Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (458. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.113
Cevap
124
Favori
727.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 456457458459460
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yalın hiper net kullanıyorum 72tl, tarifem devam ederken aradılar; 24mbps 75gb akk için 24 ay 59,90 teklif ettiler. taahhütüm eylülde bitecek normalde. nasıl fiyat yorum alabilir miyim?
  • Mr.ED kullanıcısına yanıt
    kullandigin gun kadar fatura cikar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şuan download hatası 233 çok dalgalı bazen 0 bazen 20 falan şuan 1 mbit göremiyorum kotayı geçtim ama 3 görüyodum sabit
  • arkadaşlar Türk Telekom un Ev telefonu ve İnternet içeren kapmanyası mevcutmudur mesala Türknet deki gibi 1000 dk konuşma 150 gb kotalı internet gibi
  • Hattımı ADSL'den VDSL'ye taşıyorum. TTnetten taksitli modem alamıyorum 54 lira ceza çıkardılar daha önceden aldığım için. Ben de dışarıdan kendim alayım diyorum.

İlk modem çoğu kişinin önerdiği Airties 5650. Bu modelde tek dikkatimi çeken husus internet üzerinde 300 TL üzeri fiyata sahip olması. Ancak attığım linkte TTNet'in verdiği versiyonu 191 TL'ye satıyorlar. Benimde bütçem 200 TL.

http://urun.n11.com/access-point-router/airties-air-5650-300mbps-kablosuz-n-adsl2-4-port-modem-vdsl2-rou-P150122384?cid=700503&utm_source=comp_cimri&utm_medium=cpc&utm_campaign=cimri_genel&utm_content=102_210_3076&utm_term=

Diğeri ünü ve kalitesiyle bilinen bilgisayar markası asus

http://www.hepsiburada.com/asus-dsl-n16-300mbps-ewan-vpn-ebeveyn-kontrolu-destekli-vdsl-adsl-fiber-modem-router-p-BD804525-yorumlari

Sizce hangisini alsam sıkıntı yaşamam? 35mbite kadar hipernet kullanacağım.

• The BlackMamba 24 kullanıcısına yanıt
    Belediğiniz özelliklere bağlı. Eğer ben fişi takar işime bakarım diyorsanız ikinci el 50₺'lik Huawei'ler dahi işinizi görür ama işte Gigabit portlar, E-WAN desteği, 3G 4G desteği, 30a desteği, N wifi, 5Ghz dualband, USB, veri paylaşımı, yazıcı istemcisi, daha gelişmiş QOS gibi özellikler isterseniz o zaman 250₺ üstündeki ürünlere bakmanız gerekir.

• Vodafone'u bilmem ama TT için fiyat iyi.

• Bugün türk telekom şubesine gittim.
    16 mbpsye kadar adsl kullanıyorum 100 gb akn ile.
    altyapımı sorguladığımda 66 mbpsye kadar vdsl desteklediğini öğrendim ki dün 2 defa türk telekom müşteri hizmetleriyle görüştüm onlarda öyle dedi.

bugün 50 mbpsye kadar 200 gb aknli pakete geçmek için gittim şubeye müşteri hizmetleri ilçede öyle bir altyapı yok dedi, telefonla altyapı destek ekibini aradı adresi verdi hattımın 32 mbpsye kadar desteklediğini 24 ve 35 mbpslik paket verebileceğini söyledi, bende 35 mbpsye kadar olan paketi kabul ettim ama ay başında gidip pakete geçiş yapacağım çünkü akn geçtim.
    35 mbpslik pakette de kota aynı 100 gb kalacak.

Bu nasıl oluyor? Vodafone fiber sorgulama, türknet altyapı sorgulama, türk telekom müşteri hizmetleriyle görüştüm ayrı ayrı yanlış olmasın diye hepsi de hattımın 65-66 mbps desteklediğini söylüyor isterseniz 50 mbpslik pakete geçiş yapalım diyor ama türk telekom şubesinde hattımın 32 mbps desteklediğini 35 mbpslik paket verebileceklerini söylüyorlar. bu nasıl oluyor ?
    Şubedeki kadın 50 mbps verirsem sana kopma yaşarsın o yüzden 35 verelim dedi.

sizce 50 mbpsye kadar bağlatsam kopma yaşar mıyım yoksa 35 mi bağlatmalıyım ?

• Supernova1071 kullanıcısına yanıt
    Israr et bence. Hat desteklemese bile 50 mbit alacağım de. Kotasını yüksek istiyorum de.

Ben buradaki hat 35Mbit desteklerken 50 Mbit paket aldım. 2 ay sonra hattı 65 Mbit destekler hale getirdiler. Şimdi memnunum.
    Son zamalarda çok sık görülmeye başlandı, ilk aklıma gelen kabin kapasite yetersizliği tabi öyledir diye kesin konuşamam.

• quote:

Orijinalden alıntı: oturkmen

Israr et bence. Hat desteklemese bile 50 mbit alacağım de. Kotasını yüksek istiyorum de.

Ben buradaki hat 35Mbit desteklerken 50 Mbit paket aldım. 2 ay sonra hattı 65 Mbit destekler hale getirdiler. Şimdi memnunum.

35likte 100, 50likte 200gb akn vardı

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Son zamalarda çok sık görülmeye başlandı, ilk aklıma gelen kabin kapasite yetersizliği tabi öyledir diye kesin konuşamam.

Bu nasıl çözülür peki?

Şimdi ilk önce sorunun kabin kapasitesinden kaynaklanıp kaynaklanmadığından emin olmak lazım.

Eğer kapasite yetersizliğiyse iş iki ayrı kola ayrılıyor.

1)FTTB ise yapabileceğiniz hiç bir şey yok ancak birisi aboneliğini iptal ederse hemen atlamanız gerekir ki o aboneden boşalan kapasiteyi kapabilesiniz.

2)FTTC ise kabinlerin kapasitesi arttırılabiliyor ki kapasitesi yetersiz kabinlere Türk Telekom ikinci fiber hattı çekiyor. O zaman bekleyeceksiniz bor vait gelip kabine ek fiberi çektiler ki sorun çözülür.

• quote:

Orijinalden alıntı: The BlackMamba 24

Hattımı ADSL'den VDSL'ye taşıyorum. TTnetten taksitli modem alamıyorum 54 lira ceza çıkardılar daha önceden aldığım için. Ben de dışarıdan kendim alayım diyorum.

İlk modem çoğu kişinin önerdiği Airties 5650. Bu modelde tek dikkatimi çeken husus internet üzerinde 300 TL üzeri fiyata sahip olması. Ancak attığım linkte TTNet'in verdiği versiyonu 191 TL'ye satıyorlar. Benimde bütçem 200 TL.

http://urun.n11.com/access-point-router/airties-air-5650-300mbps-kablosuz-n-adsl2-4-port-modem-vdsl2-rou-P150122384?cid=700503&utm_source=comp_cimri&utm_medium=cpc&utm_campaign=cimri_genel&utm_content=102_210_3076&utm_term=

Diğeri ünü ve kalitesiyle bilinen bilgisayar markası asus

http://www.hepsiburada.com/asus-dsl-n16-300mbps-ewan-vpn-ebeveyn-kontrolu-destekli-vdsl-adsl-fiber-modem-router-p-BD804525-yorumlari

Sizce hangisini alsam sıkıntı yaşamam? 35mbite kadar hipernet kullanacağım.

forumun 2.el kısmında sıfır modem satanlar var oraya bakın bir ben kendi modemini öyle almıştım

• Arkadaşlar ulaşılabilir hızı 80 100 mbit arasında olup da 100 mbit lik paket kullanan var mı? Türk telekomdan bana hızınız 85, 100 olmadığı için size 100 mbit e kadar olan paketi veremeyiz dediler. Bu konuda yapılabilecek bir şey var mı?

• tılgin 2331 modemim var fttb eth fiber bağlantim herhangi bir marka access point kulkanabilirmiyim yoksa telekom onada mı kısıt koyuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldboy83tr -- 23 Mart 2017; 22:20:10 >
  • Herhangi bir cihazı Tilgin ile köprüleyebilirsiniz.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    benımde soyle bı sorunum var ttelekomun fiber için verdiği tplink modemde hıcbır degısıklık yapamıyorum cekım gucu ıyı olan ve ıstedıgım degısıklık yapabılcegım bı modem taksam mesela elimde zyxel modem var yalnız hat gırısı farklı sanırım, kendım kablo taksam olur mu? yoksa teknık destege mı ıhtıyacım var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noname0056 -- 24 Mart 2017; 14:19:11 >
  • noname0056 kullanıcısına yanıt
    Ömce şunu sorayım FTTB/VDSL, FTTB/Eth, FTTH sistemlerinden hanhisine sahipsiniz.

FTTB/VDSL sistemler için normal VDSL2 modem almanız yeterli rj11 girişinden hattı bağlarsınız.

FTTB/Eth ve FTTH için (tahmin ediyorum sizde bu sistem mevcut.) İki seçenğiniz var.

1) E-WAN destekkli ve WAN portlu bir modem/router alıp dairenize gelen ya da ONT cihazından çıkan ethernet kablosunu WAN portuna bağladınız mı tamamdır ancak sistem farkl8 cohaz kullandığınız fark ederse sinyali kesecektir.

2) Herhangi bir router olsun modem olsun cihazı TP-Link ile kablolu köprülersiniz ve köprülediğiniz cihazdan kullanırsız. Nasıl yapılacak. Sizin kendi aldığınız cihazı bridge moduna alacaksınız ve TP-Link'in Ethernet portlarından birine ethernet kablosu takacaksınız, kablonun diğer ucunu ise kendi cihazınızın ethernet girişlerinden birine bağlayacaksınız ama WAN portuna değil.

Bağlantı böyle olacak:Sari Ethernet kablosunu takip edin.

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 24 Mart 2017; 16:21:38 >

• Arkadaşlar normal internetden fiber internete geçiş yaptım (kendileri aradı teklif sundu kabul ettim) dedim benim modem eski, yok buradan görüyorum destekliyor dedi. 2 gündür internet yok müşteri hizmetlerini arıyorum geçiş 2 hafta içinde olur diyor. 1 saat sonra geçiş tamamlandı diye mesaj geliyor. Servis elemanları geldi modeminiz eski desteklemez dediler.

Geçiş için ben aramadım onlar aradı şimdi modem satacaklar bana. Ücretsiz vermiyorlar mı acaba?

• 
Sayfa: önceki 456457458459460
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.