Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: fast-man Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 6 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.481
Cevap
127
Favori
653.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum dün
  • Cevaplayan Üyeler 2159
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 597
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 17 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 415
  • Favoriye Eklediklerim 127
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Ö1f1 (1343 mesaj) GoldPunch (597 mesaj) Srcn81 (260 mesaj) It's My Life (204 mesaj) e_capkan (199 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (5027 mesaj) Mobil (2980 mesaj) Tablet (273 mesaj) (5 mesaj) Mini (592 mesaj) Uygulama (237 mesaj)
  • @
5 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Haberleşme ve Dijital Platformlar >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU
Giriş
    17323 Mesaj

Ben aynı kaynağa 70ms civarında ping aldım. Lakin burada karşılaştırmak çözüme götürmüyor ne yazık ki. Çünkü zaten sorun ping'in kaç olduğu değil, eski duruma nazaran artmış olması. İlginç de bir sorun. Bir öğrenmeye çalışayım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    NvdiaAmd kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    947 Mesaj
    Fiber olmayan bir yerde alınabilecek en iyi paket hangisi? Türk telekom’dan 16 megabit internet’i 10 megabit olarak kullanabiliyorum.35 megabit’lik paketi alırsam 25 megabit civarımı alabilirim en yüksek hızı??

|
    |
  • Onbaşı
    27 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba,

Cuma günü Türk Telekom bayisiden evde internet başvurusu yaptım. Ortalama kaç gün sürüyor bu kurulum? Bağlantı türü FTTH olacak bu arada.
  • Yüzbaşı
    254 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cngzkyz

Arkadaşlar merhaba,

Cuma günü Türk Telekom bayisiden evde internet başvurusu yaptım. Ortalama kaç gün sürüyor bu kurulum? Bağlantı türü FTTH olacak bu arada.
    ne zamana size randevu verdilerse o gün içinde gelip kutuya kadar hallediyorlar ama iç tesisatın kötüyse karışmıyorlar yeni hat çektir diyorlar genç bi cihaz taktı bizim evdeki telefon prizine abi bu iç tesisat bişeye yaramaz dedi bende cat6 çektim binadaki kutudan eve kadar 0 kayıp var... Randevu aldıysan gelirler 10 dk lık iş zaten.....

Bu arada diğer konuda cevap veren olmadı belki burada olur hat değerlerim aşağıda sağlıklı maximum kaç mbps alırım bu hat değerleriyle şimdi 35 mpbs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neskali -- 5 Ağustos 2018; 22:25:18 >

• Onbaşı
    27 Mesaj

Onu demek istemedim. VDSL başvurusunda aynı gün hizmet aldığımı biliyorum. Ben fibere başvurdum. Duvardaki kasetten fiber kablo çıkıyor. Yani eve daireye kadar fiber kablo çekilmiş durumda. Yani tesisatta bir sıkıntı yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    neskali kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1357 Mesaj
    Selamlar. Binada fotoğrafa bulunan kutu var ve tt telefon hattı çekeceğini söylediği için ben cat5 kablo çektim evden kutuya kadar gelen arkadaşta bağladı. Sinyal değerlerinin de resmini paylaşacağım fakat vdsl2 bağlandı ve bundan kurtulmanın tek yolu ftth denilen eve kadar fiber kablo çekmek mi oluyor? Snr margin download olarak düşük geldi bana.

• Kurmay Yarbay
    17323 Mesaj

Hocam daha ne istiyorsun 17a ile bundan iyisi Şam'da kayısı. Yani FTTH olsa da bir şey değişmeyecek ki yine aynı hızı alacaksınız.

|
    |
    skyline334 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1357 Mesaj

Benim amacım hızdan çok düşük ping. Ping olmasın benim için yeterli. Kendi evimde ftth ile hiç sorun yaşamıyorum fakat yeni bağlattığımızın pingleri az da olsa benim internete göre fazla
    |
    |
    Ö1f1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    17323 Mesaj

Pingi erişim altyapısı değil omurga etkiler. Şöyle bir örnek vereyim, evimde VDSL2 ile (bir santral atlayıp) il MSAN'a ulaşmam 12ms sürüyor, il MSAN'nın bulunduğu binada 10ms sürüyor. Yani ben ADSL de kullanıyor olsaydım, FTTH de kullanıyor olsaydım ping sürem aynı olacaktı.

|
    |
  • Binbaşı
    1357 Mesaj

Değerli bilgiler için teşekkür ederim. Aklımda hep şöyle kalıyor. Altyapı iyi olmadığında yüksek hızlara -eğer hat düzgün değilse- çıkılırsa hat verimliliğinin-sağlığının düşeceği yönünde. Sonuçta benim çektiğim kablonun limitini ve vdslin limitini teorik olarak maksimumda kullanıyorum
    |
    |
    Ö1f1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    17323 Mesaj

Doğru bir bilgi bu, örneğin aynı kabine bağlı olduğumuz bir arkadaşım ADSL2+ üzerinden 24Mbps alıyordu, haliyle çok fazla bağlantı sorunu yaşıyordu ani darboğazlar, anlık ping fırlamaları gibi. Şimdi VDSL2 üzerinden almaya başladı, çağ atladı resmen.

Ancak sizin endişelenmenize hiç mi hiç gerek yok zira hattınız Maşallah gerçekten çok iyi. İyi bir hatta SNR 5-6db'ye dahi düşşe oturabilir. Kötü bir hatta ise 10db'de dahi kopma yapabilir. Ama sizinki dediğim gibi Maşallah yani. Ben 50Mbps ile 20db SNR alabiliyorum ancak.

|
    |
  • Teğmen
    145 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba; apartmanımın içinde siyah Gpon destekleyen türk telekom kutusu var ancak türk telekom bayisine gittiğimde kutuya sinyal gelmediği ve iskanı olmadığı için (bina kentsel dönüşümden yapıldı.) internet bağlantısı yapılamayacağı söylendi.

Daha önce böyle bir durum başına gelen var mı ?
  • Kurmay Yarbay
    17323 Mesaj

Siyah kabşne giren turuncu kalın bir kablo ve çıkan bir çok sarı ince kablolar var mı?

|
    |
    ozgnhlc17 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    145 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Siyah kabşne giren turuncu kalın bir kablo ve çıkan bir çok sarı ince kablolar var mı?
    Giren turuncu kalın bir kablo var ama içinden çıkıp bir yere giden sarı kablolar yok hocam
  • Kurmay Yarbay
    17323 Mesaj

Bağlantı bitmemiş hala. Twitter'dab Paul Doany'ye yazın isterseniz ama iskan yoksa binada zor yani.

|
    |
    ozgnhlc17 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1566 Mesaj
    Arkadaşlar 31 temmuzda ttnet aboneliğim bitiyor , ayın 31 inde mi başka sağlayıcıya geçersek taahhüt bozma cezası olmaz ,yoksa 1 eylülde mi geçersek ?
  • Kurmay Yarbay
    17323 Mesaj

Mh'ye sorun isterseniz, garanti olsun.

|
    |
    Thema kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    275 Mesaj
    Evet. Yine ben geldim. 20 Temmuzda telefonla satış sonrası TTNET'ten bağlattığım (100Mbit/100AKK) yeni gelişmeler var. Mesafeli satış olduğu için 14 gün cayma hakkımın olduğunu düşünüp Tüketici Haklarına başvuru yaptım. Küçük de bir sohbet ettik. İnanılmaz bir Turktelekom şikayetleri varmış insanların (Trabzon için söylüyorum). Sizin sorununuzu anlayıp çözebilirler mi bilmiyorum ama 3 ay bekleyeceksiniz dedi. Şu an bekleme aşamasındayım. Bu arada Ceo Paul bey'e yazmıştım cevap gelmemişti. Geçenlerde yine uzun uzun bi yazdım. Adam bu sefer arkadaşlara iletip bende takipçisi olacağım dedi. Yarım saat geçmedi müşteri hizmetlerinden aradılar ve sorunumu teyit ettiler. bu arada sorunum : 30MS ping sorunuydu. Yani internetimi İnternet Servis sağlayıcısıyla olan mesafemden dolayı 30ms gecikmeli alıyordum. Bu gün tekrar TTNET'ten aradılar Trabzon'daki Merkez Telekoma sorunumu bildirdiklerini Telekomdakilerinde gerekli çalışmayı yapmış olduğunu tekrar bi kontrol etmemi istediler. Tekrar test yaptığımda ping'in 27ms düştüğünü gördüm. Konuyla ilgili çalışmalarımız devam edecek deyip adam kapattı. Bu arada mahkememiz de devam ediyor bakalım neler olacak. Konuyla ilgili kullanıcıları bilgilendirme amaçlı dönüş yaptıklarına tekrar yazacağım.
    |
    |

• Yarbay
    2925 Mesaj
    50mbit fiber ttnet kullanıyorum arkadaşlar 200gb akk
    2 haftadır akkyi geçmemiş olmama rağmen internet hızım 16mbitler civarı. kaç kez ttneti aradım hız değerlerinde sorun yok diyorlar. genel bir problem mi var
  • Kurmay Yarbay
    17323 Mesaj

Yok, Paul Doany'ye yazabilirsiniz durumu Twitter'dan.

Bu arada çok klasik olacak ama modemi kapatıp açtınız mı?

|
    |
    Sta1ker kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Masal Oku
ankara gülüş tasarımı
Cancer Clinical Trials
kripto para haberleri
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,422
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.