DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU - AYRINTILI BİLGİLER İLK MESAJDA
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: kewin2121 Daha Az
1 Kayıtlı Üye
9.741
Cevap
108
Favori
463.533
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> İnternet >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU - AYRINTILI BİLGİLER İLK MESAJDA
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      531 Mesaj
      20 Nisan 2017 10:57:50
      quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

Alıntıları Göster

Türk.Net kullanıyorsan VDSL kullanıyorsun zaten. Yanlış bir şey yok.

Yanlis olan bunun haritada gözükmemesi. ve kutunun belirtildigi gibi bende olmamasi. ama fiber kutusu yakin mahalledeki

CPU : I7-2600 RAM : 16 GB 1333 Mhz GPU : Sapphire R9 280x Toxic OC Version 3 GB Operating System : Windows 7-64 Bit Network : 75 Mbit Limitsiz ( Türkiye ) / 400.000 kbit ( in Deutschland *** )
    • Yarbay
      3577 Mesaj
      20 Nisan 2017 11:55:29
      quote:

Orijinalden alıntı: KaanDE34

Alıntıları Göster

Yanlis olan bunun haritada gözükmemesi. ve kutunun belirtildigi gibi bende olmamasi. ama fiber kutusu yakin mahalledeki

Anlatamadım herhalde. Kullandığın hizmet fiber değil zaten. Mahalledeki dolaba kadar fiber geliyor, ordan sonra normal telefon hattından VDSL alıyorsun. Tam hatırlamıyorum ama haritada hiper hızlı yada yüksek hızlı internet vb. bir sonuç verir.

• Yüzbaşı
      531 Mesaj
      20 Nisan 2017 11:58:42
      quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

Alıntıları Göster

Anlatamadım herhalde. Kullandığın hizmet fiber değil zaten. Mahalledeki dolaba kadar fiber geliyor, ordan sonra normal telefon hattından VDSL alıyorsun. Tam hatırlamıyorum ama haritada hiper hızlı yada yüksek hızlı internet vb. bir sonuç verir.

Eskiden hiper olarak gözüküyordu suan yok. :)
      |
      |

CPU : I7-2600 RAM : 16 GB 1333 Mhz GPU : Sapphire R9 280x Toxic OC Version 3 GB Operating System : Windows 7-64 Bit Network : 75 Mbit Limitsiz ( Türkiye ) / 400.000 kbit ( in Deutschland *** )
    • Yüzbaşı
      527 Mesaj
      20 Nisan 2017 13:15:02
      quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa Dmrl

100 megabit 50gb olan paketi alın bence taahhütsüz fiyatı 101 lira taahhütle 70 küsür liraya verirler heralde.
      Hem 50gb dolana kadar 100 megabit kullanırsınız akn sonrasındada 24'e düşersiniz ayrıca her gece 2-8 arası tekrar 100mbit olucak hızının bence en mantıklısı bu 200gb olan paketlere daha fazla para vermeye gerek yok.

Arkadaşlar mayıs başı taahhütüm bitiyor. 24 mbps olan paketimi arttırmak istiyorum 35-50-100 şuan ttnet için yeni teklif alan var mı? veya güncel fiyatlarda en uygun kampanya hangisi? çiftetelli kampanyası bitti deyip fahiş fiyatlar söyledi mh sonra kablonette karar kıldım ama iptv izleyen bazı kişiler kablonette sorun yaşamışlar o nedenle ttnet kampanyalarını tekrar gündeme getirdim.

• Yüzbaşı
      505 Mesaj
      20 Nisan 2017 14:35:07

Aynı durumdayız hocam. Mayıs 18'de tahattüt bitiyor ve 24 Mbps paketimden tam hız tam upload alıyorum hipernet kullanıyorum saha dolabı 50 m karşımda hemen. 100 Mbps'e kadar destekliyor şimdi telekom'dan teklif almak gerek yada Türknet'i denemek gerek.
      |
      |
      boyieee kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      951 Mesaj

iOS Beta Tester
      20 Nisan 2017 16:07:52
      Haftaya Türk Telekom a gidip adsl den fiber e hizmetine geçiş yapacağız. Tavsiye ettiğiniz paket var mı ? Sabit hat kullanıyoruz 80-90 tl ye kadar olursa daha iyi olur.

• 20 Nisan 2017 16:20:19

Bu kabin T11 ve sadece DSL desteği var Ethernet desteği yok CAT6'ya da bağlasalar iki teli kullanacaklardır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      muhterem11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

PS3 PSN: omerman4
      PS4 PSN: omerman3
    • Çavuş
      56 Mesaj
      21 Nisan 2017 05:06:48
      quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Bu kabin T11 ve sadece DSL desteği var Ethernet desteği yok CAT6'ya da bağlasalar iki teli kullanacaklardır.

Bize kabine fiber çekildiği söylendi o vakit nasıl verecekler?

• Yüzbaşı
      964 Mesaj
      21 Nisan 2017 10:02:55
      quote:

Orijinalden alıntı: Burak_Clk

Haftaya Türk Telekom a gidip adsl den fiber e hizmetine geçiş yapacağız. Tavsiye ettiğiniz paket var mı ? Sabit hat kullanıyoruz 80-90 tl ye kadar olursa daha iyi olur.

100 mbit 200 gb kotalı paket 92 tl olması gerek bence almışken 100nmbit alın kota sonrası hızınızda 24 mbit olur

| Mac Mini | Ipad Air 2 16GB | Iphone 7 Plus 128 GB Mat Black | Iphone 4 8 GB | Iphone 3GS 16 GB | Apple Watch 42mm | Apple AirPods | Apple TV 4 |
    • Yüzbaşı
      951 Mesaj

iOS Beta Tester
      21 Nisan 2017 13:10:18

100mbit hız alabileceğimi sanmıyorum. Kabine kadar fiber sonrası bakır kablo sanırım. Evin önünde çalışma olmadı. 50mbit alabilirsem çok güzel olur benim için,yıllardır adsl kullanıyorum sonuçta.

|
      |
      Backspace7 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      621 Mesaj
      21 Nisan 2017 13:54:47
      Dün 35mbit tarifeye geçtim. Adil kotada olduğum için deneyemiyorum ama önceden 24mbit pakette saniyede indirme yaparken 1.9 mb falan görüyordum maksimum. Modem değerlerim;

Buda vodafone sorgulaması;

Müşteri hizmetlerini arayıp modem arayüzünde düşük görünüyor desem acaba bir şeyler yaparlar mı? Ev içi tesisatta sorun yok bina tesisatını deneyemiyorum. Acaba kutuya gelen hızı ölçmeleri ekip yollarlar mı?

Türk telekom çöp
    • Yüzbaşı
      964 Mesaj
      21 Nisan 2017 14:09:27
      quote:

Orijinalden alıntı: Burak_Clk

100mbit hız alabileceğimi sanmıyorum. Kabine kadar fiber sonrası bakır kablo sanırım. Evin önünde çalışma olmadı. 50mbit alabilirsem çok güzel olur benim için,yıllardır adsl kullanıyorum sonuçta.

Telekoma ile görüşün hattın kac desteklediği bellidir eğer olurda 60-70 destek varsa yine 100lük paket kullanarak 60-70 artık en stabili neyse onu tanımlarlar size. 50mbitte elbetteki normal sartlarda cok iyi ama 50likte akn sonrası hız 16 mbit 100lük pakette 24 mbit olacağı için extra bir 8 mbit artısı var.
      |
      |

| Mac Mini | Ipad Air 2 16GB | Iphone 7 Plus 128 GB Mat Black | Iphone 4 8 GB | Iphone 3GS 16 GB | Apple Watch 42mm | Apple AirPods | Apple TV 4 |
    • Yüzbaşı
      276 Mesaj
      21 Nisan 2017 15:24:02
      Arkadaşlar iyi günler. Evimden 20 30 metre uzağa tip7 kabin kondu. Hat değerlerim bunlar fakat türk telekom bana inatla 87 mbit destekliyor hızınız diyor. Modem değerlerimi söyleyince de kemküm ediyorlar. Bilerek 87 mbit'e sabitlemiş olabilirler mi?

Steam ID: aeavcilar // Origin ID: aeavcilar //
      Thermaltake Element V Black Edition // Thermaltake Toughpower Grand 1050W // MSI Z97 GAMING 7 // Intel i7 4790K 4.0Ghz 8MB Haswell Refresh // MSI GTX 1070 8 GB // Kingston HyperX 16GB 1600Mhz // Samsung Evo 250GB SSD // WD Black 500GB x2 RAID. // WD Black 1TB - 4TB
    • 21 Nisan 2017 16:13:38

Kabine Cat6'nı iki teli bağlanacak sizin dairenizde de modeminizie bağlayacaksınız. Kabine fiber giriyor zaten.

|
      |
      muhterem11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• 21 Nisan 2017 16:14:55

Santrale gidin. Hat 100mbps alabiliyor.

|
      |
      cmravclr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• 21 Nisan 2017 16:16:34

Siz hiç bir zaman 24mbps alamamışsınız görünen o ki. Zira SNR çok düşük çok aşırı fazla abone var kabinde size kapasite kalmamış. Ya da bina tesisatınız ölü durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 21 Nisan 2017; 16:17:2 >
      |
      |
      zQrba kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      621 Mesaj
      21 Nisan 2017 17:37:43
      quote:

Siz hiç bir zaman 24mbps alamamışsınız görünen o ki. Zira SNR çok düşük çok aşırı fazla abone var kabinde size kapasite kalmamış. Ya da bina tesisatınız ölü durumda.

Haftaya kota sifirlaninca ariyayim kutuya gelen hizi ölçsünler ona göre bina içini hallederim. Bina 3 yıllık aslinda ama belki bi yerlerde sorun olmuştur.

Kutudaki hızı benim ölçmemin imkanı var mı acaba? Binada bi tek benim daire bağlı kutuya arama derdim olmayacak

Türk telekom çöp
    • 21 Nisan 2017 18:17:27

Var tabi ama krone bıçağı ile modemi elektriğe bağlamak için uzun bir elektrik kablosu lazım. Eğer varsa bunlar anakstredeki sizin abonamn çiftini çıkarın kısa bir ucunda Rj11 olan kablonun diğer tarafındaki plat8ğı soyup söktüğünüz abonmana elle sarıp modeme bağlayın.

|
      |
      zQrba kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      621 Mesaj
      21 Nisan 2017 18:22:43
      quote:

Var tabi ama krone bıçağı ile modemi elektriğe bağlamak için uzun bir elektrik kablosu lazım. Eğer varsa bunlar anakstredeki sizin abonamn çiftini çıkarın kısa bir ucunda Rj11 olan kablonun diğer tarafındaki plat8ğı soyup söktüğünüz abonmana elle sarıp modeme bağlayın.

Elektrik işi kolayda diğer anlattiklarini yarin bi deniyeyim. Çok sağol yardımın için

|
      |

Türk telekom çöp
    • Çavuş
      56 Mesaj
      21 Nisan 2017 23:37:31
      quote:

Kabine Cat6'nı iki teli bağlanacak sizin dairenizde de modeminizie bağlayacaksınız. Kabine fiber giriyor zaten.

DSL kabini olarak söyleyince kafam karıştı. Şu anki düzeneği tarif etmek gerekirse dairelerden santrale CAT6 kablo iniyor fakat bu kablo gördüğüm kadarıyla telefon kutusuna bağlı oradan da fiber internet yazan kabine bağlantı yapılmış. Bir de turuncu olarak yeni çekilen fiber kablosu var. Santralden gelen CAT6 dairelerin sigorta kutusuna geliyor ayrıca odalardan da sigorta kutusuna CAT6 bağlantısı var. Şuanki ADSL bağlantısında odadan gelen kablo sigorta kutusundaki splittera takılı splitterın diğer ucuda aşağıdan gelen CAT6 kabloya. Yalnız aşağıdan gelen CAT6 kablo ADSL dışında telefon sinyali de taşıyor. Fiber olunca hepsi tek kabloyla taşınabiliyor mu? Yine splitter gibi birşey mi kullanılıyor? Diğer bir kafama takılan soru da telekom kendi modemi olmadığı zaman sinyali kestiğinde yeniden kendi modemine bağlayıp sinyal alıp tekrar kullanmak istediğim modemimi takabiliyor muyum? Bu sinyal kesme olayı ne kadar sürede bir oluyor? Bir de modeme girilen kullanıcı adı şifresini abone olunca direkt veriyorlar mı?

Reklamlar
izmir havalimanı transfer
SEO
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR2
0,411
1.2.122

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.