Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (488. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.107
Cevap
124
Favori
727.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 486487488489490
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • korner12 kullanıcısına yanıt
    İlginç bir duru var yine nir arıza kaydı açtırın.

• Mevcut TTNET kullanıcısıym. hipernet e geçiş yaptım paket olarak bugün.

modemi yollayacaklar kargo ile VDSL.

benim merak ettiğim şey ise:
    ttnetten ekip gelip evimin içine girip herhangi bir kablo veya kurulm yapacak mı? yoksa o ekip sadece dairemin dışında, binada veya sokaktaki gerkeli yerlerde işlemlerini geçrekleştirip gidecekler mi?

kısacası evime ekip gelip birşey yapacak mı?
  • pcdaly kullanıcısına yanıt
    Normalde bina içinde herhangi bir kurulum ve işlem yapmalarına gerek yok ama bir bağlantı sorunu fardır örneğin ankastrede kablo bağlı değildir onun için gelifler ha dilerseniz modem kurulumu için de çağırabilirsiniz ama gerek yok zaten modemler UPNP (tak çalıştır) destekliyor size sadece Line kablosu ile güç kablosunu takmak kalıyor. Hayırlı olsun güle güle kullanın bu arada.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Normalde bina içinde herhangi bir kurulum ve işlem yapmalarına gerek yok ama bir bağlantı sorunu fardır örneğin ankastrede kablo bağlı değildir onun için gelifler ha dilerseniz modem kurulumu için de çağırabilirsiniz ama gerek yok zaten modemler UPNP (tak çalıştır) destekliyor size sadece Line kablosu ile güç kablosunu takmak kalıyor. Hayırlı olsun güle güle kullanın bu arada.

teşekkür ederim.

evde çok olmadığımdan, beni tedirgin eden konu, evime girip işlem yapmaları gerekmesi. evde yoksam bu sefer tekrar randevu almak zorunda kalacağım. aksi bir durum olmaması durumunda, normal şartlarda, vdsl e geçerken paket yükseltme durumunda sadece daire dışında mı işlemlerini gerçekleştiriyorlar yani?

birde ankastrede kablo bağlı değildir falan derken çok anlamadığım için bu bağlantı kablo vb işlerini biraz daha açar mısın? evin içinde mi bağlayacaklar kabloyu? çok sinir oluyorum bilgim olmayan konularda bilgi almaya çalışırken :D anlamıyorum hiç birşeyden -_-
    Fazla detaya girip kafanızı karıştırmak istemiyorum ankastre dairenizin içinde olmaz zaten bina girişinde olur genelde eviniz müstakil ise de dış duvarınızda ya da direkte bulunur yani daireniz içinde bir işlem normalde ferekmez rahat olun yani.

Fazla detaya girip kafanızı karıştırmak istemiyorum ankastre dairenizin içinde olmaz zaten bina girişinde olur genelde eviniz müstakil ise de dış duvarınızda ya da direkte bulunur bir sorun varsa saha ekihi halleder zaten yani daireniz içinde bir işlem normalde ferekmez rahat olun yani.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Modemi açıp kapattığımda gelen değerler değişti ama her açıp kapanışta farklı oluyor. Şimdi de hızı 26 mbite mi sabitlemiş bunlar ?

Modemi açıp kapattım değerler tekrar berbat oldu. Anlam veremiyorum neden böyle oluyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korner12 -- 29 Eylül 2017; 9:8:50 >
    Modemde de sıkıntı olabilir farklı bir modemle deneyebilir misiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Modemde de sıkıntı olabilir farklı bir modemle deneyebilir misiniz ?

Elimde başka modem yok ki hocam TTNET'in vermiş olduğu modem bu. 2,5 senedir kullanıyorum. Nakil işlemine kadar hiçbir sıkıntı yoktu zaten sabit 35mbit geliyordu. Nakilden sonra böyle oldu düzen tutmadı 1 haftadır...
  • Paket yükseltitğim için modemi evime yollayacaklar fakat kargoya verilince tarafına takip no su SMS atılacak mı yoksa hiç bir bilgi verilmeyecek mi takip no ile ilgili?

O kadar detaylı bilmiyorum ama sorun olmaz eğer modem elinize bir şekilde ulaşamazsa bile gider il müdürlüğünden alabilirisiniz.

• Türk Telekom'un en büyük pay Suudi Oger Telekom kredi borçlarını ödeyemiyor. Piyasa değeri hızla artan Türk Telekom'a hükümet sahip çıkacak.

Sabah gazetesi yazarı Dilek Güngör, Türk Telekom'a ilişkin tüm yaşananları bugünkü köşesinde yazdı.

HARİRİ AİLESİ KREDİ TAKSİTLERİNİ ÖDEYEMİYOR
    2005'te özelleştirilen Türk Telekom'da yüzde 55 pay, Hariri ailesine ait Oger Telecom'un sahip olduğu Otaş'ın. Kamunun yüzde 31.8 payı var. Kalan kısım ise borsaya açık. OTAŞ özelleştirmeden sonra bankalardan kredi kullandı. Daha sonra da bu krediyi yapılandırmak için 20 bankadan 4 milyar 750 milyon dolar aldı. Kredi karşılığında Türk Telekom'un yüzde 55 hissesini teminat olarak gösterdi. Önceleri borcunu tıkır tıkır ödedi. Ancak Hariri ailesinin işleri yolunda gitmeyince OTAŞ da kredinin taksit ödemesinde sorun yaşamaya başladı. Eylül 2016 ve Mart 2017'de bankalardan alınan kredinin taksitlerini ödeyemedi.

HAZİNE DEVREYE GİRDİ
    OTAŞ'ın taksitleri ödeyememesi üzerine Hazine, 23 Haziran 2017'de ilk adımı atarak şirkete ihtar çekti. Temerrüde düşüp düşmediklerini sordu, yanıt için de 20 gün süre verdi ama OTAŞ'tan cevap alamadı. Sonra ikinci hamlesini yaptı. "Ekonomik durumunu düzelt" diyerek bir ihtar daha çekti ve 60 gün süre tanıdı.

SÖZ HÜKÜMETE GEÇTİ
    Bu süre 30 Eylül'de (yarın) dolacak. Saudi Telecom ise 1 yıldır bankalarla sürdürdüğü müzakerelerde sonuca ulaşamadı. Böylece artık söz hükümete geçmiş oldu.

SÖZLEŞME, YÖNETİM DEĞİŞTİRME HAKKI VERİYOR
    Türk Telekom'un özelleştirmesi sırasında bir sözleşme yapılmıştı. Şartnameye ve ana sözleşmeye konulan maddeye göre, Türk Telekom'u alacak şirket mali açıdan güç duruma düşerse Hazine yönetimi değiştirme hakkına sahip.

BAŞBAKAN OTAŞ'A SARI KART GÖSTERDİ
    Başbakan Binali Yıldırım'ın 3 gün önceki açıklamalarına bakılırsa, OTAŞ'a sarı kart gösterildi. Bu kart her an kırmızıya da dönebilir.

"KAMU OLARAK ZARARIMIZ YOK"
    Üstelik Yıldırım'ın "Kamu olarak zararımız yok" sözleri hükümetin elinin çok rahat olduğunu gösteriyor.

TÜRK TELEKOM ALTIN YUMURTLAYAN TAVUK
    Türk Telekom'un icrası Eylül 2016'da değişti, şirket işliyor. Finansal tablolar giderek iyileşiyor. Bugün şirketin piyasa değeri 3 milyar 588 milyon dolara çıkmış durumda. Yıl sonunda kârının 1.5 milyar TL olması bekleniyor. Yılbaşından bu yana şirketin hisseleri yüzde 26 arttı. Fitch ve Standard& Poor's gibi reyting şirketlerinden yatırım yapılabilir notu aldı. Kısacası, Türk Telekom hâlâ altın yumurtlayan tavuk...
  • Beyler TT 35 mb hız 50 gb bağlatmayı düşünüyorum. Kota dolunca hız 16 mbit'e düşüyor sanırım. Merak ettiğim şey TT gerçekten 16 mb hızı verecek mi bana yoksa 3-5 mb de sürünecek miyim yine? Şu an durum nedir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaXiLoPeZ

Beyler TT 35 mb hız 50 gb bağlatmayı düşünüyorum. Kota dolunca hız 16 mbit'e düşüyor sanırım. Merak ettiğim şey TT gerçekten 16 mb hızı verecek mi bana yoksa 3-5 mb de sürünecek miyim yine? Şu an durum nedir acaba?

Evet 16 mbit hızı veriyor. Bende 35mb 100gb olan tarifeyi kullanıyorum...
    Anladım teşekkürler cevabınız için
  • Arkadaşlar ekip geldi hattı tekrar kontrol etti güncel değerler aşağıda kabloları değiştirmeniz gerek yukarıya çıkan dedi ama bence pek gerek yok gibi sizce durum nasıl ?

Bu hızı kullanacaksanız yeterli bir müdahaleye gerk yok.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam

Ne demek rica ederim.

• 
Sayfa: önceki 486487488489490
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.