Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (525. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.114
Cevap
124
Favori
727.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 523524525526527
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    SOL kullanıyorum. Turkcellin kazıkçı zihniyetinden kurtulmak için taahhütüm bitince başka bir ISS e geçeyim dedim. Bir aydır araştırıyorum. Bina Beylikdüzünde. Telekom merkeziyle aramda 30m var. TTFiber,SOL,Kablonet ne ararsan var binada. Önce Netspeedi aradım fiber için. VDSL verebiliriz dediler. Sonra Millenicomu aradım. Sitelerinde 100mbps çıkmasına rağmen 50Mbps VDSL verebiliriz diyorlar. Benim 7/24 kesintisiz internete ihtiyacım var bu yüzden fiber istiyorum.
    Netspeedin VDSL dediği olay binaya kadar fiberle mi geliyor acaba bunu nasıl öğrenebilirim?
    TTNET eve kadar fiber verirse öğrenci 100mbps/100GB almayı düşünüyorum kablosuzda sıkıntı yaratmayan hangi modemi almalıyım?

Teşekkürler.
  • ysakay kullanıcısına yanıt
    TTnet genelde fiberde tılgın veriyor malesef o da kabloszusda büyük sıkıntı Ancak iyi bir acses pointle evin her tarafında kullanılabiliyor
    Fiberin binaya kadwr gelmesi önemli değil FTTC ile de eğer kabine uzak değilseniz, ki sorgulamadan yakın olduğunuz anlaşılıyor, 100Mbps alırsınız sorunsuz, yalnızca 17a modülasyonu sebebiyle 2-3Mnps kayıp olur o mühim değil 97-98Mbps almış olursunuz.

Türk Telekom şuan AC destekli cihaz vermediği için Tilgin'i saymazsak diğer modemlerde kapsama sorunu yaşamazsınız ama N wifi oldukları için kanlosuzdan 30-40Mbps üstü göremezsiniz, Tilgin'de ise hem kapsama sorunu hem de N wifi olduğu için 30-40Mbps'i geçemezsiniz kablosuzda yani her şartta AC wifi özellikli bir router şart gibi duruyor şayet kablosuzda da 100Mnps'leri göreyim diyorsanız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler cevaplarınız için. Aslında ev 80m2 ufak bir ev. Kopmadığı sürece 30-40 da yeterli olabilir. Yinede önerebileceğiniz access point var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    O halde Tilgin vermedikleri sürece bir AP kurmanıza gerek yok. Tabi Tilgin verip vermeyeceklerini de bilmek için sistemi bilmek lazım, kabin binanızda mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 2 Mayıs 2018; 19:22:22 >
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Binada ama benim gitemeyeceğim bir yerde. Görevliyi denk getiremedim bugün bakıcaktım ama. MH aradım. ZTE,Airties,Huawei modemlerinden birini vericeklermiş ve AC desteği varmış hepsinin. İsterseniz kendinizde modem alabilirsiniz dediler. Merak ettiğim bir nokta var. Ttnet fiber kullanan arkadaşlar şu siteye girebiliyormusunuz?
    www.bitcointalk.org

Benim vaktim burada geçiyorda işyerinde ttnet var giremiyorum bu siteye.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Kabini görmeden sistemi bilmeyiz.

AC destekli modeller geldiyse yeni olabilir. Bilgim yok şuan için.

Ben erişemedim TT mobilden. Dilerseniz bir erişim sorgulama yapın.

bende tplink bgn vdsl modemi var.modemin anteni yok ancak ev içinde sorunsuz hatta modem kuytuda olmasına rağmen bi kaç duvar dışardan da çekiyor.
  • Arkadaşlar 6 ay sonunda bina içi kabloları ve kutuyu taktılar kabloları bağlamışlar.. İnternet sitesinden baktığımda altyapı gözüküyor ama telefonla aradığımda santrala kayıtlı değil diyor ve abonelik açmıyorlar. Bu aşamadan sonra aktivasyon olayı tahmini kaç günü bulur.

Birde benim 6 ay önce telekom müdürlüğünde imzaladığım sarı sözleşme 3ay için kendini iptal etmiş. Şimdi Türktelekom dan başvurmayıp Turknetten başvursam ttnet ten sorun yaşarmıyım? Sıkıntı yaratırlarmı, 6 aydır twitterdan sürekli yüklendim.
  • Yav şunu birisi açıklayabilir'mi ?
    https://youtu.be/xCV1EhgLW1w

Bir tek bana has bir şey'mi bu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PehliOne- -- 9 Mayıs 2018; 21:6:15 >
  • PehliOne- kullanıcısına yanıt
    Fiberoptik bölümünde konuştuk hocam hepimizde öyle nerdeyse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMC -- 9 Mayıs 2018; 23:40:6 >
  • Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    Upload hızımı 5 mb olarak görünce çok önemli bir durum olmasa da şaşırdım.

Genel olarak forumda yazılanlardan anladığım, hız tanımlamaları artışı ve bölgesel geçişler yavaş yavaş oluyor. Deneme testleri bitince resmi duyuru da yapacaklardır. Muhatabımız tekel pozisyonunda bir firma olunca, telefonla veya sosyal medyadan arayıp güncelleme istemek fayda sağlamayacaktır maalesef.
  • Bina yeni güç bela Telekom a fiber bağlantısını yaptırdık. Bina girişinde 30x50 gibi bir siyah kutu evde de sarı fiber kablo var.

Daha önce hep adsl kullandım o yüzden fiber konusunda pek bilgim yok.

Sanırım fiber sonlandırma kutusu lazım. Bunu bizmi yapacağız ttnet mi. Bir de ttnet in verdiği modem nasıldır usb hdd takabilir iyim mesela

• GhostEagle kullanıcısına yanıt
    Arka plandaki işler henüz bitmemistir.

• Qklavye Q kullanıcısına yanıt
    ONT'yi yani fiberin sonşanacağı cihazı ve router'ı size Türk Telekom verecek. Router olaral genelde Tilgim ya da Zyxel veriliyor.Olmadı başka bir router ile köprü kurarsınız.

• Beyler 24mbps hipernet uyesi oldum,modemim yok,orta sekerli fiyati olan ve sadece laptontan wifi ile torrent indirmek icin kullanacagim bir modem tavsiyesi rica ediyorum (kurulumu kolay)

• Nicomedia66 N kullanıcısına yanıt
    İnternette ikinci el ttnet vdsl modem bakın hocam. Çok basit ve kolaylar.

• Nicomedia66 N kullanıcısına yanıt
    Nerdeyse kurmaya gerek bile yok.ben VDSL modemi aldığımda evde yoktum kablosu takilinca otomatik kuruldu. Ayrıca musteri hizmetlerini de arayıp kurdurabilirsin

• Uzun süredir 35/2 kullandığım internet, 1 senedir modem arayüzünde upload 3 görünüyordu fakat hala 2 geliyordu.
    Bugün test yaptım upload hız testinde 3 çıktı. Sanırım sonunda güncelleme geldi.
  • 2.el modem arayanlar varsa yardımcı olurum.

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=132466852
  • 
Sayfa: önceki 523524525526527
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.