Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (514. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.108
Cevap
124
Favori
727.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 512513514515516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: saliih

Bugün normal internetten hipernete geçtim ıptv kullanmaktayım ilk açtım yarım saat seyrettim
    ama sonra yayın gitti bilgisayar çalışıyor ama tvde hat yok başına gelen varmı tavsyeniz nedir?

İnternet bağlantısıyla alakalı olmayabilir hocam o zaman.Televizyonun diğer uygulamalarında internete girebiliyor musunuz?Serverla iletişime geçin bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PehliOne-

Teşekkürler hocam. Yıllarca 8 le 16 ile neler çekmişiz biz.

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

Keşke benimde vdslim olsa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Umarım altyapı senin olduğun yere'de gelir dostum, VDSL değil'de fiber kullanırsın. Ben marmaris'deyim buraya 2016'da fiber geldi ancak taahhüt yüzünden bu yıl geçebildim. Ben şuanda 50Mbps kullanmaktayım ama bende memnun değilim keşke benim'de 100Mbps olsaydı diyorum.

Altyapı döşemek gerçekten kolay iş değil adamlar bütün şehir'i kazdılar resmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PehliOne- -- 11 Şubat 2018; 19:48:8 >

• PehliOne- kullanıcısına yanıt
    Keşke işin en zor kısmı fiziksel faaliyetler olsa.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Keşke işin en zor kısmı fiziksel faaliyetler olsa.

Bazı belediyelerin sorun çıkardığını duydum, sanırım bunu kast ediyorsunuz. Yada altyapı döşememek için başka bir sebep'mi var bilmiyorum.
  • sol karşılaştırmak isteyen buraya bi baksın katılımlarınızı bekliyoruz.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/131427899
  • Merhaba Ttnet fiber 4. yıl bitmek üzere en son çiftetelli tarifesindeyim 60 tl. Yalın internet tv felan yok.

Aradılar 71 tl civarı devam edin diyorlar. 24 ay taahhütle.

Tavsiye ettiğiniz gelebilecek paket var mı.

Ayrıca 12 ay taahhütlü tarifeler varmı. Teşekkürler.

• Herkese merhaba arkadaşlar, konu açtım ama cevap gelmedi şansımı birde burda deneyeyim...

16 Şubat Cuma günü Türk Telekom'dan taahhüt yeniledim. O tarihten önce 35Mbit 100GB AKN paketi kullanıyordum. Fiyat fazla diye tek fark olarak 50 GB AKN'ye düşürüp taahhüt yeniledim. İnternetimde hiç sorun olmazdı. Modem IP aldıktan sonra o IP ile 20-25 gün devam ederdi.

Cuma gününden sonra bugün ilk iş gününde Türk Telekom hattıma ne yaptıysa sabah 11.30'dan bu yana internetim kesiliyor, modem tekrar IP alıyor ve maksimum 1 dakika içinde internet tekrardan gidiyor. Bu mesajı yazasıya kadarda defalarca gidip geldi

Müşteri hizmetlerini aradım. Klasik robot cevaplarıyla modem ışıkları yanıp sönüyor mu vs. arada splitter varsa modemi direk ana hat kablosuna bağlayın dedi. Öyle yaptım tabikide sonuç değişmedi. Tekrar aradım ve bu kez arıza kaydı aldılar.

Biraz uzun oldu okuyan arkadaşlar şimdiden kusura bakmasın. Benim aklıma bu paket değişikliğinden sonra TT hattımı sorunlu porta felan mı taşıdı acaba ? Sorunla ilgili fikirlerinizi bekliyorum, herkese iyi forumlar

Modem Hat Değerleri

• Deathbringer kullanıcısına yanıt
    Deperlerdw hiç bir sorun gözükmüyır ama yine dw kabloları bir kontrolde fayda var. Tabi şansızınıza belki de veri merkezindeki bağlı portunuzda r ihtimal sorun söz konusu olabilir. Dilerseniz bağlı olduğunuz il müdürlüğüne gidin sorunu anlatın, ekip isteyib evw bir kontrol etsinler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Müşteri hizmetlerini ilk aradığımda modemi ana hatta bağlayıp o şekilde deneyip, sorun devam ederse tekrar aramamı söylediler. Modemi ana hatta bağladım Downstream Line Att. 7.6 dan 3 e indi sorun düzelmedi tekrar aradım. Arıza kaydı oluşturdular. Akşam 8 e doğru ev telefonunu TürkTelekomun otomatik konuşan operatör aradı. Sorun düzelmedi diye 2 yi tuşladım ve arıza kaydı sonlandırılmıştır. Ev içi kablolamayı ve ankastereyi kontrol edin dedi ve konuşma kapandı.

Ayrıca modemde sorun olduğunu düşünmesemde yarın farklı bir modemlede denemeyi düşünüyorum.

Tarife değiştirdikten sonra ki ilk iş gününde internette sorun çıkması çok düşündürüyor şu an...
  • Deathbringer kullanıcısına yanıt
    Şimdi arıza çözme kpnusunda müşteri hizmetleri felakettir zaten. Normalde tarife değişikliğinde (ADSL'de VDSL/fibere geçiş hariç) hattınızda fiziksel bir oynama olmaz. Tabi ki modem de ihtimal dahilinde siz eve ekip çağırtmaya bakın. derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Şimdi arıza çözme kpnusunda müşteri hizmetleri felakettir zaten. Normalde tarife değişikliğinde (ADSL'de VDSL/fibere geçiş hariç) hattınızda fiziksel bir oynama olmaz. Tabi ki modem de ihtimal dahilinde siz eve ekip çağırtmaya bakın. derim.

Fikirleriniz için teşekkürler Bugün saat 12 gibi sitedeki yan bloktan birisinin internet şikayeti için gelen ekip önce T11 kabine bakmışlar. Birde bizim binada ki ankastreyi kurcalamışlar Saat 1 gibi ise internet gelmiş ve modem 6 saattir IP almış durumda.

Konu TürkTelekom olunca sorunum ekibin yaptıklarıyla mı düzeldi yoksa tamamen rastlantısal mı bilemiyorum.

• labkamil kullanıcısına yanıt
    İlla Türk Telekom da devam edeceğim diyorsan müdürlüğe gidip iptal dilekçesi doldurman lazım. Yoksa fiyati düşürmuyorlar.

Dilersen alternatiflere de bakabilirsin netspeed bu aralar çok popüler.

• mcrew kullanıcısına yanıt
    Fiber düşünüyorum bizim burda sadece Ttnet fiber var. Bakalım mayısa kadar teklif gelir heralde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • labkamil kullanıcısına yanıt
    Netspeed de Türk Telekom fiber üzerinden hizmet veriyor. Fiber tarifeleri çok daha iyi türk Telekom a göre.

Türk Telekom un yeni abonelere uyguladığı hepsi dahil kampanyası var. Oradaki fiyatları alana kadar zorlayın genelde eski abonelere 10 lira 20 lira ne kadar gecirebiliyorlarsa geçiriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcrew -- 21 Şubat 2018; 16:50:26 >
    Teşekkürler bakıyım ona

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    35 mbit 100 Gb fibere (TT Alo dahil) 65 lira veriyorum. ha bide gelen 1,25 liralık ötv farkı var. Net speed bize de hizmet veriyorsa (Fttb Fiber-Gpon) güzel taahhüt bitince geçeriz artık
  • ilginç bir şekilde akk işlemiyor. bu ay 2. defa başıma geliyor. aynı durumu yaşayan var mı? 35 akıyor :)
  • phorever kullanıcısına yanıt
    Sistemsel hata olabilir ya da bazı kullanımın yoğun olmadığı bölgelerde AKN'yi devreye sokmadıkları oluyordu bazen hala devam ediyorlar mı bilmiyorum tabi.

• Merhaba arkadaşlar..

Yalın + ADSL + 16 mpbs + 50 gb ----> 50 ₺ kullanıyodum...

Dün itibari ile;

YALIN + VDSL + 35 mpbs + 50 gb + VDSL MODEM ---> 75 ₺ geçiş işlemlerimi başlattım...

Kargoyla VDSL modem göndereceklerini söylediler.. 1-2 gün içinde modem gelecekmiş..

Herhangi bir sıkıntı olmaması için nelere dikkat etmem gerekiyo acaba? Teknik konularda çok fazla bilgim yok..

Teşekkürler şimdiden :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robisso -- 28 Şubat 2018; 12:55:58 >
  • 
Sayfa: önceki 512513514515516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.