Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (465. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.113
Cevap
124
Favori
727.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 463464465466467
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 yıl önce, sanıyorum fiberle çifte şenlik kampanyasından abone oldum. Tivibu ve Ttnet 24 mbit hızda VDSL abonelik gerçekleştirildi. Abonelik ile birlikte VDSL modem olarak Zyxel VMG3312-B10B modem tarafıma verildi.

1 Haziran itibariyle iki yılım dolacak ve aboneliğim bitecek iken Turknete geçiş yaptım. İptale dair Turk Telekomdan da mesajlar geldi. Sorunsuz geçiş sağlandı. Halihazırda TTnetin bu modemini kullanıyorum. Lakin bu modemi Turk telekom sözleşme sonunda geri almak üzere mi verdi yoksa hediye miydi? o tarihteki kampanya neydi hatırlamıyorum, bilmiyorum.

İkinci elde çokça sayıda bu modemden TTnet modemleri satılıyor, gördüğümde şaşırıyorum. Bana da vdsl modem gerekli elimdeki bu modemi teslim etmeli miyim?
  • eksen1 kullanıcısına yanıt
    Modemi hediye ediyorlar ama tahah7t bitmeden iptal ederseniz modem bedelini istiyorlar geri teslim gibi bir durum yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Böyle birşey mümkün değil, 2 yıl kullanmışım taahüdümün bitmesine 10 gün kalmış. 10 gün sonra zaten sözleşmeyi yenilememe hakkım var. Benden ancak 10 günlük indirim bedelini ister ancak diye düşünüyorum. Müşteri hizmetlerini aradım modem size hediye değil iade etmeniz gerekir dedi bu arada.
  • eksen1 kullanıcısına yanıt
    FTTB/Eth sistemlerde ve FTTH sostemlerde cihaz sizin olmuyor ücrtsiz kullanıyorsunuz qncak abonelik sonunda iade etmeniz gerekiyor ancak DSL hizmetlerinde modem sizin oluyor ancak anoneliğinizin tahaütünü bozamdıysanız sorun yok zaten yazar tahahüt bozma durumunda indirim bedelleri+modem bedeli son fatura olarak yansıtılır diye.

• Taahhütüm bitti. Nakil ve devir için başvurmuştum aslında müdürlükte ancak şöyle bir pürüz var.. Hat annemin üzerine 9 yıldır. Devir yapınca 3 ay kampanya çıkmıyormuş. Sabit telefon hattı da devir yapılamıyormuş. İyi dedim dursun şimdilik.

Yeni taahhütte ise fiyatlar şöyle çıktı.. 24mbps vdsl 75AKN 51.90 + 10tl alo konuştukça öde. Şuan 85 lirayı buluyor aylık Ona da dursun şimdilik dedim. 3 Haftadır altyapı bekliyordum internetime kavuşunca tekrardan bir kapattırma blöfü yapayım diyorum şansıma ne çıkacak bakalım

Ayrıca kapattırmak isteyenlerde daha uygun fiyatlar çıktı mı ?

• Ulan 24 mbps geçek dedik hat 50'e kadar yolu var diye konuştuk forumdan arkadaşlarla 10 gün önce TTNET ADSL>VDSL geçirin dedik halen bekliyoruz bune lan.
  • Arkadaşlar merhaba,

binaya kadar fiber kutusu var fakat daireye kadar herhangi bir işlem yapılmadı.
    8Mbite kadar ADSL bağlantı var evde şu an ve VDSL modem kullanıyorum.
    Modem değerleri ise şu şekilde:
    TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

Yani anladığım kadarıyla maks. 22Mbit hız alabilirim

Vodafone ve turknet fiber sorgulamalarında ise 75Mbit hız alablir gösteriyor.

Hangi değer doğru? Şu an ADSL bağlantı olduğu için mi modem o değeri gösteriyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dilmac -- 24 Mayıs 2017; 14:0:52 >

• Dilmac D kullanıcısına yanıt
    FTTB/VDSL bağlantı kurulmuş. ADSL2+ olduğu için 22Mbps gözüküyor VDSL2 ile 100Mbps alıe gibi duruyor.

• Arkadaşlar bir şey soracağım yeni kablo çekilecek bir binaya yeni internet açtıracağım da acaba taahütsüz, sözleşmesiz yani hiç kampanya olmadan (bu esnada normal tarife fiyatını göze alıyorum) paket alma şansım var mı? Yani kampanyasız ve taahütsüz açtırmak istiyorum interneti TTnet'ten, bu mümkün mü? İlla taahüt mü istiyorlar, ben gitsem bayiye desem böyle böyle taahütsüz olsun, kampanyasız olsun diye ne diyecekler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaplıBardak

Arkadaşlar bir şey soracağım yeni kablo çekilecek bir binaya yeni internet açtıracağım da acaba taahütsüz, sözleşmesiz yani hiç kampanya olmadan (bu esnada normal tarife fiyatını göze alıyorum) paket alma şansım var mı? Yani kampanyasız ve taahütsüz açtırmak istiyorum interneti TTnet'ten, bu mümkün mü? İlla taahüt mü istiyorlar, ben gitsem bayiye desem böyle böyle taahütsüz olsun, kampanyasız olsun diye ne diyecekler?

Var tabii ama fiyatlar yuksek. 100u buluyor.

https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/destek/Sayfalar/turk-telekom-ultranet.aspx

• SaplıBardak S kullanıcısına yanıt
    Yazlık Internet alabilirsin. Üç ayda bir iptal ettirip tekrar abone olursun. Onun dışında türk.net gibi farklı isslere yonelebilirsin. Onlar taahhütsuz daha uyguna hizmet veriyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: husozi

quote:

Orijinalden alıntı: SaplıBardak

Arkadaşlar bir şey soracağım yeni kablo çekilecek bir binaya yeni internet açtıracağım da acaba taahütsüz, sözleşmesiz yani hiç kampanya olmadan (bu esnada normal tarife fiyatını göze alıyorum) paket alma şansım var mı? Yani kampanyasız ve taahütsüz açtırmak istiyorum interneti TTnet'ten, bu mümkün mü? İlla taahüt mü istiyorlar, ben gitsem bayiye desem böyle böyle taahütsüz olsun, kampanyasız olsun diye ne diyecekler?

Var tabii ama fiyatlar yuksek. 100u buluyor.

https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/destek/Sayfalar/turk-telekom-ultranet.aspx

Hipernet 24 mbit veya ultranet 16mbit uygun bana ama cidden taahütsüz abonelik yapıyorlar mı bunun cevabını öğrenmem lazım.

• Merhaba, az önce internet hizmeti alma sürecinin tamamlandığını ve önümüzdeki hafta internet bağlatma işlemi yapabileceğimin bilgisi geldi. Ben 24 Mbit e kadar 100 GB AKN si olan L (Large) paket bağlatmak istiyorum. Sizce mantıklı mı ? Yoksa başka bir paket önerirmisiniz ? Fikirlerinizi şimdiden bekliyorum.

• Vdsl geçirin dedim 12 günde net vs gitti ne zaman gelir?

• Compass3548 kullanıcısına yanıt
    35/100'lük tarife daha uygun 24Mbps alacaksanız 75GB olanı alın derim.

• En uygunu 35mbit 50gb AKN olanı. AKN nasıl olsa çabucak dolacak. Hani 300-500gb AKN verseler olur da 100gb anında dolar. Nasıl olsa AKN Sonrasında 16mbit kullanacaksınız.
  • arkadaşlar benim internet 24 mbps şu an, yeni yaptım sözleşmeyi fakat hiç beğenmedim açıkçası. eskisi gibi 50 mbps 200 gb kota geçmek istiyorum da hiç gidip uğraşmak istemiyorum bayiye.

https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/kampanyalar/Sayfalar/yuksek-hiz-kampanyasi.aspx#PaketSecenekleri şuradaki 50 mbps olana internetten başvursam, herhangi bir hile hurda yapabilirler mi telefonda? yalın internet kullanıyorum, diğer servislere ihtiyacım yok yani tivibu vs. yardım lütfen.

• Bugün Türk Telekom FTTH/Ethernet kullanan bir tanıdıktaydım. Tracert testi yaptığımda kendi kullandığım FTTB/VDSL (T19)'dan farklı olarak yönlendirmedeki IP adreslerde .statik.turktelekom.com.tr gibi hostnameler yoktu. Fiber ve DSL hizmetler arasında farklı routing yapılıyor olabilir mi?

İl Ankara. Mesela aşağıdaki test kendi bağlantımdan.
    TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mugzy -- 28 Mayıs 2017; 0:8:56 >
  • Mugzy kullanıcısına yanıt
    Yanlış yorumlamadıysam, FTTH kullanan kişi ümitköy DC'ye bağlı. İlk aşamada gördüğünüz statik.turktelekom.com.tr ise routing noltası bu bir santral ya da fiberNAS olabilir o her abonede değisiklik gösterebilir zira tüm şehirdeki herkesi tek bir fiberNAS ya da samtrale bağlayamazsınız hele hele Ankara gibi bir şehirde kullanıcılar farklı veri merkezlerine dahi bağlı olabilirler. O sebeple eğer aynı yerde oturmuyorsanız en azından veri merkezine kadar farklı yerlerden geçersiniz.

• Merhaba bizim adreste fibernet var. Şimfi mesala ben 24mbps aldım akk dolunca hızım kaça düşer yada 35mbps 50mpvs 100mbps bilen varmı

• 
Sayfa: önceki 463464465466467
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.