Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (460. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.108
Cevap
124
Favori
727.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 458459460461462
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yeni AKN sistemi tüm aboneler için aktif olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jrsmurfs J kullanıcısına yanıt
    O buradan belli olmaz. Fixnetin sistesinde gösterir VDSL desteği olup olmadığını.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam , ama hat zayıflama değerleri 14 db ve 24 db bu hattın baya hız kaldırdığını gösterir değil mi ?

Birde hocam Türknet YAPA sistemine geçtiğimden olsa gerek telefon numarasıyla sorgu yapıyorum fixnet'te hiçbir şey açılmıyor . Vodafone fiber sorgulamada ise hata çıkıyor :S
    http://prntscr.com/eosnrk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jrsmurfs -- 27 Mart 2017; 0:13:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Yeni AKN sistemi tüm aboneler için aktif olacak.

Ben Türk Telekom ile o kadar görüsme yapıp kimsenin konudan haberdar olmadığını görünce tedirgin oldum.

• vesaire86 kullanıcısına yanıt
    MH ile görüstüyseniz sallayın gitsin TT personeli dahi değiller taşeron oluyorlar.

Bilakis zayıflamanın az olmasını isteriz SNR'ın ise yüksek olmasını ancak siz SNR değerlerini atmamışsınız. TP-Link'lerde o tablonun altında bir tablo daha olur U1 U2 ,D1 D2 diye orada yazar SNR değeriniz.

Hocam TP-Link TD-W9970 bu model tp link modeminde alt kısımda SNR değerleri yok bende şaşırmıştım zaten bu kadar yüksek olamaz diye , aşağısında WAN yazıyor IP , DNS , Ağ geçidi felan var .
    W9970'e geçen güncelleme geldi diyorlardı modemin tabiri caizse şaftı kaymış, tablolar vs. kayboldu diyorlardı onunla alakalı olabilir. Aynı modemden bende de var kullanmıyorum ama kablo değiştiriken ölçüm için kullanm8ştım aşağıda SNR'ı gösteren tablo vardı.

Bu modem türktelekom tarafından verilmiş hocam bende bir arkadaşımdan aldım , bilgi için sağolun ben bir bakayım var mı güncelleme türk telekom modeli için
    Zaten tüm modellere geldi neredem tedarik edildiği farkedilmeksizin ki zaten Türk Telekom'un ayarlarını da bozmuş güncelleme IPTV'da falan sorunlar olmuş bu odemi kullananlarda.

http://prntscr.com/eot9tw - hocam internetteki TD-W9970 lerin tipi farklı dışarısında anten var ama bu TT nin verdiği farklı ve antenleri içeride , güncellemeyi buldum ama yapsam mı yapmasam mı bilemedim bozmayayım şimdi cihazı
    Aman yapmayım ha gerçi sistem otomatik yapqcak siz isteemesenizde ama.

Anteni siz de takabilirsiniz içini açıp tabi garantiye elveda. Vaktinde forumdan birisi Tilgin'ler çekmiyor diye tepesine iki tane anten takmıştı.

Yok hocam ellemeyeyim böyle kalsın , bu arada eski zyxel modemim adsl modunda çalışmaya başladı tekrardan şimdi hat değerlerini atayım baya sınırlarda SNR değerleri maalesef ve crc ,fec ,es hatalarını hala alıyorum bunun için ne yapmalıyım ? Eve gelen kabloyuda 5 yıl önce değiştirmiştim telefon kablosu bildiğiniz ama cat 5 mi taksam acaba ;

Status: Showtime
    Last Retrain Reason: 8000
    Last initialization procedure status: 0
    Max: Upstream rate = 1143 Kbps, Downstream rate = 16448 Kbps
    Bearer: 0, Upstream rate = 1136 Kbps, Downstream rate = 14126 Kbps

============================================================================
    ADSL Training Status: Showtime
    Mode: ADSL2+
    Traffic Type: ATM Mode
    Link Uptime: 0 day: 0 hour: 27 minutes
    ADSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 1.144 Mbps 14.158 Mbps
    Actual Net Data Rate: 1.136 Mbps 14.126 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 8.0 dB 8.1 dB
    Actual Delay: 8 ms 8 ms
    Transmit Power: 12.1 dBm 19.0 dBm
    Receive Power: 4.7 dBm 4.7 dBm
    Actual INP: 1.0 symbols 1.0 symbols
    Total Attenuation: 0.0 dB 0.0 dB
    Attainable Net Data Rate: 1.143 Mbps 16.448 Mbps

ADSL Counters

Downstream Upstream
    Since Link time = 27 min 27 sec
    FEC: 426 0
    CRC: 2 0
    ES: 2 0
    SES: 0 0
    UAS: 0 0
    LOS: 0 0
    LOF: 0 0
    LOM: 0 0

İki modemden birisi yanlış ölçüyor o zaman zira Zyxel'de zayıflama 0

Hocam peki bu hat hataları için ne dersiniz , ne yapmalıyım ? Hızımı biraz düşürtsem felan düzelir mi acaba , bir de hatta niye gecikme var interleaved modundan mı kaynaklıdır ?
  • her sabah aynı terane bıktım yemin ediyorum hatlarından sorunlarından bu yapının.

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU
    Eğer hattınız interleaved modunda ise hata alıyorsanız sebebi kablolamanızdır.

• TTNET kullanıcısıyım 16 megabite kadar. Hipernet pakete geçmek istedim fakat müşteri temsilcisi hattımın vdsl desteği olduğunu fakat vdslde maksimum hızımın 0 mbps gözüktüğünü söyledi. Bu nedenle geçiş işlemim yapılamadı. Bağlı olduğum saha dolabı tip 7 erişim kabini ve mesafe 100 metre kadar altayapım aşağıdaki gibi sorguladım. Böyle olmasının nedeni nedir?

Fixnetten yaptığım sorgu.

Vodafoneden yaptığım sorgu.

Modem değerlerim. Aboneliğimin başladığı tarihten bu yana böyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkansezer -- 28 Mart 2017; 18:43:2 >

• serkansezer S kullanıcısına yanıt
    Kablolar felaket durumda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Kablolar felaket durumda.

Kablolar felaket durumda derken iç ya da dış tesitat hangisinden bahsediyorsunuz.
  • 
Sayfa: önceki 458459460461462
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.