Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (572. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
13.108
Cevap
124
Favori
727.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 570571572573574
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Şu adresten bir sorgu yapar mısınız?www.milleni.com.tr

Hiper, FTTC erişime sahip binalarda sunulur bu da bir fiber erişim türüdür. Yasal sebeplerle fibernet adıyla değil, hipernet adıyla satılmaktadır.
    Denedim hem Türk telekom hemde SuperOnline ama alt yapı bulunamadı diyor.

Bina 2 yıllık mahallede 30-35 yıllık binalarda fiber var ancak bizimkinde yok galiba

Başvuru yapıp bağlatma gibi bir olasılık varmı?
  • zodd kullanıcısına yanıt
    Şuradan bir sorgu yapabilir misiniz?

https://siparis.vodafone.net.tr/Query/FiberAvailable

Eğer FTTC sistem varsa binanıza fiber çekilmez, FTTC de bir fiber erişim türü zira.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • helll_599 kullanıcısına yanıt
    Hocam metin şeklinde değil de, modem arayüzünden ekran alıntısı olarak atabilir misiniz? Tanımlı hızı da görebilmem gerekiyor.

• quote:

Şuradan bir sorgu yapabilir misiniz?

Eğer FTTC sistem varsa binanıza fiber çekilmez, FTTC de bir fiber erişim türü zira.
    uzun uğraşlar sonucu sadece kablolu tv nin alt yapısının olduğu buldum.

normal internet hattı bile yok. Bina sahipleri sadece kablolu tv doğal olarak kablo net ile birlikte çalışmış

Turk telekomu aradığımda port yok demişlerdi orada kıllandım zaten.

Bu şimdi benim türksat dan her türlü interneti alabileceğim anlamına mı geliyor?

türksat in fiyatlarıda baya yüksek.

Turksat altyapısı ile ya Turksat alabilirsiniz ya da Vodafone. Vodafone'u tavsiye ederim.

• quote:

Turksat altyapısı ile ya Turksat alabilirsiniz ya da Vodafone. Vodafone'u tavsiye ederim.

bu link acılmıyor o yuzden sorgulayamıyorum ama sanki online basvuru yapıcakmısım gibi adımları takip ettim girdiğim adres için max limitsiz 50mbit veriyor. + 24 ay dsmart veriyor 114tl ye
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    ADSL link status: up

Opmode: ITU G.992.5(ADSL2PLUS)

near-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
    near-end fast channel bit rate: 12288 kbps
    far-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
    far-end fast channel bit rate: 797 kbps

near-end FEC error fast: 586
    near-end FEC error interleaved: 0
    near-end CRC error fast: 241
    near-end CRC error interleaved: 0
    near-end HEC error fast: 879
    near-end HEC error interleaved: 0
    far-end FEC error fast: 0
    far-end FEC error interleaved: 0
    far-end CRC error fast: 119
    far-end CRC error interleaved: 0
    far-end HEC error fast: 0
    far-end HEC error interleaved: 0
    ADSL uptime : 6:44, 8 secs
    ADSL activetime :0 min, 13 secs

Downstream:
    relative capacity occupation: 100%
    noise margin downstream: 15.9 dB
    output power upstream: 12.4 dbm
    attenuation downstream: 5.7 dB

Upstream:
    relative capacity occupation: 100%
    noise margin upstream: 15.2 dB
    output power downstream: 13.6 dbm
    attenuation upstream: 7.1 dB

Bit table:
    carrier load: number of bits per tone
    tone 0- 31: 00 00 00 24 56 78 89 9a bb bb bb aa a9 99 98 65
    tone 32- 63: 00 00 00 00 14 44 25 65 55 67 66 77 76 66 78 76
    tone 64- 95: 76 87 86 66 66 51 40 00 35 57 48 88 98 88 89 aa
    tone 96-127: 9a 8a aa a8 aa aa aa aa ab bb 9b 9a bb ab aa a7
    tone 128-159: 86 a7 6b b7 a6 67 ba 7a a8 aa aa 6a 99 99 a8 99
    tone 160-191: 99 9a 99 89 9a a8 99 88 88 89 aa a9 7a aa a9 a8
    tone 192-223: aa aa aa aa aa 8a aa a9 aa 9a aa aa a9 9a 9a aa
    tone 224-255: 8a aa aa 9a 9a 9a a8 aa aa aa a9 aa 9a aa a9 aa
    tone 256-287: aa a9 99 9a 9a aa 9a aa aa aa aa aa aa aa aa aa
    tone 288-319: aa 99 9a a9 aa a0 9a aa 98 9a aa aa aa aa 9a 98
    tone 320-351: a9 98 aa a9 7a 98 aa 8a aa aa a9 aa aa 9a ba a8
    tone 352-383: a9 aa aa aa a8 aa aa aa aa a9 aa aa 99 aa aa aa
    tone 384-415: 8a aa aa 89 aa aa a8 87 86 75 55 51 20 00 00 00
    tone 416-447: 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00
    tone 448-479: 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 04 54 56
    tone 480-511: 66 67 78 58 88 95 88 88 88 86 76 66 65 14 00 00

near end itu identification: 26005443544e0000
    far end itu identification: b5004946544ed180
    attain upstream: 1079
    attain downstream: 19768

ADSL activetime second: 13
    ADSL total ativetime second: 13
    ATURANSIRev: 0
    ATUCANSIRev: 0
    ATURANSIStd: 0
    ATUCANSIStd: 0
    Interleave Depth: 1
    Adsl Standard: ADSL2 PLUS
    Adsl Type: ANNEX_A

Fibere bağlıdır bu hat, şuradan bir sorgu yapabilir misiniz?
    www.milleni.com.tr/fiber-nerede

Hocam kapınızın üzerinde KBS kodu yazıyor mu?

hocam yardımların için çok sağol bi saçmalık var neden diyecek olursan aynı bilgileri verip türknet ile sorgulama yapıyorum

14 mbit alırsın diyor

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

senin siteyle sorgulama yapıyorum 66 mbit alırsın diyor

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

fiber'e bağlı olduğumu nasıl anladınız hocam benim hiç bilgim yok ben kendimi bildim bileli bizim burda fiber altyapı yok diye biliyorum kaç senedir TTNet kullanıyorum bu yüzden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helll_599 -- 25 Haziran 2019; 17:1:12 >

TurkNet'te farklı gözükmesinin sebebi, muhtemelen TurkNet sizin santrale YAPA sistemi kurmuş, yani kendi cihazlarını koymuş, YAPA kurdukları yerde de Türk Telekom'un fiberini kullanmaz TurkNet. Santralden de ancak ADSL verebildikleri için 14Mbps çıkıyordur.

Fibere bağlı olduğuzu hat değerlerinden anladım. Çünkü değerleriniz oldukça iyi. Fiber kabine bağlı olmayan hat bu kadar iyi değerler alamaz kolay kolay. Yani bölgenizde FTTC sistem fiber altyapı var. Tavsiyem eğer TT'de tahahütünüz devam ediyorsa aynı ücretle 24Mbps Hipernet'e geçin derim, hat sinyali VDSL2 olacağı için yaşadığınız deneyim de ciddi artacak. Yok ben biraz daha hızlı olsun isterim derseniz 50Mbps'e de geçebilirsiniz.

Eğer TT ile tahahütünüz bitmişse de Netspeed ya da Milleni'den 50Mbps limitsiz almanızı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 25 Haziran 2019; 17:8:35 >
    çok sağol hocam vay arkadaş bağlantı hızı testi yapıyorum 16 çıkıyor diye yıllardır 16 mbit lik internet'e telefon dahil 100 tl para ödüyorum şuan 18-06-2020 ye kadar taahhüt'üm var bitince daha yüksek tarifeye geçiş yapıcam :) 50 Mbps in tadına bende bakayım artık kaç senedir 18 mbitten yukarı çıkamadım türknet'e geçsem alamazmıyım 50-60 Mbps

Paket Tipi Limitsiz Paket
    Paket Adı ULTRANET Full Limitsiz(16 Mbps'ye Kadar)(ADSL)_Zirve
    Kampanya Bilgisi Zirvede Kal Kampanyası
    Taahhüt Bilgisi 18/06/2020
    Aylık Kullanım Miktarı Limitsiz
    Paket Hızı 16 Mbps'ye kadar
    Paketinizde Sunulan Ücretsiz Ürün ve Servisler
    Aylık 2 GB WiFi Ücretsiz
    ULTRANET Full Limitsiz (16 Mbps'ye Kadar) (ADSL)
    Kampanya Katılım Ücreti
    Türk Telekom Güvenlik McAfee VirusScan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helll_599 -- 25 Haziran 2019; 17:19:44 >
    Tahahüt süresinim bitmesini beklemenize gerek yok. Online İşlemlerde paket değişikliği kısmından geçebileceğiniz hızlar yazar (AKN ibaresine takmayın, paket adında yazar sadece) ona göre dilediğiniz hızı seçip, il/ilçe müdürlüğünden geçişinizi yaparsınız.

TurkNet'ten alamazsınız, zaten tavsiye de etmem, kapasite sorunları çok yaşarsınız. Alternatif ISS'lerde tavsiyem Netspeed ve Milleni.

Bence siz paketinizi yükseltin, tahahüt bitince Netspeed'e geçin.

tamamdır hocam çok sağol yardımların için
  • quote:

Hocam kapınızın üzerinde KBS kodu yazıyor mu?
    Hic bir fikrim yok daha taşınamadik boya badana işleri sürüyor ama yarın taşınıcaz nerede yazıyor o code ona göre bakayim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Eve kadar fiber ince bir kablo ontye ordanda tp link archere geliyor sorun modemden kaynakli muhtemelen bir kac ayar ile sorunu minimuma indirdim.. tilginda kopru modu ayari icin telekomubariyorduk ancak bu modemde ayarlarda kopru moduna alma açık.. sormak istedigim bu modemi kopru moduna alarak baska modem ile kullanabilir miyim..cat 5 veya 6 ile baska bir modeme kablonuzatarak.. telekomubaradim sormak icin teknik bilgim yeterli degil bilmiyorum dedi.. dedim tilginda bu ayari goremedigimiz icin sizi ariyorduk.. bunda gorebiliyoruz bridfe moda alip kullanabilir miyiz.. teknik bgim yok dedi.. saka gibi.. sorunun modemden kaynakli oldugu.. degistirilince problemlerin duzeldigi forumda mevcut zaten ama bu modemin bridge midu icin kimseden bir bilgi alamadim.. telekom dahil.. kablonet daha kotu oldugu icin buna gectim kotunun iyisi idare ediyoruz..

• antrakinon A kullanıcısına yanıt
    Tam tersini yapın hocam,
    kendi takacağınız cihazı bridge moda alın, DHCP'yi kapatın, kablo ile Tp-Link'in 4. ethernet portuna bağlayın. Tp-Link'in kablosuz yayınını kapatın ve tamamdır.

Daire kapısının oralarda yazar genelde.

Tp link sadece sinyal dağıtsın istiyorum.. herseyi benim alacagim modem yapsın.. istiyorum.. sıkinyi tp link archer modemde.. sikayet uzerine modemi terkrar kurmuslar her zamanki gibi... benim asıl.sorum.. tilgin bridge moda almalari icin.. kisitladiklari icin bridge mod gozukmuyordu telekomu ariyorduk.. bu midemde ise bridge mod ayarlarini gorebiliyorum.. nridge moda alsam dhcpyi kapasam farkli bir ip yazsam daha sonra kablo ile cat 5 6 kendi modemimin ewanina taksam ppoe ttnet bilgilerini girsem kolay kurulum ile kullanabilir miyim yapabilen var mı... malum mac adresini vermiyor telekom..ipyi tilgindan almasin.. sadece ont cihazi gibi aktarsin istiyorum sinyali.. yardimci olur musunuz.. sormak icin telekomu aradim bana teknik bikgiye sahip degilim dedi.. sadece bridgr moda alabilir miyim kendim demistim.. tgunda bu ayar yoktu bu modemde gorebiliyoruz dedim o kadar.. cevapladiginiz icin tesekkurler.. dedigim gibi tp link archer modemi dhcp kapatip ip degistirip kablosuzu da kapatirsam.. ki kolay kurulum icine bridge kolay kurulum acik lan 4e atiyor direkt yaoabilir miyim bunu.. yeni modeme de kolay kurulumda kullanici adi ve sifreyi girsem kullanabilir miyim.. bir tek sizden cvp alabildim hocam cok tesekkur ediyorum size..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antrakinon -- 26 Haziran 2019; 13:19:55 >

• Butun modemlerin root şifresi bulunmuş bir tek tp link archer c5v modeminki bulunmamış.. bulan yazarsa sevinirim.. modem sikintili tp link disinda degistirin diyorum.. karsidan tekrar kurulum yapip.. sikayeti kapatiyor.. bilgisiz ne kadar insan varsa bu kadar işsiz bilgili genc varken bunlar calisiyor.. herkes paranoyak oldugu icin ariza kaydi birakio modem degistir diyor zaten.. kopru moda alio kullanabilir miyim bir kisitlama var mi diyorum.. o konuda teknik bilgim yok diyor saka gibi..bir ara kopru modunu deneyecegim insallah.. olur

• 
Sayfa: önceki 570571572573574
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.