Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (573. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.114
Cevap
124
Favori
727.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 571572573574575
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 35 mbit sınırsız kullandığım kampanya sürem doldu. Telekomdan arayan da olmadı. Hangi paketi önerirsiniz ben arayacağım mecburen.
  • antrakinon A kullanıcısına yanıt
    Hocam herhangi bir IP girmenize gerek yok kablolu köprü yapacaksanız. Ancak sistem erişim verir mi bu durumda bilemem.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • NeCRiS kullanıcısına yanıt
    Şuan TT'de limitsiz ya da 100GB kotalı paketler var. Şuan hiç bulaşmayın, Netspeed ya da Milleni'den devam edin derim.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Yine kopru modunda olacak tilgin sadece dhcpyi kapatip ipyi alma dagitma kablolu ve kablosuz kullanim benim routerda kalsin istiyorum

https://www.cozumpark.com/community/network-4/425945/#post-425945 surada tilginla.yapmislar bunu..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Yine kopru modunda olacak tilgin sadece dhcpyi kapatip ipyi alma dagitma kablolu ve kablosuz kullanim benim routerda kalsin istiyorum

https://www.cozumpark.com/community/network-4/425945/#post-425945 surada tilginla.yapmislar bunu..

• Vodofone da Limitsiz fiber 35/mbit download 5/mbit upload internet seçeneği var 84 lira gibi bir fiyat.
    %100 limitsiz oluyor dimi bu tarife kota veya şu şu saatler arası hızınız şu gibi durumlari varmı?
    Kullanan arkadaşlar aydınlatabilir mi acaba?
  • antrakinon A kullanıcısına yanıt
    Tamam Tp-Link'i bridge moda alıp DHCP'yi kapamanız yeterli, sonra Tp-Link'in 4.portunu kendi router'ınızın E-WAN portuna takacaksınız ardından da PPP bilgieri girilecek ama sistem erişim vermeyebilir.

• zodd kullanıcısına yanıt
    Hocam o tarifeyi hiç bilmiyorum, linkini atın bakayım isterseniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Hocam o tarifeyi hiç bilmiyorum, linkini atın bakayım isterseniz.
    https://www.vodafone.com.tr/Net/evde-internet.php?mi=non-HE#fiber

sizide yoruyoruz ttnet başlıgında vodafone soruyoruz ama kusurumuza bakmayın artık
  • beyler bu tt de max alabileceğimiz upload nedir ? ağustosta tahhüt bitiyor şuan kullandığım 16mbit download 0,60mbit uplaod en azından 5mbit upload alamazmıyım ? altyapı sorguladığımda 16mbite kadar sınırsız çıkıyor.
  • hocam sana tekrardan teşekkür ederim beni baya bi aydınlatttın. Bu kutuları daha öncede bizim Mahalleye koymuslar ancak aktif değilmiş sanırım çünkü ben daha öncede ne hız alırım diye test yapıyordum 16 Mbit çıkıyordu konuya hat değerlerimi yolladım sen fiber var dediğin vakit bende yolda gezerken sağa sola baktım bu gün evden çıktım 100 yada 200 metre ilerledim bir tane kabin var üstünde TİP-7 yazıyor kutunun kaç mbit hız veriyor bilmiyorumn tabi daha sonra biraz daha ilerledim 50 yada 100 metre başka bir kutu daha çıktı karşıma ondada TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU böyle yazıyor daha sonra 150 metre daha ilerledim aynı kutudan bir tane daha koymuşlar kısacası bizim mahallede 3 tane kutu varmış sonradan mı aktif oldu noldu bilmiyom

• zodd kullanıcısına yanıt
    Estağfurullah ne yorgunluğu.

Baktım şimdi hocam, evet bir sorun yok, limitsiz ilk sene 85+7 (modem kirası) ikinci sene de 94 + 7 olarak gözüküyor. Turksat'tan daha makul bence. Yanında da Kablo TV veriyorum diyor.

• asdasdqwertyveyaalxyvance A kullanıcısına yanıt
    5Mbps ancak 5Mbps alabilmek için fiber altyapı üzerinden erişim alıyor olmanız lazım (VDSL2 E-WAN)

Ancak siz ADSL kullandığınız için teknolojisi gereği en fazla 1Mbps.

• helll_599 kullanıcısına yanıt
    Aynı kabinler bunlar. Tip7 hepsi. En sık kullanılan fiber kabinlerden. FTTC olarak çalışıyor bunlar yani fiber bu kabinlere geliyor, bu kabinlerden de binalara bakır kablo gidiyor.

Hız olarak 100-150 metreye kadar 17a modülasyonu ile 100Mbps verebilirler şuan zaten 17a modülasyonu kullanılıyor. Ha işin sonu nedir derseniz şuan ticari olarak kullanımda değil ancak GigaDSL modülasyonu ile 1Gbps de verilebiliyor.

sağol hocam bu kadar bilgiyi nerden biliyorsun yahu bizim evden o tip-7 kabininin mesafesi 150-200 metre sanırım hata payımda olsa en fazla 250-300 metre mesafe vardır sağlıklı bir hız almak için kabin ile ev arasındaki mesafe kaç metre olmalı 1km 2km olsada gene iyi hız verir mi son sorum olsun buda
  • Arkadaşlar tarifem bitmiş. Türk telekomda hangi tarifeyi tavsiye edersiniz bölgemde hipernet var .

• helll_599 kullanıcısına yanıt
    Bu mesafenin en verimli kullanılabildiği mesafe ilk 150 metre, sonrasında hız kaybı başlar.

1-2km mesafeden VDSL2 olmaz. Şimdi VDSL'i klasik DSL teknolojilerinden ayrıdan da bu. VDSL fiberle uyumlu bir teknoloji, fiber olmadan VDSL olmaz, FTTX teknolojilerinde de mesafe en önemli etkenlerdendir. VDSL2 17a modülasyonu 750-800 metreden sonra avantajlarını kaybeder, maks alınabilecek hız 24Mbps civarıdır artık. Daha ötesi mesafelerde ADSL2+ daha avantajlı kesinlikle. Hatta örnek vereyim arkadaşım var santrale bağlı doğrudan, 1.5km mesafe var, ADSL2+ ile 14Mbps hız alıyor, arkadaşa VDSL2 17a vermeye kalksalar alabileceği hız 10Mbps civarı ancak olur.

Daha eski VDSL2 modülasyonları olan 13a ve 8b ile belki bu mesafe 1km civarına çıkarılabilir ama bu modülasyonlar 10 sene öncesinde kaldı.

Şimdi aksine teknoloji daha kısa mesafede daha yüksek verim üzerine gelişiyor. Odaklanılan alan ilk 100 metre. Mesela 17a'nın üzerine 30a var. Şimdi 17a ile yine 400-500 metreden çok temiz kablo ile 50Mbps alabilmr şansı varken 30a ile bu mesafede pek bir şey bulmak mümkün değil.

Tabi bunların yanında hem mesafeyi biraz arttırabilmek hem de kablo kusurlarının etkilerini azaltabilmek için vectroing teknolojileri var bu saydığım modülasyonlarla kullanılabilen. Ancak ülkemizde vectoring kullanılmıyor.

• Fünfzehn kullanıcısına yanıt
    Şuan sadece limitisiz ve 100GB kotalı tarifeler var. Şuan için Netspeed ya da Milleni'ye geçmenizi tavsiye ederim.

• ö1f1 ile amc'nin telekomda altyapı yetkilisi olması için kampanya başlatalım yalnız ben vdsl dolap istiyorum o kadar hatrımız olsun.

sadece hat değeri geçmişi atarak saha dolabında veya telekomun kablolarında sıkıntı olabileceğini söylediler, tt 2 ay sonra sorun bizde dedi tek bildikleri port değiştirmekti ki ondan bile para alacaklardı atar gider yapınca almadılar arıza kaydı açmadan yer değiştirdiler, şu anki arıza 10 iş günü içinde giderilecek dendi 7 gün bitti gelen giden yok, savsaklıyorlar diye ben aradım gene kayıt açtılar.

• Yuh! Bir de port değişimi için para mı istediler. Bunları bizzat Ceo ofisine gidip şikayet edeceksin

• 
Sayfa: önceki 571572573574575
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.