• Estağfurullah. Benim de pek bildiğim söylenemes ne duyduysam onu aktarmaya çalışıyorum ben de. Müşteri hizmetleri gerçekten dert her şey çözülür de o konu çözülür mü bilmem.

Bu arada @mustifb'nin bilgisine her zaman saygı duyarım kendisine buradan da çok teşekkür etmek isterim.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Hocam fark etdim deprem konular daki arkada sokak var oradan bizim evi için dsl altyapısı getirmişler 2003 de öyle duruyor

Ha bir ara bahsetmişiniz sonlandırma kapagının altında boşta duran bir kabloyu o mu ? O tam hir sorumsuzluk örneği unutulmuş gitmiş sizin ki yine iyi fiber çekilip unutulmuş ya da projesi iptal olmuş olanlar var onlar neye yansın.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Hocam durum hala aynı yagmur suyu doluyor kış gelinçe 2 tane boru koymuşlar sadece bir tane siyah kalın kablo var

• Ula bi bizim buraya getirtmediler şunu. Bir mahalle ötede var bizde yok

• 0365634b ne güzel trollemis la sayfayı. Bir ara başka bir üyelik açmıştı ordan konuşuyordu.

Bir ara paraya kiydim tasindim artık vdsl alıyorum diyordu. Şimdi eski eve geri taşınmış herhalde.

Geçen kış mı koyuldu borular ?

• Ankaradayim adamlar daha baskentte fiber optik gelmeyen onlarca mahalle biraktilar ya saka gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bernard12 kullanıcısına yanıt
    Eğer yoğun kullanım yapan biriyseniz ne yazık ki rahatlayacağınızı söyleyemem.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustifb

Ödenek Haziran'da çıktıysa dolaplar Ağustos siparişiyle gelmiştir. Normalde o dolaplarda Temmuz'da gelecekti ancak darbe teşebbüsü vs. derken geciktiler Ağustos ayında geldi. Modülasyon olayı veri merkezindeki serverla alakalı, onların çoğu bu özelliği desteklemiyor onların değişiminede yeni başladı. Şu anda 30a profili deneniyor sinyalde onunla verilecektir ve modeminizin desteklemesi gerekir.

Türk Telekom vdsl'de vectoring kullanmıyormu? 30a profili devam ettirmesi çok mantıklı gelmedi. Dünyada bir çok yeni vdsl şebekelerde 17a vectoring altyapı kuruluyorki, artık buda yerini 35b profile bırakmaya başladı...

• Logic_Man kullanıcısına yanıt
    Ne yazık ki biz teknolojiyi geriden takip ediyoruz dediğiniz gibi 17a G Vectoring kullanalım diye düşünürken Avrupa'da 35b yayılmaya başlandı. Bizim serverların durumu ise ortada geçici olarak 30a'ya geçmeye karar verdiler. DSLAM içerisindeki donanımlarda da değişiklikler yapılacak büyük ihtimalle onun ardından 35b profiline geçilecektir. Şu anda abone tarafında öncelik en düşük 16-24 Mbps verebilmek ve eski serverlardan kurtulmak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustifb

Ne yazık ki biz teknolojiyi geriden takip ediyoruz dediğiniz gibi 17a G Vectoring kullanalım diye düşünürken Avrupa'da 35b yayılmaya başlandı. Bizim serverların durumu ise ortada geçici olarak 30a'ya geçmeye karar verdiler. DSLAM içerisindeki donanımlarda da değişiklikler yapılacak büyük ihtimalle onun ardından 35b profiline geçilecektir. Şu anda abone tarafında öncelik en düşük 16-24 Mbps verebilmek ve eski serverlardan kurtulmak.

Ülkenin geleceği açısından bu yatırımlar çok önemli. Şu anda telekom sektöründe malesef herkesin yeni farkettiği durum şu ki; altyapıya ne kadar az yatırım yapılırsa sektör o kadar geriliyor. Ne kadar yeni teknoloji yatırımı yapılırsada katlanarak sektör büyüyor. Telekom'un tekel olması ve yeni teknolojiye yatırım yapma zorunluluğunun olmaması, üst yönetimin ve sahiplerin harcamaları kısarak az yatırımlada bu gemiyi yürütürüz mantığı aslında Türk Telekom için bile avantaj olmadığının farkına yeni varılmaya başlandı. Piyasa hacmini daraltıp sektörün küçülmesine yol açmaktan başka hiçbir işe yaramadı bu yönetim anlayışı. Umarım ileriki dönemde telekom altyapılarına yatırım ciddi şekilde ele alınır ve 15 sene önce dünyanın en büyük telekom operatörlerinden biri olan Türk Telekom uluslararası boyutta şimdiki gibi ismi anılmayan yapısından bir an önce kurtulur.

Bir sorum daha var size DSLAM sistemlerde server'ın tam olarak görevi nedir?

• sizi ilgiledirmez o kadar her konuyı bilmeden konuşmakla olmuyor yani sizin gibi trol yapmıyorum iyi forumlar bana bulaşmayın sizi ilgiledirmez
  • Logic_Man kullanıcısına yanıt
    Telekom sektöründe ciddi kazanç var fiber altyapı Türk telekom'un çekmesi kendine kazanç sağlar.
    35b profile geçmesi ciddi anlamda kullanıcıları rahatlatacaktır tabi bu kolay değil ekstra masraf olacaktır.
    Şu andaki tek sorun hız düşüklüğü değildir aynı zamanda , ping yüksekliği , yüksek fiyat ve kotalar en azından 16-24 mb/sn hızlar verilirse en azından kullanıcılar rahatlar bundan dolayı sadece Türk Telekom'un değil diğer İSS'lere teşvik veya yatırım yapılması zorunlu hale getirilmesi lazım rekabet ortamı olmazsa böyle devam ederiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 20 Kasım 2016; 13:25:16 >
  • mustifb M kullanıcısına yanıt
    Türkiye 35b profiline geçmeye başladığında Avrupa G.Fast'e geçmiş olacak.
    Sanırım hep bir adım geriden takip edeceğiz.

• hocam 2003 de yapmışlar yeni fark etdim 2 tane boru koymuşlar bu fark eder mi ?
    TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0365634b -- 20 Kasım 2016; 20:25:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Telekom sektöründe ciddi kazanç var fiber altyapı Türk telekom'un çekmesi kendine kazanç sağlar.
    35b profile geçmesi ciddi anlamda kullanıcıları rahatlatacaktır tabi bu kolay değil ekstra masraf olacaktır.
    Şu andaki tek sorun hız düşüklüğü değildir aynı zamanda , ping yüksekliği , yüksek fiyat ve kotalar en azından 16-24 mb/sn hızlar verilirse en azından kullanıcılar rahatlar bundan dolayı sadece Türk Telekom'un değil diğer İSS'lere teşvik veya yatırım yapılması zorunlu hale getirilmesi lazım rekabet ortamı olmazsa böyle devam ederiz.

Rekabet ortamını oluşturmak birinci hedef olmalı zaten ama bunun olması için siyasi iradede gerekiyor. Malesef bu şimdiye kadar istenmedi. Yeni altyapı yatırımları fiber olmalı, eski bakır altyapıya yatırımı ise sadece telekom yapabiliyor. O yüzden vdsl2 önemli. Sektörün temsilcilerinin yakın zamanda yaptığı bir toplantıdan iki sunum paylaşmak istiyorum. Bence telekom sektörünün mevcut durumunu anlatması açısından videolar çok açıklayıcı izlemenizi tavsiye ederim:

Turk.net CEO Cem Çelebiler DE-CIX Istanbul 2016 Summit Sunumu - Türkiye'deki Altyapı Konuları

Yusuf Ata Arıak - DE-CIX Istanbul 2016 Summit Sırasında Ortak AltYapı Sunumu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Logic_Man -- 20 Kasım 2016; 14:35:9 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.