Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (606. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.108
Cevap
124
Favori
727.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 604605606607608
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    zyxnel router in mac numarasını Telekom sistemine kayıt etti ise başka router çalışmaz.

Sızın yapacağınız zyxnel routerin mac adresini kendi kullanmak istediğiniz cihaza klonlamak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhaba;
    bizim binaya 5 ay önce felan fiber çekildi her şey sorunsuz şu an 35 mbit paket kullanıyorum ve memnunum. bu arada iss ttnet.
    ancak binaya gelen turuncu fiber taa aşağıdaki mahalleden geliyor ve yerden değil havadan binalara bağlanarak geliyor. yani birisi sabote etmek istese kabloyu eder yani. korkuyorum fiber bi gün kesilecek diye! ttnet neden yerden kazarak vermez ki?
  • bu arada 07.12.2019 başlangıç taahhütlü 35 mbit ttnet paketim var. 100 mbitli başka tarifeye veya iss ye geçebilir miyim?
  • Beyler kısa süreliğine köye çıkacağım bu korona muhabbeti nedeniyle, Ramazan'ı köyde geçirmeyi düşünüyorum. Buna uygun paket var mı? Kısa süre için 12 aylık taahhüte girmek istemiyorum.
  • Benim sorum şu vdsl altyapım mevcut tip 7 ve tip 23 kabinler yanyana benim hattım adsl olarak tip 7 ye bağlı ancak sistemde hız gözükmediği için sistemleri iptal ediyor gecişi tip 7 dolaba 30 mtre mesafem var cumartesi dönüşüm oldu gecen hafta salı gunu ofise gittim bina nomu söyledim telimi bıraktım arandım aktarma salı gunu için bitti dendi carsamba gözükür dedi sistemde hala yok hız değeri Çağrı merkezi müdürlük bilgi alacam dedi bağlı bulunduğum santralden 3 gundur haber Alamadı ofisten ben 5 dakkada bilgi aldım mesafem bu dolaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yns61 -- 11 Nisan 2020; 20:57:2 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yns61

Benim sorum şu vdsl altyapım mevcut tip 7 ve tip 23 kabinler yanyana benim hattım adsl olarak tip 7 ye bağlı ancak sistemde hız gözükmediği için sistemleri iptal ediyor gecişi tip 7 dolaba 30 mtre mesafem var cumartesi dönüşüm oldu gecen hafta salı gunu ofise gittim bina nomu söyledim telimi bıraktım arandım aktarma salı gunu için bitti dendi carsamba gözükür dedi sistemde hala yok hız değeri Çağrı merkezi müdürlük bilgi alacam dedi bağlı bulunduğum santralden 3 gundur haber Alamadı ofisten ben 5 dakkada bilgi aldım mesafem bu dolaba

1 ay disini sık sabret bende ayni senin durumundayim elektrik sayac kart baglantisi yapilmasini bekliyorum belki seninki daha kisa surer.isin ilginc taragi eskiden turknette hiz sorgulamasi yaptigim zaman 13 cikiyordu simdi vdsl 50 mbit yaziyor

• quote:

Orijinalden alıntı: hommate01

1 ay disini sık sabret bende ayni senin durumundayim elektrik sayac kart baglantisi yapilmasini bekliyorum belki seninki daha kisa surer.isin ilginc taragi eskiden turknette hiz sorgulamasi yaptigim zaman 13 cikiyordu simdi vdsl 50 mbit yaziyor

Alıntıları Göster
    Aktarma bitti geciş yapabilşrsin dendi fan calışıyor zaten

• quote:

Aktarma bitti geciş yapabilşrsin dendi fan calışıyor zaten

Alıntıları Göster
    aktarma kac gun surdu o zaman sen 1 haftada vdsl sisteme gecersin

• quote:

Orijinalden alıntı: hommate01

aktarma kac gun surdu o zaman sen 1 haftada vdsl sisteme gecersin

Alıntıları Göster
    Cumartesi dönüşüm oldu Salı gunu Aktarma bitti dedi santralden aradılar carsamba gecin hız gözükür 5 gun oldu hala gozukmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yns61 -- 11 Nisan 2020; 23:46:29 >
  • quote:

Cumartesi dönüşüm oldu Salı gunu Aktarma bitti dedi santralden aradılar carsamba gecin hız gözükür 5 gun oldu hala gozukmuyor

Alıntıları Göster
    sabir o zaman ustad 1 hafta hadi max bilemedin 10 gun sabret.bende senin durumundayim.

• Kapsama haritasında fibernet gözüküyor ama bina içinde fiber kutusu yok. VDSL bağlantı var ve altyapı sorgulamalarında 85 mbit hız gösteriyor. Karşı kaldırımdaki bina yeni birkaç yıllık ve önünde kabin var ama ne kabini olduğunu bilmiyorum. Acaba ordan mı bağlıyorlar ?

• Arkadaşlar her gün mutlaka 2-3 kere internet kesiliyor böyle bir sıkıntı yaşayan var mı ? Modemlerden şüpheleniyorum.
    Telefon ve tv hizmeti almamamıza rağmen 2 tane mevcut birisi zte h298a öbürü de CIG t072g2 diye saçma bir şey.
    Coronadan dolayı eve teknik servis çağırmak istemedim önce tavsiyesi olan varsa dinlemek isterim... Bağlantı türümüz müşteri hizmetlerinin dediğine göre en iyi türmüş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emreün -- 12 Nisan 2020; 19:51:8 >

• Pinglerim normal mi ?

• Ookla ile test yaptım upload 8 e çıkıyor hemen 4 e iniyor test esnasında.Bi limit koymuşlar bölge bölge adamına göre mi veriyolar anlamadım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar acil cevap lazım

https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/kampanyalar/sayfalar/kamu-kampanyasi-4.aspx

bu paketlerden 16mb olanı alıcam. fiber modem için aylık 6 tl kira alıyorlarmış. 1~2 ay verilen modemi kullanıp sonra kendim,modem satın alsam kullanabilir miyim ? ttnet le uyumlu olur mu ?

gitti gidiyor da 55 tl te falan 2. el huawei modemler var aşağıdaki gibi

https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/huawei-hg253s-300mbps-kablosuz-4-port-fiber-modem_pdp_547486744

turkcell in modemiymiş. ttnet ile uyumlu olur mu sağlıklı çalışır mı ?

yoksa böyle bir ürün mü satın almalıyım ?

https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/asus-dsl-n16-300mbps-ewan-vpn-ebeveyn-kontrolu-destekli-vdsl-adsl-fiber-modem-router_pdp_504550456

herşeyden önemlisi ilk sorum. ttnet modelini iade ettiğimde taahhüt iptali falan sayar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafasc -- 19 Nisan 2020; 19:36:24 >

• En uygun kampanyası kamu mu internet festivali daha uygun değil mi

• quote:

Orijinalden alıntı: mustifb

Ne yazık ki bişey yapılamaz. Fiber hatların tamamı karayollarını takip eder. Ülkemizin Güneydoğu Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde yollar hep saka şeklindedir. Fiberi çok fazla kırdığınızda ışık kırılması dediğimiz olay olur bu durum fiberden iletilen veride jitter artırır. Çözüm olarak fiberin düz bir yolu takip etmesi gerekir ki iletişim sorunsuz olsun onun içinde hattın otoyolu değil dağlardan gelmesi gerekir. Mevcutta bir tane Acıbadem-Samsun denizden gelen hat var o daha iyi sonuç verebilir ama boşluk var mı bilmiyorum. Bir de hattınız interleaved modda, arıza kaydı açıp hattınızın Fastpath'e geçirilmesini talep edin. Sonuçlar çok iyi olmayacaktır ama biraz daha iyi olur.
    Hocam merhaba. Eski bir mesajınızı alıntılıyorum, kusura bakmayın. 8 mbps Adsl 2+ paketim ile router'a bağlı modemim üzerinden test yaptığımda yurtiçi için aldığım en düşük jitter 29-53 ms arası yani çok yüksek. Ping yurtiçi 30 ms altı. Yani o da yüksek. Daha önce pek dikkat etmediğim bir durum. Elbette ki CGNAT belasının etkisi var. Sizce yapılabilecek birşey var mı? Telekom'a anlatmam zaten imkansız/mucize bu kavramı, upload/ping kavramlarını bile anlamıyorlar malum.

Edit: Speedtest uygulaması ve diğer test araçlarını kullandım. 2.4 ve 5 GHZ ayrı ayrı modemin yanında iken denedim. Yüksek jitter olayı yurtiçi testlerde 5 GHZ'de 4 ms'e kadar düştü. Yalnız yurtiçi ping oturduğum şehirde 9 ms, komşu şehirde 20-50 ms civarı geziyor. 2.4 GHZ ile de hemde İngiltere yurtdışı testinde 2-4 ms jitter gördüğüm de oldu :) Ne garip değerler... İşin içinden çıkamadım. Download hızımda bir sıkıntı yok. Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 22 Nisan 2020; 1:48:57 >

• netgalaksi var 8 mbit 45 tl
  • mustafasc kullanıcısına yanıt
    huawei modem adsl yada fiber çalışmaz işine yaramaz

türk telekom yerine turknete geç ayda 76 tl 35 mbit altyapın ne kadar destekliyorsa kod vereyim 1 ay sana 1 ay bana beleş yalnız ilk 3 ay kurulum ücreti var kredi kartı otomatik talimat verirsen 60 vermezsen 90 lira 3 aya bölünüyor .

turknetin modemi var abone olurken onu almanı tavsiye ederim altdaki asus modemde güzeldir vdsl destekler
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam,
    Jitter'in yüksek çıktığı testleri modem arayüzünde bulunan bir test aracıyla mı yapıyorsunuz?

Wifi'da hem 2.4 hem de 5Ghz'de bilgisaytar ya da telefon üzerinden yaptığınız testlerde jitter genel olarak kaç ms'ler civarında? Normali en fazla 4-5ms'ler civarında olmalı.

Aynı şehir içinde 9ms şehirler arasında ise 20ms'ler görülüyorsa hocam hattınız ınterleaved moddadır, fast'e aldırırsanız bir 4-5ms farkedecektir ancak hat değerlerinizde bir miktar düşü yaşanabilir.
  • 
Sayfa: önceki 604605606607608
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.