Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (143. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.107
Cevap
124
Favori
727.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cmshn

Zeytinburnu'ndayım.

Apartmana turuncu optik kablo girmişti geçen hafta, bugün de apartmanın içine kutuyu kurmuşlar.

Bundan sonraki prosedür "Evi aranma -> Gelip modem kurulması -> Hızın 20 Mbit'e yükseltilmesi" şeklinde mi olacak?

İlk etapta VDSL olup daha sonradan mı Fiber İnternet'e geçiş yani direk internetin eve ethernet kablosu ile çıkması şeklinde mi gerçekleşiyor? Ne kadar sürede bu güncelleme yapılıyor?

fiber internet diye bi internet çeşidi yok,ama ttnet bakırdan bile lazer ışık geçireibliyor adamalr teknolojide çok ileri.size vdsl verecekler.ancak 20 mbit zaten adsl ile verileibliyor.o yüzden oalcka iş kendinizi kandırmak oalcak.ancak hat değerleri düzgün oalcğaı için çıakcka sorunlar en aza inecektir.güzel bi uygulama ama pazarlaması sadece dolandırıcılık olduğu için ha olurda metroethernet verirler ozaman deirm ki olmuş ama onuda 5 mbite 1500 tl isityorlar.ne acayip di,mi metroethernet 10 gbit simetrik olmasına rağmen fiber internet oalrak geçimiyor.ama 20/2 mbit fiber internet geçiyor
  • FTTB / GPON benim bağlantı türüm ttnet limitsiz 20mbps kullanıyorum ama bugun hız testi yapayım dedim sonuçlar :

connection speed (download) 5.2 mbps
    " "(upload) 1.1 mbps

alın size ttnet !
  • İşyeri 50 mbit.

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByAdmin

İşyeri 50 mbit.

upload kötü hocam... keşke uploadları da iyileştirseler ama bu bizim ülkenin genelinde böyle. genel bir geliştirme yapılması lazım upload için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Krauser DMC -- 21 Ocak 2013; 16:52:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: commodore34

quote:

İşyeri 50 mbit.

upload kötü hocam... keşke uploadları da iyileştirseler...

Bu yine iyi kutuya kadar fiber çekmeden önce upload 1mbitti ve hız testlerinde 60-70 civarı gösteriyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByAdmin -- 21 Ocak 2013; 16:53:20 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: commodore34

quote:

İşyeri 50 mbit.

upload kötü hocam... keşke uploadları da iyileştirseler...

Bu yine iyi kutuya kadar fiber çekmeden önce upload 1mbitti ve hız testlerinde 60-70 civarı gösteriyordu.

Eskisine göre iyi olabilir tabi. Ama yurtdışında yaşayan tanıdıklara arkadaşlara bizdeki internet hızından bahsedince acıyorlar bize resmen. 5 mbit in aşağısında upload veren iss yok Avrupa'da. Download hızları pek farklı değil tabi, orada sıkıntı yok.
  • Arkadaşlar benim evin hemen dibinde var bu kabinlerden yani fiberin bulunduğu kabinlerden. Bende bu yüzden fiber internet almak istiyorum. Gidip sordum türktelekomdaki teknik servise dediler o kabinden evinize cat5 kablo çekicez ve böylece yararlanacaksınız dediler. Şöyle bi şey varkiönceden bi modem almıştım TP-Link Modeli TD-W8961ND özellikleri de 300mbps kablosuz N Adsl2+ Modem Router (router de ne işe yarıyo analamdım ama) Bunu kullanmak istiyorum fakat vdsl uyumlu mu değilmi bilmiyorum. Türktelekomdakilerde Vdsl modem kullanmazsanız olmaz dediler onlarda piyasada çok pahalı bizden alırsınız dediler. Bende forumda gördüğüm kadarıyla verilen modem iyi değilmiş ben kendi modemimi kullanmak istiyorum. O yüzden vdsl uyumlu modem modellerini yazarsanız sevnirim tabi tp link olsun :) şimdiden teşekkürler başka markalarınkini de yazarsanız sorun değil. Bu yazıya vereceğiniz cevap başka arkadaşlara da yardımcı olacaktır. Teşekkürler.
  • quote:

Zeytinburnu'ndayım.

Apartmana turuncu optik kablo girmişti geçen hafta, bugün de apartmanın içine kutuyu kurmuşlar.

Bundan sonraki prosedür "Evi aranma -> Gelip modem kurulması -> Hızın 20 Mbit'e yükseltilmesi" şeklinde mi olacak?

İlk etapta VDSL olup daha sonradan mı Fiber İnternet'e geçiş yani direk internetin eve ethernet kablosu ile çıkması şeklinde mi gerçekleşiyor? Ne kadar sürede bu güncelleme yapılıyor?

zeytinburnu neresindesiniz hocam bende z.burnundayım beştelsizdeyim mevcut hangi tarifedesiniz acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wertywertyy

quote:

Zeytinburnu'ndayım.

zeytinburnu neresindesiniz hocam bende z.burnundayım beştelsizdeyim mevcut hangi tarifedesiniz acaba.

Nuripaşa'dayım hocam ben.
  • Arkadaşlar taşınacağım apartmanda fibernet kutusu gördüm en uygun fiyatlı limitsiz fibernet paketi hangisi maksimum 1 sene taahütlü veya taahütsüz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 50musa50

Arkadaşlar taşınacağım apartmanda fibernet kutusu gördüm en uygun fiyatlı limitsiz fibernet paketi hangisi maksimum 1 sene taahütlü veya taahütsüz?

ttnette taahut yok. modemi kendileri veriyor. fiyatlar nette var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bnide ekleyin 20 mbps limitsiz...

Bi sorum olucak.. Baya buyuk bi modem verdiler ustunde cok ivir zivir var misal usb girisi ne icin lazim ?

• Antalya`da kullanan var mi TT fiber? Allah`in belasi superonline burda rezalet
  • sokağa fiber kutuları koydular ama 2senedir bağlantı vermediler.
    biyere şikayet etsek işe yarar mı?
  • var ise şikayet yeri yazın da arayalım saha dolabı var baglantı aynı snr da falan iyileşme yok
  • 20 gün önce sokağa Tip 7 dolap koydular, bugün 4440375 den aradılar (bant kaydı) "hattınız fibere geçecektir" dediler. Bakalım ne zaman geçiyoruz fibere, apartmana kutu filan koymadılar.
  • bi tanıdığımızın evine t11 koymuşlar.adam haldır haldır fiber fiber diyo.hızım düşük dedi.gittik telekoma sorgulattık ve adamın toplam ulaşılaiblr hızı 11 mbit çıktı.ama üst komşusu 44 mbite ulaşaibliyordu toplamda.bu nebiçim iş anlamadık
  • Merhaba. Bizim evin içine kadar fiber kablosu çekildi am sınırsız internet pahalı görünüyor. 55 tl + telefon ücreti 75 tl ye falan gelecek. Kampanyalar bölümünde de sadece bu kampanya var. Sizce 15 tatili vs sebebiyle yakın zamanda bir kampana duyurulur mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: PeleriNx

Merhaba. Bizim evin içine kadar fiber kablosu çekildi am sınırsız internet pahalı görünüyor. 55 tl + telefon ücreti 75 tl ye falan gelecek. Kampanyalar bölümünde de sadece bu kampanya var. Sizce 15 tatili vs sebebiyle yakın zamanda bir kampana duyurulur mu?

iyide fiyhatlar aşağı yukarı hep öyle ttnette
  • quote:

Orijinalden alıntı: montevo

quote:

Orijinalden alıntı: PeleriNx

Merhaba. Bizim evin içine kadar fiber kablosu çekildi am sınırsız internet pahalı görünüyor. 55 tl + telefon ücreti 75 tl ye falan gelecek. Kampanyalar bölümünde de sadece bu kampanya var. Sizce 15 tatili vs sebebiyle yakın zamanda bir kampana duyurulur mu?

iyide fiyhatlar aşağı yukarı hep öyle ttnette

Olur mu, gecen adsl kampanyası vardı üniversiteli gibisinden birsey. 8 mbit sınırsız, yalın paket 50 tl. Hiçbir bağlantı ücreti yoktu. Onu bağlatmaya gittim, sizin ev fiber bölgesinde cevabını aldım.

Sanki ben istedim fiber hattı. Gelin çekin desem çekmezlerdi :)

• 
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.