Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (472. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.107
Cevap
124
Favori
727.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 470471472473474
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    başka vdsl modem ne yazık ki yok. Şimdi hız testi yaptım 20 221 mbps hız çıktı. Başka zaman yapıyorum 15 civarı çıkıyor. Neyse biraz daha takip ediyim hız dalgalanmasını. Hocam modem resetlemelerini ne için önerirler bir bilginiz var mı?Tivibu kullanıcısıyım aynı zamanda ama onla ilgili bir sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü bu dalgalanma önceden yoktu. Geceleyin tivibu cihazını kapatmayın demişti türktelekom güncelleme felan gelirse diye. Kapatırsak bir sorun olur mu hocam en azından bazı günler?

Çok çook tşk ederim zaman ayırıp baktığınız için
  • thelordof kullanıcısına yanıt
    Kabin kapasite sorunu da olabilir FTTB sistem mi var binanızda ?

Yok sorun olmaz ben de kullanıyorum Tivibu bazsn kapatıyorum bazen açıyorum zaten güncelleme zırt pırt gelmediği için sorun olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    valla bilmiyorum fttb olup olmadığını araştırıyım bi

tivibuyu da yaklaşık 5 aydır kullanıyorum memnun kaldım özellikle durdur geri sar felan güzel oluyor. İnternet hızına etki etmemesi ve kota yememesi iyi
    Çok tşk ler hocam yardımlarınız için
  • yıllardır kablonet kullanıyorum ama felaket modemden dolayı yeni evime taşınırken türk telekom'a geçeceğim. en azından koridor'daki modem her yerden güzel çekecek. sizce şu anda en iyi f/p tarife nedir arkadaşlar? evimde hipernet kullanabiliyorum...
  • thelordof kullanıcısına yanıt
    Fixnetin istesinden bir sorgulama yapın yazar orada FTTB mi C mi diye ?

Hızı etkilememesi derken Tivibu IPTV hattınızın hızını kullanır zaten haliyle de HD yayınlarda 7-8Mbps SD yayınlarda 3-4Mbps yer.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Türknet YAPA ya geçtiğimden beridir Fixnetin sitesinden telefon numaram ile sorgulama yapamıyorum , hiçbir sonuç çıkmıyor direk santrale bağlı olduğum için herhalde .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jrsmurfs -- 20 Temmuz 2017; 0:16:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Fixnetin istesinden bir sorgulama yapın yazar orada FTTB mi C mi diye ?

Hızı etkilememesi derken Tivibu IPTV hattınızın hızını kullanır zaten haliyle de HD yayınlarda 7-8Mbps SD yayınlarda 3-4Mbps yer.

Peki hocam bakayım ordan tşk ler
  • Jrsmurfs J kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimal ondandır.

• quote:

Orijinalden alıntı: kuzeyman

quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Marka ile alakalı değil ac destekli bir router olmadan 40Mbps geçemezsiniz wifi ile. AC destekli bir router alıp köprülememniz lazım Tilgin ile.

önerebileceğiniz herhangi bir asus modem var mı? Asus iyi deniyor.Verdiğiniz bilgi için ayrıca çok teşekkür ederim Ttnet teknik servis bu sorunumu çözemedi arıza kaydı açsanız da bir şey yapamayız diyor Sinire kaldım

böyle bir modem alsam sorunumu çözer mi?
    http://urun.n11.com/access-point-router/asus-dsl-ac55u-wifi-adsl2vdsl-3g4g-modem-router-P167293249?cid=604001&gclid=CjwKCAjwzMbLBRBzEiwAfFz4gWeS6TSCBgIlYwy_lwgrCaJdLmER_ChEn1McwK1_K3SMhwtB98E6AhoCOJ0QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

*bu arada ttnet müdürlüğüne gittim tilgin modemi alıp zyxel vmg8324 b10a modem verdiler şimdi oldu herhalde dedim eve geldim denedim ancak aynı sorun devam ediyor

• kuzeyman K kullanıcısına yanıt
    WMG8324 AC destekli değil ki tabi ki işe yaramaz. Bu Asus da AC destekli güzel de büyük ihtimalle kulanmayacağınız tonla özellik vqr ve 400₺ bunun yerine 150₺'lik ac destekli bir AP alın çok daha mantıklı.

• 3/4 aydır 100mbit fiber kullanıyorum alabildiğim hız 45mbiti geçmedi
    ilk başlarda sorun etmedim lakin her ay 105 tl ödüyorum yaklaşık olarak
    birde yeni eve geçtim yoğunluktu v.s bana verdikleri modemde eski kullanılmış olan bir modem di
    markası tılgın tabi ki
    şikayet kaydı açtım ne arayan var ne soran forumda araştırdım bi kaç kişi aşağıdaki modemle değişim yaptırmışlar ve düzelmiş sorunları acaba bende de değişim yaparlarmı ?

zyxel VMG8324-B10A
  • Bu hız wifi da aldığınız hız mı ?

• evet wifi de aldığım yanlız lan kablosuyla da denedim yine aynı
    az önce aradılar telekomdan
    pazartesi bakmaya geleceklermiş
  • Anladığım kadarıyla FTTB/Eth kullanıyorsunuz normalde hız sorunu yaşamanız çok zor. İnşallah durum çözülür.

• tavsiyeniz için teşekkür ederim satın alma sonrası kurulumu tamamlayıp hızı yazarım
  • maalesef asus un dediginiz modeli ve benim belirttigim modelinde de aynı sorunu aşadım anlayacağınız hız kablosuz da böyle vazgeçtim şimdilik böyle kullanmaya devam .:(
  • umarım biri şu sorunu tam olarak çözer de bende o yolu denerim
    Modem arayüzünden 5Ghz ve ac bandını aktif ettiniz mi ?

• 5 ghz aktif ac bakayım
    Ha unutmadan bağlandığınız cihaz da ac destekli olması lazım.

• 
Sayfa: önceki 470471472473474
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.