Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (146. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.107
Cevap
124
Favori
727.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: seyrusefer

Arkadaşlar resimde görüldü gibi değerler alıyorum. Sitemizde okuduğum kadarı ile saha dolabına yakın olan netlimitsiz kullanıcılarının hizi otamatik olarak 20mb çıkarılıyor deniyordu. Benim hızım modeme 9145mb geliyor 7.60mb'sini kullanıyorum. Saha dolabına yakınlığım 10 metre bile değil, acaba arayıp durumu bildirsem mi? Vereceğiniz cevaplar doğrultusunda hareket edeceğim.

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

bende yakınım ama çıkarmadılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: formulamurat

quote:

Arkadaşlar resimde görüldü gibi değerler alıyorum. Sitemizde okuduğum kadarı ile saha dolabına yakın olan netlimitsiz kullanıcılarının hizi otamatik olarak 20mb çıkarılıyor deniyordu. Benim hızım modeme 9145mb geliyor 7.60mb'sini kullanıyorum. Saha dolabına yakınlığım 10 metre bile değil, acaba arayıp durumu bildirsem mi? Vereceğiniz cevaplar doğrultusunda hareket edeceğim.

Telefon açıp söylemek gerekir mi acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Telefon açıp söylemek gerekir mi acaba

farketmezki oda 50 gb kotalı buda.ne anladım ben bu işten?fiber diyecekler gene adsl kullancaksın sen modeme fiber yaz geç aynı tas aynı hamam
  • quote:

Orijinalden alıntı: krstarica

Kablolar konusu için şu siteyi önerebilirim;

http://www.bilgisayardershanesi.com/yerel_htm/kablo_tipleri.htm

bu site bütün sorularıma cevap verdi forumda her kafadan bir ses var
  • Merhabalar yeni taşındığım sitede ttnet fibernet olduğunu söylediler bende fibernet e geçtim ancak bu modem kurulumu nasıl olacak pek birbilgim yok ben direk modemi aldım eve kablo çekilmiştir diye ama WAN kablosu duvardaki girişle uygun değil verdikleri modemde WAN girişide var DSL girişide DSL den bağladım ama hala sinyal yok arayıp söyledim arıza kaydı vs. dediler ama hala gelen giden yok. Modemin markası ZTC garip bi modem. Acaba daireye cat6 çekilmesi mi gerekiyor yoksa DSL den bağlantı olabiliyor mu daha önce Superonline fiber kullandım onda hep cat6 vardı bende o yüzden WAN kablosunu bağlamak istedim ama DSL de oluyor sanırım. Sizce bekleyeyim mi yoksa kendi başıma birşeyler yapayım mı daireye cat6 çektirmek gibi çünkü bu adamların geleceği yok. Telefonu bağlayan kişi bizim işimiz bitti siz yönetimle konuşun daireye kablo çektirin demişti ama kablo zaten var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

TTNET'in uyguladığı dört çeşit fiber bağlantı türü var. Bunlar;

1- FTTH - Eğer Ericsson marka ONT ve Tilgın router vermişler ise ve dairenize kadar fiber kablo geliyor ise. (Resim 1)
    2- FTTB/GPON - Sadece Tilgın marka siyah router vermişler ise ve dairenize cat6 kablo çekilmiş ise. (Resim 2)
    3- FTTB/T11 - TTNET farklı bir modem tahsis ettiyse (Huawai veya ZYXEL) ve telefon kablosu ile hizmet alıyorsanız (Resim 3)
    4- DSLAM/FTTC - Binanızda hiç bir çalışma olmamışsa ve DSLAM/FTTC kabininden hizmet alıyorsanız. Modem kullanılır. (Resim 4)
    Açıklamalar: FTTB - Fiber to the building (binaya kadar fiber) FTTH - Fiber to the home (eve kadar fiber) - FTTC - Fiber to the cabin (kabine kadar fiber)

Resim 1:

Resim 2:

Resim 3:

Resim 4:

Not: Fotoğraflar alıntıdır, fotoğrafları çeken arkadaşlara teşekkür ediyoruz.

Bu bağlantı türlerinde ayrıntıya inmek gerekirse;

FTTH: Dairenize kadar fiber kablo kılı ulaştırılır. Ericsson marka bir ONT cihazı dairenizde görünmeyen yere konumlandırılır ve fiber kablo bu cihaza bağlanır. Bu cihazdan da cat6 kablo çekilip tilgın routera bağlanır. Bu sayede router üzerinden internete bağlanırsınız. Telefon ise PSTN protokolüne taşınır. Router üzerinden RJ11 kablo çekerek telefona bağlanır. En modern ve teorik olarak en yüksek hızlara çıkabileceğiniz bağlantı türüdür. Genelde müstakil evlerden oluşan sitelerde uygulanır. Ek bilgi: Superonline ise bu bağlantı türünü 1000 Mbps paketine abone olanlara mutlaka uygulamak zorundadır.

FTTB / GPON: Binanızın altına MDU veya KTA denen cihaz konumlandırılır. Bu cihazların 24 veya 16 portluk modelleri vardır. Binadaki daire sayısına göre model seçilir. Fiber kılı bu cihaza bağlanır. MDU veya KTA'dan tüm dairelere cat6 kablo çekilir. Bu cat6 kablo ise verdikleri tilgın routera bağlanır. Tıpkı FTTH gibi telefon da PSTN protokolüne taşınır. Routerdan telefona kablo çekilir ve ses hizmeti bu şekilde alınır. Eğer MDU cihazı konumlandırılmışsa nadir olarak MDU üzerinden de ses hizmeti alınabilir. FTTH'nin aksine bir bina, bir fiber kılının bant genişliğini paylaşmak durumunda kalır. Sıklıkla sitelerde uygulanır. Ek bilgi: Superonline'ın da sitelerde en sık uyguladığı yöntemdir.

FTTB/T11: Binanızın altına T11 kutusu konumlandırılır. Bu kutu GPON'a göre çok daha büyüktür. Fiber kablo buraya kadar gelir. Genellikle cat6 kablo çekilmez ve binadaki halihazırda var olan telefon hatlarına bağlanır. Hat sinyaliniz VDSL olarak değiştirilir. Eğer NETLİMİTSİZ abonesi iseniz, paketiniz otomatikman FİBERNET LİMİTSİZ 20Mbps'ye geçer. Böylece dairenizde hiç bir değişiklik yapmadan fiber internetle tanışmış olursunuz. FTTH'nin aksine tüm bina bir fiber kılının bant genişliğini paylaşmak durumunda kalır. TTNET, bu yöntemi uyguladığı binalardaki müşterilerine farklı bir modem tahsis eder. Sıklıkla alt yapısı müsait apartmanlara uygulanır.

DSLAM/FTTC: Fiber kablo mahallenizdeki saha dolabına kadar gider. Saha dolabından çıkan bakır kablolar ile binanızın telefon hatlarına kadar gider. Diğer fiber çözümlerin aksine saha dolabı ile apartmanınızın arası ne kadar açık olursa o kadar data kaybı yaşanır. Binanızda hiç bir çalışma olmaz. Size yeni bir modem verilir. Altyapısı müsait saha dolaplarına uygulanır. Saha dolabına bağlı olan şanslı TTNET NETLİMİTSİZ aboneleri ise otomatikman FİBERNET 20Mbps Limitsiz paketine geçer. Saha dolabı mesafenize bağlı olarak 100 Mbps hız randımanlı alınamayabilir.

FTTB ve FTTC ikisi de DSLAM oluyor.
  • @GoldPunch,

Teşekkürler, bu açıklamayı merak ediyordum. Millet "çakma fiber" derken, "ulen kapının önüne kadar fiber mi geliyo ki" diye düşünüyodum, geliyomuş

Ama uygulamada sanıyorum çoğu zaman FTTB / GPON ve FTTB/T11 tercih ediliyor.

Bizim apartmana da kutuyu koydular, daireye CAT6 çekerler mi emin değilim ama artık yapsınlar şu işi, buralarda ne zamandır uğraşıyorlar (Suadiye)
  • Ben D-Smart Net müşterisiyim, apartmanımızın altına resim üçteki kutuyu koydular, bende faydalanabilecek miyim fiberden?
  • quote:

Türk Telekom, site veya apartmanlara farklı türlerden fiber internet hizmeti sunuyor. Bunu maalesef biz değil Türk Telekom, altyapınıza göre belirliyor.

TÜRK TELEKOM FİBERNET PAKETLERİ

Firmanın uyguladığı üç çeşit fiber bağlantı türü var. Bunlar

1- FTTH - Eğer ONT cihazı ve router vermişler ise ve dairenize kadar fiber kablo geliyor ise. (Resim 1)
    2- FTTB/GPON - Sadece router vermişler ise ve dairenize cat6 kablo çekilmiş ise. (Resim 2)
    3- FTTB/T11 - Eğer VDSL sinyali üzerinden telefon kablosu ile hizmet alıyorsanız (Resim 3)

Açıklamalar: FTTB - Fiber to the building (binaya kadar fiber) FTTH - Fiber to the home (eve kadar fiber) -

Resim 1:

Resim 2:

Resim 3:

Not: Bazı fotoğraflar alıntıdır, fotoğrafları çeken arkadaşlara teşekkür ediyoruz.

Bu bağlantı türlerinde ayrıntıya inmek gerekirse;

FTTH: Dairenize kadar fiber kablo kılı ulaştırılır. Ericsson marka bir ONT cihazı dairenizde görünmeyen yere konumlandırılır ve fiber kablo bu cihaza bağlanır. Bu cihazdan da cat6 kablo çekilip tilgın routera bağlanır. Bu sayede router üzerinden internete bağlanırsınız. Telefon ise PSTN protokolüne taşınır. Router üzerinden RJ11 kablo çekerek telefona bağlanır. En modern ve teorik olarak en yüksek hızlara çıkabileceğiniz bağlantı türüdür. Genelde müstakil evlerden oluşan sitelerde uygulanır. Ek bilgi: Superonline ise bu bağlantı türünü 1000 Mbps paketine abone olanlara mutlaka uygulamak zorundadır.

FTTB / GPON: Binanızın altına MDU veya KTA denen cihaz konumlandırılır. Bu cihazların 24 veya 16 portluk modelleri vardır. Binadaki daire sayısına göre model seçilir. Fiber kılı bu cihaza bağlanır. MDU veya KTA'dan tüm dairelere cat6 kablo çekilir. Bu cat6 kablo ise verdikleri tilgın routera bağlanır. Tıpkı FTTH gibi telefon da PSTN protokolüne taşınır. Routerdan telefona kablo çekilir ve ses hizmeti bu şekilde alınır. Eğer MDU cihazı konumlandırılmışsa nadir olarak MDU üzerinden de ses hizmeti alınabilir. FTTH'nin aksine bir bina, bir fiber kılının bant genişliğini paylaşmak durumunda kalır. Sıklıkla sitelerde uygulanır. Ek bilgi: Superonline'ın da sitelerde en sık uyguladığı yöntemdir.

FTTB/T11: Binanızın altına T11 kutusu konumlandırılır. Bu kutu GPON'a göre çok daha büyüktür. Fiber kablo buraya kadar gelir. Genellikle cat6 kablo çekilmez ve binadaki halihazırda var olan telefon hatlarına bağlanır. Hat sinyaliniz VDSL olarak değiştirilir. Eğer NETLİMİTSİZ abonesi iseniz, paketiniz otomatikman FİBERNET LİMİTSİZ 20Mbps'ye geçer. Böylece dairenizde hiç bir değişiklik yapmadan fiber internetle tanışmış olursunuz. FTTH'nin aksine tüm bina bir fiber kılının bant genişliğini paylaşmak durumunda kalır. ,Bu yöntemi uyguladığı binalardaki müşterilerine farklı bir modem tahsis eder. Sıklıkla alt yapısı müsait apartmanlara uygulanır.

TÜRK TELEKOM HİPERNET PAKETLERİ

Fiber kablo mahallenizdeki saha dolabına kadar gider. Saha dolabından çıkan bakır kablolar ile binanızın telefon hatlarına kadar gider. Diğer fiber çözümlerin aksine saha dolabı ile apartmanınızın arası ne kadar açık olursa o kadar data kaybı yaşanır. Binanızda hiç bir çalışma olmaz. Size yeni bir modem verilir. Altyapısı müsait saha dolaplarına uygulanır. Saha dolabına bağlı olan şanslı TÜRK TELEKOM NETLİMİTSİZ aboneleri ise otomatikman HİPERNET 20Mbps Limitsiz paketine geçer. Saha dolabı mesafenize bağlı olarak 100 Mbps hız randımanlı alınamayabilir.

Türk Telekom önceleri bu yöntemi uyguladıkları yerleri Fibernet paketine geçiriyordu fakat sonradan Hipernet olarak ismini değiştirdiler. DSLAM/FTTC (Kabine kadar fiber) olarak da adlandırılır.

Sıkça Sorulan Sorular

1- Binamda fiber altyapısı olduğunu nereden anlayacağım?

https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/internet/sayfalar/kapsama-haritasi.aspx

veya

Aşağıdaki resimlerdeki gibi, binanızın altına MDU/KTA veya T11 Erişim Kabini yerleştirilmiş olabilir Veya bir ihtimal bağlı bulunduğunuz saha dolabı fiber ile döşenmiş olabilir. Bunu bağlı buulnduğunuz Türk Telekom İlçe Müdürlüklerinden öğrenebilirsiniz.

2- Fiber için hangi türde bağlantılar uygulanıyor?

Türk Telekom'un uyguladığı 3 çeşit bağlantı türü var. Bunları yukarıdan öğrenebilirsiniz.

3- En iyi bağlantı türü nedir ve tüm bağlantı türlerinde 100 Mbps hız alınabilir mi?

Teorik olarak en yüksek hıza çıkabilen bağltı türü FTTH'dir. Genelde T11, GPON ve FTTH bağlantı türleri 100 Mbps'ye kadar ulaşabilir. FTTC bağlantı türünde ise 100 Mbps tam randımanlı alınamayabilir.

4- Binamda/Apartmanımda fiber altyapısı yok, müracaat edebiliyor muyuz?

Genelde Türk Telekom, fiber döşeyeceği yerleri kendisi belirliyor. Ama yine de talebinizi bağlı bulunduğunuz il/ilçe müdürlüğüne iletebilirsiniz.

5- Fiber tarifeleri daha mı pahalı oluyor?

Hayır, genel olarak ADSL den pahalı değildir. Paket fiyatlarına buradan bakabilirsiniz;

https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/kampanyalar/sayfalar/kampanyalar.aspx

7- Fibere geçtiğimde pingim değişecek mi?

Evet doğru orantılı olarak pinginiz de düşecek, sayfalar daha da hızlı açılır hale gelecek. Online oyunları daha performanslı oynayacaksınız.

8- Ayrı bir modem veriyorlar mı? Normal modem ile farkı var mı?

FTTH ve GPON müşterilerine ücretsiz Tilgın router, T11 ve FTTC yani HİPERNET müşterilerine ücretsiz VDSL modem tahsis edilir.

9- Fiber altyapısına geçtiğimde, internet kopma sorunlarım bitecek mi?

Evet, en azından bağlantı kalitesinden dolayı kopma sorunlarınız bitecek diyebiliriz.

10- MTU yöntemleri işe yarıyor mu?

Forum üyelerimizden bazıları T11 için verilen modemde MTU yönteminin işe yaradığını bildirdi. Fakat GPON ve FTTH müşterilerinin elinde modem olmadığı için bu müşteriler MTU yöntemini uygulayamıyorlar.

11- Turkcell Superonline'da olduğu gibi 1000 Mbps'lik paket bunda da var mı?

Evet.

12- GPON bağlantı türünde bina altına koyulan cihaz nedir?

MDU veya KTA denen cihaz konumlandırılır. Fiber kılı bu cihaza bağlanır. Aşağıda resimde gördüğünüz gibi cat6 kablolar dairelere kadar gider.

Örnek bir Türk Telekom'un bina altına yerleştirdiği MDU:
    http://img543.imageshack.us/img543/6972/img0392oq.jpg

13- 50 Mbps veya 100 Mbps üye oldum, fakat tam hız alamıyorum. Neden?

Eğer FTTH veya GPON müşterisi iseniz, Türk Telekom size Tilgın router verecektir. Maalesef bunun kablosuz performansı çok iyi değil. Kablosuz alarak yüksek hızlar alamazsınız, CAT5 veya CAT6 kablo alıp bilgisayarınıza bağlarsanız tam hız görebilirsiniz. (CAT5 100Mbps ye kadar, CAT6 1Gbps'e kadar iletir) Kablo, elektrik ürünleri vb gibi satan bir bir yere gidip '' CAT 6 UTP XXmetre iki ucu RJ45 jaklı '' derseniz satıcı size uygun kabloyu verecektir.

Eğer kablosuz olarak bu hızı almak isterseniz ayrıca dual channel destekli yönlendirici alıp, tilgın routerdan çıkan kabloyu bu yönlendiriciye takarsınız. Kablosuz olarak yeni aldığınız yönlendiricye bağlandığınız takdirde 100 megabiti alabilirsiniz.

5Ghz bandında yayın yapan Dual-Band routerlar daha sağlıklıdır. 2.4Ghz'e nazaran daha temiz ve hızlı kablosuz erişim imkanı sağlarlar.

TÜRK TELEKOM FİBER İNTERNET KULLANANLAR KULÜBÜ

1- GoldPunch (FTTB/GPON - FİBERNET LİMİTSİZ 100 Mbps)
    2- doktor x (FTTB/GPON - FİBERNET LİMİTSİZ 100 Mbps)
    3- It's My Life (FTTB/T11 - FİBERNET LİMİTSİZ 50 Mbps)
    4- ScMoney (FTTB/T11 - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)
    5- marcoxx (FTTB/GPON - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)
    6- Mr.kiLLerMan (FTTB/T11 - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)
    7- CeSiN (FTTC - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)
    8- emo5313 (FTTB/T11 - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)
    9- abc1905 (FTTC - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)
    10- AbilerdenBayramAbi (FTTC - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)
    11- Albus Dumbledore (FTTB/GPON - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)
    12- elzem. (FTTB/T11 - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)
    13- HexxaH (FTTB/T11 - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)
    14- korkuadam (FTTB/T11 - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)
    15- Nihavend_Mucize (FTTC - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)
    16- ZionYıldızı (FTTB/T11 - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)
    17- #TheNightMare# (FTTB/T11 - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)
    18- FiberOptix (FTTB/T11 - FİBERNET LİMİTSİZ 100 Mbps)
    19- Sokullu Mehmet Paşa (FTTB/T11 - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)
    20- donanımcı123 (FTTB/T11 - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)
    21- Geschichte (FTTB/T11 - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)
    22- fero01 (FTTB/GPON - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)
    23- vestham (FTTB/T11 - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)
    24- ksk_kaan (FTTB/GPON - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)
    25- ByAdmin (FTTB/T11 - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)
    26- totik (FTTH - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)
    27- dweller (FTTH - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)
    28- ufukata (FTTB/T11 - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)
    29- ÖmerI (FTTB/T11 - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)
    30- sat112 (FTTH - FİBERNET LİMİTSİZ 100 Mbps)
    31- Jack Shephard (FTTH - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)
    32- ultrakurt2012 (FTTB/GPON - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)
    33- obenturk (FTTH - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)
    34- tataroktay (FTTB/GPON - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)
    35- DarkSidesOfMe (FTTB/GPON - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)
    36- impure (FTTB/T11 - FİBERNET LİMİTSİZ 100 Mbps)
    37- YusufTaziM. (FTTH - FİBERNET LİMİTSİZ 100 Mbps)
    38- Dipsomaniac (FTTB/T11 - FİBERNET LİMİTSİZ 100 Mbps)
    39- Silluine (FTTH - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)
    40- musa.075 (FTTH - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)

KULÜP ÜYELERİMİZDEN GELEN HIZ TESTLERİ

It's My Life (FTTB/T11 - FİBERNET LİMİTSİZ 50 Mbps)

GoldPunch (FTTB/GPON - FİBERNET LİMİTSİZ 100 Mbps)

Mr.kiLLerMan (FTTB/T11 - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)

emo5313 (FTTB/T11 - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)

abc1905 (FTTC - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)

CeSiN (FTTC - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)

Albus Dumbledore (FTTB/GPON - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)

korkuadam (FTTB/T11 - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)

Nihavend_Mucize (FTTC - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)

ZionYıldızı (FTTB/T11 - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)

doktor x (FTTB/GPON - FİBERNET LİMİTSİZ 100 Mbps)

#TheNightMare# (FTTB/T11 - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)

FiberOptix (FTTB/T11 - FİBERNET LİMİTSİZ 100 Mbps)

Sokullu Mehmet Paşa (FTTB/T11 - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)

donanımcı123 (FTTB/T11 - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)

Geschichte (FTTB/T11 - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)

fero01 (FTTB/GPON - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)

vestham (FTTB/T11 - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)

ByAdmin (FTTB/T11 - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)

ufukata (FTTB/T11 - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)

ÖmerI (FTTB/T11 - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)

Jack Shephard (FTTH - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)

ultrakurt2012 (FTTB/GPON- FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)

DarkSidesOfMe (FTTB/GPON - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)

Dipsomaniac(FTTB/T11 - FİBERNET LİMİTSİZ 100 Mbps)

ScMoney(FTTB/T11 - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)

musa.075(FTTB/T11 - FİBERNET LİMİTSİZ 20 Mbps)

KULUP İMZAMIZ

İmza kuralları dahilinde eklemeyi unutmayın. İmzanızın durumuna göre yazı fontunu 1 e alabilirsiniz. İmzayı kullanmakta zorunlu değilsiniz. Bizde teklif var, ısrar yok.

Daha farklı şeyler yapabilirseniz, bekliyoruz :)

[center][link=https://forum.donanimhaber.com/m_57609021/mpage_1/key_/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/66/9b/18/669b181a4896269b0500c4ef8badfab0.png[/image]
    [b][color=#FF9900]TÜRK TELEKOM FİBER İNTERNET[/color] KULLANANLAR KULÜBÜ[/b][/link][/center]
    Resim 1:

Resim 2:

Resim 3:

Resim 4:

8 Mbps Netlimitsiz kullanıyorum resim 4'te ki kutu bizim apartmanın yanında var bunu eve nasıl çekcem?
  • Superonline yeni abonelerinin hepsine FTTH - GPON sistemini uyguluyor. Eve kadar fiber!
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoNT1903

Resim 1:

Resim 2:

Resim 3:

Resim 4:

8 Mbps Netlimitsiz kullanıyorum resim 4'te ki kutu bizim apartmanın yanında var bunu eve nasıl çekcem?

Siz değil TTNET yapması lazım.
  • quote:

quote:

Resim 1:

Resim 2:

Resim 3:

Resim 4:

quote:

quote:

Resim 1:

Resim 2:

Resim 3:

Resim 4:

Tamam da onlar evi aramışlar ama evdekiler ne olduğunu bilmeyince olmmasın demişler ben tekrar iletişime geçecem ama bana yeni modem fln vercekler mi yoksa sadece kablo mu çekecekler(!) ?
  • merhaba ;
    benimde ont cihazı ve router dolabın içindeydi. tılgın modemi salona aldım.Ancak diğer odalarda wriless çekim gücü düşük.odaların koridora yakın kısmında çekerken cam'a yakın yerde çekmiyor. mutfakta 2-3 diş çekerken diğer odalarda sadece kırmızı çizginin koridora yakın tarafında , ebeveyn odasında ise kırmızı ile belirttiğim alanda çekiyor. Ne tavsiye edersiniz.Ara bölmeler ytong malzeme
    Tp-link servisinden gelen cevap
    " Bulunduğunuz binanın yapısal durumu sinyal geçişlerine elverişli bir halde ise sinyal güçlendirme yapan Access Point cihazları kullanabilirsiniz. Model olarak TL-WA701ND, TL-WA801ND, TL-WA901ND, TL-WA730RE ve TL-WA830RE cihazlarımızdan birini alabilirsiniz. "

teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thundermax -- 8 Şubat 2013; 12:36:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thundermax

merhaba ;
    benimde ont cihazı ve router dolabın içindeydi. tılgın modemi salona aldım.Ancak diğer odalarda wriless çekim gücü düşük.odaların koridora yakın kısmında çekerken cam'a yakın yerde çekmiyor. mutfakta 2-3 diş çekerken diğer odalarda sadece kırmızı çizginin koridora yakın tarafında , ebeveyn odasında ise kırmızı ile belirttiğim alanda çekiyor. Ne tavsiye edersiniz.Ara bölmeler ytong malzeme
    " Bulunduğunuz binanın yapısal durumu sinyal geçişlerine elverişli bir halde ise sinyal güçlendirme yapan Access Point cihazları kullanabilirsiniz. Model olarak TL-WA701ND, TL-WA801ND, TL-WA901ND, TL-WA730RE ve TL-WA830RE cihazlarımızdan birini alabilirsiniz. "

teşekkürler.

bana göre en maliyetsizi tılgını evin ortasına getirmek.tabi burda tılgına cat6 kablo giriyorsa,uzatma eki vb yapılır.ancak fiber giriyorsa bilemicem.öte yandan tılgının önüne bi adsl modem koyarsın eskiden kalam varsa kablosuz.modemin giriş ipsini daha önceden farklı bi ipye ayarlarsın.bu şekilde vermesi gerekli.bende bu şekidle kullandım 2 adsl modemi
  • TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU
  • quote:

quote:

merhaba ;

teşekkürler.

bana göre en maliyetsizi tılgını evin ortasına getirmek.tabi burda tılgına cat6 kablo giriyorsa,uzatma eki vb yapılır.ancak fiber giriyorsa bilemicem.öte yandan tılgının önüne bi adsl modem koyarsın eskiden kalam varsa kablosuz.modemin giriş ipsini daha önceden farklı bi ipye ayarlarsın.bu şekilde vermesi gerekli.bende bu şekidle kullandım 2 adsl modemi

tılgına cat 6 cablo geliyor ama o kabloları ve elektrik kablosu uzatmak istemiyorum. sonuçta evin ortasındada olsa tılgınla problem olucak gibi. range extender veya tp-link servisin önerdiklerinden birini odalardan birine koysam olurmu ?
  • quote:

quote:

quote:

merhaba ;

teşekkürler.

tılgına cat 6 cablo geliyor ama o kabloları ve elektrik kablosu uzatmak istemiyorum. sonuçta evin ortasındada olsa tılgınla problem olucak gibi. range extender veya tp-link servisin önerdiklerinden birini odalardan birine koysam olurmu ?

Kablolu veya kablosuz range extender kullanmak da bir çözümdür tabi. Kablosuz menzil genişleticiler (WA830RE) yardımıyla hiçbir ayar yapman gerekmeden kullanabilirsin. Cihazın sadece Tılgın'ın menzili içinde bir yerde durması yeterli. Yalnız kablosuz olarak kullanılınca arasıra kopma olduğunu duymuştum, ne kadar doğru bilemiyorum. Aynı işi aynı cihazla kablolu olarak da yapabilirsin. Tabi kablolar görüntü kirliliğine yol açabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Krauser DMC -- 8 Şubat 2013; 21:55:01 >
  • quote:

quote:

quote:

merhaba ;

teşekkürler.

access poi,nt vb gibi yöntemler benim için pahalı grldiğinden öyle dedim.ayrıca evde 50 tane cihaz tek cihazlık işi anca görüyor olacak.işte buna ttnet teknolojisi diyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: aRiSe*
    TTNET Çakma Fiber

SUPERONLINE Harbi fiber ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pomakk -- 10 Şubat 2013; 14:45:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pomakk

quote:

Orijinalden alıntı: aRiSe*
    TTNET Çakma Fiber

SUPERONLINE Harbi fiber ;)

Aslında çakma değil. Bodrumdan buraya bakır kablo ile veriliyor.
  • 
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.