Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.114
Cevap
124
Favori
727.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kutunun içine bir şey takarak montajı tamamlamışlar. Şimdi o kutunun içinde vuvvv diye yüksek bir ses geliyor. Sanırım içinde fan var.

Binamıza 60 metre uzaklıkta bir santral var. Onun içi komple fiber olarak değişcekmiş. Ne zaman aktif edileceği konusunda pek fikirleri yok önümüzdeki haftada olabilir, bir ay da dediler.

Sinyal gelince bize bildirecekler. Biz de abone olacağız. Sonra ekip kabloyu daire içine kadar sokup router verecek.

Verdikleri routerı kullanmayacağım ya, o ayrı konu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 10 Mart 2012; 14:27:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Ben okuldayken bugün gelmişler.

Kutunun içine bir şey takarak montajı tamamlamışlar. Şimdi o kutunun içinde vuvvv diye yüksek bir ses geliyor. Sanırım içinde fan var.

Binamıza 60 metre uzaklıkta bir santral var. Onun içi komple fiber olarak değişcekmiş. Ne zaman aktif edileceği konusunda pek fikirleri yok önümüzdeki haftada olabilir, bir ay da dediler.

Sinyal gelince bize bildirecekler. Biz de abone olacağız. Sonra ekip kabloyu daire içine kadar sokup router verecek.

öyle arkadaş telekomcuların çalışma sistemi
    işine gelirse biz daha cok yorulyoruz düşünmekten
    fiberi kurmaları yine tsol en iyisidir mehmet emin karamehmet ve mühendislerine
    saygı ve sevgiler .

hiper star ajdarın dediği gibi grup olalım grup

• quote:

Ben okuldayken bugün gelmişler.

Nerden bakarsan 2-3 ay sürer bence bu işlem.Bizim buraya da 1 yıldır saha dolabu kurulacak.Ne zaman sorsam 1-2 ay içinde diyorlar.Üstüne bir yıl geçti hala ortada dolap filan yok.Fibere de haziran gibi başlarız diyorlar.Her halde 2013ü kastediyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: diyalektik21

quote:

Kapiciyi aramislar yarin gelcez kuracagiz demisler ozur dilemisler ama aktif olmasi 1 ayi bulabilirmis. Basvuru almiyorlarmis altyapi calismasi varmis. Cok sinirlerim bozuldu.

Hocam hevesini kırmak istemem ama anlaşıldığı üzete ttnet hevesinizi kırmış zatenbence ttnet fiber olayına girmeyin hiç bulaşmayın uğraşmayın da ttnet fiber hat üzerinden 2 mbps alan bile var ki bu maksimum verdikleri bağlantı ben kendim için söleyim bizim binayada herşeyi kurmuşlar sinyal verilmedi henüz ama sinyal verildiğinde fibere başvurmam ben ttnet'in hipernet paketleri var onlara başvururum ben hem akk uygulanmıyor çünkü fiber hizmeti deil adsl hizmeti gibi zaten normalde vdsl teknolojisi üzerinden verilio..

Benim bildiğim hipernet'tede AKK var.

TTNET HİPERNET Paketleri 32Mb 10GB ve TTNET HİPERNET Paketleri 32 Mb LİMİTSİZ paketi için 50 GB

TTNET HİPERNET Paketleri 50Mb 15GB ve TTNET HİPERNET Paketleri 50 Mb LİMİTSİZ paketi için 100 GB

TTNET HİPERNET Paketleri 100Mb 20GB ve TTNET HİPERNET Paketleri 100 Mb LİMİTSİZ paketi için 100 GB

TTNET sitesinden alınmıstır.

• quote:

Orijinalden alıntı: amonRa

ben iyiligini sinyal iletimi icin soylemistim
    Yahu sitede oturmayanların suçu ne

Yeni binalar + Siteler altyapı bakımından çok şanslı
  • quote:

Orijinalden alıntı: bps

quote:

quote:

Kapiciyi aramislar yarin gelcez kuracagiz demisler ozur dilemisler ama aktif olmasi 1 ayi bulabilirmis. Basvuru almiyorlarmis altyapi calismasi varmis. Cok sinirlerim bozuldu.

Hocam hevesini kırmak istemem ama anlaşıldığı üzete ttnet hevesinizi kırmış zatenbence ttnet fiber olayına girmeyin hiç bulaşmayın uğraşmayın da ttnet fiber hat üzerinden 2 mbps alan bile var ki bu maksimum verdikleri bağlantı ben kendim için söleyim bizim binayada herşeyi kurmuşlar sinyal verilmedi henüz ama sinyal verildiğinde fibere başvurmam ben ttnet'in hipernet paketleri var onlara başvururum ben hem akk uygulanmıyor çünkü fiber hizmeti deil adsl hizmeti gibi zaten normalde vdsl teknolojisi üzerinden verilio..

TTNET HİPERNET Paketleri 32Mb 10GB ve TTNET HİPERNET Paketleri 32 Mb LİMİTSİZ paketi için 50 GB

TTNET HİPERNET Paketleri 50Mb 15GB ve TTNET HİPERNET Paketleri 50 Mb LİMİTSİZ paketi için 100 GB

TTNET HİPERNET Paketleri 100Mb 20GB ve TTNET HİPERNET Paketleri 100 Mb LİMİTSİZ paketi için 100 GB

evet resmi sistemde akk var diye gözüküo ama adsl de oldugu gibi akk pek uygulanmıyor hiper nett kullanan arkadaşları yokladım ama giç biri uygulanmadıgını söledi ttnet arıza onarıma bizzat gittim akk uygulanmıyor gibisinden konuştum oda uygulandığını söledi bende kotamı ona gösterdim ardından hızımı ona gösterdim gülde demek istediğim akk uygulanması için ttnet sisteminin komple değişmesi lazım çünkü teknik ekipteki arkadaş kotamı gördüğünde resmen şaşırdı çünkü 2tb üzerinde veri indirmiştim düşürmeye çalıştı ama indiremedi :D gercektem deneme amaçlı düşürmeye çalıştık indiremedi hattımı bi kaç resetledi ama yine düşüremedi en son hattımı 18 mbps yüksellti hattımın alabileceği maksimuum hızı öğrenmek için hattım maksimum 20mbps kadar desteklio ama 20 sorun çıkardı en sağlıklısı 18 dedi ama 18 de verilemio şahsen teknik ekipteki çalışanlar istediği gibi yükseltebilirler onuda vdsl2 geçmek için hattımı zorladım bi kaç gün içinde vdsl2 kartını getirip benim bağlı bulundugum saha dolabina takıcaklar ondan sonra tekrar hat değerlerine hem burdan modem üzerinden hemde bizzat müdürlükteki arıza onarım biriminden bakıcam..

• quote:

quote:

quote:

quote:

evet resmi sistemde akk var diye gözüküo ama adsl de oldugu gibi akk pek uygulanmıyor hiper nett kullanan arkadaşları yokladım ama giç biri uygulanmadıgını söledi ttnet arıza onarıma bizzat gittim akk uygulanmıyor gibisinden konuştum oda uygulandığını söledi bende kotamı ona gösterdim ardından hızımı ona gösterdim gülde demek istediğim akk uygulanması için ttnet sisteminin komple değişmesi lazım çünkü teknik ekipteki arkadaş kotamı gördüğünde resmen şaşırdı çünkü 2tb üzerinde veri indirmiştim düşürmeye çalıştı ama indiremedi :D gercektem deneme amaçlı düşürmeye çalıştık indiremedi hattımı bi kaç resetledi ama yine düşüremedi en son hattımı 18 mbps yüksellti hattımın alabileceği maksimuum hızı öğrenmek için hattım maksimum 20mbps kadar desteklio ama 20 sorun çıkardı en sağlıklısı 18 dedi ama 18 de verilemio şahsen teknik ekipteki çalışanlar istediği gibi yükseltebilirler onuda vdsl2 geçmek için hattımı zorladım bi kaç gün içinde vdsl2 kartını getirip benim bağlı bulundugum saha dolabina takıcaklar ondan sonra tekrar hat değerlerine hem burdan modem üzerinden hemde bizzat müdürlükteki arıza onarım biriminden bakıcam..

Alıntıları Göster
    hipernet ile fiber net ayrı.
    fibernetin akk si 125gb :)

• quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

Fibernet'intümtarifelerinin akk sı standart 125 değil..Her tarifenin ayrı akk sı var.Örneğin 20mbit limitsizin akk'sı 50 gb'tır.
  • quote:

quote:

Fibernet'intümtarifelerinin akk sı standart 125 değil..Her tarifenin ayrı akk sı var.Örneğin 20mbit limitsizin akk'sı 50 gb'tır.

Alıntıları Göster
    Bugün bir baktım ttnet sayfası açıldı kendiliğinden, sonra modeme girdim baktım ki alabileceğim hız 25 mbit olmuş. Hat zayıflaması 0, SNR 40 küsür. ADSL 2+ teknolojisinin sınırı yani..

Santrali aradım, sizin binanın altına Fiber internet döşedik ve 1 hafta 10 güne aktif olur dedi. Tarife değiştirmeyin falan dedi. Şimdi 1 hafta sonra modem falan da mı değişecek fibernet için?

• quote:

Orijinalden alıntı: It's My Life

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Bizim mahalleyede döşendi.apartmanın altına kutu koydular.bakalım ne zaman verecekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serdarkekik

Gigabit portu yok cihazın, 100mbit fast ethernet portları mevcut. Şahsen kendi evimde nas server ve diğer cihazlar arasındaki bağlantının gigabit olması gerekli olduğu için arada bir adet de cisco gigabit switch kullanmaktayım. Router > Switch > Client şeklinde ilerlemek durumunda kalıyoruz...

Wan bacağı yine yardırmışsın kanka :D

ttnet fiber akar ^^
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fixorlet

quote:

Orijinalden alıntı: Serdarkekik

Gigabit portu yok cihazın, 100mbit fast ethernet portları mevcut. Şahsen kendi evimde nas server ve diğer cihazlar arasındaki bağlantının gigabit olması gerekli olduğu için arada bir adet de cisco gigabit switch kullanmaktayım. Router > Switch > Client şeklinde ilerlemek durumunda kalıyoruz...

Wan bacağı yine yardırmışsın kanka :D

ttnet fiber akar ^^

Alıntıları Göster
    fiber miber sadece göz boyama arkadşaalr kanmayın.kullanılan portlar 1 gbitlik.giidp bu portu 500 adama bölersen adil kullanımı koyarsın tabiki de.git 10 gbitlik portlar kullan.ama pahalı.fiber internet hava civa sadece adı var.ben 14 mbitle 1 ,2 tb indiriyordum adamlar fiberle 100 yada 500 gb indiriyor soran 1 mbit oluyor.ee ne analdım.benim açımdam adamalr akzıklanmış oluyor.10 katı veriyi daha ucuza indiriyordum.işin öze türkiyede tek hız 1 mbit gerisi hikaye

• Arkadaşlar bugün takım elbiseli bir kaç eleman geldi, fakat benim evden ayrılmam gerekiyordu hastane'de işim vardı.

Şimdi binamıza bu reklamları koymuşlar. Üzerindeki telefon numarasını aramamızı söylemişler. Hemen aradım hangi tarifeyi istediğimi söyledim bugün bana dönüş yapacaklarmış.

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

• quote:

Orijinalden alıntı: It's My Life

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Az önce tekrar aradılar, bu çok yeni bir hizmet, daha bizim kontrol panelimiz bile açılmadı dendi. Yarın ilgili yerden bulunduğumuz sistemin 100 megabit kaldırmayacağını sorup bana döneceklermiş.

Fakat bugüne kadar konuştuğum tüm Türk Telekom ve diğer çalışanlar 100 megabiti sorunsuz kaldırdığını, eklem yerlerinden ufak kayıplar olabileceğini 95 megabiti rahatlıkla geçebileceği söylenmişti. Şimdi bakalım yarını bekliyorum.

• quote:

Az önce tekrar aradılar, bu çok yeni bir hizmet, daha bizim kontrol panelimiz bile açılmadı dendi. Yarın ilgili yerden bulunduğumuz sistemin 100 megabit kaldırmayacağını sorup bana döneceklermiş.

Fakat bugüne kadar konuştuğum tüm Türk Telekom ve diğer çalışanlar 100 megabiti sorunsuz kaldırdığını, eklem yerlerinden ufak kayıplar olabileceğini 95 megabiti rahatlıkla geçebileceği söylenmişti. Şimdi bakalım yarını bekliyorum.

Alıntıları Göster
    Hayırlısı olsun, umarım sorunsuz kullanabilirsiniz. Ben de 20 Mbite üye olmayı düşünüyorum.

• quote:

Alıntıları Göster
    @GoldPunch

öncelikle hayırlısı olsun inşallah. Güle güle kullan.

2 soru sormak istiyorum:

1-) 100 Mbit'lik tarifeyi mi kullanacaksın?
    2-) Malum AKK'lar uygulanmaya başlandı. Hangi tarifeyi seçeceksin?

• quote:

Orijinalden alıntı: fireforge35

@GoldPunch

2 soru sormak istiyorum:

100 megabitlik tarifeyi kullanacağım. Zaten halihazırda aylık 100GB gibi bir indirmem mevcut. AKK'nın beni çok fazla etkileyeceğini sanmıyorum.
  • quote:

quote:

@GoldPunch

2 soru sormak istiyorum:

100 megabitlik tarifeyi kullanacağım. Zaten halihazırda aylık 100GB gibi bir indirmem mevcut. AKK'nın beni çok fazla etkileyeceğini sanmıyorum.

binaya koydukları switcin çıkışları max 100mbit miymiş?
    sabit telefon parası alıyorlarmı?
  • quote:

quote:

quote:

@GoldPunch

2 soru sormak istiyorum:

binaya koydukları switcin çıkışları max 100mbit miymiş?
    sabit telefon parası alıyorlarmı?

Alıntıları Göster
    hala gelmediler demekki işte parayla rezil oluyoruz hepimiz ulan ttnet ben sana yapacagımı biliyorum

• TT Fiber

Modemin kapasitesi bu kadar.. ADSL2+
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.