Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (611. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
13.114
Cevap
124
Favori
727.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 609610611612613
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, hali hazırda 4 yıldır TürkNet'ten internet hizmeti almaktayım. Oturduğum dairede 100Mbit'e kadar VDSL2 desteği var.

TürkNet'ten esasen memnunum ancak hızı bir türlü stabil bir şekilde veremiyorlar. Kimi zaman 50 kimi zaman 35 kimi zaman 65..

Türk Telekom'a geçiş yapar isem sabit bir şekilde 80-85 Mbit gibi hız alabilir miyim? Yoksa hiç maceraya bulaşmadan TürkNet üzerinden devam mı edeyim?
  • Roland Deschain kullanıcısına yanıt
    modemde 100 gösterip 30-35 mbiti geçmiyorsa millenicoma veya netspeede geçmeni tavsiye ederim
  • Hocam geçiyor. Onda sorun yok. Ancak hız sürekli değişken. Bazen 50 bazen 35 bazen 60 gibi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 24mbps Vdsl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 50 mbps VDSL 112 TL sizce iyi mi fiyatı + modem fiyatı dahil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cicileyt -- 4 Haziran 2020; 10:12:36 >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Öncelikle Speedtest'teki şehir isimlerine aldanmayın. Türk Telekom'un aslında hız testi sunucuları İstanbul/Güneşli, Ümraniye ve Ankara, İzmir'de var. Yani Bilecik diye test yaptığınız sunucu İstanbul'da, Bursa TT sunucusu da İstanbul'da. Eğer Speedtest'teki sunucu Turkcell'e aitse arabağlantı Kartal, Gebze ve Ulus'ta olduğundan trafik ilk önce oraya sonra test yapılan sunucuya gidecektir.

CGNAT'a bişey yapmanız imkansız artık ülkenin yarısı CGNAT kullanıyor ve şu ana kadar ben çok ciddi bir sıkıntı yaşamadım. Frankfurt'a 42-44 ms, İstanbul için 7 ms alıyorum. Zaten xDSL'de modülasyon sebebiyle teknik olarak başlangıç pingi 5 ms'dir.
  • Arkadaslar evde 16mb adsl var, teknik ekip sizin dolabi fibere cevirmisler, 1 ay icinde fln otomatik gececeksiniz dedi. Modeminiz de uyumlu dedi.

Acaba fiber icin uygun oldugunu anlama sansim var mi? Yani fiber geldiyse paket degistirmek icin fln arayim istiyorum. Modem ayarlarindaki bilgilerden degisiklik anlasilir mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • smart0201 kullanıcısına yanıt
    Hocam mahallede ki kutudan eve kadar gelen kablonun ne olduğunu nasıl anlarız? Bizim mahallede elektrik direklerden yani havadan ulaşıyor geçen sene bunları hep yeniledi belediye, telefon telleri de hatırladığım kadarıyla o direkten geliyordu.

• Perturbator kullanıcısına yanıt
    bakır kablo ise fiber değil mevcut internet aboneliği varsa hat değerlerini paylaşın yoksa adres den sorğulama yapın
    https://www.milleni.com.tr/fiber-nerede
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustifb

Öncelikle Speedtest'teki şehir isimlerine aldanmayın. Türk Telekom'un aslında hız testi sunucuları İstanbul/Güneşli, Ümraniye ve Ankara, İzmir'de var. Yani Bilecik diye test yaptığınız sunucu İstanbul'da, Bursa TT sunucusu da İstanbul'da. Eğer Speedtest'teki sunucu Turkcell'e aitse arabağlantı Kartal, Gebze ve Ulus'ta olduğundan trafik ilk önce oraya sonra test yapılan sunucuya gidecektir.

CGNAT'a bişey yapmanız imkansız artık ülkenin yarısı CGNAT kullanıyor ve şu ana kadar ben çok ciddi bir sıkıntı yaşamadım. Frankfurt'a 42-44 ms, İstanbul için 7 ms alıyorum. Zaten xDSL'de modülasyon sebebiyle teknik olarak başlangıç pingi 5 ms'dir.
    hocam şimdi t11 de telefon port yoktu bana ilçe santral den telefon port tanımladılar aldığım tarif de telefon zorlu idi

şimdi adres de NO:2 daire 1 de 16 MBps gösteriyor santral uzak diyorlar NO:2 daire 2 50 MBps vdsl gösteriyor sistem güncelleme yaptırdım bir gun geçmeden vdsl desteklemiyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart0201 -- 23 Haziran 2020; 0:11:35 >

Dün kendi konumda paylaştığım hat değerlerim hocam şuan vdsl ttnet kullanıyorum.
    https://forum.donanimhaber.com/store/ab/13/73/ab1373886faa84fb1b920aa8105afc14.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Perturbator -- 23 Haziran 2020; 0:10:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Perturbator

Dün kendi konumda paylaştığım hat değerlerim hocam şuan vdsl ttnet kullanıyorum.
    https://forum.donanimhaber.com/store/ab/13/73/ab1373886faa84fb1b920aa8105afc14.png
    şu kısım önemli

100 MBps zor alır 95 MBps filan alır bu hat
    Fiber mi vdsl mi hocam
    saha dolabına kadar fiber sonrası bakır fiber olsa hat değerleri olmaz

Anladım hocam sağolasın,
    Birde şuan biyandan izliyorum değerleri de hiç stabil kalmıyor sürekli düşüyor değerler ve sonra kopuyor, geliyor geri yüksek herşey güzel sonra yine düşüyor. Modem ateş gibiydi fan taktım soğuttum düzeldi 20dk. da bir olan resetlenmeler şimdi yine olmaya başladı bunun sebebi nedir ttneti arasam bizlik sorun yok diyecek kesin. Sorun nereyle ilgili olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Perturbator -- 23 Haziran 2020; 1:9:9 >

• quote:

Anladım hocam sağolasın,
    Birde şuan biyandan izliyorum değerleri de hiç stabil kalmıyor sürekli düşüyor değerler ve sonra kopuyor, geliyor geri yüksek herşey güzel sonra yine düşüyor. Modem ateş gibiydi fan taktım soğuttum düzeldi 20dk. da bir olan resetlenmeler şimdi yine olmaya başladı bunun sebebi nedir ttneti arasam bizlik sorun yok diyecek kesin. Sorun nereyle ilgili olabilir?

benim de ısınıyordu 100 MBps çözüm hız düşürdüm 24 MBps dun bilgisayar fanı takdım olmadı

sizin modem zyxel vmg3312-b10b

Evet hocam o modem, yeni alacağım o zaman o kesin. Peki modeme gelen dsl kablosunu cat6 kablo yapsam (cat6ya rj11 uç çaktıracağım) ve eve gelen telefon hattını yenilesem sorun düzelmez mi?
  • quote:

Evet hocam o modem, yeni alacağım o zaman o kesin. Peki modeme gelen dsl kablosunu cat6 kablo yapsam (cat6ya rj11 uç çaktıracağım) ve eve gelen telefon hattını yenilesem sorun düzelmez mi?
    Ankastre ölçüm yapılması lazım ankastre de hat değerleri farklı ise o zaman değiştirin

Su modem iyi

ZYXEL VMG8623-T50B

• 
Sayfa: önceki 609610611612613
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.