Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (462. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.114
Cevap
124
Favori
727.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 460461462463464
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın şimdiden.

Ben 50mbps 200GB paketi kullanıyorum hız oldukça yeterli büyük indirmelerde de sorun olmuyor geçen 17GB'lık dosyayı bir saatten biraz fazla zamanda indirebilmiştim.

O sistem FTTH tabi Turkcell'in FTTB sistemi de var. Türk Telekom fiberde ise 3 çesit bağlatı var. FTTB/VDSL FTTB/Eth FTTH şeklinde FTTB/VDSL'de mevcut binadaki telefon hatları kullanılır. FTTB/Eth de ise CAT tipi kablo ile bağlantı sağlanır. FTTH'de ise direkt fiber kablo gelir daireye.

FTTB/VDSL ise genelde Zyxel WMG3312B ya da Tp-Link w9970 veriyorlar tabi dilediğiniz modemi de kulanabiliyorsunuz. FTTB/Eth de ise Türk Telekom'un verdiği router'ı kullanmak zorunlu genelde Tilgin veriyorlar ve oldukça kısıtlı ve kablosuz performansı yerlerde bir cihaz olduğu için kablolu köprüleme yapıp ayrıca kendi cihazınızı kullanmanız daha iyi olur. Ha direkt kendi router'ınızı takarsaniz da çalışır ama sistem farkedene kadar sistem farkdeince sinyal kesilir Tilgin'i takmak zorunda kalırsınız. FTTH için de aynıları geçerli olmakla beraber bir de ONT cihazı olur ama o sizi ilgilendirmiyor.

Bu arada binanızdaki kabinin sol ya da sağ üst kösesinde metal bir plaka bulunur orada yazanları uazarsanız sisteminiz nedir belli olur.

Öncelikle bilgi için teşekkürler.

Binadaki fiber panosunun fotoğrafını çekmiştim.

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

Buradaki kutudan her daireye CAT6 kablo geliyor. Daire girişlerinden de odalara ayrıca CAT6 bağlantısı var. O yüzden Superonline'daki gibi ONT olayı yok diye biliyorum. Modem konusunda da sistem farkedip sinyali kestikten sonra ne yapmak gerekiyor tekrar kendi modemine bir süre takıp çıkarmak mı lazım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhterem11 -- 20 Nisan 2017; 5:8:31 >

• Fiber nerede haritasinda cogu yer calismiyor ( evimde 77 mbps ye tanimli türknet var )

Türktelekom fiber haritasinda bilgiye ulasilamiyor diyor. Onuda gectik benim baglanti FTTB ama resimde gösterdiginiz kutularin hic birisi yok. binadaki asagidaki kutu da 15 20 senelik olanlardan ( yeni takildi ama sekil olarak vs ayni )
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaanDE34

Fiber nerede haritasinda cogu yer calismiyor ( evimde 77 mbps ye tanimli türknet var )

Türktelekom fiber haritasinda bilgiye ulasilamiyor diyor. Onuda gectik benim baglanti FTTB ama resimde gösterdiginiz kutularin hic birisi yok. binadaki asagidaki kutu da 15 20 senelik olanlardan ( yeni takildi ama sekil olarak vs ayni )

Türk.Net kullanıyorsan VDSL kullanıyorsun zaten. Yanlış bir şey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

quote:

Fiber nerede haritasinda cogu yer calismiyor ( evimde 77 mbps ye tanimli türknet var )

Yanlis olan bunun haritada gözükmemesi. ve kutunun belirtildigi gibi bende olmamasi. ama fiber kutusu yakin mahalledeki
  • quote:

quote:

quote:

Yanlis olan bunun haritada gözükmemesi. ve kutunun belirtildigi gibi bende olmamasi. ama fiber kutusu yakin mahalledeki

Anlatamadım herhalde. Kullandığın hizmet fiber değil zaten. Mahalledeki dolaba kadar fiber geliyor, ordan sonra normal telefon hattından VDSL alıyorsun. Tam hatırlamıyorum ama haritada hiper hızlı yada yüksek hızlı internet vb. bir sonuç verir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Anlatamadım herhalde. Kullandığın hizmet fiber değil zaten. Mahalledeki dolaba kadar fiber geliyor, ordan sonra normal telefon hattından VDSL alıyorsun. Tam hatırlamıyorum ama haritada hiper hızlı yada yüksek hızlı internet vb. bir sonuç verir.

Eskiden hiper olarak gözüküyordu suan yok. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa Dmrl

100 megabit 50gb olan paketi alın bence taahhütsüz fiyatı 101 lira taahhütle 70 küsür liraya verirler heralde.
    Hem 50gb dolana kadar 100 megabit kullanırsınız akn sonrasındada 24'e düşersiniz ayrıca her gece 2-8 arası tekrar 100mbit olucak hızının bence en mantıklısı bu 200gb olan paketlere daha fazla para vermeye gerek yok.

Arkadaşlar mayıs başı taahhütüm bitiyor. 24 mbps olan paketimi arttırmak istiyorum 35-50-100 şuan ttnet için yeni teklif alan var mı? veya güncel fiyatlarda en uygun kampanya hangisi? çiftetelli kampanyası bitti deyip fahiş fiyatlar söyledi mh sonra kablonette karar kıldım ama iptv izleyen bazı kişiler kablonette sorun yaşamışlar o nedenle ttnet kampanyalarını tekrar gündeme getirdim.
  • boyieee kullanıcısına yanıt
    Aynı durumdayız hocam. Mayıs 18'de tahattüt bitiyor ve 24 Mbps paketimden tam hız tam upload alıyorum hipernet kullanıyorum saha dolabı 50 m karşımda hemen. 100 Mbps'e kadar destekliyor şimdi telekom'dan teklif almak gerek yada Türknet'i denemek gerek.
  • Haftaya Türk Telekom a gidip adsl den fiber e hizmetine geçiş yapacağız. Tavsiye ettiğiniz paket var mı ? Sabit hat kullanıyoruz 80-90 tl ye kadar olursa daha iyi olur.
  • muhterem11 M kullanıcısına yanıt
    Bu kabin T11 ve sadece DSL desteği var Ethernet desteği yok CAT6'ya da bağlasalar iki teli kullanacaklardır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bu kabin T11 ve sadece DSL desteği var Ethernet desteği yok CAT6'ya da bağlasalar iki teli kullanacaklardır.

Bize kabine fiber çekildiği söylendi o vakit nasıl verecekler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burak_Clk

Haftaya Türk Telekom a gidip adsl den fiber e hizmetine geçiş yapacağız. Tavsiye ettiğiniz paket var mı ? Sabit hat kullanıyoruz 80-90 tl ye kadar olursa daha iyi olur.

100 mbit 200 gb kotalı paket 92 tl olması gerek bence almışken 100nmbit alın kota sonrası hızınızda 24 mbit olur
  • Backspace7 kullanıcısına yanıt
    100mbit hız alabileceğimi sanmıyorum. Kabine kadar fiber sonrası bakır kablo sanırım. Evin önünde çalışma olmadı. 50mbit alabilirsem çok güzel olur benim için,yıllardır adsl kullanıyorum sonuçta.

• Dün 35mbit tarifeye geçtim. Adil kotada olduğum için deneyemiyorum ama önceden 24mbit pakette saniyede indirme yaparken 1.9 mb falan görüyordum maksimum. Modem değerlerim;

Buda vodafone sorgulaması;

Müşteri hizmetlerini arayıp modem arayüzünde düşük görünüyor desem acaba bir şeyler yaparlar mı? Ev içi tesisatta sorun yok bina tesisatını deneyemiyorum. Acaba kutuya gelen hızı ölçmeleri ekip yollarlar mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Burak_Clk

100mbit hız alabileceğimi sanmıyorum. Kabine kadar fiber sonrası bakır kablo sanırım. Evin önünde çalışma olmadı. 50mbit alabilirsem çok güzel olur benim için,yıllardır adsl kullanıyorum sonuçta.

Telekoma ile görüşün hattın kac desteklediği bellidir eğer olurda 60-70 destek varsa yine 100lük paket kullanarak 60-70 artık en stabili neyse onu tanımlarlar size. 50mbitte elbetteki normal sartlarda cok iyi ama 50likte akn sonrası hız 16 mbit 100lük pakette 24 mbit olacağı için extra bir 8 mbit artısı var.
  • Arkadaşlar iyi günler. Evimden 20 30 metre uzağa tip7 kabin kondu. Hat değerlerim bunlar fakat türk telekom bana inatla 87 mbit destekliyor hızınız diyor. Modem değerlerimi söyleyince de kemküm ediyorlar. Bilerek 87 mbit'e sabitlemiş olabilirler mi?

• muhterem11 M kullanıcısına yanıt
    Kabine Cat6'nı iki teli bağlanacak sizin dairenizde de modeminizie bağlayacaksınız. Kabine fiber giriyor zaten.

• cmravclr C kullanıcısına yanıt
    Santrale gidin. Hat 100mbps alabiliyor.

• zQrba kullanıcısına yanıt
    Siz hiç bir zaman 24mbps alamamışsınız görünen o ki. Zira SNR çok düşük çok aşırı fazla abone var kabinde size kapasite kalmamış. Ya da bina tesisatınız ölü durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 21 Nisan 2017; 16:17:2 >
  • quote:

Siz hiç bir zaman 24mbps alamamışsınız görünen o ki. Zira SNR çok düşük çok aşırı fazla abone var kabinde size kapasite kalmamış. Ya da bina tesisatınız ölü durumda.

Haftaya kota sifirlaninca ariyayim kutuya gelen hizi ölçsünler ona göre bina içini hallederim. Bina 3 yıllık aslinda ama belki bi yerlerde sorun olmuştur.

Kutudaki hızı benim ölçmemin imkanı var mı acaba? Binada bi tek benim daire bağlı kutuya arama derdim olmayacak

• 
Sayfa: önceki 460461462463464
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.