Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
13.114
Cevap
124
Favori
727.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aynı kablolardan geçen gün bizim apartmanada döşendi. Bugünde gelip ucunu çaktılar. Bugün yarın da saha dolabı takarlar. Sonrada gelsin sinyal.
  • Bizim siteyede aynı goruntulerdeki sistemi kurdular sadece eve gelen kablo cat6 deil oda ince bir fiber kablo ama ben ttnete hic guvenmiyorum onun icin superonline a gecicem.hem daha ucuz hemde upload bandı genisligi daha fazla adk ttnette de uygulanıyormus.ayrıca 20 mgbt e kadar ifadesi insanı dusunduruyor.Bu sebeplerden dolayı sol fibere gecicem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pischoo

Bizim siteyede aynı goruntulerdeki sistemi kurdular sadece eve gelen kablo cat6 deil oda ince bir fiber kablo ama ben ttnete hic guvenmiyorum onun icin superonline a gecicem.hem daha ucuz hemde upload bandı genisligi daha fazla adk ttnette de uygulanıyormus.ayrıca 20 mgbt e kadar ifadesi insanı dusunduruyor.Bu sebeplerden dolayı sol fibere gecicem.

SOL fiberin çalışması da var mı sizde?
  • yalan oldu heralde fiber işi
  • evet oda kurdu altyapıyı telekomda kendi alt yapısını kurdu siteye 2 tane kutu var.hangisini secsem die dusunuorum.
  • quote:

evet oda kurdu altyapıyı telekomda kendi alt yapısını kurdu siteye 2 tane kutu var.hangisini secsem die dusunuorum.

ben olsam ttnet muhtemelen AKK uygulamaz düşüncesiyle ttnet alırdım. vay be fiber geldi de bi de seçmesi kaldı.

Allah güle güle kullanmaya nasip etsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fireforge35

quote:

evet oda kurdu altyapıyı telekomda kendi alt yapısını kurdu siteye 2 tane kutu var.hangisini secsem die dusunuorum.

ben olsam ttnet muhtemelen AKK uygulamaz düşüncesiyle ttnet alırdım. vay be fiber geldi de bi de seçmesi kaldı.

Fiberde akk uygulayacaktır. Kontrolü ADSL'e göre daha kolay çünkü. Otomatik olarak düşürebilirler

• quote:

Orijinalden alıntı: onur1301

quote:

Orijinalden alıntı: fireforge35

quote:

Fiberde akk uygulayacaktır. Kontrolü ADSL'e göre daha kolay çünkü. Otomatik olarak düşürebilirler

arkadaşın biri fibere geçtiği halde 64 GB indirmiş ve hızı düşmemişti. Şu adsl'si 20 Mbit olan fiberlerden

• takipteyim bizdede t33 müdür nedir öyle bir kutu koydular toplamda 2-3 saatlik işi kaldı demişler erteleyip duruyolarmış
  • beyler ttnet hız garantisi vermemis kadar ifadesi var ayrıca upload 1 mgbt ve fiyat olarak da sol dan pahalı ayrıca bide telefon ucreti hala alıo adam fiberden verio interneti ama telefon ucreti alıor :) komik geldi bana eet sol da buyuk ihtimal akk uygulanacak ttnet uygulamıcaktır bana eski uyesiyim hemde cok eski :) ama buna ragmen tercih etmiorum. sizinde fikrinizi alabilirim ama
  • @pischoo

AKK uygulamayacağını umut ederek ttnet tercih ederdim.
  • Son Durum;

Hala bir değişiklik olmadı arkadaşlar. Geçen hafta her gün aradım çoğu kez telefonuma çıkmadılar. Bir gün telefonda yakaladım, tamam vb dediler adres aldılar yine gelmediler. Bir hafta geçti; durumu bildirdim. Fiber çalışmalarına ara verdik, önümüzdeki hafta tekrar başlayacağız dediler. Evvelsi gün aradığımda ise açmadılar. Bugün akşam 4 gibi aradım, çıktılar yoldalar dendi. Ama gelmediler ! Yalan söylediler !

Sürekli ben aramış olmamak için apartman yöneticimize verdim telefonu. O aradı, epey bağırdı vb. notumuzu aldık yarın ekibi göndereceğiz vb, özür dileriz dediler. Zaten telefonda da çok isteksiz, mızmız konuşuyorlar sinir oldum epey.

Ama hala umudum yok erteleyip duruyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 6 Mart 2012; 19:38:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Son Durum;

Hala bir değişiklik olmadı arkadaşlar. Geçen hafta her gün aradım çoğu kez telefonuma çıkmadılar. Bir gün telefonda yakaladım, tamam vb dediler adres aldılar yine gelmediler. Bir hafta geçti; durumu bildirdim. Fiber çalışmalarına ara verdik, önümüzdeki hafta tekrar başlayacağız dediler. Evvelsi gün aradığımda ise açmadılar. Bugün akşam 4 gibi aradım, çıktılar yoldalar dendi. Ama gelmediler ! Yalan söylediler !

Sürekli ben aramış olmamak için apartman yöneticimize verdim telefonu. O aradı, epey bağırdı vb. notumuzu aldık yarın ekibi göndereceğiz vb, özür dileriz dediler. Zaten telefonda da çok isteksiz, mızmız konuşuyorlar sinir oldum epey.

Ama hala umudum yok erteleyip duruyorlar.

hoca hic yorma kendini. bizde hersey hazır. sinyal bile var. resim yükledim ona bak gpon link yanıyor. ama gel gör ki sadece modemi verecekler ve verdikleri modemi sisteme tanıtacaklar onu bile yapmıyorlar. ben urfadayım. urfa d.bakıra bağlı olduğu için d.bakır onaylamıyorMUŞ. ben sikayetvar'a yazdım bugun. 2 haftadır sallıyorlar.

• memleketin meselesinl bile boyle takip etmedim , haber yokmu halen Punc? Arkadaslar fiber golbasindan dagitima cikıyor ankaraya, ama golbasına vermiyorlar ? Nereye basvurmalıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hie

memleketin meselesinl bile boyle takip etmedim , haber yokmu halen Punc? Arkadaslar fiber golbasindan dagitima cikıyor ankaraya, ama golbasına vermiyorlar ? Nereye basvurmalıyım?

Bugün gelecekler inşallah.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hie

memleketin meselesinl bile boyle takip etmedim , haber yokmu halen Punc? Arkadaslar fiber golbasindan dagitima cikıyor ankaraya, ama golbasına vermiyorlar ? Nereye basvurmalıyım?

Bugün gelecekler inşallah.

inşallah gelirler, birşey söyleyeyim gidip bastırmazsan gelmiyorlar wallahi. Ben eve internet alırken birtürlü adamlar gelmiyordu, gittim sabah 8:30 'da telekoma bekledim adamı işe gelsin diye, gelir gelmez yapıştım yakasına, zorla adam eve geldi 2dk da işini halletti gitti. Sende bi bastır derim.

• Kapiciyi aramislar yarin gelcez kuracagiz demisler ozur dilemisler ama aktif olmasi 1 ayi bulabilirmis. Basvuru almiyorlarmis altyapi calismasi varmis. Cok sinirlerim bozuldu.
  • bizde herşey tamam. binadaki diğer insanlar kullanıyorken benimkinde sorun çıktı. şans herhalde. modemi takıp açık bırak dediler. biz yarın hallederiz. modemden bir görüntü.

• pinglerde sorun çıkmaz artık sanırım adsldeki gibi.
  • quote:

Kapiciyi aramislar yarin gelcez kuracagiz demisler ozur dilemisler ama aktif olmasi 1 ayi bulabilirmis. Basvuru almiyorlarmis altyapi calismasi varmis. Cok sinirlerim bozuldu.

Hocam hevesini kırmak istemem ama anlaşıldığı üzete ttnet hevesinizi kırmış zatenbence ttnet fiber olayına girmeyin hiç bulaşmayın uğraşmayın da ttnet fiber hat üzerinden 2 mbps alan bile var ki bu maksimum verdikleri bağlantı ben kendim için söleyim bizim binayada herşeyi kurmuşlar sinyal verilmedi henüz ama sinyal verildiğinde fibere başvurmam ben ttnet'in hipernet paketleri var onlara başvururum ben hem akk uygulanmıyor çünkü fiber hizmeti deil adsl hizmeti gibi zaten normalde vdsl teknolojisi üzerinden verilio..

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.